Pobyty pri mori

Obľúbené prímorské destinácie na letnú aj celoročnú dovolenku v blízkych aj exotických destináciách. Pobyt pri mori je dovolenkou s blahodárnym vplyvom na zdravie aj duševnú pohodu, zaslúžený oddych od práce, skvelý čas strávený s partnerom, rodinou či priateľmi. Podľa výberu destinácie sa dobre spája s poznávaním miestnej kultúry, s kulinárskymi zážitkami, so zábavou v tematických parkoch alebo tanečných podnikoch, romantickou plavbou ale tiež s potápaním, cyklistikou, turistikou. Relax aj aktívny oddych na pláži i mimo nej.

Inšpirujte sa výberom z ponuky:

Dovolenkové pobyty pri mori

príklady individuálnych aj skupinových programov:

pláž Zanzibar
Kompletný program vďaka ktorému si vychutnáte oddych na bielych plážach, spoznáte históriu ostrova, navštívite koreninovú farmu, Jozani Forest, ochutnáte čerstvo pripravené plody mora...
festival Zrće
Teambuildingový program pre mladý kolektív v prímorskom letovisku s množstvom aktivít, sprievodného programu, počas festivalov, s plavbou po mori, koncertmi DJov...
dovolenka Mexico
Program pre individuálov aj firmy - biele pláže Cancúnu a chuť pravej mexickej margarity, All Inclusive, aztécka a mayská kultúra, dovolenka v Karibiku...
plachetnice
Jedinečný zážitok z plachtenia na mori a Regata - preteky plachetníc. Exkluzívna aktivita, ktorej sa môžu zúčastniť všetci bez rozdielu skúseností, veku a pohlavia. Nie len pre firemné partie.

Dovolenka pri mori na mieru

Ušetrite čas a zadajte zabezpečenie Vašej dovolenky pri mori nám. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá destinácia je pre vás tou pravou, možno pomôže zopár tipov na obľúbené destinácie z našej ponuky. Vyberáte podľa vzdialenosti zo Slovenska a dostupnosti, typu pláže, vybavenosti strediska, viac ruchu a zábavy alebo naopak pokojnejšie miesta? Alebo zaváži možnosť atraktívnych výletov do okolia, možnosť spoznať tamojšiu kultúru, významné mestá či prírodné krásy? Niekto si rád pribalí bicykel, iný golfové palice... A vždy to bude skvelý pobyt pri mori. Pre tých, ktorí tu nevidia svoje vysnené destinácie radi pripravíme ponuku na mieru - od Malorky cez Egypt a Dubaj po Mexiko, Karibik či Indonéziu. Kdekoľkvek.

Sardínia
Zvaná aj Karibik stredomoria. Taliansky ostrov v Tyrhénskom mori známy svojimi krásnymi plážami a azúrovým morom. Dostupnosť letecky alebo autom a trajektom. Pobrežie lemujú pláže s jemným zlatým aj bielym pieskom, skaly aj charakteristické balvany. Na výber dostupné aj luxusné ubytovania. Vychýrené letovisko celebrít Porto Cervo, Baia Sardinia, živé San Teodoro, exkluzívna Chia, obľúbený Villasimius či dobre dostupné Alghero. Na dovolenke na Sardínii sa môžete slniť, potápať, prenajať si jachtu, zahrať si golf, preskúmať hornaté vnútrozemie či navštíviť susednú Korziku. Alebo sa len kochať nádherou mora, pláží a stredomorskej zelene a vychutnať si zaslúžený relax. Vhodné aj pre klientov, ktorí hľadajú pokoj a menej zaľudnené pláže. Viac na stránke Sardínia.

Lido di Jesolo
Blízka destinácia na severe Talianska pri Benátkach dobre dostupná autom, autobusom aj letecky. 13km dlhá pláž s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora ideálna aj pre rodiny s malými deťmi, vybavená slnečníkmi, ležadlami, ihriskami, stánkami s občerstvením, ubytovanie v hoteloch a apartmánoch aj priamo pri pláži. Dovolenkový program spestrí veľký vodný park Aqualandia, golfové ihrisko, motokáry, morské akvárium a množstvo herní či diskoték. Večerná pešia promenáda s obchodmi, barmi, reštauráciami a pizzeriami vedie celým strediskom. Výlet číslo jeden sú Benátky dostupné autobusom alebo loďou, iní klienti si urobia výlet aj do Verony či na jazero Garda a do Gardalandu. Oddychová aj aktívna dovolenka. Viac na stránke dovolenka Lido di Jesolo.

Zanzibar
Hľadáte exotickú dovolenku s krásnymi plážami s jemným bielym pieskom, palmami, luxusnými rezortami a zároveň toho chcete veľa vidieť a zažiť? Zanzibar je ideálne miesto pre Vašu dovolenku. Okrem leňošenia na pláži a užívania luxusu si môžete užiť vodné safari, navštíviť opičky Red Colobus v Jozani Forest, spraviť okružnú jazdu po koreninových farmách, plávať s delfínmi, urobiť si výlet na ostrov Prison Island s obrími korytnačkami. Odporúčame aj návštevu historického mesta Stone Town, ktorý patrí medzi svetové dedičstvo Unesco, kde sa miesi arabská, africká, indická a európska kultúra a môžete tu obdivovať vedľa seba chrámy, mešity a kostoly. Pre milovníkov potápania sú k dispozícii PADI centrá. Odvážnejší cestovatelia si môžu pobyt spojiť so safari v Tanzánii v niektorom z národných parkov Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Mkomazi, jazero Manyara. Zanzibar je vhodný pre všetky vekové skupiny turistov. Viac na stránke dovolenka Zanzibar.

Makarská riviéra
Príjemná klíma na plážach chránených pohorím Biokovo. Obľúbné turistické strediská Brela, Tučepi, Makarska, Baška Voda, Gradac, Podgora, Drvenik... Pekné kamienkové pláže, priezračné more, priateľská atmosféra v živých centrách, prímorská kuchyňa a lokálne víno. Výlety po mori na ostrovy Brač, Hvar, Vis, na pevnine historické mestá Split aj v UNESCO zapísaný Trogir. Pre aktívnych dovolenkárov pestré možnosti vodných športov, potápania ale aj turistických výletov do hôr, ktoré tu susedia s morom. Viac na stránke Stredná Dalmácia - Split.

Lignano
Obľúbené stredisko na severe Talianska, jedno z najbližších Slovensku. Dlhá piesočnatá pláž s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora ideálna pre všetky vekové kategórie dovolenkárov. Pre akčných dovolenkárov a rodiny s deťmi je tu vodný park Aquasplash, zábavný park Guliverlandia, promenáda v centre Lignano Sabbiadoro. Cyklistické chodníky, golfové ihrisko, športoviská na pláži, animácie a minikluby so zábvavným programom pre celú rodinu priamo na plážach. Ubytovanie prevažne apartmánového typu napr. aj vo vilkách so záhradkou a možnosťou grilovania. Viac na stránke dovolenka Lignano.

Maurícius
Nádherný ostrov v Indickom oceáne na východ od Madagaskaru a pobrežia Afriky... Obmývaný tyrkysovými vodami Indického oceánu, s plážami s jemným bielym pieskom, nádhernou prírodou, priateľskými miestnymi obyvateľmi, plný farieb, rôznych kultúr a chutí je Maurícius ideálnym miestom na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky pri mori. Svoje si tu nájdu potápači, nadšenci kitingu a windsurfingu, golfisti, milovníci prírody, ale aj rodiny s deťmi, mladomanželské páry či milovníci kultúry a histórie. Viac na stránke dovolenka Maurícius.

Toskánsko
Spojte pobyt pri mori s poznávaním svetoznámeho talianskeho regiónu Toskánsko! Či už hľadáte kultúrne a historické skvosty Florencie, Pisy, Sieny, v mestečkách Lucca, San Gimignano alebo Volterra, všetky sú dobre dostupné na jednodňový výlet od mora, prípadne sa dajú skombinovať s pobytom pri mori ako zastávka na 1-2 noci pred či po prímorskom pobyte. Toskánsko je známe vinicami, poliami a výbornou kuchyňou, no má aj krásne pláže - výborne vybavené exkluzívne pláže oblasti Versilia na severe, dostupné lokality vhodné na rodinnú dovolenku v južnejšej oblasti Maremma, exkluzívny polostrov Argentario s členitým pobrežím a zátokami. Ubytovanie v hoteloch aj vilách. Neváhajte, najlepšie pobyty pri mori sa rýchlo vypredajú. Viac na stránke Toskánsko.

Maldivy
Tropický raj v Indickom oceáne s neodolateľnou príťažlivosťou. Ostrovčeky roztrúsené ako smaragdové korálky v tyrkysovomodrom oceáne. Nádherné pláže s bielym pieskom lemované vysokými palmami skláňajúcimi sa k moru. A pod hladinou? Nedotknuté koralové útesy a jeden z najneuveriteľnejších podmorských životov na našej planéte. Luxusné bungalovy nad vodou, kde si vychutnáte ničím nerušený výhľad na oceán, fascinujúci podmorský svet s majestátnymi žralokmi veľrybími a menšími žralokmi útesovými, preskúmajte životom sa hemžiace koralové útesy. Vyskúšajte si vodné športy, ochutnajte miestnu kuchyňu, spoznajte tradičnú kultúru alebo sa nechajte rozmaznávať omladzujúcimi procedúrami. Staňte sa svedkami kúzla bioluminiscenčej vody pod hviezdami posiatou nočnou oblohou a očarujúcich západov slnka, kedy sa obloha mení na paletu oranžových, červených a fialových odtieňov. Vyberte si svoj rezort a zažijte nezabudnuteľný pobyt v raji. Viac na stránke dovolenka Maldivy.

Slovinsko
Do našej ponuky sa destinácia Slovinsko dostala najskôr vďaka svojmu krátkemu, no predsa pobrežiu Jadranského mora, navyše nám geograficky veľmi blízkemu. Región Primorska ponúka niekoľko turisticky atraktívnych stredísk. Najväčšie je letovisko Portorož s dlhoročnou kúpeľnou tradíciou, dobre vybavenou upravenou plážou, kasínom a pestrou ponukou kvalitného hotelového ubytovania. Malé prístavné mestečko Piran je nazývané aj perlou slovinskej Istrie. Dovolenka v Strunjan je vyhľadávaná najmä rodinami s deťmi. Mestečko Izola má bohatú históriu, z doby starovekého Ríma tu objavíte ruiny prístavu Halientum. Viac na stránke dovolenka Slovinsko.

Bibione
Široká pláž so zlatým jemným pieskom, vybavená ležadlami a slnečníkmi, kde je zákaz fajčenia, bufetmi a ihriskami, čisté more a prímorská promenáda sú hlavné lákadlá pre všetkých milovníkov leňošenia na piesočnatej pláži, ktorí nechcú cestovať zo Slovenska ďaleko autom. Večer sa hlavná ulica mení na promenádu kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a barov. Okrem kúpania a slnenia ponúka dovolenka Bibione aj veľa možností na športové vyžitie - cyklotrasy, tenisové ihriská, plážový volejbal a širokú paletu vodných športov. Pre milovníkov poznávania je obrovským lákadlom návšteva blízkych miest, hlavne Benátky, ale tiež Verona, Udine či Terst. Pre deti sú k dispozícii malé ihriská na pláži, rôzne autíčka a herne na hlavnej ulici a v neposlednom rade lunapark, v ktorom sa zabavia aj dospelí. Bibione je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou hlavne pre rodiny s deťmi. Viac na stránke dovolenka Bibione.

Seychelské ostrovy
Seychelské ostrovy sú súostrovím nadčasovej krásy, pokoja, harmónie, bujných lesov a nádherných pláží. Ostrovy sú pokryté bujnou tropickou zeleňou a vytvárajú úžasný kontrast s azúrovo-modrým Indickým oceánom. Zažijete tu pravú romantiku - malé a stredne veľké rezorty s vilkami poskytujú dostatočné súkromie na strávenie pokojnej, relaxačnej dovolenky. Nádherné pláže s jemným bielym pieskom sú lemované fascinujúcimi granitovými kameňmi a palmami. Viac na stránke dovolenka Seychely.

Ostrov Korzika
Francúzsky región v Stredozemnom mori nad ostrovom Sardínia, približne 200 km pod Azúrovým pobrežím Francúzskej Riviéry. Korzika patrí k najväčším európskym ostrovom. V súčasnosti je rajom pre dovolenkárov smerujúcich k moru a hľadajúcich blízku exotiku a komfort. Korzické pobrežie meria vyše 1000 km, na ktorých sa striedajú všetky druhy pobrežia. Cap Corse, Lavezzi a veľké pláže (Ricanto, Ostriconi, Palombaggia, Santa Giuli ...), Porta a Girolata, nádherné útesy Calanches Piana (v zozname Unesco). Táto rôznorodá krajina je vhodná pre všetky dovolenkové činnosti: adrenalínová slávna GR 20 - trasa naprieč Korzikou zo severu na juh, púšť Agriates, Castaggniccia, les Ospedale, rovnako tak zaujme golfová ponuka v Sperone, alebo vodné športy v prímorských destináciách. Viac na stránke Korzika.

Ostrov Martinik
Francúzsky ostrov v Karibskom mori patrí medzi najlepšie karibské prázdninové destinácie. Martinik alebo "Madinina" pre indiánov Karibiku, sa nachádza v srdci karibského súostrovia a je súčasťou Malých Antíl alebo "Vietoristických ostrovov". Atlantický oceán obmýva jeho východné brehy, zatiaľ čo jeho západné pobrežie preklenuje Karibské more. Vychutnajte si dovolenku v Martinique po celý rok s jeho rozlohou 1080 km2. Bohatý tropický les pokrýva severnú časť tohto luxusného, ale cenovo prístupného karibského dovolenkového cieľa. Ostrov je ideálny pre vonkajšie aktivity, ako je canyoning, turistika a jazda na koni. Viac na stránke Martinik.

Istria
Chorvátske more najbližšie Slovensku. Krásne čisté more, skalnaté, kamienkové a kde-tu aj jemne pieskové pláže, romantické mestečká, hotelové a apartmánové komplexy s bazénmi, športoviskami, animačným programom pre deti aj dospelých. A tiež ubytovanie v súkromí privátneho bytu. Prevezte sa na bicykli po členitom pobreží a nájdite svoju zátoku, prenajmite čln či jachtu alebo si spravte kurz potápania. Na Istrii je niekoľko golfových ihrísk a aj vodný park Aquacolors Poreč. Na svoje si prídu vyznávači nudizmu v niektorom z vyčlenených rezortov. Viac na stránke Istria.

Turecko
Turecká zmes kultúry, prírodných krás a cenovej dostupnosti z neho robí lákavú destináciu pre cestovateľov, ktorí hľadajú rozmanité zážitky. V posledných rokoch sa vďaka dobrej dostupnosti leteckou dopravou a širokej ponuke rôznorodých prázdninových rezortov pri mori stalo jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Slovákov. Najmä rodiny s deťmi oceňujú vybavenosť rezortov s ponukou bohatého All Inclusive stravovania a obrovské vodné parky s tobogánmi priamo v rezortoch. Turecko leží na križovatke Európy a Ázie, výsledkom čoho je podmanivá zmes kultúr, tradícií a kuchýň. Zažite to najlepšie z oboch svetov a dovolenku pri mori spestrite výletmi do miest a prírody. Viac na stránke Turecko.

Azúrové pobrežie
Francúzska riviéra - Côte d'Azur patrí medzi najlepšie dovolenkové destinácie v Európe, zahŕňa svetoznáme letoviská ako Nice, Cannes, Saint Tropez, Antibes, tiež Menton, Saint Raphael, Juan les Pins, Fréjus a ďalšie...Stredozemné more vás bude jemne hýčkať vo svojich zafírových vodách Od Calanques v Marseille cez prístav v Toulone, ostrovy Hyeres a národný park Port-Cros po prístav Saint-Tropez. Jemne skalnaté pobrežie tu obmývajú zafírové vody. Národný park Ecrins, prírodný regionálny park Queyras, pohorie Maures a Lubéron odhaľujú bludisko ciest a tratí ideálnych pre pešiu turistiku i jazdu na bicykli. Viac na stránke Provence - Alpes - Cote d'Azur.

Rimini
Pre tých, ktorí majú radi živú dovolenkovú atmosféru pri mori - v Rimini sa nudiť nebudete. Športoviská a animácie pre deti aj dospelých na pláži s jemným pieskom, množstvo podnikov otvorených hlboko do noci no a veľké množstvo tematických parkov priamo v Rimimi aj blízkom okolí - vodné parky, zábavné parky, akváriá, prírodné parky, možnosť navštíviť miništát San Marino či fabriku Ferrari. Skvelá prímorská kuchyňa - rybie reštaurácie s ponukou morských tvorov všetkého druhu. Dobrá dostupnosť autom ale aj autobusom a hlavne veľmi príjemné ceny ubytovania. V porovnaní s inými strediskami na talianskom pobreží Jadranského mora sa v Rimini dá ubytovať aj za naozaj exkluzívnu cenu. Viac na stránke dovolenka Rimini.

Ostrov Ischia
Malý ostrov v Neapolskom zálive preslávený termálnymi prameňmi a kúpeľmi ponúka aj príjemnú plážovú dovolenku za výhodnú cenu. Ischia je dobre dostupná leteckým spojením do Neapola, odtiaľ trajektom na ostrov, kompletný transfer zabezpečíme. Má piesočnaté pláže aj členité pobrežie, živé centrá mestečiek, ktoré sú celoročne obývané, ubytovanie v hoteloch, ktoré majú skoro všetky vlastné termálne bazény. Na ostrove Ischia máme skvelých delegátov, relax na pláži spestrí výlet na ostrov Capri, Amalfské pobrežie, sopku Vezuv alebo len lodný výlet okolo ostrova. Aj ak ostanete na ostrove, stále je čo robiť - prehliadnite si Aragonský hrad alebo spravte okruh po vínnych pivniciach. Viac na stránke dovolenka Ischia.

Caorle
Malebné mestečko so starou rybárskou tradíciou sa nachádza na severe Talianska v regióne Veneto, asi 50 km od mesta Benátky. Úzke uličky, malé námestia, farebné domčeky a ukryté reštaurácie ponúkajúce miestne špeciality. Kaviarničky a bary vytvárajú príjemnú dovolenkovú atmosféru. Pre milovníkov kúpania v mori a slnenia je k dispozícii pekná pláž s jemným žltým pieskom, vybavením a pozvoľným vstupom do mora. Pre deti sú k dispozícii malé ihriská a vodný park so šmykľavkami a tobogánmi. Príjemným spestrením sú výlety bárkou do blízkych lagún k trstinovým rybárskym domčekom, do prístavného mesta Trieste, alebo návšteva romantického mesta Benátky. Dovolenka v Caorle je vhodná pre všetky vekové kategórie. Viac na stránke dovolenka Caorle.

Palmová riviéra
Palmová riviéra zahŕňa oblasť dlhých piesočnatých pláží na pobreží Jadranského mora v strede talianskej čižmy. Názov vznikol vďaka tisícom paliem, ktoré sem boli privezené a vysadené pozdĺž prímorskej promenády. Spoločne s pestrými kolóniami oleandrov vytvárajú exotickú atmosféru. Promenáda je obľúbená aj na cyklistiku či korčuľovanie, na plážach sú sektory vybavené slnečníkmi, ležadlami, barmi a reštauráciami. Pláže v Marche charakterizuje vysoký počet tých, ktorým bola udelená „modrá vlajka“, ocenenie čistoty pláží. Na okrajoch letovísk sa zväčša nachádzajú aj voľné úseky pláží, ktoré nie sú tak preľudnené a poskytujú väčšiu slobodu. Väčšina stredísk nie sú len prímorské letoviská, umelo vybudované pre účely turistického ruchu. Sú to pôvodné mestá s bohatou históriou. Popri slnení na plážach umožňujú návštevníkom aj kultúrne vyžitie v historických uličkách prehliadkou pamiatok. Najväčším a najznámejším centrom Palmovej riviéry je letovisko San Benedetto del Tronto, susedné Grottamare a na juh menšie prázdninové letoviská Alba Adriatica, Villa Rosa, Martinsicuro či Tortoreto Lido. Viac na stránke Marche a Abruzzo.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost