Pohodové safari v Keni

Unikátne zostavený program je kombináciou dobrodružného safari v Keni a relaxu pri Indickom oceáne v rušnej Mombase. Program je zostavený tak, aby splnil všetky predstavy o dobrodružnom safari a zároveň doprial príjemný relax. Zažijete rušné mestá Nairobi a Mombasu, dobrodružné cestovanie v džípoch alebo minivanoch s otváracou strechou, pozorovanie afrických divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí, ubytovanie uprostred divokej prírody, chviíle relaxu pri bazéne alebo masáži. Navštívite nádherné miesta - svetoznámy Národný park Masai Mara, "ružové" jazero Nakuru a jazero Naivasha, národný park Amboseli s veľkými stádami slonov a majestánym Kilimanjarom vypínajúcim sa nad nim. Nezabudnuteľná jazda Madaraka expresom cez Národné parky Tsavo East a Tsavo West do Mombasy. Na záver pobytu relax pri Indickom oceáne v all inclusive rezorte v Mombase.
Program je vhodný nielen pre obchodných partnerov, ocenenie najlepších pracovníkov či top manažmentu ale aj pre rodiny s deťmi, individuálov, skupiny priateľov.

Program

  11 dní/ 10 nocí - Nairobi, Masai Mara, jazero Nakuru, jazero Naivasha, Mombasa. Prílet na letisko Jomo Kenyatta v Nairobi. Odletové miesto podľa výberu, uvedený program nezahŕňa medzinárodné letenky a nezohľadňuje dni odletu a príletu z/ do domovskej destinácie.
 • 1. deň Prílet na medzinárodné letisko Jomo Kenyatta, Nairobi v Tanzánii.
  Na letisku vás privíta šofér/ sprievodca a zástupca partnerskej kancelárie v Keni. Transfer na ubytovanie v pulzujúcom Nairobi
 • 2. deň Transfer do Masai Mara
  Po skorých raňajkách odchod z hotela. Jazda cez Great Riftvalley do svetoznámej národnej rezervácie Masai Mara. Masai Mara je "povinnou" pre každého účastníka Kenského safari. Nachádza sa v južnej časti Kene a má rozlohu cca 1510 km2. Názov je odvodenýd domorodých obyvateľov Masajov a rieky Mara, ktorá preteká parkom. Najlepšie obdobie na pozorovanie veľkej migrácie, kedy milióny pakoní prekračujú rieku je medzi júlom a augustom. Množstvo nádherných, voľne žijúcich zvierat je možné pozorovať počas celého roka. Nachádzajú sa tu všetky živočíchy veľkej päťky - slony, levy, leopardy, nosorožce a byvoly. Populácia čiernych nosorožcov je vážne ohrozená a ostalo už iba 37 jedincov. V celej rezervácii môžete pozorovať stáda zebier planinových, žirafy masajské, žirafy obyčajné, šakaly, gazely Thomsonove a Grantove, šelmy, hyeny, líšky ušaté, gnus bielobradý, vzácne a krásne antilopy Topi. V rieke Mara hrochy a krokodíly. V parku je najäčšia koncentrácia afrických levov, vrátane leva s čiernou hrivou. Môžete tu pozorovať viac ako 400 druhov vtákov. Masai Mara je otvorená savana "ozdobená" zhlukmi akácií a riekami Mara a Talek, počas obdobia dažďov sa objavuje množstvo sezónnych riek, ktoré však rýchlo vyschnú.
  Po cca 5 hodinovej jazde, ešte pred popoludňajším safari sa ubytujete v kempe alebo lodge ( podľa výberu), obed.
  Popoludňajšie safari až do západu slnka. Relax a večera.
 • 3. deň Celodenné safari v Masai Mara
  Pre dobrodružných cestovateľov možnosť balónového safari, ktoré poskytuje dychberúci vtáčí pohľad na divokú prírodu Masai Mara. Let trvá približne 1 hodinu a konajú sa za úsvitu ( transfer na miesto odletu o cca 4 hod) a vychutnáte si východ slnka zo vzduchu. Po pristátí oslávite váš let šampanským a raňajkami v buši.
  Možnosť výberu celodenného safari s obedom formou pikniknu ( obedový balíček) alebo rozdelené safari na dopoludňajšie a popoluňajšie s obedom v ubytovacom zariadení.

 • O 6,00 hod si dáte rýchlu šálku čaju alebo kávy a drobného pečiva a o 6,30 vyrazíte na skoré ranné safari. Skúsený šofér a sprievodca v jednej osobe vás zavedie do blízkosti miest bohatých na divokú zver. Uvidíte množstvo voľne žijúcich zvierat v ich prirodzenom prostredí pri ich každodenných činnostiach. Návrat do ubytovacieho zariadenia, neskoré raňajky a dopoludňajší relax (bazén, masáže podľa vybavenia ubytovacieho zariadenia).
  Po obede a krátkom relaxe sa vydáte na popoludňajšie safari až do západu slnka. Môžete navštíviť masajskú dedinu, kde sa vrátite v čase a spoznáte tradičnú masajskú kultúru v ich prirodzenom prostredí. Morani - mladí masajskí bojovníci vám predvedú svoj tradičný tanec. Možnosť nákupu tradičných masajských ozdôb a rôznych suvenírov. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
 • 4. deň Národný park Jazero Nakuru
  Po raňajkách transfer do Národného parku Jazero Nakuru. Počas cca 5 hodinovej jazdy môžete obdivovať krásnu prírodu. Okolo poludnia príchod na ubytovanie v lodge obed. Po obede sa vyberiete na popoludňajšie safari. Jazero Nakuru je známy ako vtáčia rezervácia s viac ako 400 druhmi vtákov, najmä obrovskými kŕdľami plameniakov. Park je domovom vodomilných zvierat ako sú hrochy a antilopy vodné. Jazero Nakuru je veľké plytké jazero obklopené močiarmi, lesmi a pastvinami. Na východnej strane je niekoľko skalných výbežkov a najväčší Euphorbiový les v Afrike. Jazero Nakuru je napájané 3 hlavnými riekami - Njoro, Makalia a Enderit. V parku sú veľmi dobré cesty a ponúka niekoľko vynikajúce výhľady na jazero - Baboon Cliff a Lion Hill. V závislosti od obdobia migrácie, môžete na jazere pozorovať až 2 milióny plameniakov. Ich počet sa počas roka mení tak ako sa menia potravinové podmienky. V parku žije množstvo pôvodných afrických druhov zvierat - prasa bradavičnaté, impaly, byvoly, žiravy Rothschildové, losy, ohrozené čierne nosorožce, biele nosorožce a príležitostne aj leopardy. V severnej časti územia sa nachádza veľké stádo hrochov.
  Návrat na ubytovanie, večera, relax a nocľah.
 • 5. deň Jazero Nakuru - Jazero Naivasha
  Skoro ráno po šálke horúcej kávy alebo čaju a drobného pečiva si vychutnajte ranné safari v parku Jazero Nakuru. Po návrate si dáte neskoré raňajky a po raňajkách nasleduje transfer k Jazeru Naivasha. Jazero Naivasha je druhé najväčšie sladkovodné jazero v kenskej Veľkej priekopovej prepadline a najvyššie položené jazero v Keni. Jazero Naivasha je rajom ornitológov. Je domovom 400 druhov vtáctva, rýb a vodných živočíchov. V poludňajších hodinách sa ubytujete, vychutnáte si obed, relax. Plavba loďou po jazere so vstupom na ostrov Cresent - prírodná rezervácia, ktorá je od roku 2020, kedy sa pevnina zdvihla o 3 metre odrezaná od okolitej pevniny (cca 1 hodina). Môžete tu vidieť množstvo zvierat a vychutnáte si pešie safari. Vstup na ostrov za extra poplatok. Návrat na ubytovanie, relax, večera, nocľah.
 • 6. deň Národný park Nairobi/ Amboseli
  Po raňajkách krátka informačná schôdzka, transfer do Národného Parku Amboseli. Národný park Amboseli sa nachádza na úpätí najvyššej hory Afriky - Mount Kilimanjaro.Názov Amboseli pochádza z masajského slova, ktoré znamená "slaný prach". Amboseli je jedno z najlepších miest Afriky na pozorovanie veľkých stád slonov. Park je zaujímavý aj svojimi biotopmi - vyschnuté dno jazera Amboseli, mokrade so sírovými prameňmi, savany a lesy. Môžete navštíviť miestnych masajov. Okolo poludnia ( transfer trvá cca 5 hodín) sa ubytujete a vychutnáte obed pred popoludňajšou safari jazdou do západu slnka.
  Návrat na ubytovanie, večera, nocľah.
 • 7. deň Národný park Amboseli.
  Po skorej rannej šálke horúcej kávy alebo čaju a drobného pečiva sa okolo 6,30 hod vydáte na ranné safari. Ranné hodiny sú najideálnejšie na pozorovanie zveri. Po návrate si vychutnáte neskoré raňajky a zvyšok dopoludnia strávite relaxom (bazhén, masáže a pod). Obed v zariadení a krátky relax pred popoludňajším safari až do západu slnka.
  Návrat na ubytovanie, večera, relax, nocľah.
 • 8. deň Mombasa expresom Madaraka
  Po raňajkách transfer na železničnú stanicu Emali, kde nastúpite na vysokorýchlostný vlak Madaraka expres. Trať prechádzha cez 2 prírodné parky - Tsawo West a Tsavo East. Zážitok z cestovania týmto expresom umocnia veľké okná a vyvýšená dráha, čo umožňuje výhľad na kopce, jazerá, pláne a možno aj divokú zver. Po príchode do Mombasy vás bude čakať šofér a odvezie vás do vášho plážového rezortu.
  Stravovanie all inclusive.
 • 9. deň Mombasa - poldenná prehliadka mesta
  Po raňajkách vyzdvihne šofér a vyberiete sa na poldennú prehliadku mesta Mombasa - Hallar Park, Old Town and Fort Jesus. Po návrate do rezortu relax, voľný čas podľa vašich predstáv.
  Stravovanie all inclusive.
 • 10. deň Mombasa - relax na pláži
  Dnešný deň si vychutnajte relax podľa vašich predstáv - leňošenie pri bazéne, oceáne, individuálne výlety. Užijte si rezort a jeho služby.
 • Stravovanie all inclusive.
 • 11. deň Odlet
  Po raňajkách transfer na letisko, odlet do Nairobi. Následne odlet do domovskej destinácie.

Služby zahrnuté v balíčku:
• 1 noc s raňajkami v Nairobi
• 2 noci s plnou penziou v Masai Mara
• 1 noc s plnou penziou pri jazere Nakuru
• 1 noc s plnou penziou pri jazere Naivasha
• 2 noci s plnou penziou v Amboseli
• 3 noci s all inclusive na keňskom pobreží - Mombasa
• jednosmerný lístok na Madaraka expres v 1. triede do Mombasy
• jednosmernú letenku Mombasa - Nairobi
• prepravu špeciálnymi terénnymi vozidlami s otváracou strechou a garantovaným miestom pri okne (Jeep 4x4 alebo Mini Van 4x4)
• všetky vstupy do parkov
• služby profesionálneho miestneho šoféra a sprievodcu počas safari
• voda počas safari
• kultúrna návšteva Masajskej dediny (deň návštevy po dohode so sprievodcom)
• 1 hodinovú plavbu po jazere Naivasha ( vstup na ostrov Cresent za poplatok)
• transfery z/na letisko a z vlakovej stanice v Mombase
• 1/2 dennú prehliadku Mombasy
• poistenie Amref lietajúci lekári

Cena nezahŕňa:
• medzinárodné letenky
• víza
• slovenský sprievodca
• nápoje v rezorte počas safari
• fakultatívne výlety
• prepitné
• komplexné cestovné poistenie

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost