Lyžovanie Nemecko

Lyžovanie Nemecko
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@reny.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko

Lyžovanie Nemecko patrí v medzinárodnom merítku k menej významným destináciám, keďže hlavný európsky horský masív - Alpy zasahuje do Nemecka iba okrajom. Aj tak sa tu nájdu slušné podmienky pre lyžovanie. Nemecko nemusíme fanúšikom lyžovačky podrobnejšie predstavovať Obestdorf či Garmisch-Partenkirchen sú špičkové lyžiarske strediská, ktoré môžme porovnať s topkami, akými disponuje Rakúsko, Taliansko, Francúzsko, Švajčiarsko. Významné nemecké lyžovačky sú na juhu, v Allgäu a Oberbayerne. Z najlepších vyberáme:

Lyžovanie Berchtesgaden

Lyžovanie BERCHTESGADEN

- Jenner, Gotschen, Rossfeld - Zinken, Hochschwartzeck, Obersalzberg ponúka 39 lanoviek a vlekov 57 km lyžiarske trate prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti, 81 km bežeckej stopy, 8 sánkarských dráh, lyžovačka vhodná pre rodinnú dovolenku
Lyžovanie Bolsterlang

Lyžovanie BOLSTERLANG

- 7km od Oberstdorfu, 17km udržiavaných tratí všetkých obtiažností, ktoré sú zabezpečené technickým snehom. Z údolia vedie na vrchol Bolsterlanger Horn 1 kabínková + 1 sedačková lanovka + 1 vlek. Tieto 3 dopravné zariadenia sú pre lyžovanie veľmi účelne umiestnené a obsluhujú niekoľko desiatok zjazdových tratí.
Lyžovanie Brauneck-Lenggries

Lyžovanie BRAUNECK-LENGGRIES

- 34km zjazdovky poteší hlavne lyžiarov stredne zdatných. K dispozícii je 24 dopravných zariadení, z toho 6 cvičných s kapacitou vyše 20.000 os./hod. "Weltcupabfart" - lyžovanie na najnáročnejšom úseku strediska si vychutnajú zdatní lyžiari. Zjazdovka má prevýšenie skoro 880m s dĺžkou 2,5km
Lyžovanie Feldberg

Lyžovanie FELDBERG

- dáva všetko, čo lyžiarske srdce potrebuje. Štyri sedačky a 11 vlekov - prepravia 24.000 os./hod. na vrcholy Grafenmatt-Hochst a Seebuck (1.448m.n.m). umelý sneh istí 4,5km zjazdoviek proti nepriaznivej snehovej situácii. V stredisku sa nachádzajú 2 detské ski-parky, snowboard funpark, Freeride terény.
Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen

Lyžovanie GARMISCH PARTENKIRCHEN

- päťhviezdový lyžiarsky areál, kráľ nemeckého lyžovania, poriadateľ olympijských hier, ponúka 34 lanoviek a vlekov 60km lyžiarskych tratí prevažne strednej obtiažnosti, 85% zjazdoviek umelo zasnežovaných, 10km bežecké trate sánkarska dráha, perfektná rodinná dovolenka a skvelá lyžovačka.
Lyžovanie Kranzberg Mittenwald

Lyžovanie KRANZBERG-MITTENWALD

- všetky terény, na jednej strane údolia štandartné lyžiarske stredisko na svahoch Kranzberg, na druhej strane údolia sa nachádza kabínka, ktorá vedie na Karwendel Spitze, kde sa ponúkajú adrenalínové zážitky pre lyžovanie vo voľnom teréne.
Lyžovanie Oberstdorf

Lyžovanie OBERSTDORF

- lyžiarske stredisko ponúka 30 lanoviek a vlekov vyhovuje začiatočníkom aj majstrom, v troch areáloch Nebelhorn, Fellhorn a Söllereckbahn je 44km zjazdových tratí najdlhšia zjazdovka v Nemecku (7,5 km). Snowboardová u-rampa, 2,5km bežeckej stopy.
Lyžovanie Steinplatte

Lyžovanie STEINPLATTE-REIT IM WINKL

- rozľahlé pláne vyhľadávajú začiatočníci a rekreační lyžiari. Terény ľahké a stredne ťažké poskytujú 50km upravených tratí. Nástup na svahy Steinplatte sú Waidring (AT) a Reit im Winkl (D). Sezóna od konca novembra do polovice apríla.
Lyžovanie Spitzingsee

Lyžovanie SPITZINGSEE

- z vrcholu možete zlyžovať k 8 vlekom a máte k dispozícii lyžovačku, prevažne strednej náročnosti. Jazda z Roßkopfu ponúka čierne zjazdovky najdlhšia čierna 3km. Snowboard funpark patrí k top-3 v Nemecku, rampy a skoky, 200m vlek pre začiatočníkov.
Lyžovanie Sudelfeld

Lyžovanie SUDELFELD

- kvalitné rekreačné lyžovanie, slnkom zaliate široké zjazdovky všetkých obtiažností zabezpečené umelým snehom, upravované aj voľné terény, moderné prepravné zariadenia, množstvo bufetov, pešie turistické trasy a chodníky, bežecké stopy, lyžiarska a snowboardová škola, detský lyžiarsky areál, dráha na sánkovanie ...
Sánkovanie Walberg

Sánkovanie WALLBERG

- sánkovanie v Nemecku má už dlhú tradíciu. Takmer vo všetkých nemeckých lyžiarskych strediskách je aj sánkarská dráha. Sánkovanie je výborná zábava na čerstvom vzduchu. Z vrcholu vedie 3,2km neupravovaná freeride zjazdovka strednej obtiažnosti


© 2009 Reny Travel - lyžovanie Nemecko za výhodné ceny
 
lyžování skiing