Aktívna dovolenka celoročne

Reny Travel, váš partner na cestách do Rakúska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Rakúsko

Susedné Rakúsko ponúka množstvo príležitostí pre dovolenku. Patrí k turisticky najatraktívnejším a najnavštevovanejším krajinám v Európe. Táto alpská krajina dominuje v oblasti dovolenka na horách. V zime sú to najmä lyžovačky, ktoré poskytujú prvotriedne lyžiarske strediská ako Schladming, Sölden, Mayrhoffen, Saalbach, Kitzbühel, Ischgl a desiatky ďalších. Leto v rakúskych Alpách ponúka turistiku pešo i na bicykli. Početné jazerá v malebnom horskom prostredí sú ďalším významným turistickým fenoménom Rakúska. Nádherné panorámy, zdravá príroda, čistý vzduch, ale aj chutné a bohaté jedlo, lákajú milovníkov aktívnej dovolenky a zdravého životného štýlu.

Sprievodca Rakúskom

Dovolenka Rakúsko - pobyty na horách pre aktívnych, lyžovačky, turistika, cyklo-turistika, alpinizmus, adrenalín. Dovolenka vo Viedni uspokojí priaznivcov histórie, kultúry, umenia, zábavy a spoločenského diania. Ak milujete vodu a kúpanie, nájdete zaujímavé príležitosti pri rakúskych jazerách. Rakúska gastronómia je charakteristická sedliackymi špecialitami a výdatnosťou. V množstve jedla (veľkosti porcií) sa podobá našej slovenskej. Miestne vína a destiláty sa taktiež oplatí ochutnať. Alpy sú ideálne prostredie pre ozdravné pobyty a wellness. Dovolenka pre zdravie zahŕňa masáže, termálne kúpele, dýchanie, detoxikáciu. Rakúsko je dejiskom mnohých zimných svetových športových podujatí (svetový pohár, majstrovstvá sveta a pod.), ktoré lákajú fanúšikov alpského lyžovania, behu na lyžiach i podujatí na skokanských mostíkoch.

Regióny Rakúska

Štátne zriadenie Rakúska (Österreich) je spolková republika. Rakúsko pozostáva z deviatich spolkových krajín: Vorarlbersko (Vorarlberg), Tirolsko (Tirol), Salzbursko (Salzburg), Horné Rakúsko (Oberösterreich), Štajersko (Steiermark), Korutánsko (Kärnten), Dolné Rakúsko (Niederösterreich), Viedeň (Wien) a Burgenland. Každá zo spolkových krajín Rakúska má svoje zastúpenie v našej cestovateľskej ponuke. Prevažná časť rakúskych regiónov sa nachádza v horskom prostredí Álp, kde z hľadiska cestovného ruchu kraľujú lyžovanie a turistika.

Lyžovanie Rakúsko

Alpské krajiny ponúkajú výborné strediská pre lyžovanie. Rakúsko patrí k lídrom v tomto druhu rekreácie. Dobrá lyžovačka si žiada výborné terény s množstvom snehu, slnečné počasie, spoľahlivý lyžiarsky výstroj, priateľskú spoločnosť, rýchle lanovky, dokonale udržiavané svahy, zábavu a apres ski po lyžovačke, možnosti na oddych (sauna, masáž, wellness), príjemné a pohodlné ubytovanie ... Vybrať zo širokej ponuky lyžovačiek v Rakúsku spotrebuje množstvo času. Využite naše skúsenosti a získate spoľahlivého partnera na cestách za snehom. Zodpovieme vaše otázky, poradíme pri výbere strediska, skipasov, ubytovania a na záver zabezpečíme všetky náležitosti pre váš maximálny zážitok z dovolenky.

Viedeň

Dovolenka Rakúsko to sú predovšetkým Alpy a lyžovanie v zime, alebo turistika a cyklistika v lete. Hlavné mesto Viedeň je tretím silným prvkom v rakúskom cestovnom ruchu. Viedeň svojim návštevníkom poskytne zaujímavý program po celý rok. Dôležitá je dobrá dostupnosť a tú Viedeň má, nachádza sa iba 80 km od Bratislavy. Je tak ideálnou jednodňovou resp. víkendovou destináciou. Vydajte sa na poznávanie histórie, umenia a kultúry. Určite ochutnajte viedenský rezeň, viedeňskú kávu a viedeňský valčík.

Informácie o Rakúsku

Praktické informácie o Rakúsku, ktoré sa oplatí prečítať si ešte pred cestou na dovolenku alebo lyžovačku do Rakúska. Informácie o Rakúsku sú usporiadané v šestnástich kapitolách: Rakúsko v kocke, podmienky vstupu, pasové a vízové formality, cestovné doklady, colné a devízové podmienky, cestovanie detí, povinné očkovanie, cestovanie so zvieraťom. Uložte si túto stránku medzi obľúbené vo svojom mobile a majte na cestách všetky potrebné informácie vždy poruke. Pripravte sa na skvelú dovolenku v Rakúsku!

Moja dovolenka v Rakúsku

Zadajte parametre na vypracovanie ponuky na mieru pre vás pomocou komplexného formulára „Moja dovolenka v Taliansku“. Umožníte nám lepšie porozumieť vašim potrebám a urýchlite vypracovanie ponuky. Vypĺňajte len tie parametre, ktoré sú pre vás dôležité. Vyplnenie formulára vám nezaberie viac než 3 minúty. Ak uprednostníte osobnú komunikáciu, kontaktujte nás telefonicky.

Mapa Rakúska

Pre lepšiu orientáciu, prehľadnosť v množstve destinácií, odhady vzdialeností medzi jednotlivými mestami poslúži mapa Rakúska. V prvej úrovni sa nachádzajú mapy: klikacia, g-mapa, regióny, mestská mapa Viedne, mapa lyžiarskych stredísk v Rakúsku.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost