Pobyty pri mori

Obľúbené prímorské destinácie na letnú aj celoročnú dovolenku v blízkych aj exotických destináciách. Pobyt pri mori je dovolenkou s blahodárnym vplyvom na zdravie aj duševnú pohodu, zaslúžený oddych od práce, skvelý čas strávený s partnerom, rodinou či priateľmi. Podľa výberu destinácie sa dobre spája s poznávaním miestnej kultúry, s kulinárskymi zážitkami, so zábavou v tematických parkoch alebo tanečných podnikoch, romantickou plavbou ale tiež s potápaním, cyklistikou, turistikou. Relax aj aktívny oddych na pláži i mimo nej.

Ako si vybrať dovolenku pri mori

S výberom dovolenky pri mori ochotne poradíme. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá destinácia je pre vás tou pravou, možno pomôže zopár tipov na obľúbené destinácie z našej ponuky. Vyberáte podľa vzdialenosti zo Slovenska a dostuponosti, typu pláže, vybavenosti strediska, viac ruchu a zábavy alebo naopak pokojnejšie miesta? Alebo zaváži možnosť atraktívnych výletov do okolia, možnosť spoznať tamojšiu kultúru, významné mestá či prírodné krásy? Niekto si rád pribalí bicykel, iný golfové palice... A vždy to bude skvelý pobyt pri mori. Pre tých, ktorí tu nevidia svoje obľúbené destinácie viac či menej exotického charakteru radi pripravíme ponuku na mieru - od Malorky cez Egypt a Dubaj po Mexiko či Indonéziu.Lido di Jesolo
Blízka destinácia na severe Talianska pri Benátkach dobre dostupná autom, autobusom aj letecky. 13km dlhá pláž s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora ideálna aj pre rodiny s malými deťmi, vybavená slnečníkmi, ležadlami, ihriskami, stánkami s občerstvením, ubytovanie v hoteloch a apartmánoch aj priamo pri pláži. Dovolenkový program spestrí veľký vodný park Aqualandia, golfové ihrisko, motokáry, morské akvárium a množstvo herní či diskoték. Večerná pešia promenáda s obchodmi, barmi, reštauráciami a pizzeriami vedie celým strediskom. Výlet číslo jeden sú Benátky dostupné autobusom alebo loďou, iní klienti si urobia výlet aj do Verony či na jazero Garda a do Gardalandu. Oddychová aj aktívna dovolenka.

Sardínia
Zvaná aj Karibik stredomoria. Taliansky ostrov v Tyrhénskom mori známy svojimi krásnymi plážami a azúrovým morom. Dostupnosť letecky alebo autom a trajektom. Pobrežie lemujú pláže s jemným zlatým aj bielym pieskom, skaly aj charakteristické balvany. Na výber dostupné aj luxusné ubytovania. Vychýrené letovisko celebrít Porto Cervo, Baia Sardinia, živé San Teodoro, exkluzívna Chia, obľúbený Villasimius či dobre dostupné Alghero. Na dovolenke na Sardínii sa môžete slniť, potápať, prenajať si jachtu, zahrať si golf, preskúmať hornaté vnútrozemie či navštíviť susednú Korziku. Alebo sa len kochať nádherou mora, pláží a stredomorskej zelene a vychutnať si zaslúžený relax. Vhodné aj pre klientov, ktorí hľadajú pokoj a menej zaľudnené pláže.

Rimini
Pre tých, ktorí majú radi živú dovolenkovú atmosféru pri mori - v Rimini sa nudiť nebudete. Športoviská a animácie pre deti aj dospelých na pláži s jemným pieskom, množstvo podnikov otvorených hlboko do noci no a veľké množstvo tematických parkov priamo v Rimimi aj blízkom okolí - vodné parky, zábavné parky, akváriá, prírodné parky, možnosť navštíviť miništát San Marino či fabriku Ferrari. Skvelá prímorská kuchyňa - rybie reštaurácie s ponukou morských tvorov všetkého druhu. Dobrá dostupnosť autom ale aj autobusom a hlavne veľmi príjemné ceny ubytovania. V porovnaní s inými strediskami na talianskom pobreží Jadranského mora sa v Rimini dá ubytovať aj za naozaj exkluzívnu cenu.

Istria
Chorvátske more najbližšie Slovensku. Krásne čisté more, skalnaté, kamienkové a kde-tu aj jemne pieskové pláže, romantické mestečká, hotelové a apartmánové komplexy s bazénmi, športoviskami, animačným programom pre deti aj dospelých. A tiež ubytovanie v súkromí privátneho bytu. Prevezte sa na bicykli po členitom pobreží a nájdite svoju zátoku, prenajmite čln či jachtu alebo si spravte kurz potápania. Na Istrii je niekoľko golfových ihrísk a aj vodný park Aquacolors Poreč. Na svoje si prídu vyznávači nudizmu v niektorom z vyčlenených rezortov.

Makarská riviéra
Príjemná klíma na plážach chránených pohorím Biokovo. Obľúbné turistické strediská Brela, Tučepi, Makarska, Baška Voda, Gradac, Podgora, Drvenik... Pekné kamienkové pláže, priezračné more, priateľská atmosféra v živých centrách, prímorská kuchyňa a lokálne víno. Výlety po mori na ostrovy Brač, Hvar, Vis, na pevnine historické mestá Split aj v UNESCO zapísaný Trogir. Pre aktívnych dovolenkárov pestré možnosti vodných športov, potápania ale aj turistických výletov do hôr, ktoré tu susedia s morom.

Toskánsko
Spojte pobyt pri mori s poznávaním svetoznámeho talianskeho regiónu Toskánsko! Či už hľadáte kultúrne a historické skvosty Florencie, Pisy, Sieny, v mestečkách Lucca, San Gimignano alebo Volterra, všetky sú dobre dostupné na jednodňový výlet od mora, prípadne sa dajú skombinovať s pobytom pri mori ako zastávka na 1-2 noci pred či po prímorskom pobyte. Toskánsko je známe vinicami, poliami a výbornou kuchyňou, no má aj krásne pláže - výborne vybavené exkluzívne pláže oblasti Versilia na severe, dostupné lokality vhodné na rodinnú dovolenku v južnejšej oblasti Maremma, exkluzívny polostrov Argentario s členitým pobrežím a zátokami. Ubytovanie v hoteloch aj vilách. Neváhajte, najlepšie pobyty pri mori sa rýchlo vypredajú.

Ostrov Ischia
Malý ostrov v Neapolskom zálive preslávený termálnymi prameňmi a kúpeľmi ponúka aj príjemnú plážovú dovolenku za výhodnú cenu. Ischia je dobre dostupná leteckým spojením do Neapola, odtiaľ trajektom na ostrov, kompletný transfer zabezpečíme. Má piesočnaté pláže aj členité pobrežie, živé centrá mestečiek, ktoré sú celoročne obývané, ubytovanie v hoteloch, ktoré majú skoro všetky vlastné termálne bazény. Na ostrove Ischia máme skvelých delegátov, relax na pláži spestrí výlet na ostrov Capri, Amalfské pobrežie, sopku Vezuv alebo len lodný výlet okolo ostrova. Aj ak ostanete na ostrove, stále je čo robiť - prehliadnite si Aragonský hrad alebo spravte okruh po vínnych pivniciach.

Lignano
Obľúbené stredisko na severe Talianska, jedno z najbližších Slovensku. Dlhá piesočnatá pláž s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora ideálna pre všetky vekové kategórie dovolenkárov. Pre akčných dovolenkárov a rodiny s deťmi je tu vodný park Aquasplash, zábavný park Guliverlandia, promenáda v centre Lignano Sabbiadoro. Cyklistické chodníky, golfové ihrisko, športoviská na pláži, animácie a minikluby so zábvavným programom pre celú rodinu priamo na plážach. Ubytovanie prevažne apartmánového typu napr. aj vo vilkách so záhradkou a možnosťou grilovania.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost