Taliansko je pre každého

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Talianske skvosty

Talianske skvosty, alebo ešte zaujímavostné minimum Talianska, to je iba stručný prehľad najatraktívnejších a najnavštevovanejších miest a zaujímavostí tejto "svetovej" destinácie. Nemožno nespomenúť Benátky - tie sú superlatívom v mnohých ohľadoch, Vezuv ako najznámejšia talianska stále činná sopka, kúzelné pobrežie okolo Amalfi, Pisa so šikmou vežou a neuveriteľných viac než 50 zápisov v zozname Unesco...

Talianske skvosty
Talianske skvosty
Talianske skvosty
Talianske skvosty
Talianske skvosty
Talianske skvosty

Najpozoruhodnejšie talianske mestá

Je ich mnoho, ktoré majú svoju vzácnu históriu a kultúrny význam. Zoznam by bol príliš dlhý, tak spomenieme aspoň zopár najnavštevovanejších, ktoré sem lákajú turistov z celého sveta: Rím (Roma), Benátky (Venezia), Florencia (Fireneze), Pisa, Siena, Ravenna, Bologna, Miláno, Neapol (Napoli), Palermo, Agrigento, Syrakúzy,... V Taliansku si skoro všetky mestečká zaslúžia našu pozornosť, aj tie najmenšie, nenápadné, ktoré nie sú na „mape vychytávok“. Očaria vás svojou malebnosťou, či skrytým architektonickým alebo výtvarným skvostom. Zanechajú vo vás ten nezameniteľný pocit, akoby na vás dýchla minulosť.

Najzaujímavejšie talianske jedinečnosti a skvosty

Asi sa zhodneme, že na prvom mieste sú to Benátky a vodná doprava v benátskych kanáloch, kde je preprava zabezpečovaná člnmi rôznych typov a veľkostí a gondolami. „Le gondole“ - na celom svete známe štíhle plavidlá, patria neodmysliteľne ku koloritu Benátok. „Vaporetti“ – najpoužívanejšie plavidlá, v podstate také veľkokapacitné vodné autobusy (cca pre 150 osôb). Inak sa po Benátkach prepravujete výlučne po vlastných. „Canal Grande“ – hlavný vodný kanál vo Venezii (Benátkach). Pri plavbe môžu cestujúci obdivovať najkrajšie benátske paláce a honosné vily. Pre benátske kanály sa používa výraz „rio“ a ulice sa nazývajú „calle“.
Šikmá veža v Pise je svetový unikát.
Vesuvio, Etna, Vulcano, Stromboli– stále činné talianske sopky - Vezuv nad Neapolom, Etna na Sicílii, Stromboli a Vulcano v súostroví Lipari.
Amalfské pobrežie – patrí medzi najkrajšie pobrežia na svete (región Kampánia).
Pompeje - zanikli pri výbuchu sopky Vezuv v 79 roku n.l.
Ostrov Capri – patrí k najnavštevovanejším ostrovom, leží neďaleko Neapolu, premávajú naň pravidelné linky, výletné lode, je „najslávnejší“ medzi talianskymi ostrovmi, najmä vďaka talianskym filmom a v nedávnej dobe aj seriálu Capri dokumentujúcim jeho krásy a život.

Zo zoznamu UNESCO

Taliansko je krajina, ktorá si môže okrem mnohých ďalších superlatívov so cťou privlastniť aj prvenstvo v najvyššom výskyte pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO (Organizácia Spojených národov pre výchovu, vedu a výskum). Doteraz ich má na konte už 51 (my na Slovensku zatiaľ 7). Tento rok mu k predošlým pribudlo aj Palermo (konkrétne 9 sakrálnych a svetských budov – katedrála, 3 kostoly, 3 paláce a most) a sicílske katedrály v Cefalú a Monreale. Medzi najznámejšími a najnavštevovanejšími lokalitami nájdete napr. historické centrum Ríma s budovami, ktoré patria Svätej stolici - San Paolo Fuori le Mura; Benátky a povestnú Benátsku lagúnu; katedrálu, baptistérium a zvonicu, resp. šikmú vežu v Pise na Piazza del Duomo; Alberobello (domy „trulli“, postavené bez malty); či ranokresťanské pamiatky v Ravenne. Patrí sem aj Botanická záhrada v Padove, ktorá je prvou akademickou botanickou záhradou na svete. Založili ju v roku 1545, spája sa so slávnou padovskou univerzitou a dodnes stojí na tom istom mieste. Pôvodne v nej mali pestovať len liečivé rastliny a pomáhať študentom rozoznávať tie skutočne kvalitné od nepravých. Postupne sa rozrástla, dnes sa rozprestiera na ploche cca 22 000 m2. Za námahu sa vám určite odvďačí aj Amalfinské pobrežie, ligúrske Cinque Terre, alpské pohorie Dolomiti, mesto Verona, historické centrá miest Janov, Urbino, Pienza, Neapol, Siena, Matera, Florencia a iné. Či už Vás láka kultúra, konkrétne umenie alebo príroda – Taliansko Vám poskytne všezahŕňajúce krásno, ulahodí očiam, duši, duchu i telu a zaručene si Vás opantá.

Z viacerých výskumov dokonca vyplynulo, že v Taliansku sa nachádza 60 % zo všetkého svetového umenia. Len v toskánskom regióne (cca 23 000 km2) vraj nájdete viac kultúrnych historických a umeleckých pamiatok, než v ktorejkoľvek inej krajine sveta. Či je to naozaj pravda si netrúfame hodnotiť. Vieme však, že táto krajina vie očariť aj tých najnáročnejších klientov. Sami sme jej podľahli.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost