Safari Namíbia

Za 11 dní navštívite všetky top miesta čarovnej Namíbie. Od namíbijských ikonických púštnych dún, cez Pobrežie kostier, Swakopmund, Damaraland až po divočinu v národnom parku Etosha. Preskúmate niektoré z najvyšších piesočných dún sveta a soľné panvy v najstaršej púšti sveta Namib, v chladnejšom meste Swakopmund medzi púšťou a Atlantickým oceánom si môžete vybrať z množstva ponúkaných aktivít na súši aj na vode. Damaraland vám vyrazí dych svojou majestátnosťou a krásou - skalné útvary Spitzkoppe, Brandgerg a Erongo na juhu, divoké púštne hory a červené skaly na juhu. V národnom parku Etosha - jednom z najväčších prírpdných parkov v Afrike môžete pozorovať množstvo divej zveri vo svojom prirodzenom prostredí. Užijete si nádherné chvíle v divočine. Z tejto cesty si prinesiete množstvo zážitkov, fotografií a nezabudnuteľných spomienok. A snáď sa jedného dňa vrátite preskúmať aj ďalšie krásy divokej a nádhernej Namíbie.

Program

 • 1. deň/ Windhoek (1 noc)
  Prílet do Windhoek, transfer z letiska do hotela. Zoznámenie sa so spolucestujúcimi a sprievodcom. Krátke úvodné stretnutie, kde vám váš sprievodca vysvetlí itinerár a trasu na najbližšie dni. Ubytovanie v štandardných dvojlôžkových izbách kategórie 3* s raňajkami.

 • 2. deň/ Sossusvlei (2 noci)
  Po skorých raňajkách, doplníte zásoby a vyrazíte z hlavného mesta do jednej z najznámejších atrakcií Namíbie - púšte Namib. Cestou trvajúcou 4 - 5 hodín prejdete cez priesmyk Spreethoogte a z vrchola si spravíte jednu z ikonických panorám Namíbie. Ešte sa zastavíte v Solitaire, kde sprievodca doplní palivo a vy si môžete kúpiť občerstvenie na poslednú časť cesty k ubytovaniu. Po príchode na ubytovanie môžete, ak budete chcieť, ísť na prechádzku so sprievodcom do prírody, absolvovať aktivity pri západe slnka za poplatok na mieste.
  Ubytovanie v štandardných dvojlôžkových izbách alebo stanoch s polpenziou - raňajky a večere. Možnosť doobjednať obedy.

 • 3. deň/ Sossusvlei
  Ešte pred svitaním sa vydáte k známym piesočným dunám Sossusvlei tak, aby ste už na svitaní boli pri vstupnej bráne. Pri východe slnka sa ponúkajú nezabudnuteľné výhľady plné farieb a kontrastov, preskúmate Dead Vlei a Sossusvlei, vyleziete na Big Daddy alebo Dune 45. Pokocháte sa úžasným výhľadom z vrcholu dún - duna za dunou až po horizont. Posilníte sa pri piknikových raňajkách v dunách a následne budete objavovať ďalšie krásy. Preskúmate aj Elim Dune a Sesriem Canyon. Sprievodca pozná najlepšie časy na návštevu jednotlivých miest a tak váš deň bude naplánovaný tak, aby ste mali najlepší zážitok. Ráno býva chladno a tak sa nezabudnite dobre obliecť. Návrat do kempu popoludní až podvečer. Doprajte si relax a vychutnajte magický západ slnka a večeru pod jednou z najtemnejších nočných oblôh.
  Ubytovanie v štandardných dvojlôžkových izbách alebo stanoch s polpenziou - raňajky a večere. Možnosť doobjednať obedy.
 • 4. & 5. deň/ Swakopmund (2 noci)
  Po raňajkách sa vydáte na chladnejšie pobrežie -cieľ Swakopmund, zovretý medzi Atlantickým oceánom a púšťou. Cestou prejdete cez Solitair a púštne krajiny a otvorené pláne, cez Gaub a Kuiseb Canyon a obratník Kozorožca. Počas niekoľkých zastávok na zaujímavých miestach na fotografovanie si aj pretiahnete telo a nohy. Spravíte si malú obchádzku cez Moon landscape a vidieť jedinečnú tisíc rokov starú, púšti prispôsobenú, jedinečnú a jedinú svojho druhu rastlinu Welwitschia. Swakopmund je centrom aktivít Namíbie - môžete tu objavovať piesočné duny alebo oceán, alebo aj oboje. Môžete si vybrať zo skupinových alebo individuálnych aktivít - vyhliadkové lety ponad Sossusvlei, južný Skeleton Coast, Kuiseb Canyon...alebo si môžete vybrať aj inú trasu. Výlet autami 4 x4 a preskúmať dolnú deltu rieky Kuiseb, Sandwich Harbour. Vydať sa za delfínmi - preplavíte sa cez Walvis Bay, Bird Island, Pelican Point a Oyster Farms. Delfíny, uškatce či tulene vás budú sprevádzať v oceáne, vo vzduchu zase pelikány, čajky a kormorány. Výlet autom 4x4 do púšte a objavovať jeho fascinujúce živé tvory, špeciálne endemické druhy napr. Palmato Gecko s priehľadnou pokožkou a krásnymi farbami, veľkého chameleóna Namaqua... , plavby na kajakoch, lety balónom, výlet za tuleňmi, výlety na koňoch, rybolov, výlet na Spitzkoppe, lety vrtuľníkom .... Výlety a aktivity nie sú v cene, za poplatok na mieste.
  Ubytovanie v štandardných dvojlôžkových izbách alebo stanoch s raňajkami Možnosť doobjednať obedy a/ alebo večere.

 • 6. & 7. deň/ Damaraland (2 noci)
  Po raňajkách sa vyberiete na ďalšie úchvatné miesta - do vnútrozemia, do Damaralandu. Damaraland je oblasť obrovských žulových balvanov, nekonečných trávnatých plání, suchých korýt riek. Jedno z najlepších miest na pozorovanie úchvatných západov slnka v Namíbii. Cestou pozdĺž Cape Cross uvidíte najväčšiu kolóniu tuleňov Cape Fur ( tuleň kapský) na svete. Vrátite sa do Henties Bay a vydáte sa do vnútrozemia cez Uis, cez lišajníkové polia a soľnú panvu, ideálna na pozorovanie vtákov. V závislosti od itineráru a časových možností je možné odbočiť na horu Brandberg - najväčší izolovaný kopec v Namíbii. Ďalej pokračujete do oblasti Twyfelfontein, kde si pozriete to najznámejšie z tejto oblasti - rytiny Twyfelfontein, Burnt Mountain ( Spálenú horu), Organ Pipes ( Organové píšťaly). Tiež sa vydáte na jazdu po vyschnutých korytách riek a budete hľadať slony a iné voľne žijúce zvieratá prispôsobené na život v púšti. Podľa časového harmonogramu, ak vyšetríte čas, navštívite Múzeum Damara aby ste sa dozvedeli o živote miestnych obyvateľov Damara v minulosti. Popoludní, vo voľnom čase môžete relaxovať alebo ísť na prechádzku do prírody so sprievodcom ( fakultatívne za poplatok na mieste).
  Ubytovanie v štandardných dvojlôžkových izbách alebo stanoch s polpenziou - raňajky a večere. Možnosť doobjednať obedy.

 • 8. deň / Národný park Etosha - juh (1 noc)
  Po raňajkách sa vydáte na východ do národného parku Ethosha. Budete sa presúvať cez malebné oblasti Damaralandu, cez otvorené pláne do Outjo a potom na sever, k južnej bráne Národného parku Etosha. Cestou, v blízkosti Khorixas sa zastavíte a pozriete Petrified Forest ( Skamenelý les). Ak čas dovolí spravíte si obchádzku cez Vingerklip a Ugab Teracce a spravíte si krátku foto prestávku. Národný park Etosha je jedným z najväčších parkov v Afrike je známy veľkým počtom divokej zveri a pri jednom napájadle môžete vidieť až sedem druhov naraz. Prechádzky so sprievodcom sú nezabudnuteľným zážitkom.
  Ubytovanie v štandardných dvojlôžkových izbách alebo stanoch s polpenziou - raňajky a večere. Možnosť doobjednať obedy.

 • 9. & 10.deň/ Národný park Etosha - východ (2 noci)
  Po raňjakách sa vydáte cez park. Vašou celodennou aktivitou bude safari, kedy sa vydáte od južného vchodu do národného parku k tomu východnému. Zastavíte sa pri mnohých napájadlách a budete pozorovať rôzne druhy zvierat v jednom z najväčších parkov v Afrike - odhaduje sa že má 250 levov, 300 nosorožcov, 2500 žiráf, 6000 zebier, 2000 slonov, 20.000 antilôp, a množstvo ďalších zvierat a vtákov. V parku strávite celé popoludnie prvého dňa a celý druhý deň. Užijete si safari v otvorených vozidlách, zastavíte sa pri napájadlách. Podvečer relaxujte na terase ubytovania, v bazéne a večer pri ohni.
  Ubytovanie v štandardných dvojlôžkových izbách alebo stanoch s polpenziou - raňajky a večere. Možnosť doobjednať obedy.
 • 11. deň/ Windhoek - odchod domov
  Po skorých raňajkách sa budete prepravovať do mesta Windhoek. Dnešok bude posledným dňom vašej nezabudnuteľnej ceste po Namíbii. Cesta bude trvať 5 - 6 hodín. Nocľah v hoteli alebo v prípade večerného či nočného odletu na letisku.

Služby zahrnuté v balíčku:
• ubytovanie v kempe, lodge alebo hoteli podľa ponuky
• 7 x polpenziu (2.,3., 6.,7., 8., 9., 10. deň)
• 3 x ubytovanie s raňajkami (1., 4., 5., 11. deň)
• prepravu špeciálnymi terénnymi vozidlami s otváracou strechou a garantovaným miestom pri okne
• všetky vstupy do parkov
• služby profesionálneho miestneho šoféra a sprievodcu počas cesty ( v anglickom jazyku)
• voda počas safari
• letiskové transfery
• 24/7 telefonická asistenčná služba

Cena nezahŕňa:
• mezinárodné letenky
• víza
• strava nad rámec zahrnutých služieb
• nápoje
• fakultatívne výlety nad rámec zahrnutých služieb
• prepitné
• slovenský sprievodca
• komplexné cestovné poistenie

Mapa

mapa Safari To Najlepšie z Namíbie

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost