Safari - Zanzibar - Masaji

Prepracovaný program safari v Tanzánii a pobytu pri Indickom oceáne na prekrásnom ostrove Zanzibar. Známy severný okruh Tarangire, Ngorongoro, Serengeti a jazero Manyara pripravený s precíznosťou tak, aby nebol vyčerpávajúci, práve naopak osviežujúci s možnosťou vstrebať všetky úžasné zážitky. Špeciálne 4 x 4 safari auto s otváracou strechou poskytuje dokonalý priestor na fotografické úlovky. Úchvatná príroda s množstvom divokých zvierat. Nocovanie v komfortných stanových kempoch aleboch alebo stanových domčekoch je ideálnym miestom na vychutnávanie atmosféry pravej divočiny. Okrem divočiny navštívime aj kolísku ľudstva Olduvai, Masajov, kávovú a banánovníkovú plantáž, navštívime tradičných rezbárov a maliarov, ktorých môžeme pozorovať pri ich práci, ochutnáme banánové pivo a miestne špeciality. V mestách budeme ubytovaní v Lodgoch alebo hoteloch. Po safari je čas na oddych na exotickom ostrove Zanzibar. Oslňujúco biele pláže lemované trblietavým azúrovomodrým oceánom a kokosovými palmami je skvelým miestom na leňošenie v sieti a dlhé prechádzky. Zanzibar má vynikajúce podmienky na šnorchlovanie, potápanie a kiting. Pobyt na Zanzibare je osviežený výletom na Prison island s obrovskými korytnačkami, šnorchlovanie a obed na ostrove Kwale, prehliadka Stone Town, návšteva trhu.
Program je vhodný pre všetky kategórie cestovateľov, pre rodiny, skupiny priateľov, firmy.

Program

 • 1. deň
  Prílet na medzinárodné letisko Kilimanjaro v Tanzánii.

  Na letisku vás privíta šofér/ sprievodca a zástupca partnerskej kancelárie v Tanzánii. Transfer na ubytovanie v meste Arusha
 • 2. deň
  Národný park Tarangire

  Po raňajkách odchod do Tarangire, tretieho najväčšieho národného parku v Tanzánii. Meno dostal tento park podľa rieky, ktorá ním preteká a je jediným zdrojom vody v parku. Park je známy najmä veľkým množstvom slonov (viac ako 6000) a baobabov, charakteristických stromov. Môžete tu vidieť hordy zebier, pakoní a byvolov. Ďalšie zvieratá, ktoré sa bežne v tomto parku vyskytujú, sú žirafa, antilopa dik – dik, gazela Grantova, impala, opice mačiaky, mungus pásikavý a pavián olivový. Predátorov zastupujú levy, leopardy, gepardy, karakaly a divoký africký pes. Obdivovať môžete aj obrovské termitiská, v opustených bývajú trpasličie mangusty. Môžete pozorovať viac ako 500 druhov vtákov. Obed formou pikniku.
  Večer presun do Karatu, ubytovanie, večera.
 • 3. deň
  Ngorongoro kráter

  Po skorých raňajkách odchod do národného parku Ngorongoro. Jazda nádhernou prírodou, kde sa po serpentínach vyšplháte až k hlavnej bráne. Po vybavení všetkých formalít pokračujete do jedného z divov sveta – najväčšej kaldery na svete, ktorá sa stala útočiskom mnohých druhov zvierat. Vďaka jej uzavretosti tu zvieratá takmer nemigrujú. Kráter Ngorongoro je jedným z posledných miest výskytu nosorožca čierneho, na druhej strane sa vyznačuje najhustejšou populáciou levov. Vidieť tu môžete hrochy, pakone, zebry, losy, gazely Grantove a Thomsonove, servaly. Veľmi zriedkavo sa tu vyskytuje gepard, leopard, hyeny či východoafrický divoký pes. Vôbec tu však neuvidíte žirafy ani impaly. Obed formou pikniku v srdci parku.
  Podvečer presun do národného parku Serengeti. Ubytovanie v kempe (odporúčame) prípadne lodge, večera, posedenie pri ohni.
 • 4. deň a 5. deň
  Serengeti
  Po raňajkách odchod na celodenné safari. Odporúčame veľmi včasné vstávanie aby ste si východ slnka užili už uprostred buše a mohli pozorovať nekonečné stáda pakoní, zebier, gaziel, impál... Serengeti je názov odvodený od masajského slova ‚seringit‘ čo v preklade znamená nekonečná pláň alebo miesto, kde sa krajina vždy hýbe. Dych berúce panorámy s voľne žijúcimi africkými zvieratami, to je celodenný program. Skúsený šofér a sprievodca v jednom bude vyhľadávať miesta s výskytom zvierat, ktoré sa rady schovávajú a pri troche šťastia si budete môcť odniesť cenné fotografické trofeje geparda či leoparda. Levy, žirafy, slony, hyeny, byvoly a hrochy sú tu v hojnom počte. Taktiež môžete pozorovať supy na hostine alebo čakajúce obďaleč, kým levy skončia svoju hostinu. Pozornosť si zaslúži aj množstvo vtákov. Môžete sa rozhodnúť, či si dáte teplý obed v kempe, lodge ( fakultatívne) alebo si vychutnáte piknik v buši.
  Podvečer návrat do kempu, večera a nocľah. Odporúčame si pred večerou vychutnať chladený nápoj a magický západ slnka. Po večeri môžete stráviť príjemný čas v reštaurácii / bare, prípadne si užívať pravú atmosféru safari pri ohni a započúvať sa do zvukov divočiny.
 • 6.deň
  Roklina Olduvai, návšteva Masajov, kávová plantáž

  Po raňajkách odchod do Národného parku Manyara. Cestou sa zastavíte v „kolíske ľudstva“ - rokline Olduvai. Navštívite múzeum, odkiaľ je dobrý výhľad na roklinu, vypočujete si krátku prezentáciu. Dozviete sa o histórii lokality, fosíliách, ktoré sa tu nachádzajú, o homininoch a prehistorických cicavcoch, ktoré v tejto oblasti žili. Môžete sa porozprávať s miestnym odborníkom o prebiehajúcom výskume a význame tejto oblasti. Do rokliny sa dá dostať asi 10 minútovou jazdou, prechádzka trvá asi 20 minút. V období sucha je možné stretnúť aj vedcov pracujúcich na aktuálnych výskumoch.
  Kultúrna návšteva masajskej dediny, kde sa dozviete o spôsobe života Masajov, ich tradíciách, predvedú vám ich celosvetovo známy tanec, môžete si nakúpiť masajské ozdoby či iné predmety ručne vyrábané masajskými ženami.
  Po návšteve pokračujete smerom k národnému parku Manyara. Cestou sa zastavíte na kávovej plantáži. Ubytovanie v blízkosti Karatu. Večera, nocľah v lodge, relax.
 • 7. deň
  Národný park Manyara

  Po skorých raňajkách odchod na safari. Národný park Manyara je jedným z najstarších tanzánskych národných parkov. Park je známy výskytom levov lezúcich po stromoch. Okrem toho môžete obdivovať veľké kŕdle ružových plameniakov, byvolov, slonov, žiráf, impál, hrochov a mnoho ďalších živočíchov. Park je domovom viac ako 350 druhov vtákov.
  Návrat do lodge, večera, relax.
 • 8. deň Kultúrna návšteva Mto wa Mbu – Arusha
  Po raňajkách sa vyberiete na kultúrny výlet. Navštívite rezbárov a na vlastne oči uvidíte, ako z kusov ťažkého a tvrdého ebenového dreva vyrezávajú sošky, príbory, misky... Zároveň si výrobky môžete kúpiť priamo od nich za veľmi priaznivú cenu. Navštívite vonkajšiu galériu miestnych umelcov, ktorí priamo na mieste maľujú obrazy. Sú veľmi priateľskí a radi vám niektorý z obrazov predajú, samozrejme po veselom zjednávaní o cene. Prejdete sa banánovníkovou plantážou, dozviete sa, ako sa banány pestujú, rastú a spracovávajú. Ochutnáte aj banánové pivo. Obed si dáte priamo na plantáži - bude to ochutnávka všetkých miestnych špecialít. (Poradie navštívených miest sa môže líšiť.)
  Po obede odchod do mesta Arusha. Rozlúčka so sprievodcom, odlet na Zanzibar.
  Ubytovanie a večera vo vybranom hoteli, relax.
 • 9. deň
  Zanzibar - relax

  Užívate si „dolce fa niente“ - sladké nič nerobenie. Nádherný oceán, šumenie paliem, oslepujúco biele pláže s jemným pieskom. Plávanie, opaľovanie, prechádzky... Dnešným hlavným programom je relax.
  Ubytovanie s all inclusive.
 • 10. deň
  Zanzibar

  Relax na pláži, možnosť výletov: návšteva koreninovej farmy, Jozani Forest a pozorovanie opíc Red Colobus (guereza červená), endemický druh opíc, z ktorých 6000 žije práve v tomto lese. (fakultatívne).
  Ubytovanie s all inclusive.
 • 11. deň
  Zanzibar - Safari Blue

  Po raňajkách transfer na Safari blu – morské safari. Transfer do rybárskej dedinky, kde sa nalodíte na typickú loď ‚dhow‘ a preplavíte sa okolo Zálivu Minai ku nádherným neobývaným ostrovom. Na jednom idylickom ostrove, ktorý je prístupný len v čase odlivu, sa zastavíte. Môžete si zaplávať okolo ostrova a osviežiť sa čerstvým ovocím, drobnou miestnou sladkosťou a chladenými nápojmi. Po krátkej prestávke sa preplavíte ku koralovým útesom, nasadíte si plutvy, okuliare a šnorchle, pre menej zdatných plavcov sú k dispozícii aj plávacie vesty. Pozorujete obyvateľov útesov. K dispozícii máte skúseného miestneho sprievodcu, ktorý menej zdatných plavcov vie viesť aj pomocou kolesa a tak im sprístupniť nádherné pohľady pod morskú hladinu. Po skončení šnorchlovania sa preplavíte do zátoky s mangrovníkmi, kde si môžete zaplávať v naozaj úžasne teplej vode. Na ostrých skalách môžete pozorovať tisíce malých krabov, alebo len tak relaxovať na hladine. Po krátkom relaxe v teplej vode sa opäť chvíľočku plavíte na ostrov Kwale, kde bude pripravený obed pozostávajúci z čerstvo ugrilovaných morských plodov – ochutnáte ryby, kalamáre, krevety, homáre, čerstvo ugrilovanú zeleninu. K dispozícii je aj kuracie mäso, ryža a hranolky. Osviežiť sa aj tu môžete chladenými nealkoholickými nápojmi, pivom alebo si dať po dobrom obede kávu. Po obede nasleduje prechádzka po ostrove. Pôjdete sa pozrieť na obrovský 1500 rokov starý baobab, kraby pustovníky, navštívite stánky so sortimentom darčekových predmetov a oblečenia. Po asi hodinke sa opäť nalodíte a vychutnáte si plavbu späť do rybárskej dedinky.
  Ubytovanie s all inclusive.
 • 12. deň
  Zanzibar - relax

  Celodenný relax na pláži, pri bazéne, zábava a športy podľa vlastného uváženia a nálady.
  Ubytovanie s all inclusive.
 • 13. deň
  Zanzibar - Prison Island, Stone Town

  Po raňajkách transfer do prístavného mesta Stone Town, ktoré je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tu sa nalodíte na malú loď dhow a vyrazíte na Prison Island (Changuu). Pôvodne mal tento ostrov slúžiť ako väzenie pre neposlušných otrokov, stala sa z neho karanténna stanica na izoláciu chorých na žltú zimnicu. V súčasnosti je veľkou turistickou atrakciou. Návštevníci sem chodia obdivovať korytnačky obrovské, ktoré sem boli privezené zo Seychelských ostrovov. Môžete ich kŕmiť listami, ktoré sú k dispozícii pri vstupe. Prejdete sa po ostrove, vypočujete si krátky výklad o histórii ostrova. Potom sa osviežite ovocím a chladenými nápojmi formou pikniku, nalodíte sa a preplavíte naspäť do prístavu Stone Town. Počas plavby môžete porovnávať veľkosť vašej lodičky s veľkými zaoceánskymi nákladnými loďami, ktoré kotvia v najväčšom prístave východnej Afriky, Dar es Salaam.
  Nasleduje prehliadka Stone Town. Skúsený sprievodca vás mestom prevedie a ukáže vám pozoruhodné miesta, porozpráva o dejinách. Zavítate na miestny trh, kde vás očarí omamná vôňa korenín, pestrá ponuka ovocia, zeleniny a rýb, možnosť nakupovať. Určite nevynechajte návštevu Múzea otroctva. V Stone Town bol jeden z najväčších trhov s otrokmi na svete. Ak vyhladnete, váš sprievodca vám odporučí vhodnú reštauráciu, kde ochutnáte miestne špeciality. Po obede sa môžete len tak túlať uličkami, alebo ísť späť do hotela a relaxovať.
  Ubytovanie s all inclusive.
 • 14. deň
  Odlet

  Po raňajkách check- out, transfer na letisko, odlet domov.
 • Extra ponuka:
  Kultúrny pobyt s Masajmi (voliteľné)

  Oddýchnite si od zhonu, telefónov, internetu, zacestujte si v čase a vráťte sa k prírode. Vychutnajte si tradičný spôsob života v buši s Masajmi v ich typických príbytkoch. Zažite bežný deň masajských mužov a žien. S Masajmi zabudnete na každodenné starosti nášho moderného sveta. Tu budete len vy, dobytok, buš, šantiace deti a usmievavé ženy. Masaji žijú úžasne jednoduchý život v lone prírody, tesne spätý so zvieratami. Večerné posedenie pri chalupe len pri zvukoch buše a dobytka, s pohľadom na oblohu plnú hviezd, akú v modernom svete už len naozaj veľmi ťažko nájdete. Nádherné východy a ešte uchvacujúcejšie západy slnka si vychutnáte s hrnčekom čaju, kávy alebo mlieka a možno zistíte, že tomuto pocitu pokoja a plnosti života sa ťažko niečo vyrovná.
  Ponúkame pobyt priamo u Masajov v typickej ‚bome‘ (ich tradičnej osade) hlboko v buši, bez vody, elektriny, signálu. Bývať budete v typických masajských obydliach postavených z drevených palíc, hliny zmiešanej s kravským trusom, slamenou strechou. Okúsite život Masajov – starostlivosť o dobytok, spoločenský život, prípravu mäsa na ohni, ochutnáte ich každodenné jedlo – ugali a čerstvo nadojené mlieko (v závislosti od sezóny). Pôjdete pásť kravy do buše s masajskými mužmi alebo chlapcami, večer si vychutnáte pravú masajskú show, kedy tancujú a spievajú pre seba, pre radosť a zábavu. Pozriete sa zblízka aj na všedný život žien a detí. V blízkej dedine navštívite miestnu školu, vo štvrtok navštívite miestny trh nielen s ovocím, zeleninou ale aj s dobytkom, stretnete sa so starostom, ktorý vám porozpráva o tom, čo ich ako komunitu trápi a čo im robí radosť.
  Tento program je možné absolvovať
  A/ v strede pobytu – z Arushe sa dopravíte autobusom do Handeni, nocľah v Handeni v hoteli s raňajkami (večera fakultatívne) a odtiaľ presun na motorkách do buše. Tu strávite 2 noci / 3 dni, vrátite sa do Handeni, kde prenocujete. V skorých ranných hodinách sa odveziete autobusom do Dar es Salaam, nalodíte sa na trajekt na Zanzibar a pokračujete v programe podľa popisu.
  B/ na konci pobytu, kedy sa preplavíte trajektom do Dar es Salaam, miestnym autobusom sa odveziete do Handeni, kde prenocujete v miestnom hoteli. Po raňajkách sa na motorkách dopravíte do buše. Po skončení tejto časti pobytu návrat do Dar es Salaam, nocľah, odlet.

Služby zahrnuté v balíčku:
• 1x ubytovanie v hoteli v Arushi
• 3x ubytovanie v kempe v Serengeti
• 3x ubytovanie v lodge v Karatu
• 6x plnú penziu počas safari (2. - 7. deň)
• 1 x obed Mto wa Mbu
• vnútroštátny let Arusha - Zanzibar
• prepravu špeciálnymi terénnymi vozidlami s otváracou strechou a garantovaným miestom pri okne
• všetky vstupy do parkov
• služby profesionálneho miestneho šoféra a sprievodcu počas safari
• voda počas safari
• kultúrna návšteva Masajskej dediny (deň návštevy po dohode so sprievodcom)
• Zip line
• celodenný výlet Safari Blu, vrátane obeda a transferu
• celodenný výlet Prison Island a Stone town a transferu
• transfery z letiska do hotela a z hotela na letisko
• miestne poplatky

Cena nezahŕňa:
• víza
• slovenský sprievodca
• nápoje
• fakultatívne výlety
• prepitné
• komplexné cestovné poistenie

Mapa

mapa 11 dní Safari & Zanzibar

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost