Ostrov Ischia

Reny Travel, váš partner na cestách do Kampánie

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Ischia

Dovolenka na ostrove Ischia je nezabudnuteľnou pre všetkých návštevníkov. Krásny zelený ostrov obmývaný Tyrhénskym morom láka ročne tisíce návštevníkov. Vďaka príjemnému počasiu a teplým termálnym prameňom je dovolenková sezóna dlhá až 7 mesiacov, od apríla do októbra vrátane. Najväčším lákadlom sú termálne parky, ktorých je vzhľadom na rozlohu parku neuveriteľne veľa. Počas pobytu sa ponúka množstvo výletov s možnosťou návštevy známych turistických miest ako napríklad stále činná sopka Vezuv, nádherné pulzujúce juhotalianske mesto Neapol, umelcami obľúbené malebné Amalfské pobrežie, pozostatky slávneho mesta Pompeje, nálezisko Hercolaneum, bájny ostrov Capri alebo ostrov Procida so starovekým mestečkom Terra Murata. Výlet lodičkou spojený s kúpaním v inak nedostupných zátokách, či nenáročný výlet k omladzujúcemu prameňu Nitrodi sú skvelým spestrením nielen pre rodiny s deťmi. Máte chuť zažiť niečo typické? Nevynechajte folklórny večer so živou neapolskou hudbou, pravou neapolskou pizzou, skvelým vínom...

Ostrov Ischia

Letovisko Ischia sa stalo obľúbeným vďaka kúpeľníctvu, histórii a prírodným krásam. Množstvo hotelov, kaviarní, malých obchodíkov a priateľskosť miestnych obyvateľov vytvára jedinečnú dovolenkovú atmosféru. Letovisko Ischia je atraktívne aj vďaka blízkemu letisku v Neapole a krátkemu transferu, vynikajúcim cenám ubytovania a množstvu termálnych parkov. Dovolenka Ischia je ideálna pre všetky vekové skupiny - rodiny s deťmi, nadšených "poznávačov", páry, seniorov.

Fotogaléria

Ischia je ôsmym najväčším ostrovom Talianska a zároveň najväčší ostrov Neapolského zálivu a je rozdelená na 6 obcí: Ischia, Casamicciola, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano.

Ischia je hlavné mesto ostrova, rozdelené na dve časti: Ischia Porto a Ischia Ponte. K tejto časti patrí aj lokalita Campagnano, San Michele a Sant´Antuono.
Ischia Porto je srdcom ostrova, nachádzajú sa tu veľké hotely, luxusné obchody, prístav z ktorého lode smerujú do všetých miest Neapolského zálivu. V Ischia Porto sa nachádzajú staré mestské kúpele – Amtiche Terme Comunali.
Ischia Ponte je staršia historická časť, pôvodná rybárska dedinka, ktorá si dodnes zachovala svoju atmosféru. V tejto časti nájdete Aragonský hrad, Múzeum mora a katedrálu.

Casamicciola Terme je druhým najväčším prístavom ostrova. A nielen to, je to pravdepodobnemiesto najstarších termálnych kúpeľov na Ischii. Liečivá sila týchto termálnych prameňov vraj vylieči akúkoľvek chorobu. Legenda vraví, že práve sem, do jaskynev blízkosti Castiglione sa uchýlila Sibyla aby predpovedala prichod Krista. V roku 1883 bolo Casamicciola kompletne zničená pri zemetrasení. Neskôr ju znovu vybudovali a stala sa obľúbeným dovolenkovým miestom významných hudobníkov a spisovateľov, ktorí vyhľadávali kľud pre svoju prácu. V blízkosti sa nachádza starý vulkanický kráter, Monte Rotaro.

Lacco Ameno je jednou z najmenších obcí na ostrove a má veľmi kvalitné a moderné termálne kúpele. Je tu mnoho luxusných hotelov s termálnym prameňmi a kúpeľmi a bahennými zábalmi. Symbolom mestečka sa stala skala nazvaná Fungo (huba) – lávová vyvrenina, ktorú more a vietor vytvarovali do tejto podoby. Nachádzal sa tu aj prvý hotel na Ischii, ktorý hostil známe osobnosti - Mendelssona, Andersena a Mariu Curie. Nájdete tu aj najstarší kostol na Ischii (z 11. storočia) – kostol Santa Restituta.

Forio Vďaka veľkým piesočnatým plážam, Poseidónovým záhradám a botanickej záhrade La Mortella je mestečko Forio veľmi vyhľadávaná oblasť na Ischii. Mesto je aj známe vinárske centrum ostrova.

Serrara Fontana - južná časť ostrova je rozdelená na malé dedinky, z ktorých najznámejšia je Sant´Angelo. Je to najteplejšie miesto na Ischii, malý výbežok do mora. Pôvodne rybárska dedina, ktorá si zachovala svoj ráz. Dnes je to pešia zóna a kľudné miesto vhodné na relax. Obraz dotvárajú malé uličky, domčeky pastelových farieb v kopcoch a rybárske loďky kotviace v mori. Nájdete tu Tropical park a termálne parky – Afroditine a Appolónove záhrady.

Barano Južne od mesta, v dedinke Testaccio začína cesta, ktorá Vás privedie na najdlhšiu pláž na ostrove – Maronti. je známa horúcimi pieskami a fumarolami - dymiacimi trhlinami (dôkaz stále prítomnej sopečnej činnosti). Z tejto pláže vedie do vnútrozemia úzka roklina „Cavascura“ – najstaršie rímske kúpele. Neďaleko od týchto kúpeľov vyvierajú pitné a zdraviu prospešné pramene – Olmitello a Nitrodi.

Poloha

Ischia má vynikajúcu polohu. Nachádza v južnom Taliansku, v neapolskom zálive - len 1 hodinu plavby od prekrásneho a rušného Neapola, asi 1 hodinu od ostrova Capri. Ischia je vynikajúcim východiskovým bodom pre množstvo výletov - Vezuv, Hercolaneum, ostrov Capri, Amalfské pobrežie, Pompeje.

Pláž, more

Ostrov Ischia obmýva Tyrhénske more. Väčšina pláží na ostrove je piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora. Nájdete tu však aj pláže v malých zálivoch, ktoré sú prístupné len loďkou, aj pláže štrkové či kamenisté. Na všetkých väčších plážach sú k dispozícii ležadlá a slnečníky ako aj rôznorodá ponuka športových či zábavných aktivít. K dispozícii sú aj voľné pláže, bez plážového servisu. Najobľúbenejšie a najkrajšie sú Chiaia a Citara.

Pláž Il Lido
Medzi Ischia Porto a Ponte sa nachádza píniový háj, vysadený na čiernom lávovom poli, ktorý vedie až dole na pláž Il Lido. Táto piesočnatá pláž je veľmi obľúbená rodinami s malými deťmi a staršími turistami vďaka miernemu vstupu do mora. Počas sezóny sú k dispozícii ležadlá a slnečníky (za poplatok), rôzne zábavné a športové aktivity.

Pláž San Pietro
Pláž San Pietro s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v Ischii, len cca 150 m od hlavného námestia. Začína pri prístave a končí pri pláži Pescatori. Pláž je plne vybavená ležadlami, slnečníkmi, nájdete tu rôzne reštaurácie, kaviarne a rôzne zábavné a športové aktivity. Pláž je obľúbená medzi rodinami s malými deťmi a staršími ľuďmi.

Pláž Pescatori
Krásna, zlatá pláž Pescatori sa nachádza pri Ischia Porto. V minulosti táto časť bola vyhradená pre rybárov. Piesočnatá pláž s priezračne modrou vodou je dobre vybavená. Jedna časť je prístupná voľne, druhá časť spoplatnená zakúpením slnečníka a lehátka. Z pláže je nádherný výhľad na Aragonský hrad, farebné domčeky mestkej časti Mandria a ostrovčeky Vivara a Procida. Atmosféru dotvárajú drevené rybárske loďky a určite neodoláte vôni rýb z okolitych reštaurácií.

Pláž Chiaia
Dlhá piesočnatá pláž vhodná pre rodiny s deťmi kvôli pozvoľnému vstupu do mora. Nachádza sa 300 metrov od prístavu. Vybavená rôznymi reštauráciami, kaviarňami a barmi. Na svoje si tiež prídu vyznávači rôznych vodných športov.

Pláž Citara
Obľúbená pláž so svetlým pieskom, ktorá sa nachádza hneď pri kúpeľoch Poseidónove záhrady.

Pláž San Francesco
Nachádza sa len kúsok od prístavu Forio a je vhodná pre milovníkov vodných športov. Pláž je ľahko dostupná autom alebo autobusom po hlavnej ceste.

Pláž Velisti
Nachádza sa v tesnej blízkosti prístavu Forio a jachtárskeho klubu "Yacht CLub Vela.it". Je to jediná pláž vhodná na windsurfing a plachtenie.

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 1.433 km, B. Bystrica 1.638 km, Košice 1.740 km
Najbližšie letisko: Neapol Capodichino 53 km. Pravidelné letecké linky z Viedne a Budapešte. Transfery osobnými autami a trajektami.
Železničná stanica: Neapol Centrale 53km
Autobusová: Kyvadlová doprava z Bratislavy vo vybraných termínoch.
Trajekty: z Pozzuoli alebo Neapola trajekt trvá cca 1 hodinu.

Termálne parky

Poseidonove záhrady
Giardini Poseidon Terme je najväčším a najnovším termálnym parkom na ostrove a nachádza sa v blízkosti mesta Forio. Rozprestiera sa na 6 hektároch, nájdete tu celkom 20 bazénov s teplotou vody 28°C - 40°C, 3 bazény s morskou vodou na plávanie a pre detské hry, termálnu parnú jaskyňu, 3 kneippove okruhy. Zdravotné a wellness centrum s masážami, skrášľujúcimi procedúrami, fyzioterapiami aj medicínske liečebné procedúry. Návštevníkom je k dispozícii aj súkromná pláž so slnečníkmi a ležadlami s celkovou rozlohou asi 8000 m 2. Občerstviť sa môžete v reštaurácii Il Fauno, kaviarni Caffé a mare a vínnom bare Grotta del vino.

Park Negombo
Nachádza sa na severe ostrova pri meste Lacco Ameno. Nájdete ätu celkom 13 bazénov - 3 termálne bazény, 2 bazény s morskou vodou, vírivka, bazén s masážnymi vodopádmi, japonský kúpeľ nôh, hammam, kúpeľ s chrličmi a masážnymi tryskami, vnútorný liečebný bazén s teplou slanou vodou. Wellness centrum s ponukou masáží a skrášľovacích procedúr. K dispozícii je aj priľahlá piesočnatá pláž s dĺžkou asi 250 m. Hlad a smäd zaženiete v reštaurácii s výhľadom na more alebo v samoobslužnej reštaurácii.

Park Castiglione
Jediný park na ostrove Ischia, ktorý ponúka komplexné služby vrátane ubytovania. Nachádza sa v Casamicciola Terme. Je tu celkom 8 bazénov - 1 plavecký olympijský bazén, 1 bazén s teplotou vody 30° C vhodný pre deti a tehotné ženy, 1 bazén s morskou vodou a teplotou vody závislou od počasia, 5 bazénov s termálnou vodou s teplotou 32° C - 40° C s masážnymi tryskami a vodopádmi. Spa & wellness centrum s ponukou zábalov s termálnym bahnom, ihnalačné procedúry, vodné masáže, fyzioterapiu, termálne procedúry, masáže a skrášľovacie procedúry. V rezorte sa nachádza reštaurácia ´O Guarracino, v blízkosti bazénov Olympo bar, reštaurácia La Sibilla s terasou a prekrásnym výhľadom na neapolský záliv.

Afroditine a Apolónové záhrady
Nachádzajú sa v južnej časti ostrova Sant´Angelo - Maronti. K dispozícii je celkom 8 termálnych bazénov, ktoré boli nedávno rekonštruované. Spa & wellness centrum ponúka medicínske a relaxačné masáže, bahenné zábaly a skrášľujúce procedúry. Ovocný snack bar ponúka množstvo organických produktov ako sú džúsy, smoothie, ovocné koktaily, ovocné šaláty. Čerstvé citrusy z ostrova Ischia a zelenina zo súkromnej záhrady rezortu sú podávané v tieni tropických stromov alebo pri bazéne.

Tropical park
Thermal Park Tropical sa nachádza v zálive Sant´Angelo. Nájdete tu celkom 9 bazénov z toho 1 s morskou vodou a bazény s teplotou vody 26° C - 40 ° C, vírivku a prírodné sauny. Liečebné a wellness centrum s ponukou liečebných a relaxačných masáží, bahenných zábalov, inhalácií a rôznych skrášľujúcich procedúr. Z parku je priamy vstup na pláž Cavagrado. Občerstviť sa môžete reštaurácií.

Plážový park Eden
Nachádza sa v meste Ischia. Má k dispozícii 5 bazénov s geotermálnou vodou z toho 2 s hydromasážou, záhradu a reštauráciu. Komplex je usadený v krásnej záhrade s bujnou vegetáciou a tropickými stromami.

Aktivity

Najobľúbenejšou aktivitou na ostrove sú nepochybne kúpele a rôzne kúpeľné procedúry. Prekrásne výhľady a rôzne typy terénov sú ideálne na turistiku a trekking. Môžete si prenajať loď a objavovať zákutia ostrova, vybrať sa na Mount Epomeo na koni, naučiť sa variť typické miestne jedlá ( okrem mesiacov júl - august).

Rodina, deti

Ischia je malý ostrov, na ktorom si na svoje prídu aj rodiny s deťmi. Nájdete tu pekné piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, botanickú záhradu La Mortella, Aragónsky hrad, detské ihriská, Perris park - malý lunapark s historockými kolotočmi pre menšie deti. Deťom sa určite bude páčiť aj výlet lodičkou s kúpaním okolo ostrova. Pláže pre rodiny s deťmi:
mesto Ischia - Il Lido, San Pietro
mesto Forio – Chiaia, Citara, San Francesco

Nočný život, zábava

Počas sezóny sú otvorené bary, reštaurácie, kaviarne, puby. Pre zábavychtivých sú tu k dispozícii nočné kluby a diskobary - najviac ich je v Ischia Porto ( 7), vo Forio a Casamicciola po jednom. V niektorých baroch a puboch je príležitostne DJ a môžete si tam aj zatancovať.

Gastronómia, miestna kuchyňa

Ostrov Ischia má množstvo lahodných jedál založených na rybách a mäse. Napriek dostatku čerstvých rýb a plodov mora je tradičným jedlom králik " all´ischitana" pripravovaný s čerstvými paradajkami a vynikajúcim miestnym vínom. Určite si pochutnáte aj na cestovinách s mušľami, zeleninou alebo ovocím, ale aj na vynikajúcej neapolskej pizze. Dezerty sú ďalšou pýchou miestnej gastronómie. Ostrov je producentom likérov a digestívov akp sú Limocello, Meloncello, Rucolino a Sambuca

Obľúbenosť

Veľmi priaznivé ceny ubytovania, dĺžka sezóny, termálne kúpele, široká ponuka výletov a veľmi dobré spojenie priamymi letmi z Viedne či Budapešte to sú dôvody prečo je dovolenka Ischia z roka na rok obľúbenejšia.

Turistický sprievodca

Ostrov Ischia sa nachádza v Neapolskom zálive asi 50 km od fascinujúceho mesta Neapola, hlavného mesta kraja Kampánie. Hornatý ostrov s najvyšším vrchom Monte Epomeo 789 m n.m. Ostrov je sopečného pôvodu o čom svedčí aj posledná erupcia sopky Fiaiano zaznamenaná v roku 1301. Vďaka polohe je podnebie príjemné s priemernými teplotami 10°C v zime a 23°C v lete. Okolo celého ostrova vedie 1 cesta. Miestnu dopravu tvoria 2 linky - jedna premáva v smere a jedna proti smeru hodinových ručičiek.

Výlety

Autobusový výlet po ostrove Ischia
Počas tohto výletu spoznáte najväčší ostrov v Neapolskom zálive, jeho bohatú históriu a zaujímavé pamiatky. Ostrov preslávili termálne pramene. Okrem pamiatok sa budete kochať krásnymi výhľadmi a prírodnými krásami, ktoré by ste inde ťažko hľadali. Zastavíte sa aj v bývalom rybárskom mestečku Sant´Angelo. Počas výletu budete mať možnosť ochutnať pravé talianske cappuccino (cca 2,50 EUR). Ďalej nasleduje ochutnávka likérov limoncello a meloncello s možnosťou nákupu.
Trvanie výletu: cca 4 hodiny
Orientačná cena: 20,- EUR/ osoba
Cena zahŕňa: dopravu a česky hovoriaceho sprievodcu.

Výlet lodičkou a kúpanie v čarokrásných zátokách
Zraz účastníkov je v prístave o 9:30. Plavba okolo ostrova so zastávkami na kúpanie, v zátokách a na miestach ktoré nie sú z pevniny prístupné, prípadne sú prístupné len veľmi ťažko. V cene výletu je aj obed s nápojmi. Odchod na výlet je z prístavu. Cena transferu do/z prístavu nie je zahrnutá v cene – možno doobjednať.
Trvanie výletu: cca 7 hodín .
Orientačná cena: 55,- EUR/osoba
Cena zahŕňa: plavbu loďou, občerstvenie a česky hovoriaceho sprievodcu.

Ostrov Capri
Capri, fascinujúci a romantický ostrov s rozlohou cca 11 km2, ktorý si obľúbili a pre svoj pobyt zvolili už rímski cisári Augustus a Tiberius. Počas výletu budete mať jedinečnú príležitosť prezrieť si to, čo mnoho ľudí považuje za jeden zo siedmich divov sveta. Po cca hodinovej plavbe na ostrov nasleduje transfer minibusmi z prístavu do Anacapri. Prehliadka VillyS. Michele (múzeum) s nádherným parkom, prehliadka kostolíka S. Michele – známeho pre svoju majolikovú podlahu. Prestávka na obed a presun do centra ostrova, mestečka Capri. Prehliadka známeho námestia „La Piazetta“, prechádzka po verejnom parku s rozprávkovými výhľadmi na skalnatých obrov „Faraglioni“ a najkrajšiu uličku vytesanú do mohutných skál „Via Krupp“.
Trvanie výletu: cca 9 hodín
Orientačná cena: 75,- EUR/ osoba
Cena zahŕňa: prepravu loďou na Capri a späť, autobusovú doprava na Capri, autorizovaného sprievodcu, český doprovod, dopravu z hotela do prístavu a späť.
Možnosť doplatku za vstupy: múzeum S. Michele 7,- EUR/osoba, kostolík S. Michele 2,- EUR/osoba, lanovka na najvyššiu horu monte Solaro 10,- EUR/osoba, výlet lodičkou okolo ostrova 17,- EUR/osoba, Modrá jaskyňa 12,50 EUR/osoba.

Amalfské pobrežie
Počas tohto autobusového výletu uvidíte krásy amalfského pobrežia, prekrásne malé mestečko Positano ukryté v nádhernej prírode, preslávené módou a rôznymi kultúrnymi akciami. Úzke uličky, malé obchodíky s remeselnými výrobkami a ľanovými odevmi, miesta s krásnymi výhľadmi na krištáľovo-modré more. Ďalšia zastávka je Amalfi, bývalé sídlo biskupov a jedna zo štyroch slávnych námorných republík. Falvio Goia tu vynašiel buzolu. Najznámejšou pamiatkou je chrám sv. Ondreja – Duomo di S. Andrea. V pohorí Lattari, v nadmorskej výške 315 m sa nachádza mesto Richarda Wagnera, Ravello.
Odchod z hotela je v skorých ranných hodinách, cca o 6:00 – nutné stihnúť trajekt o 6:40.
Trvanie výletu: cca 10 hodín
Orientačná cena: 55,-EUR/ osoba
Cena zahŕňa: trajektovú a autobusovú prepravu, českého sprievodcu.
Možnosť doplatku: obed cca 15,- EUR/osoba, vstup do Duomo di S. Andrea 3,- EUR/osoba, okruh lodičkou 10,- EUR/osoba.

Ostrov Procida
Poldenný popoludňajší výlet výletnou loďou společnosti Ischia Cruises smerom na ostrov tisícich farieb Procida. Po vylodení nasleduje prehliadka miestnymi taxíkmi – jedinečné troj-kolesové vozidlá. Počas výletu navštívite „Terra Murata“ – středověké mestečko s opátstvom Archanjela s knižnicou z roku 1500 a katakomby, prístav Corricella s prekrásnou atmosférou dôb minulých. Dokončenie plavby okolo Procida a návrat na ostrov Ischia.
Trvanie výletu: cca 5 hodín
Orientačná cena: 38,- EUR
Cena zahŕňa: lodné lístky, mikrotaxi a českého sprievodcu
Možnosť doplatku: Vstupné do katakômb 3,-EUR/ osoba

Pompeje/Vezuv
Celodenný výlet: odchod v skorých ranných hodinách (trajekt odchádza o 6:25), návrat do hotela cca o 19:00 hod.
Príjazd na pevninu do Neapolu. Prehliadka s výkladom v archeologickom objekte v trvaní cca 2,5 hodiny. Prestávka na obed (obed nie je zahrnutý v cene). Výstup na Vezuv y výšky 1000 m.n.m., cca 3000 krokov tam a späť. Možnosť nahliadnuť do krátera s priemerom 600 m a hĺbkou až 200 m.
Trvanie výletu: cca 10 hodín
Orientačná cena: 60,- EUR/ osoba
Cena zahŕňa: trajektovú a autobusovú dopravu, autorizovaného sprievodcu v Pompejách, českého sprievodcu.
Možnosť doplatku: Vstupné do Pompejí 11,- EUR/osoba, zľavy pre deti a držiteľov ISIC karty, Vstup na Vezuv 10,- EUR/osoba, obed cca 15,- EUR/osoba.

Hercolaneum a Neapol
Celodenný výlet: v skorých ranných hodinách transfer z hotela, nalodenie na trajekt o 6:25 návrat do hotela cca o 18:00- 19:00 hod.
Príchod do Neapola, odtiaľ transfer na archeologické nálezisko Hercolaneum. Prehliadka s českým sprievodcom cca 2 hodiny. Nasleduje autobusová prehliadka Neapolu, společná pešia prehliadka a voľno na nakupovanie.
Trvanie výletu: cca 9 hodín
Orientačná cena: 60,- EUR/osoba
Cena zahŕňa: trajektovú a autobusovú dopravu, českého sprievodcu.
Možnosť doplatku: vstup do Hercolanea 12,- EUR/osoba, zľavy pre deti a držiteľov ISIC karty, obed cca 12,- EUR/osoba

Folklórny večer v reštaurácii ZiCarmela
Večer počas ktorého ochutnáte pravú neapolskú pizzu. Počas večera Vám bude hrať živá neapolská hudba, ktorá Vás určite vtiahne do víru zábavy.
Trvanie cca 3 hodiny
Orientačná cena: 25,- EUR/ osoba
Cena zahŕňa: občerstvenie – pizzu, víno a vodu, dopravu z hotela do reštaurácie a späť.

Aragónsky hrad
Poldenný výlet počas ktorého navštívite hrad s českým sprievodcom (cca 2,5 hodiny). Aragonský hrad je najväčšou historickou pamiatkou na ostrove Ischia, prvá výstavba začala už v roku 474 p.n.l., najväčší rozkvet hrad zaznamenal počas vlády rodu Anjou, potom za Aragonovcov a Bourbonovcov. V súčasnosti je hrad v súkromnom vlastníctve.
Trvanie výletu: cca 4 hodiny.
Orientačná cena: 15,- EUR/osoba
Cena zahŕňa: autobusovú dopravu a českého sprievodcu.
Možnosť doplatku: vstup na hrad 10,- EUR/osoba

Prameň Nitrodi a obed vo vínnej pivnici
Nenáročne ladený výlet. Transfer z hotela ráno po raňajkách a odvoz do dedinky Buonaopane k omladzujúcemu prameňu Nitrodi. Sprchovanie liečivým minerálnymi prameňom - užíva sa aj vnútorne, lieči kožné problémy a problémy zažívacieho ústrojenstva, jeho silu využívali už v starovekom Ríme, bahenná tvárová maska počas pobytu v kúpeľoch. Potom prechádzka do blízkej typickej vínnej pivnice a výdatný obed s vínom a vodou. Odporúčame zobrať so sebou prázdnu fľašu na načerpanie liečivej vody. Následne transfer do hotela.
Trvanie výletu: cca 6 hodín.
Orientačná cena: 40,- EUR/osoba
Cena zahŕňa: autobusovú dopravu, vstup do kúpeľov Nitrodi, kompletný obed s nápojmi a českého sprievodcu.

Okruh po vínnych pivniciach - „Andar per cantine”
V polovici septembra - poldenný zážitok pre každého milovníka dobrého vína. Výlet je zameraný na objavovanie antických tradícií výroby vína a kulinárskych špecialít. Návšteva niekoľkých typických vínnych pivničiek vytesaných do zeleného tufu (niektoré zo 16 storočia). Miestni vinári predstavia techniky antickej aj súčasnej produkcie. Počas výletu navštívite 3-4 pivnice, ktoré sa nachádzajú medzi Serrarou Fontanou a Panzou. V každej pivničke bude ochutnávka vína a typických miestnych špecialít.
Trvanie výletu: cca 3 hodiny
Orientačná cena: 40,- EUR/ osoba
Cena zahŕňa: transfer, českého sprievodcu, ochutnávku vín a typických produktov.

Podujatia, eventy

Ischia Film festival
Medzinárodný filmový festival s tradíciou od roku 2003 sa každoročne koná posledný júnový týždeň ( 30.06. - 07.07.2018). Premietania festivalových filmov sa koná na mimoriadne atraktívnych miestach- Aragónsky hrad, La Cathedrale dell´Assunta, Il terazzo degli Ulivi, Terazza della Casa del Sole, Piazzale delle Armi. Súčasťou festivalu je výstava filmu inštalovaná v priestoroch Aragónskeho hradu. Vidieť tu môžete hviezdy hollywoodskeho a talianskeho filmu, scénaristov, režisérov, producentov ale aj premiéry filmov.

Ischia Global fest
Filmový a hudobný festival sa koná v júli a je prehliadkou talianskych filmov, dokumentárnych filmov, krátkych filmov a hudobných videí. Je jedinečnou príležitosťou spoznať novú generáciu umelcov z oblasti zábavy. Podujatie sa organizuje pod záštitou talianskeho ministerstva kultúry, talianskehe ministerstva zahraničných vecí a regiónu Kampánia.

Andar per Cantine
Každý rok približne v polovici septembra sa konajú Dni vína - zapojených je množstvo malých a skrytých povníc s ochutnávkami vín vynikajúcej kvality. Špecializovaní sprievodcovia spolu s poľnohospodármi, pestovateľmi a vinármi odhalia tajomstvá prastarých ale aj súčasných postupov. K dispozícii sú mapy s pivnicami a môžete si spraviť aj vlastný okruh. Vynikajúci program pre milovníkov vína.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost