dovolenka Taliansko

 / 

ostrov

 - 

CAPRI

Navigácia: Taliansko > ostrov Capri
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Capri
mapa ostrova Capri fotogaléria - Taliansko - Capri
   zväčši mapa Capri    fotogaléria Capri
 POPIS STREDISKA:

CAPRI - ostrov Capri pozostáva z dvoch časstí - Capri a Anacapri. Je obklopený Tyrhénskym morom, nachádza sa asi 35 km od Neapolského pobrežia. Útesy a kamenisté pobrežie ukrývajú množstvo jaskýň, z ktorých najznámejšia je Grotta Azzurra (modrá jaskyňa) kam smeruje väčšina návštevníkov ostrova sledovať hru svetiel. Najvyššie miesto na ostrove Capri je vrchol Solaro, kam sa dopravíte pohodlne lanovkou. Z vrchola sa naskytne nádherný výhľad na more a pobrežie Talianska. Na ostrove Capri sa vyskytuje mnoho živočíšnych i rastlinných druhov, miestna stredozemská fauna a flóra sem lákajú okrem turistov a dovolenkárov aj botanikov a zoológov.
 

 UBYTOVANIE:
bouganville casa caprile la floridiana la residenza  hotel Mamela
BOUGANVILLE ***
Anacapri
CASA CAPRILE ***
Anacapri
LA FLORIDIANA ***
Capri
LA RESIDENZA ****
Capri
Hotel MAMELA ****
Capri
 TIPY NA VÝLETY:  

História - Capri má tiež bohatú a pestrú históriu, ktorá starými príbehmi o kúzelnej a pôvabnej minulosti vzrušuje návštevníkov, načúvajúcich výkladom sprievodcov. Niet divu, že o taký malebný ostrov, nachádzajúci sa iba na skok od pevniny, pretrvával v minulosti nepretržitý záujem vladárov. O tom že ostrov objavili Rimania svedčí bezpočet archeologických nálezov - napr Villa Jovis, ktorej stavbu nariadil cisár Tiberius. Povinnou zastávkou je aj Certosa di San Giacomo, múzeum Casa Rossa (Červený dom) so stálou expozíciou obrazov znázorňujúcich históriu a tradície ostrova. Z ďalších historických pamiatok ostrova nevynechajte Augustovu záhradu ani Tiberiovu vilu.

Nákupy, špeciality miestnej kuchyne - ostrov Capri je ideálnym miestom na strávenie pokojnej a honosnej dovolenky v Taliansku, alebo na jedno dňové výlety loďou. Okrem historických a kultúrnych pamiatok, nádherného mora a prírody v celej svojej kráse, ponúka Capri aj dobré nákupné príležitosti. Vkusné butiky a štúdiá remeselných prác predávajú najrôznejšie suveníry a produkty "Made in Italy". Sortiment oblečenia, alebo liehovín, typické talianske produkty sa striedajú pozdĺž charakteristických uličiek. Línie obchodov sú prerušované reštauráciami, ktoré lákajú na vône a chute miestnej kuchyne. Jedlo z Capri sa nesie v duchu námorníckej a roľníckej tradície ostrova.

Doprava - letoviská Capri a Anacapri sú dopravne v dostatočnej miere obsluhované lodnou dopravou z okolitých talianskych prístavov. Najmä hlavné mesto Toskánska, Neapol, ktorého prístav je najbližšou spojnicou ostrova s pevninou, zabezpečuje pravidelné lodné linky. K tomu pribúda množstvo súkromných jácht a člnov aj výletných lodí, ktoré sem dopravia tisíce návštevníkov denne. Ostrov Capri je zaujímavým cieľom pre jednodenné výlety z iných letovísk na pobreží Talianska. Lode striedajúce sa na prístavnom mole nesú názvy prístavov od severných brehov Ligúrie až po Sicíliu, ale aj cudzokrajné vlajky.

Pravidelné linky premávajú z pevniny aj z okolitých ostrovov. Odporúčame aspoň návštevníkom Kampánie podniknúť počas svojho dovolenkového pobytu atraktívny jednodňový výlet na tento nádherný ostrov divokej krásy. Pre viac informácií nás kontaktujte mailom, alebo telefonicky. Špecializujeme sa na Taliansko, ostrov Capri Kampánia - cestovná kancelária Reny travel, dovolenka v taliansku - ponúkame dovolenku na Capri za výhodné ceny.
 


Letná dovolenka Taliansko - ďalšie strediská pre pobyty pri mori:

• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Ligurská riviéra -( Finale Ligure, Pietra Ligure, Loano, Borgio Varezzi, Diano Marina, San Remo ), Rimini -( Cesenatico, Rimini, Riccione, San Mauro Mare )
• stredné Taliansko: Abruzzo -( Alba Adriatica, Martinsicuro, Villa Rosa, Tortoreto Lido ), Marche -( San Benedetto del Tronto, Pesaro, Fano, Marotta ) Toskánsko a Lazio - Rím, Umbria, Molise
• južné Taliansko: Kampánia -( Baia Domizia, Varcaturo, Amalfi, Cetara, Ponte Cagnano, Paestum),
Kalábria -( Brancaleone, Copanello, Capo Vaticano, San Nicola Arcella, Scalea ), Gargano - ( Lido del Sole, Vieste ), Salento - ( Torre Santa Sabina, Lido Marini ), Basilicata
• ostrovy Talianska: ostrov Capri, Anacapri, Elba -( Portoferraio, Marciana Marina, Marina di Campo, Lido Capoliveri ), Ischia -( Ischia Ponte, Forio ), Sardínia -( Costa Rei, Capo Ceraso, Orosei, Porto Cervo, Budoni-Otiliu, Santa Teresa Gallura ), Sicília -( Oliveri, Marsala, Agrigento, Catania, ostrov Vulcano)

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie