dovolenka Taliansko

 / 

GRADO

Navigácia: Taliansko > Grado
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Grado
mapa Grado fotogaléria - Taliansko - Grado
  zväčši mapa Grado   fotogaléria Grado
 POPIS STREDISKA:

GRADO - stredisko severného Jadranu, mimoriadne príťažlivé mesto obdarené krásnym prírodným prostredím, vynikajúcimi klimatickými podmienkami a viac ako 3 km dlhou, mierne do mora sa zvažujúcou piesočnatou plážou, čo je veľmi výhodné pre malé deti. Hlavná pláž je jednou z najkrajších a najlepšie vybavených pláží v Taliansku, ktorú vyhľadávajú turisti z celého sveta. Turistov priťahuje hlavne historické jadro mesta s romantickými uličkami a námestiami.

Grado založili Rimania, ktorí sa sem uchýlili pred vpádmi zo severu. Architektúra domov starého mesta je ovplyvnená benátskym štýlom. Obdivovať tu môžete Dóm Sant´Eufemia so stĺpmi s gréckeho mramoru z 3. storočia a mozaikou na podlahe zo 6. storočia alebo Baziliku Santa Maria z 5. storočia.

Vyznávači slnka o oddychu pri mori nájdu ideálne miesta na slnenie na plážach lagúny alebo na niektorom z ostrovov. Na pláži sa môžete venovať rôznym športom, hrám a zábave ako je plážový volejbal, vodné lyžovanie, windsurfing. K dispozícii sú aj tenisové kurty a basketbalové ihrisko. V historickom centre mesta je okrem pamiatok a zaujímavostí aj množstvo kaviarní, reštaurácií, barov a obchodíkov, ktoré prispievajú k umocneniu dovolenkovej atmosféry. Grado je ideálnym miestom na strávenie dovolenky pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. ... >>

 UBYTOVANIE:
Oscar Touring Villa d Este Orchidea Terme
apartmány OSCAR hotel TOURING hotel VILLA d´ESTE apartmány ORCHIDEA apartmány TERME
CITTA DI TRIESTE NAUTHOTEL NAUTHOTEL
h. CITTA DI TRIESTE rez. NAUTHOTEL1 rez. NAUTHOTEL2

Tipy na výlety:
Aquileia - nenápadné mestečko hneď za hrádzou spájajúcou Grado s pevninou, ktoré bolo za vlády Cesara Augusta významným prístavným mestom a už od 3.storočia náboženským strediskom celej oblasti. Na význame stratilo po odchode cirkevných kniežat do Grada. Nájdete tu rímske vykopávky a nádhernú ranno-kresťanskú baziliku, v ktorej môžete obdivovať mozaikovú podlahu zo 4.storočia.
Palmanova - mestečko Palmanova je obdivuhodnou ukážkou renesančnej architektúry.
Cividale - mesto Cividale leží približne 70 km od Grada a sú tu sústredené najvýznamnejšie pamiatky langobardskej epochy. Príjemným spestrením pre letné pobyty pri mori v Taliansku sú výlety do okolia a príjemné ceny vám zabezpečí Cestovná kancelária Reny Travel.
 

 POBYTY NA VYŽIADANIE:  

Letná dovolenka Taliansko - ďalšie strediská:
• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Liguria, Rimini
• stredné Taliansko:  Abruzzo - Palmová riviéra, Marche, Lazio - Rím, Toskánsko, Umbria, Molise
• južné Taliansko:     Basilicata, Kampánia, Kalábria, Gargano, Salento
• ostrovy Talianska: Capri, Elba, Ischia, Sardínia, Sicília

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie