Exotická dovolenka v Afrike

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Zanzibar

Hľadáte exotickú dovolenku s krásnymi plážami s jemným bielym pieskom, palmami, luxusnými rezortami a zároveň toho chcete veľa vidieť a zažiť? Zanzibar je ideálne miesto pre Vašu dovolenku. Okrem leňošenia na pláži a užívania luxusu si môžete užiť vodné safari, navštíviť opičky Red Colobus v Jozani Forest, okružnú jazdu po koreninových farmách, plávanie s delfínmi, prehliadku ostrova Prison Island s obrími korytnačkami. Nenechajte si ujsť ani Centrum motýľov v blízkosti Národného parku Jozani-Chwaka. Odporúčame aj návštevu historického mesta Stone Town, ktorý patrí medzi svetové dedičstva Unesco kde sa miesi arabská, africká, indická a európska kultúra a môžete tu obdivovať vedľa seba chrámy, mešity a kostoly. Pre milovníkov potápania sú k dispozícii PADI centrá. Odvážnejší cestovatelia si môžu pobyt spojiť so safari na pevnine Tanzánie v niektorom z národných parkov Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Mkomazi, jazero Manyara. Zanzibar je vhodný pre všetky vekové skupiny turistov.

Turistický sprievodca Zanzibar

Prekrásne súostrovie Zanzibar pozostáva z 2 väčších ostrovov - Unguja, hlavný ostrov neformálne označovaný ako Zanziba, ostrov Pemba a množstva menších ostrovov. Nachádza sa pri východnom pobreží Afriky 25 - 50 km od pevniny, v rovníkovej oblasti a je čiastočne autonómnou súčasťou štátu Tanzánia. Ostrov je lemovaný krásnymi bielymi plážami, ktoré sú obmývané nádherným tyrkysovomodrým Indickým oceánom. Hlavné mesto je Zanzibar s historickým centrom Stone Town zapísaným do svetového kultúrneho dedičstva Unesco. Hlavný ostrov je asi 85 km dlhý a 30 km širký. Pobrežie Zanzibaru ponúka jedny z najkrajších pláží sveta. Piesok a pobrežie sa líšia v závislosti od toho na ktorej strane ostrova sa nachádzate. Na východnom pobreží sa vlny valia cez korálové útesy a pieskové bariéry, tam počas odlivu odíde oceán niekoľko stoviek metrov od pláže. Na severe je príliv a odliv menej citeľný. Na južnom pobreží Zanzibaru sa nachádza chránená oblasť pre ohrozené druhy korytnačiek Menai Bay. V juhovýchodnej časti ostrova sa nachádza Národný park Jozani-Chwaka ktorá je domovom opice Red Colobus, ale aj mnohých ďalších druhov opíc a vtákov. Obyvatelia sú z 80% moslimovia a preto doporúčame pri pohybe mimo rezorty - špeciálne ak sa rozhodnete ísť na výlet do Stone Town alebo na prechádzku do blízkylch dedín, mať zahalené ramená a sukňu resp. nohavice zakrývajúce kolená. Nestáva sa často, nakoľko sú na turistov zvyknutí, ale predsa len nechcete sa stať obeťou harašmentu.

Užitočné informácie

Rozloha: ostrov Unguja 1.658 km2, ostrov Pemba 984 km 2
Počet obyvateľov: 1.304 milióna obyvateľov
Úradný jazyk: Swahilčina
Mena: Tanzánijský šiling
Hlavné mesto: Zanzibar
Letisko: Abeid Amani Karume International Airport Kisauni/ asi 7 km od hlavného mesta Zanzibar
Vstupné formality: Turistické víza platia 90 dní, platba na mieste USD 50/ osoba. Potrebný je platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate.
Očkovanie: pri vstupe do krajiny sa vyžaduje vakcinácia proti žltej zimnici ( medzinárodný očkovací preukaz) pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom a tiež pokiaľ cestujete do krajiny s prestupom v krajine s jej výskytom, pričom prestup je dlhší ako 12 hodín
Doprava letecká: z Bratislavy alebo Viedne s prestupom na Zanzibar. Možnosť alternatívnych letov do Dar Es Salam alebo Kilimanjaro Airport a odtiaľ vnútroštátnou linkou.
Doprava námorná: Trajekty z Dar Es Salam.

Turistická sezóna

• Hlavná sezóna je v mesiacoch Jún - Október a Január - Marec
• Obdobie krátkych dažďov November - December: niekoľkokrát za deň spŕchne, niekedy je to len taký dáždik " baby shower" ale môže to byť aj lejak alebo búrka, dážď však netrvá dlho a je veľmi teplo.
• Mimosezóna Apríl - Máj dažde sú vytrvalejšie a častejšie. Veľa hotelov je v tomto období zatvorených z dôvodu rekonštrukcie alebo v obmedzenej prevádzke.

Podnebie

• Tropické s vysokou vlhkosťou vzduchu • Priemerná teplota vzduchu: 30oC • Priemerná teplota vody: 27 oC

Pláže

Pláže na východnej strane ostrova trpia na výrazný odliv. Hotely však uvádzajú na recepcii časy odlivu a prílivu, takže deň si môžete naplánovať. Odporúčame obuv do vody keďže je tam množstvo koralov a príliv prinesie so sebou aj množstvo ježkov.
Nungwi
Medzi turistami ale aj domácimi najobľúbenejšia pláž na ostrove. Nachádza sa na severe ostrova a nie je tak oplyvňovaná príloivom a odlivom ako pláže na východnom pobreží. Pláž s jemným bielym pieskom v kontraste s tyrkysovomodrým Indickým oceánom bola zaradená medzi najkrajšie pláže sveta. Nájdete tu množstvo reštaurácií, barov, centier vodných športov, potápačských klubov. Rušný nočný život.
Kendwa
Na severozápadnom pobreží ostrova asi 3 km od Nungwi sa nachádza v poradí druhá najobľúbenejšia pláž ostrova. Tu si užijete množstvo zábavy a vychutáte nádherné západy slnka. Bohatý nočný život a každomesačné full-moon party sú obľúbené hlavne medzi mladými ľuďmi.
Matemwe
Zdanlivo nekonečne široká pláž na severovýchodnom pobreží v blízkosti malej rovnomennej dedinky. Pokojnejšia pláž ponúka bližší kontakt s prírodou a je ideálnym miestom na relaxáciu.
Pwani Mchangani
Jedna z najkrajších pláži na východe ostrova. Krásna pokojná s bielym pieskom a plytkým vstupom do mora.
Kiwengwa
Pekná zdanlivo nekonečná pláž s plytkým vstupom do mora s nádherným tyrkysovomodrým oceánom a palmami je ideálnym miestom na pokojnú relaxačnú dovolenku. V okolí nájdete reštaurácie a bary.
Pongwe
Krásna dlhá udržiavaná pláž s jemným pieskom a nádherne sfarbeným oceánom. V tejto časti je odliv už dosť silný, informácie o čase odlivu a prílivu poskytnú na recepcii a viete si zariadiť denný program.
Dongwe
Pokojné miesto, takmer nedotknutá pláž s jemným bielym pieskom a nádherne sfarbeným Indickým oceánom. Odliv je tu dosť veľký, vstup do mora plytký. V okolí kvalitné hotely Zanzibar Collection.
Paje
Obľúbená a veľmi pekná pláž na východnom pobreží. Veterné prostredie ideálne na kitesurfing a ďalšie vodné športy. Pokojné prostredie s menej turistami ale s kvalitnými hotelmi.

Oplatí sa vidieť - výlety

Stone Town
Veľmi živé miesto, zmes afrických, arabských, indických a európskych kultúr. Prechádzkou uličkami, takými úzkymi že je vhodná len pre peších môžete vidieť vedľa seba kostoly, mešity aj chrámy. Miestny sprievodca vás prevedie kultúrnou a historickou cestou trhom s otrokmi, trhom Darajani, pozriete si House of Wonders - Dom zázrakov(žiaľ z dôvodu havárie uzatvorený), starú pevnosť a sultánsky palác, Old Dispensary. Súčasťou prehliadky je obed v miestnej reštaurácii alebo u domácich ( pokiaľ je vopred dohodnuté). Očarujúci je prístav - množstvo farebných lodí a lodičiek na prekrásnom tyrkysovomodrej hladine. Odporúčame sa zdržať v Stone Town aspoň 2 dni aby ste objavili mnoho ďalších úžasných zázrakov. Záhrady Forodhani si zaslúžia vašu pozorosť najmä v noci, keď ožíva ako jednej z najlepších Street food trhov vo východnej Afrike.

Spice Tour
Zanzibar je ostrov korenia a drobné farmy venujúce sa pestovaniu korenia rady vítajú turistov. Návšteva koreninovej farmy je nezabudnuteľným zážitkom a zároveň pocátite chuť vidieka. Tento opojný zmyslový zážitok sa vám vryje hlboko do pamäte. Oboznámite sa s omamnými vôňami a chuťami škorice, kardamónu, kurkumy, čierneho korenia a vanilky v ich surových podobách. Tiež budete mať možnosť vidieť ananásovú plantáž, predvedú tradičný spôsob oberania kokosových orechov a napijete sa čerstvého kokosového nektáru z mladého kokosu. Uvidíte množstvo liečivých stromov, rôzne exotické dreviny a stromy, voňavú kávu aj kakaovníky. Na záver si môžete zakúpiť korenie, čím podporíte miestnych obyvateľov.

Prison Island
Nasadnete na malý motorový čln na pobreží Stone Town a vyplávate na historický Prison Island. Vminulosti boli na tomto ostrove väznení neposlušní otroci. Väzenie však bolo využívané hlavne na izoláciu chorých na žltú zimnicu. Na ostrove žijú korytnačky obrovské, ktoré boli privezené na Zanzibar zo Seychelských ostrovov. Môžete pozorovať tieto fascinujúce stvorenia ako sa pokojne prechádzajú popod stromy, prejsť sa po niektorom z turistických chodníkov, šnorchlovať a pozorovať farebné tropické ryby alebo len tak ležať na bielej pláži a vychutnávať si pohodu.

Safari Blue
Zažite ďalší nezabudnuteľný deň na Zanzibare. Po raňajkách Vás vyzdvihne šofér a zavezie do rybárskej dediny Fumba. Tu sa nalodíte na tradičnú loďku dhow a vyplávate do zálivu Minai Bay, domova krásnych neobývaných ostrovov. Zastavíte sa na malom piesočnatom ostrovčeku, kde si môžete zaplávať v neuveriteľne teplom oceáne, osviežite sa čerstvým tropickým ovocím a spravíte niekoľko šýlových fotiek... Po občerstvení sa preplavíte ku koralovým útesom, nasadíte okuliare, šnorchle a plutvy a šup do vody pozorovať život na útese. Nasýtení podmorskou krásou sa preplavíte na ostrov Kwale, kde na vás čaká obed - množstvo grilovaných morských špecialít - ryby, veľké homáre, zelenina a šťavnaté tropické ovocie. Pozriete si obrovský baobab-baobab na pôvodnom spadnutom vyrástol nový tiež obrovský baobab, budete pri ňom maličkí ako mravčekovia. Po dni strávenom na mori a slnku sa vrátite do dediny Fumba, kde na vás už bude čakať auto so šoférom.

Jozani Forest
Na okúzľujúcom 3 hodinovom prieskume posledného prírodného lesa na Zanzibare v sprievod skúsených sprievodcov prejdete cez pobrežnú buš, uvidíte mangrovníky - patria k najstarším a najväčším stromom sveta a k svojmu životu potrebujú ako sladkú tak aj slanú vodu, soľnými bažinami a vždy zelenými húštinami. Okrem hlavného lákadla - ohrozeného druhu opíc Red Colobus môžete vidieť aj mnoho druhov vtákov, divých prsiat, mačiek, antilop, motýľov a iných druhov opíc. Opice Red Colobus sú veľmi priateľské a rady sa fotografujú. Opice sú najaktívnejšie ráno, preto je vhodné si privstať.

Kimikazi
Zážitok na celý život! Plávanie s delfínmi nadchne azda každého. Šofér vás vyzdvihne v hoteli a dopraví vás do malej dedinky Kimikazi. Tu sa nalodíte na motorový člna a pojdete k známemu Kimikazi kanálu, domovu stád delfínov. Môžete plávať tak blízko ako vám dovolia, alebo ako budete odvážni. Ak máte radi šnorchlovanie, môžete preskúmať bohaté morské útesy. Na spiatočnej ceste sa zastavíte na mieste historickej mešity z 12. storočia, na múroch ktorej sú stále slávne kufické skripty, ktoré sa považujú za najskorší dôkaz islamu vo východnej Afrike.

Centrum motýľov
Na tomto výlete budete mať možnosť obdivovať krehkú krásu stoviek motýľov. Dozviete sa všetko o životnom cykle motýľov, ekológii. Centrum je jedným z najväčších exponátov v Afrike. Prehliadka trvá 30 - 40 minút, je možné ju prspôsobiť.

Dovolenkové programy na Zanzibare

príklady individuálnych aj skupinových programov:

pláž Zanzibar
Kompletný program vďaka ktorému si vychutnáte oddych na bielych plážach, spoznáte históriu ostrova, navštívite koreninovú farmu, Jozani Forest, ochutnáte čerstvo pripravené plody mora...
Safari Tanzánia
8-dňový safari program v Tanzánii spojený s relaxom na plážach ostrova Zanzibar vhodný pre menší firemný kolektív, možné variácie...
Safari Tanzánia
11-dňový pobyt v Tanzánii, Safari, slony v Tarangire, stáda v Serengeti, návšteva Masajskej dediny, oddych na plážach s bielym pieskom na Zanzibare...

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost