Lyžovanie REIT IM WINKL - STEINPLATTE / Nemecko

telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@reny.sk
Skype telefón  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Reit im Winkl-Steinplatte

Naše hodnotenie strediska: rating Steinplatte (3,5/5*)
ski-mapa Steinplatte lyžovanie Reit im Winkl
 lyžiarske stredisko, ski-mapa   fotogaléria   ubytovanie

Nemecko / Oberbayern / Reit im Winkl ( 750 - 1.869 m n.m.)

Zaujímavý geologický útvar Steinplatte je šikmá doska s miernym sklonom, ktorá sa tiahne z úpätia Kitzbühelských Álp v Rakúsku a zvažuje sa na sever do Nemecka. Lyžovanie na rozľahlých pláňach vyhľadávajú začiatočníci a rekreační lyžiari. Terény prevažne ľahké až stredne náročné poskytujú 50km upravených tratí. Nástupné miesta na svahy Steinplatte sú Waidring (Rakúsko) a Reit im Winkl (Nemecko). Sezóna začína koncom novembra a pokračuje do polovice apríla.

Plánuje sa vybudovať prepojenie s neďalekým rakúskym strediskom Lofer.

Reit im Winkl Je horské mestečko na hraniciach s Rakúskom, ktoré poskytuje dostatok ubytovacích možností pre lyžiarov začiatočníkov, ktorí milujú toto "najväčšie-začiatočnícke" lyžiarske stredisko. V okolí mestečka je vybudovaných niekoľko malých vlekov pre začínajúcich a deti, s možnosťou kurzu lyžovania pod vedením skúsených inštruktorov, trať s večerným osvetlením a umelým snehom, množstvo bežeckých tratí, sánkarská dráha.

Winklmoos Alm-Steinplatte V Seegatterl je vybudované obrovské parkovisko. Tam zanecháte svoje auto a s platným skipassom použijete miestny ski-bus, ktorý Vás vyvezie za 10min. k vlekom vedúcim z Roßalm na vrchol Steinplatte ( 1.869m.n.m ). Tu začína raj pre začiatočníkov. Snáď nikde inde nieje pre nich k dispozícii tak obrovské stredisko. Môžu využiť najmodernejšie sedačkové zariadenia k doprave na vrchol, v pohode sedieť a obdivovať nádherné scenérie, bez obáv či zvládnu rýchlu jazdu na vlekoch. Skoro všade kam si pomyslia sa dostanú sedačkami, ktorých tu je celkom 8, vleky len 3.

Z Kammerkohr-Alm vedie asi najdlhšia začiatočnícka zjazdovka v Alpách 11km do Seegatterl. Len o 1km je dlhší zjazd z vrchola Steinplatte, ktorý začína červenou zjazdovkou. Zjazd do Seegatterl použijete až na konci lyžiarskeho dňa, aby ste sa dostali priamo k svojmu zaparkovanému autu. Vybrať si môžete medzi skipassom miestnym (viď cenník) alebo zakúpiť oblastný skipas a vyskúšať si niekoľko rakúskych stredísk v okolí Kitzbühelu.

Pre náročnejších lyžiarov, ktorí túžia po panenských terénoch je možné vyskúšať Durnbachhornské svahy (naproti svahom Steinplatte). Bohužiaľ lanovka, ktorá sem vedie premáva len v lete, takže pešo nahor.

Waidring z jeho okolia sú nástupné miesta na rakúskej strane, odkiaľ vedie jediná kabínková lanovka v stredisku na hranu Steinplatte (Kammerköhr-Alm).

ubytovanie Reit im Winkl Blízke ubytovanie - Nemecko:
Berchtesgaden, Bolsterlang, Brauneck-Lenggries, Feldberg, Garmisch-Partenkirchen, Kranzberg-Mittenwald, Oberstdorf, Reit im Winkl-Steinplatte, Spitzingsee, Sudelfeld, Wallberg
ubytovanie
Reit im Winkl


© 2008 RenyTravel - lyžovanie Nemecko
 
lyžování ski holiday