Esencia Afriky

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Keňa

Africká krajina na sever od hory Kilimandžáro s dlhoročnou turistickou tradíciou, safari, kultúra a dedičstvo Masajov, pobyty pri mori na pobreží Indického oceánu. Rovníková Keňa očarí svojich návštevníkov rôznorodosťou krajiny - nádherné pláže s bielym pieskom a azúrovomodrým Indickým oceánom na východe, rozľahlé savany, útesy, dažďové pralesy, 22 národných parkov, 28 národných rezervácií, 4 morskéh parky a 6 morských národných rezervácií - ohromujúci výber. Kam sa vydať? Najznámejšie parky Maasai Mara, Amboseli, Samburu, Tsavo, jazero Nakuru lákajú ročne množstvo turistov z celého sveta.

Turistický sprievodca Keňa

Keňa krajina na juhovýchode čierneho kontinentu, očarujúca, divoká, romantická. ... Nádherné národné parky s množstvom voľne žijúcich divokých zvierat, rušné Nairobi a Bombasa a očarujúce pláže na pobreží Indického oceánu. Ideálna kombinácia na nezabudnuteľnú dobrodružno oddychovú dovolenku.

Užitočné informácie


Oficiálny názov: Kenská republika
Poloha/ súradnice: 6°49'S / 39°17'E
Počet obyvateľov: 48,5 milióna obyvateľov
Úradný jazyk: svahilský, anglický
Hlavné mesto: Nairobi
Vstupné formality: Turistické víza platia 90 dní, platba na mieste USD 51/ osoba. Potrebný je platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate.
Očkovanie: pri vstupe do krajiny sa vyžaduje vakcinácia proti žltej zimnici ( medzinárodný očkovací preukaz) pokiaľ je vstup do krajiny z niektorej africkej krajiny s jej výskytom a tiež pokiaľ cestujete do krajiny s prestupom v krajine s jej výskytom, pričom prestup je dlhší ako 12 hodín
Mena: Kenský šiling cca 115,00 KES = 1,00 EURO
Časové pásmo: + 2 hodiny/ zimnný čas; +1 hodina/ letný čas
Doprava letecká: medzinárodné letiská Jomo Kenyatta International Nairobi, Moi International Airport Mombasa, Kisumu International Airport
Podnebie: Tropické
Priemerná teplota: 30oC
Turistická sezóna: celoročne, v závislosti od oblasti. Nízka sezóna/ obdobie dažďov v mesiacoch marec- apríl

Oplatí sa vidieť

Keňa ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Neopakovateľná atmosféra, množstvo národných parkov kde môžete pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, užívať si more na prekrásnych plážach. Návšteva Kene patrí k jedným z nezabudnuteľných zážitkov v živote každého cestovateľa. Ponúkame Vám prehľad najzaujímavejších parkov a pláží v tejto nádhernej krajine.

Nairobi - hlavné mesto
Najväčšie mesto v Keni a najľudnatejšie mesto Východnej Afriky. Pôvodné močariská sa zmenili na prosperujúce moderné hlavné mesto. Je to mesto veľkých kontrastov.
Pri prehliadke tohto pulzujúceho mesta nevynechajte návštevu nasledujúcich miest:

Múzeum Karen Blixen na úpätí pohoria Ngong, ktoré je bývalým domovom autorky knihy Spomienky na Afriku (Out of Africa). Žila tu v rokoch 1917 - 1931 a vlastnila kávovú plantáž. V súčasnosti si môžete prehliadnuť zachovalý koloniálny statok, zariadenie na sušenie kávy a poľnohospodársku školu v areáli. Vystavený je nábytok, ktorý patril Karen Blixen a je manželovi, ale aj fotografie a knihy, ktoré vlastnila Karen a jej milenec Denys Finch Hatton.

Národné múzeum v Nairobi s množstvom prírodopisných a kultúrnych exponátov, skameneliny z jazera Turkana, etnické prehliadky rôznych kenskžch kmeňov, výstavu miestneho umenia, pozrieť si zbierku prehistorických kostí a fosílií, vrátane zachovalej fosílie slona ako aj preskúmať pôsobivú zbierku hornín a minerálov. Nenechajte si ujsť ani návštevu protiľahlého Hadieho parku s najbežnejšími kenskými plazmi.

Železničné múzeum s fascinujúcimi modelmi vlakov a lodí, fotografie z pôvodnej stavby Ugandskej železnice ( Nairobi bolo pôvodne len jednoduché depo na trase Mombasa - Uganda), železničné časopisy, mapy, kresby a tiež strieborná servisná súprava používaná v nočných vlakoch do Mombasy.

Bomas Keňa je vzdialené asi 10 km od Nairobi a je skvelým miestom na spoznanie životného štýlu, kultúry, hudby, remesiel a umenia kmeňov obývajúcich Keňu. V komplexe sa nachádza obnovená tradičná dedina s usadlosťami alebo bomami, pričom každá prezentuje kultúru významných etnických skupín. Každé popoludnie predstavenie tradičných tancov a piesní.

Továreň Kazuri Beads je vynikajúcim miestom na nákup jedinečných suvenírov a darčekov pre rodinu. Lesklé, žiarivo zafarbené králky (kazuri vo svahilčine "malý a krásny") aj ďalšie predmety z keramiky vyrábajú miestne znevýhodnené ženy a ich kúpou podporíte člena World Fair Trade Organization.

Národný park Nairobi je prvým národným parkom v Keni a nachádza sa len 7 km od centra rušného Nairobi. Okrem ohrozených nosorožcov tu môžete vidieť levy, gazely, byvoly, gepardy, zebry, žirafy, pštrosy a viac ako 400 druhov vtákov. Nachádza sa tu aj pomník, ktorý pripomína ako tu prezident Moi v roku 1989 spálil 12 ton sloních klov a rohov nosorožcov. Účelom tejto akcie bolo zastaviť pytliactvo, ktoré znížilo populáciu slonov o viac ako 70% a zároveň vyzval ľudí celého sveta, aby prestali kupovať slonovinu. Vstupnou bránou do národného parku je David Sheldrick Wildlife Trust - centrum pre osirelé mladé slony a nosorožce, pričom sa snažia opäť ich vypustiť do divej prírode.

Giraffe Centre - centrum žiráf sa nachádza na okraji národného parku. Neziskové stredisko sa stará o ohrozené žirafy Rothschildovej a jeho hlavnou náplňou je výchova detí v oblasti ochrany prírody. Môžete tu kŕmiť žirafy "tvárou v tvár" vďaka vyvýšeným platformám.

Mombasa
Druhé najväčšie mesto Kene - pulzujúce, snúbiace históriu s moderným štýlom života, fascinujúce komerčné a kozmopolitné centrum na pobreží. Mombasa je ostrov, ktorý je s pevninou spojený mostmi a trajektami. Skutočným srdcom Mombasy je exotické staré mesto s úzkymi kľukatými uličkami a arabskou architektúrou. Určite nevynechajte návštevu pevnosti Fort Jesus zapísanú vo svetovom dedičstve UNESCO, z kotrej sa môžete pokochať výhľadom na prístav. Bola postavená Portugalcami v 16. storočí a pomenovaná Jesus ako jasný náboženský odkaz. V pevnosti, aj keď je čiastočne zničená sa nachádza múzeum s rozsihalou zbierkou keramiky rôznych kultúr, ktoré boli obchodným artiklom pozdĺž pobrežia. V areáli sa nachádza veľa hradieb a zničených budov, vrátane Ománskeho domu v ktorom sa nachádzajú ománske šperky a ukážky svahilského života. Priechod Arches bol vyrezaný cez koraly, aby sa umožnil prístup k moru.

Haller Park - oficiálny názov Bamburi Nature Trail ( prírodný chodník), ktorý založiľ Dr. René Haller ktorý zmenil opustené vápencové lomy na prírodnú rezerváciu. Zvýšil obsah minerálov v pôde, vysadil stromy, rybiu farmu. Voľne tu žijú žirafy, byvoly, zebry, hrochy, viac ako 160 druhov vtákov. Nachádza sa tu aj park plazov, pavilón motýľov. Medzi najväčšie atrakcie patrí kŕmenie žiráf. Asi 15 minút jazdy od Haller Park sa nachádza Nguuni Wildlife Sanctuary útočisko pre žirafy, pštrosy, antilopy a množstvo druhov vtákov. Je to tiež jedno z najobľúbenejších miest na organizovanie piknikov.

Morský národný park Mombasa je jednou z najrušnejších pobrežných rezervácií v Keni. Chráni mangrovníky, koralový útes, piesočnaté pláže a môžete tu vidieť rôzne morské živočíchy ako morské koníky, raje, morské úhory a mnoho ďalších, či už sa venujete potápaniu alebo šnorcholovaniu, pre menej odvážnych sú k dispozícii výlety loďami so skleneným dnom. Potápanie a šnorchlovanie je populárne severne od Mombasy v oblasti od Mtwapa Creek na severe až po Likoni na juhu. Medzi potápačmi sú obľúbené ponory k vraku MV Dania. Obľúbené pláže severného pobrežia Nyali, Bamburi a Shanzu majú výhodnú polohu a poskytujú prístup k morskému parku.

Mamba Village Centre sa nachádza v Nyali a je najväčšou krokodíliou farmou vo Východnej Afrike. Dozviete sa tu všetko o životnom cykle a zvykoch týchto obojživelníkov. Nachádza sa tu aj botanická záhrada s s orchideami a vodnými rastlinami ale aj mäsožravými rastlinami. Najväčšou atrakciou je kŕmenie krokodílov, kedy môžete pozorovať ich vzájomné bitky o jedlo. Nachádza sa tu aj reštaurácia kde môžete ochutnať exotické druhy mäsa napríklad z krokodíla, zebry alebo pštrosa.
Bombolulu dielne a Kultúrne centrum je projekt asociácie pre fyzicky hendikepovaných v Keni a nachádzajú sa tu 4 dielne, kultúrne cetrum a reštaurácia. V Kultúrnom centre si môžete vychutnať tradičné kmeňové tance a prezrieť stradičné statky.

Pláže
Diani Beach sa nachádza na južnom pobreží asi 30 km južne od Mombasy. Nádherné pláže s jemným bielym pieskom lemované z jednej strany krištáľovo čistým, azúrovomodrým Indickým oceánom a z druhej sýtou zeleňou a vysokými palmami je považovaná za jednu z najlepších pláží na svete. Je ideálnym miestom pre všetky kategórie návštevníkov - mladomanželia na svadobnej ceste si užijú priam gýčovú romantiku, gurmáni si pochutia na vynikajúcu svahilskú kuchyňu, športoví nadšenci tu nájdu centrá vodných športov, potápačské centrá, výlet na ostro Wasini na tradičných lodiach Dhow, výlet za delfnmi a mnoho ďalších aktivít, rodiny s deťmi si oddýchnu vo vynikajúco vybavených rezortoch, na výber sú rôzne výlety vhodné aj pre deti.

Shanzu Beach len 10 km severne od Mombasy sa nachádza malebná pláž vhodná pre rodiny, páry zaľúbencov aj stabilných šedovlasých partnerov. Všetci návštevníci si vychutnajú nádherne trblietajúce sa vody priezračne modrého Indického oceánu, ktorý vlnami nežne hladká nádherné pláže s bielym pieskom miestami zatienené láskavo sa skláňajúcimi palmami. Užijte si sladké nič nerobenie pod horúcim slnkom s drinkom v ruke v jednom z vynikajúco vybavených rezortoch,alebo preskúmajte okolie. Odporúčame návštevu Morského národného parku a rezerváciu Mombasa - nasaďte si okuliare, šnorchel a ponorte sa do nádherného podmorského sveta. Okrem toho môžete si skúsiť aj niektoré vodné športy ako je windsurfing, vodné lyžovanie, potápanie a množstvo iných aktivít. Shanzu beach je ideálnym miestom na oddych a nabitie bateriek.

Watamu Beach očarujúca pláž vzdialená viac ako 100 km od Mombasy. Len 1 km od pobrežia s panenským bielym pieskom sa nachádza Morský národný park Watamu - koralové útesy, krištáľovo čisté more je úžasným miestom na pozorovanie bohatého podmorského života. Môžete tu vidieť 110 druhov koralov, 600 druhov rýb, a nespočetné množstvo bezstavovcov, kôrovcov a mäkkýšov. Množstvo rezortov a reštaurácií v tesnej blízkosti pláže len umocňuje pocit dokonalosti.

Národná rezervácia Masai Mara
Najpopulárnejší park sa nachádza v juhozápadnej Keni a je vlastne pokračovaním národného parku Serengeti v Tanzánii. Je pomenovaná po Masajoch a rieke Mara, ktorá cez ňu preteká. Maasai Mara je známa hlavne obrovskou populáciou voľnej žijúcej zveri a každoročným sťahovaním zebry, gazely Thomsonovej a pakoní každý rok od júla do októbra, nazývaným aj veľká migrácia. Rozloha rezervácie je približne 1.530 km 2. Ohraničuje ju na juhu park Serengeti, na západe zráz Siria a na severe a východe masajské bomy. Rezerváciou pretekajú 3 rieky - Mara, Talek a Sand, ich brehy sú lemované stromami a kríkmi, ktorépokrývajú aj vrcholky kopcov a dodávajú krajine jedinečný vzhľad savany. V rezervácii Maasai Mara nájdete Veľkú päťku - levy, leopardy, gepardy, nosorožce a slony. Nosorožec čierny je na zozname ohrozených zvierat a v rezervácii sa ich v roku 2000 nachádzalo len 37 exemplárov. Hrochy sa vo veľkých stádach nachádazajú v riekach Mara a Talek. Počet gepardov je tiež už nižší, ale stále sa dá nájsť a vidieť. Najlepšie miesto na pozorovanie zveri je medzi riekou Maasai Mara a Esoit Oloololo Escarpment. Veľká migrácia je s určitosťou jednou z najpôsobivejších prírodných udalostí, kedy obrovské stáda migrujú za vodou a pastvinami. Počas tohto obdobia sa presúva viac ako 1,3 milióna pakoní, 360 tisíc Gaziel Thomsonových a 191 tisíc zebier. Ako inak nasledujú ich predátory a to najmä levy a hayeny. V rezervácii môžete nájsť množstvo antilôp, gaziel, žirafu masajskú, antilopu veľkú, nočnú líšku ušatú. Rezervácia je aj hlavným výskumným cetrom pre pre hyenu škvrnitú. V parku môžete pozorovať aj 450 druhov vtákov. Miestna nezisková organizácia vytvorená miestnymi Masajmi spravuje oblasť rezervácie a tiež hliadkuje a stráži v oblasti parku a má aj množstvo jednotiek proti pytliakom.

Národný park Lake Nakuru
Menší park s rozlohou len 188 km2 sa nachádza v juhozápadnej časti Kene, asi 100 km severozápadne od hlavného mesta Nairobi. Jazero Nakuru je jedným zo zásaditých jazier v Grear Rift Valley obklopený krovinatými a pastvinami. Je známe hlavne vďaka tisíckam niekedy až miliónom plameniakom, ktorí hniezdia pozdĺž brehov až sa niekedy môže zdať, akoby bolo ružové. Počet plameniakov sa mení v závislosti od podmienok a najlepšie miesto na pozorovanie je z Baboon hill , Lion hill a Out of Africa. Oblasť je oplotená, kvôli ochrane zvierat pred pytliakmi - nachádzajú sa tu ohrozené nosorožce čierne ktorých je aktuálne v parku viac ako 25, nosorožce biele viac ako 70 jedincov a žiráf Rotschildových. Uvidíte tu aj viac ako 56 driuhov zvierat, 450 druhov vtákov a kochať sa očarujúcou rôznorodou prírodou.

Národný park Amboseli
Jeden z najpopulárnejších národných parkov v Keni, po NP Maasai Mara a Lake Lakuru je najnavštevovanejší park práve Amboseli. Rozloha parku je približne 400 km 2 . Nachádza sa na hranici Kene s Tanzániou. Severovýchodne sa nad parkom týči majestátna hora Kilimanjaro s typickou bielou čiapkou. Názov Amboseli pochádza z masajského slova "slaný prach". Rozprestiera sa okolo kopca, ponúkajúceho nezabudnuteľné výhľady - na otvorených pláňach sa pasú stáda pakoní, zebier, impál, veľké stáda slonov- je tu najväčšia koncentrácia slonov afrických v Keni, byvola afrického, žirafy. Počas safari môžete vidieť aj leopardy, gepardy, divoké psy, levy, krokodíly a viac ako 600 druhov vtáctva. V národnom parku Amboseli môžete obdivovať aj rozmanitú prírodu - vyschnuté dno jazera Amboseli, savany, lesy, mokrade so sírovými prameňmi. Oblasť je domovom masajských komunít sústredench okolo národného parku. Otvorená krajina je vhodná na prechádzky za zverou alebo návštevu masajských osád a spoznanie ich spôsobu života. Najvhodnejší čas na návštevu parku je v januári a februári a potom od júna do septembra.

Národný park Tsavo West & East
Tsavo West s rozlohou 9.065 km2 sa nachádza v pobrežnej provincii. Cesta a železnica rozdeľujú park Tsavo na východnú a západnú časť. Pramene Mzima vyvierajúce spod lávovej skaly. Západná časť je obľúbenejšia a ponúka nádherné scenérie, rozmanitú a drsnú divočinu, dobrý systém ciest, možnosti prechádzok so sprievodcom a lezenia po skalách. Je tu aj niekoľko archeologických nálezov z neskorej doby kamennej. Nádherná príroda pozostáva zo skalných hrebeňov vrátane Pacher´s Lookout - vynikajúceho pozorovacieho miesta, otvorených trávnatých plôch, riečnej vegetácie, krovín a akáciových lesov. Tsawo west ponúka jedno z najkrajších safari na svete a môžete tu pozorovať slony, hrochy, nosorožce, levy masajské, gepardy, leopardy, divoké psy, žirafy, krokodíly, hyeny, zebry, pakone, oryxy. Tsavo je známe aj vďaka sfilmovanej legende o ľudožravých levoch.
Tsavo East s rozlohou 11.747 km2 je jedným z najstarších a najväčších parkov v Keni. Pomenovaný je podľa rieky Tsavo, ktorá ním preteká zo západu na východ a hraničí s národným parkom Chyulu Hills a rezerváciou Mkomazi v Tanzánii. Náhorná plošina Yatta - najdlhší lávový pás na svete, vodopády Lugards - sériá perejí na rieke Galana, priehrada Aruba cez rieku Voi, ktorá láka množstvo živočíchov, sútok riek Athi a Tsavo do rieky Galana, rozmanitá príroda a množstvo voľne žijúcej divej zveri je neodolateľným lákadlom pre turistov z celého sveta. Môžete tu vidieť viac ako 500 druhov vtákov, stáda veľkých cicavcov ako sú slon červený, nosorožce, byvoly, zebry ale aj divokú africkú mačku, vlka obyčajného, žltého paviána, prasa bradavičnaté, sysle. Oba parky je možné navštevovať celoročne, v období sucha - jún až september, sú však podmienky najlepšie vtedy sa zvieratá zdržiavajú okoľo zdrojov vody.

Plošina Laikipia
Rozľahlá náhorná plošina s rozlohou viac ako 9.500 km2 je súčasťou ekosystému Ewaso. Nachádza sa severozápadne od hory Mount Kenya - horolozeckého centra. Rozprestiera sa od Great Rift Valey až po severné pohraničie. Oblasť je divoká, dobrodružná a nezabudnuteľná. Aj keď nie je chránenou oblasťou, hustota a rozmanitosť veľkých cicavcov je vyššia ako v ktorejkoľvek inej časti Kene. Lakipia je aj domovom rôznych etnických skupín - Mugodo Masajov, Kikuyu a Meru, Samburu, Turkana žijúcich po boku európanov. Veľká časť plošiny sa tradične využívala na pasenie s nízkou intenzitou, prilákala množstvo predátorov. Oblasť je jedna z najdôležitejších oblastí pre diverzitu v Keni, stále zaznamenáva rastúce alebo stabilné počty voľne žijúcich živočíchov a je medzinárodne uznávaným ekosystémom. Je útočiskom pre slony, levy, leopardy, byvoly a množstvo ďalšej zveri vrátane niektorých endemických druhov. Komunitné ranče roztrúsené po oblasti vznikli spájaním malých fariem a pastvín, čo umožnilo udržateľnéa produktívne fungovanie. Mnohé miestne ranče zriaďujú ubytovanie, pobytom v ktorých môžete bližšie spoznať tradície miestnych etnických skupín.

Národná rezervácia Samburu
Nachádza sa na brehu rieky Ewaso Ng´iro v severnej Keni s rozlohou 165 km2 . Od hlavného mesta Nairobi je vzdialená asi 350 km. Drsná a odľahlá rezervácia leží v pohraničnej polopúštnej oblasti. Môžete tu pozorovať vzácne druhy zvierat - Gerenuk s dlhým krkom, Grévyho zebra, žirafa sieťovaná, oryx Beisa, pštros somálsky, ktoré sa nevyskytujú vo vlhších južnejších oblastiach. Určite tu uvidíne slony v okolí rieky lemovanej akáciami, tamarínmi a palmami a v rieke krokodíly nílske a hrochy. Obzvlášť dobre sú tu zastúpené gepardy a leopardy. Oblasť sa dostala do povedomia príbehom levice Kamunyak, ktorá si adoptopvala mláďa oryxa. Ale uvidíte tu aj ďalšie cicavce. bez ktorých si dobré safari snáď ani nevieme predstaviť a množstvo vtákov ako orol bielohlavý, bocian marabu, supy. Nosorožce tu už neuvidíte, žiaľ boli vyhubené nadmerným pytliactvom. Nádherné pozadie rozoklaných hôr si užiteje jedno z najlepších a najpestrejších safari.

Národný park Mount Kenya Druhá najvyššia hora Afriky s výškou 5.199 m sa nachádza priamo na rovníku so snehovou pokrývkou a 12 menšími ľadovcami. Mpunt Kenya unikátna krajina a vegetácia bola v roku 1978 vyhlásená za medzinárodnú biosférickú rezerváciu a v roku 1997 sa stali svetovým dedičstvom UNESCO. Celé pohorie od nadmorskej výšky 3200 m tvorí národný park. Môžete tu absolvovať ľahké alebo náročné výstupy okorenené nádhernou scenériou. Zmena fauny flóry úzko súvisiaca s nadmorskou výškou. Nižšie svahy vo výške 2000 - 2500 m nad morom sú pokryté suchým horským lesom. vo výške od 2500 m je hustý pás bambusového lesa, ktrý pozvoľne precháda do lesa s menšími stromami, ktoré sú posiate vysokohorským machom, oblasť skalnatého vrcholu je v skutočnosti erodovaná zátka so snehovými poliami a ľadovcami. V lesných pásmach môžete natrafiť na minimálne 11 endemických druhov zvierat a rastlín. Môžete tu vidieť aj čiernobiele opice Coobus a Sykes, paviána olivového, čirneho nosoržca, mačku lesnú, hyeny, či vzácny druh lesnej antilopy Bongo, jašterice či vzácne albínske zebry. Väčšina návštevníkov sem prichádza užiť si nádherné výhľady a túry vo vysokých polohách. Výstupy na vrchol si už vyžadujú horolezecké znalosti a skúsenosti. Vrchol Batian 5.199 m a vrchol Nelion 5.188 m je náročným výstupom , menší vrchol Point Lenana 4.985 m sa dostane každý zdatnejší turista. Na tretí najvyšší vrchol Point Lenana 4.985 m n.m. vedú 3 hlavné cesty - Nano Moru, Sirimon a Chogoria. Najobľúbenejšia je Nano Moru, je najrýchlejšia, zároveň však neponúka také očarujúce scenérie a miestami môže byť strmá a bažinatá. Sirimon route vedie suchou stranou hory, ponúka však nádherné výhľady a možnosť pozorovať zver na nižších svahoch, je však najmenej využívaná. Chogoria route je najdlhšia a zároveň aj najkrajšia trasa ako sa dá na horu vystúpiť. Nádherné výhľady v horných častiach s ľadovcovými jazerami azvláštnymi sopečnými útvarmi. Trasy Sirimon a Chogoria sa dajú kombinovať tak, že z jednej strany na horu vystúpite a druhou zostúpite. Pod hranicou národného parku môžete pozorovať množstvo voľne žijúcej zvery. Na horu sa dá vystúpiť počas celého roka, avšak najlepšie obdobie na naplánovanie cesty je v mesiacoch január - február a august - október. Počasie je však nepredvídateľné a môže aj počas suchých mesiacov pršať 2 až 3 dni v kuse.

Programy na dovolenku v Keni

príklady individuálnych aj skupinových programov:

Masaji Keňa
To najlepšie z Kene a Tanzánie za 12 dní je safari cez 6 národných parkov, program vhodný aj pre rodiny s deťmi, firemné skupiny, individuálov...
Pozorovanie slonov v Masai Mara, Keňa
Unikátny safari program - Masai Mara, jazero Nakuru, jazero Naivasha, Amboseli, jazda vlakom Madaraka expres a relax pri oceáne v Mombase ...

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost