Francúzsko

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Francúzsko

Francúzsko patrí k najväčším krajinám v Európe a turisticky najatraktívnejším destináciám na svete. Dovolenka vo Francúzsku splní všetky cestovateľské túžby. V ponuke sú hory, nádherné Alpy a Pyreneje, ktoré lákajú na turistiku a lyžovačky v rozľahlých lyžiarskych strediskách. Pre poznaniachtivých svetoznáme mestá z ktorých dýcha história, kultúra a umenie. Milovníkom mora a plážového turizmu poslúžia prvotriedne letoviská južného Francúzska na Azúrovom pobreží - Côte d'Azur či ostrove pirátov - Korzike. Najslávnejšia gastronómia a vína, množstvo vrcholových podujatí v kultúre, umení, športe a spoločenskom dianí.

Turistický sprievodca Francúzskom

Krajina Galského kohúta zvádza turistov nenapodobiteľným šarmom k všakovakým pôžitkom. Centrum umenia s bohatou kultúrou a históriou predvádza štýl, kaviarenský život, diktuje módne trendy, vlastní pamiatky nevyčísliteľnej hodnoty. Všetkému jasne vládne kráľ miest, Paríž, mesto s najvyššou turistickou návštevnosťou, ktorého sa nedá nasýtiť. Približne 3.000 km pobrežia pri Stredozemnom mori, Severnom mori a v Biskjskom zálive Atlantiku dali vzniknúť mnohým dovolenkovým letoviskám a plážam zvučných mien ako Cannes, Nice na Azúrovom pobreží; Calanques v Provance, Palavas-les-Flots v Montpellier, Étretat v Normandii, Cap Coz v Bretónsku, Biarritz, Prado v Marseille, Pampelonne St.-Tropez.. Ostrov Korzika je klenotom nielen pre pirátov.

Fotogaléria

Francúzske Alpy pod horským obrom Mont Blanc 4.810 m n.m. sú domovom prestížnych lyžiarskych stredísk. Veľmi zaujímavou disciplínou je cykloturistika v okolí rieky Loiry spojená s návštevou zámkov na Loire (Châteaux de la Loire). Z dovolenkového hľadiska majú významné postavenie francúzske exotické ostrovy v Karibiku Guadeloupe, Martinik a juhoamerická Francúzska Guyana. Exotiku ponúkajú tiež ostrovy Mayotte a Réunion v afrických vodách Indického oceánu, v blízkosti Madagaskaru. Plný je kalendár športových a kultúrnych podujatí, zo všetky stojí za pripomienku cyklistický závod Tour de France (júl/august), či motoristické preteky Paríž-Dakar (január) a 24 hodín Le Mans (jún).

Regióny Francúzska

Štátne zriadenie Francúzska (France) je poloprezidentská republika. Správne členenie Francúzska tvoria regióny (18), departementy (101) a mestá a obce (36.570). Francúzske regióny sú: Auvergne-Rhône-Alpes, Burgundsko-Franche-Comté, Bretónsko, Centre-Val de Loire, Korzika, Grand Est, Nord-Pas-de-Calais-Pikardia, Île-de-France, Normandia, Nové Akvitánsko, Occitánia, Pays de la Loire, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Guadeloupe, Guyana, Martinik, Réunion, Mayotte. Každý z francúzskych regiónov má zastúpenie v našej cestovateľskej ponuke, z ktorej veľkú časť tvoria mestský turizmus, lyžovanie a horská turistika, letná dovolenka pri mori, vínne cestovanie a gastronómia, poznávanie kultúry a histórie.

Paríž

Hlavné mesto Paríž patrí k najnavštevovanejším mestám sveta. Lákadlami sú múzeá, historické pamiatky, architektúra, gastronómia, životný štýl a atmosféra. Skvosty umenia vystavujú Múzeum Orsay s najväčšou zbierkou diel impresionistov, alebo Musée du Louvre s Davinciho obrazom Mona Líza. Obe sú na vrchole zoznamu parížskeho umenia medzi takmer dvomi stovkami ďalších múzeí. Kaviarničky a bary na rušných avenue i v postranných uličkách lákajú na okamih zastavenia a absorbciu jedinečnej parížskej atmosféry. Bývajú plné rôznofarebného obyvateľstva, vôní a chutí, módy a štýlu. Kto by vynechal Montmartre s kabaretom Moulin Rouge, alebo ulicu Champs-Élysées s obrovským Víťazným oblúkom, ktorá je známa z cyklistických pretekov Tour de France.

Dôstojným svedkom parížskej histórie je katedrála Notre Dame, ktorá nemôže chýbať na zozname turistických trofejí navštívených v Paríži, napriek súčasným rozsiahlym rekonštrukciám po nedávnom ničivom požiari. Skvostom sú Luxemburské záhrady, miesto zelene so stovkou fontán a sôch. Vrcholom slávy francúzskej monarchie je veľkolepý zámok Versailles. Cieľom všetkých detských sŕdc je rozprávkový Disneyland. Nad všetkými pozoruhodnosťami dominuje Eiffelova veža a rieka Seina, ktorá vám umožní vidieť Paríž z paluby lode počas ochutnávky jedinečných francúzskych špecialít. Večerný život je to, čo láka všetkých mladých...

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských lyžiarskych krajín je niečim výnimočná, niečo majú všetky spoločné a niečím sa odlišujú. Francúzsko je zo všetkých "najviac odlišné". Kto už navštívil francúzske lyžiarske strediská, vie čím sú lyžovačky vo Francúzsku jedinečné. Ski strediská sú obrovských rozmerov, ležia vo vysokých nadmorských výškach, ubytovanie pre návštevníkov v "horských sídliskách", ktoré boli vybudované z betónu a dreva. Hotely a veľké rezidencie sa nachádzajú priamo na lyžiarskych tratiach, preto stačí pripnúť lyže pred hotelom a vyraziť na sneh. Slnka si užijete dostatok v každej fáze zimy. Predstava dobrej lyžovačky podľa Francúzov znamená: niekoľko sto kilometrov upravených zjazdových tratí bez potreby vyzúvať si lyže. Príjemný zážitok v niektorom zo svetových zimných stredísk: Chamonix, Alpe Huez, La Plagne, Val Thorens, Tignes, Val d'Isere, Portes du Soleil, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes..

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost