Lyžovanie BOLSTERLANG / Nemecko

telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@reny.sk
Skype telefón  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Bolsterlang

Naše hodnotenie strediska: rating Bolsterlang (3/5*)
ski-mapa Bolsterlang lyžovanie Bolsterlang
 lyžiarske stredisko, ski-mapa   fotogaléria   ubytovanie

Nemecko / Allgäu / Bolsterlang ( 895 - 1.665 m n.m.)

Lyžiarske stredisko Bolsterlang leží na svahoch nad rovnomeným lyžiarskym mestečkom. Lyžuje sa v rozsiahlom údolí pod najvyšším vrchom v okolí Riedberger Horn ( 1.786m.n.m ). Vleky vedú z Bolsterlangu na Bolsterlanger Horn ( 1.586m.n.m ), na jednu stranu údolia a na vrchol Weiherkopf ( 1.665m.n.m ) na druhej strane údolia. Lyžiarske stredisko Bolsterlang leží len 7km severne od známejšieho lyžiarskeho strediska Oberstdorf. Má 17km výborne udržiavaných tratí všetkých obtiažností, ktoré sú na všetkých kritických miestach zabezpečené technickým snehom.

Z údolia vedie na vrchol Bolsterlanger Horn kabínková lanovka Hörner-bahn. V jej smere vedie sedačková lanovka, ktorá začína pod strednou stanicou kabínky a končí približne v strede vrcholovej časti kabínkovej dráhy. Odtiaľ sa lyžiari môžu dostať do údolnej stanice vleku ktorý premáva na opačnú stranu strediska - Weiherkopf. Tieto tri dopravné zariadenia sú veľmi dômyselne situované a zabezpečujú dosah na niekoľko desiatok zjazdových traťových alternatív v stredisku. Krásna ukázka toho, ako sa dá minimálnym počtom vlekov sprístupniť maximum terénov.

Medzi obidvoma vrcholmi strediska sa nachádza novovybudovaný 1.400m Fun-park pre snowboard. Z vrcholu Weiherkopf vedie asi najzaujímavejšia zjazdovka stredne obtiažna až ťažká, ktorá umožní vychutnať neprerušenú jazdu s 800m výškovým rozdielom až do Bolsterlangu. V údolí sa nachádzajú aj dva mini-vleky pre začiatočníkov a deti, kde je možnosť absolvovať lyžiarsku školu pod vedením skúsených inštruktorov. Na svahoch a v údolí sa nachádza niekoľko reštauračných zariadení, horská chata s možnosťou nocľahu.

Približne 7km horských turistických chodníkov až pod vrchol Riedberger Horn, sánkarské dráhy, ako aj množstvo volných terénov pre milovníkov freeride. Univerzálne stredisko, vrele odporúčame. Lyžovačka Bolstrerlang je ideálna ako zimná rodinná dovolenka.

ubytovanie Bolsterlang Blízke ubytovanie - Nemecko:
Berchtesgaden, Bolsterlang, Brauneck-Lenggries, Feldberg, Garmisch-Partenkirchen, Kranzberg-Mittenwald, Oberstdorf, Reit im Winkl-Steinplatte, Spitzingsee, Sudelfeld, Wallberg
ubytovanie
Bolsterlang


© 2008 RenyTravel - lyžovanie Nemecko
 
lyžování ski holiday