Lyžovačky na Kaukaze

CK Reny Travel, váš partner na cestách do Gruzínska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Gruzínsko

Gruzínsko nepatrí medzi Top-lyžiarske krajiny sveta i keď má 8 hôr vyšších než Mont Blanc. Pár malých lyžiarskych stredísk regionálneho významu dopĺňa pätica rezortov, ktoré sa oplatí navštíviť. Zatiaľ patrí Gruzínske lyžovanie medzi špeciality lyžiarskych objavovateľov a dobrodruhov, ale nemalé investície a medzinárodné obchodné zoskupenia sa snažia dostať do lyžiarskych katalógov aj túto krajinu. Gruzínske Bakuriani bude usporiadateľom majstrovstiev sveta vo freestyle a sowboarde 2022/23. Hory v Gruzínsku sú výrazne iné, než na aké sme zvyknutí z alpských krajín či slovenských hôr. Krajina ktorej dominujú Veľký a Malý Kaukaz je nádherná, ceny príťažlivé, ubytovacie služby na dobrej úrovni, obyvateľstvo pohostinné.. Takže lyžiarski objavovatelia, nech sa páči, lyžovanie na Kaukaze vás určite nadchne.

Lyžiarsky sprievodca

Pobyt na horách v Gruzínsku sa dá tráviť športom aj pasívnym odpočinkom. Hory Malý Kaukaz a Veľký Kaukaz s najvyšším vrchom Elbrus 5.642 m, sú najväčším lákadlom pre lyžiarov a snoubordistov. Zimná dovolenka v Gruzínsku na horách poteší aj nelyžiarov. Podobne ako na letnej dovolenke netúžia všetci po kúpaní v Čiernom mori a opaľovaní na pláži, ani zimná dovolenka si nevyžaduje znalosti lyžovania po zasnežených stráňach. Stačí slnečná terasa hotela, alebo sa vyviesť lanovkou na vrchol s nádherným výhľadom a tam si len tak zabalený v deke na lehátku dýchať čerstvý vzduch, meditovať a vychutnávať slnečné lúče. Príjemné sú prechádzky po zasnežených chodníkoch, s použitím bežiek či snežníc objavíte krásy zamrznutej prírody. Lepšie hotely dokážu híčkať návštevníkov saunovaním, masážami, dobrou stravou alebo zábavou.

Top lyžiarske strediská v Gruzínsku

Lyžiarske stredisko Gudauri - sa nachádza na južných svahoch Veľkého Kaukazu v Gruzínsku 2.000 m nad morom. Jeho lyžiarska oblasť má maximálnu expozíciu slnečného svitu. Gudauri je nádherná celoročná turistická destinácia. Lyžiari všetkých úrovní tu nájdu impozantné príležitosti pre slalom, obrovský slalom a zjazdové lyžovanie, a dokonca pre tých, ktorí sa radi venujú extrémnym výzvam aj heli-lyžovanie. Lyžiarske stredisko Gudauri je zasypané prírodným snehom po dobu 4-5 mesiacov, od decembra do konca apríla. Poskytuje veľa možností pre freeride a snowboarding. Priemerná výška snehu na týchto svahoch dosahuje 2,5 m. Celková dĺžka zjazdoviek Gudauri presahuje 57 km a spĺňa najprísnejšie medzinárodné štandardy. Gudauri je jasným lídrom lyžovania v Gruzínsku.
Viac na: lyžovanie Gudauri

Lyžiarske stredisko Bakuriani - univerzálne lyžovanie Bakuriani uspokojí najmä rodiny s deťmi a milovníkov off-piste lyžovania. Rozľahlé kopce zase lákajú na ľahké skitour začiatočníkov tohto druhu lyžovania. Dlhšie, niekoľko desiatok kilometrové túry na lyžiach v nádhernej scenérii dajú zabrať aj zdatným milovníkom pásov a dlhých zjazdov v panenskej prírode. Lanovky a zjazdovky sa nachádzajú v niekoľkých oddelených častiach Didvel, Kokhta, Mitarbi, Twenty-Fives a Bakuriani. Stanice lanoviek sa nachádzajú len desiatky až stovky metrov, spojenie medzi nimi autom. Celkom 17 km upravovaných zjazdoviek, z toho 7 km modrých pre začiatočníkov, 6 km červených pre pokročilých, 4 km čiernych pre zdatných lyžiarov. Prepravu zabezpečuje 19 lanoviek a vlekov.
Viac na: lyžovanie Bakuriani

Lyžiarske stredisko Goderdzi Pass - len pred nedávnom zahájilo prevádzku 2 lanoviek a 8 km zjazdoviek. Nová kabínka, nová sedačková lanovka, nové ubytovacie zariadenia. Stredisko si naplánovalo, že bude postupne rásť, až dosiahne 35 km zjazdoviek, 8 lanoviek a úplnú infraštruktúra strediskovej dediny. Súčasná sieť udržiavaných zjazdoviek zahŕňa štyri trate - Zanka 2100 m (modrá), Yaila1 2280 + 800 m (červená), Yaila2 2661 m (modrá), Borano 150 m (zelená). Celkom je tak k dispozícii 8 km tratí z toho 4,8 km ľahké a 3,1 km stredne ťažké. Pre deti a začiatočníkov cvičná lúka 150 m extra ľahká. Množstvo voľného terénu v okolí lanoviek umožňuje freeride a heliskiing. Nádherná príroda láka na skitouring, výlety na snežniciach, túry ozajstnou divočinou. Vynikajúce sú ceny lyžovania, denný skipas stojí len € 10.
Viac na: lyžovanie Goderdzi

Lyžiarske stredisko Hatsvali - malé, ale svižné. Na okraji mestečka Mestia sa nachádza údolná stanica 4-sedačkovej lanovky Hatsvali 1.428 m, ktorá vedie do stanice Hatsvali 1.868 m, kde sa nachádza hotel Hatsvali, parkovisko, požičovňa lyží, penzión a reštaurácia. Sem do stanice Hatsvali je možné vyviesť sa autom. Jazda trvá cca 15 minút. V Hatsvali premávajú dva vleky na svahoch pre začiatočníkov. Vyššie vedie druhá 4-sedačková lanovka na Vrchol Zuruldi 2.348 m n.m. Tu sa nachádza reštaurácia s terasou, odkiaľ je nádherný výhľad na Kaukaz. Nadol vedú dve čierne a jedna červená zjazdovka, čo dáva stredisku športový charakter. Spolu so sektorom pre začiatočníkov je lyžiarske stredisko Hatsvali dokonale univerzálne, vhodné pre každého lyžiara. Celkom 4,5 km tratí (ľahké-0,5 stredné-1,5 ťažké-2,5).
Viac na: lyžovanie Hatsvali

Lyžovanie

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost