Esencia Afriky

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Keňa

Africká krajina na sever od hory Kilimandžáro s dlhoročnou turistickou tradíciou, safari, kultúra a dedičstvo Masajov, pobyty pri mori na pobreží Indického oceánu...

Turistický sprievodca Keňa

Keňa krajina na juhovýchode čierneho kontinentu, očarujúca, divoká, romantická. ...

Užitočné informácie


Oficiálny názov: Kenská republika
Poloha/ súradnice: 6°49'S / 39°17'E
Počet obyvateľov: 48,5 milióna obyvateľov
Úradný jazyk: svahilský, anglický
Hlavné mesto: Nairobi
Vstupné formality: Turistické víza platia 90 dní, platba na mieste USD 51/ osoba. Potrebný je platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate.
Očkovanie: pri vstupe do krajiny sa vyžaduje vakcinácia proti žltej zimnici ( medzinárodný očkovací preukaz) pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom a tiež pokiaľ cestujete do krajiny s prestupom v krajine s jej výskytom, pričom prestup je dlhší ako 12 hodín
Mena: Kenský šiling cca 115,00 KES = 1,00 EURO
Časové pásmo: + 2 hodiny/ zimnný čas; +1 hodina/ letný čas
Doprava letecká: medzinárodné letiská Jomo Kenyatta International Nairobi, Moi International Airport Mombasa, Kisumu International Airport
Podnebie: Tropické
Priemerná teplota: 30oC
Turistická sezóna: celoročne, v závislosti od oblasti. Nízka sezóna/ obdobie dažďov v mesiacoch marec- apríl

Oplatí sa vidieť

Keňa ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Neopakovateľná atmosféra, množstvo národných parkov kde môžete pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, užívať si more na prekrásnych plážach. Návšteva Kene patrí k jedným z nezabudnuteľných zážitkov v živote každého cestovateľa. Ponúkame Vám prehľad najzaujímavejších parkov a pláží v tejto nádhernej krajine.

Nairobi - hlavné mesto
Najväčšie mesto v Keni a najľudnatejšie mesto Východnej Afriky. Pôvodné močariská sa zmenili na prosperujúce moderné hlavné mesto. Je to mesto veľkých kontrastov.
Pri prehliadke tohto pulzujúceho mesta nevynechajte návštevu nasledujúcich miest:
Múzeum Karen Blixen na úpätí pohoria Ngong, ktoré je bývalým domovom autorky knihy Spomienky na Afriku (Out of Africa). Žila tu v rokoch 1917 - 1931 a vlastnila kávovú plantáž. V súčasnosti si môžete prehliadnuť zachovalý koloniálny statok, zariadenie na sušenie kávy a poľnohospodársku školu v areáli. Vystavený je nábytok, ktorý patril Karen Blixen a je manželovi, ale aj fotografie a knihy, ktoré vlastnila Karen a jej milenec Denys Finch Hatton.
Národné múzeum v Nairobi s množstvom prírodopisných a kultúrnych exponátov, skameneliny z jazera Turkana, etnické prehliadky rôznych kenskžch kmeňov, výstavu miestneho umenia, pozrieť si zbierku prehistorických kostí a fosílií, vrátane zachovalej fosílie slona ako aj preskúmať pôsobivú zbierku hornín a minerálov. Nenechajte si ujsť ani návštevu protiľahlého Hadieho parku s najbežnejšími kenskými plazmi.
Železničné múzeum s fascinujúcimi modelmi vlakov a lodí, fotografie z pôvodnej stavby Ugandskej železnice ( Nairobi bolo pôvodne len jednoduché depo na trase Mombasa - Uganda), železničné časopisy, mapy, kresby a tiež strieborná servisná súprava používaná v nočných vlakoch do Mombasy.
Bomas Keňa je vzdialené asi 10 km od Nairobi a je skvelým miestom na spoznanie životného štýlu, kultúry, hudby, remesiel a umenia kmeňov obývajúcich Keňu. V komplexe sa nachádza obnovená tradičná dedina s usadlosťami alebo bomami, pričom každá prezentuje kultúru významných etnických skupín. Každé popoludnie predstavenie tradičných tancov a piesní.
Továreň Kazuri Beads je vynikajúcim miestom na nákup jedinečných suvenírov a darčekov pre rodinu. Lesklé, žiarivo zafarbené králky (kazuri vo svahilčine "malý a krásny") aj ďalšie predmety z keramiky vyrábajú miestne znevýhodnené ženy a ich kúpou podporíte člena World Fair Trade Organization.
Národný park Nairobi je prvým národným parkom v Keni a nachádza sa len 7 km od centra rušného Nairobi. Okrem ohrozených nosorožcov tu môžete vidieť levy, gazely, byvoly, gepardy, zebry, žirafy, pštrosy a viac ako 400 druhov vtákov. Nachádza sa tu aj pomník, ktorý pripomína ako tu prezident Moi v roku 1989 spálil 12 ton sloních klov a rohov nosorožcov. Účelom tejto akcie bolo zastaviť pytliactvo, ktoré znížilo populáciu slonov o viac ako 70% a zároveň vyzval ľudí celého sveta, aby prestali kupovať slonovinu. Vstupnou bránou do národného parku je David Sheldrick Wildlife Trust - centrum pre osirelé mladé slony a nosorožce, pričom sa snažia opäť ich vypustiť do divej prírode. Giraffe Centre - centrum žiráf sa nachádza na okraji národného parku. Neziskové stredisko sa stará o ohrozené žirafy Rothschildovej a jeho hlavnou náplňou je výchova detí v oblasti ochrany prírody. Môžete tu kŕmiť žirafy "tvárou v tvár" vďaka vyvýšeným platformám.

Mombasa
Druhé najväčšie mesto Kene - pulzujúce, snúbiace históriu s moderným štýlom života, fascinujúce komerčné a kozmopolitné centrum na pobreží. Mombasa je ostrov, ktorý je s pevninou spojený mostmi a trajektami. Skutočným srdcom Mombasy je exotické staré mesto s úzkymi kľukatými uličkami a arabskou architektúrou. Určite nevynechajte návštevu pevnosti Fort Jesus zapísanú vo svetovom dedičstve UNESCO, z kotrej sa môžete pokochať výhľadom na prístav. Bola postavená Portugalcami v 16. storočí a pomenovaná Jesus ako jasný náboženský odkaz. V pevnosti, aj keď je čiastočne zničená sa nachádza múzeum s rozsihalou zbierkou keramiky rôznych kultúr, ktoré boli obchodným artiklom pozdĺž pobrežia. V areáli sa nachádza veľa hradieb a zničených budov, vrátane Ománskeho domu v ktorom sa nachádzajú ománske šperky a ukážky svahilského života. Priechod Arches bol vyrezaný cez koraly, aby sa umožnil prístup k moru.
Haller Park - oficiálny názov Bamburi Nature Trail ( prírodný chodník), ktorý založiľ Dr. René Haller ktorý zmenil opustené vápencové lomy na prírodnú rezerváciu. Zvýšil obsah minerálov v pôde, vysadil stromy, rybiu farmu. Voľne tu žijú žirafy, byvoly, zebry, hrochy, viac ako 160 druhov vtákov. Nachádza sa tu aj park plazov, pavilón motýľov. Medzi najväčšie atrakcie patrí kŕmenie žiráf. Asi 15 minút jazdy od Haller Park sa nachádza Nguuni Wildlife Sanctuary útočisko pre žirafy, pštrosy, antilopy a množstvo druhov vtákov. Je to tiež jedno z najobľúbenejších miest na organizovanie piknikov.
Morský národný park Mombasa je jednou z najrušnejších pobrežných rezervácií v Keni. Chráni mangrovníky, koralový útes, piesočnaté pláže a môžete tu vidieť rôzne morské živočíchy ako morské koníky, raje, morské úhory a mnoho ďalších, či už sa venujete potápaniu alebo šnorcholovaniu, pre menej odvážnych sú k dispozícii výlety loďami so skleneným dnom. Potápanie a šnorchlovanie je populárne severne od Mombasy v oblasti od Mtwapa Creek na severe až po Likoni na juhu. Medzi potápačmi sú obľúbené ponory k vraku MV Dania. Obľúbené pláže severného pobrežia Nyali, Bamburi a Shanzu majú výhodnú polohu a poskytujú prístup k morskému parku.
Mamba Village Centre sa nachádza v Nyali a je najväčšou krokodíliou farmou vo Východnej Afrike. Dozviete sa tu všetko o životnom cykle a zvykoch týchto obojživelníkov. Nachádza sa tu aj botanická záhrada s s orchideami a vodnými rastlinami ale aj mäsožravými rastlinami. Najväčšou atrakciou je kŕmenie krokodílov, kedy môžete pozorovať ich vzájomné bitky o jedlo. Nachádza sa tu aj reštaurácia kde môžete ochutnať exotické druhy mäsa napríklad z krokodíla, zebry alebo pštrosa.
Bombolulu dielne a Kultúrne centrum je projekt asociácie pre fyzicky hendikepovaných v Keni a nachádzajú sa tu 4 dielne, kultúrne cetrum a reštaurácia. V Kultúrnom centre si môžete vychutnať tradičné kmeňové tance a prezrieť stradičné statky.

Pláže ...

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost