dovolenka Taliansko / ostrov -

ELBA

Navigácia: Taliansko > ostrov Elba
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Elba
mapa ostrov Elba fotogaléria - Taliansko - ostrov Elba
   mapa Elba    fotogaléria Elba
 POPIS STREDISKA:

Ostrov Elba ( Toskánsko ) - s rozlohou 224 km2 je najväčším ostrovom Toskánskeho súostrovia, je vyhľadávaným cieľom turistov a rekreantov z celého sveta. Nachádza sa len 10 km od pobrežia a prístavu Piombino, odkiaľ pravidelne premávajú trajekty na Elbu. Hlavným mestom ostrova a zároveň najdôležitejším prístavom je Portoferrario s úzkymi farebnými uličkami a množstvom turistov. Druhý najdôležitejší prístav ostrova je Porto Azzuro s pevnosťou, do krorej presťahovali najnebezpečnejších talianskych väzňov, hlavne mafiánov.

Mesto Capoliveri má neobyčajný šarm a určite si nenechajte ujsť večernú prechádzku. Stále zelený ostrov s krásnym čistým morom a celkovou dĺžkou pobrežia 147km ponúka rôznorodé pláže od piesočnatých cez štrkové až po kamenisté s útesmi. Ponúkajú sa široké možnosti športového vyžitia pešia turistika, cyklistika, potápanie, vodné športy . Pri návšteve ostrova Elba nevynechajte návštevu Napoleonovho sídla v Portoferrario, zostatky pevnosti Forte della Stell, mineralogické múzeum a vrchol Monte Capanne (1.019 m.n.m.). Elba je ideálnym miestom na strávenie príjemnej dovolenky nielen pre rodiny s deťmi, ale aj športovo založené typy (turistov, cyklistov). ... >>

 UBYTOVANIE:
La Turistica Elbamar Sant´Anna Pierolli Rodriguez
apt. LA TURISTICA
Capoliveri
apartmány ELBAMAR
Marina di Campo
rez. SANT´ANNA
Portoferraio
hotel PIEROLLI
Cavo
hotel RODRIGUEZ
Capoliveri
Santa Caterina Casa Luppoli Le Prade La Primula Villa Giulia
SANTA CATERINA ***
Marina di Campo
apt. CASA LUPPOLI
Portoferraio
apt. LE PRADE
Portoferraio
hotel LA PRIMULA ***
Marciana Marina
h. VILLA GIULIA ***
Lido di Capoliveri
Fetovaia Solana
apt. FETOVAIA
Marina di Campo
apt. SOLANA
Cavo

Tipy na výlety: Počas pobytu na Elbe doporučujeme absolvovať okružnú jazdu okolo ostrova. My sme ju absolvovali vlastným autom, ale za prijateľnú cenu sa dá auto zapožičať na mieste. Zaujímavá musí byť aj tour okolo pobrežia na bycikli. Cyklistov je na ostrove pomerne veľa. Je tu vynikajúci hornatý terén a cesty, ktoré neustále stúpajú a klesajú, plné zátačiek, takže cesta samotná je zážitkom. Samozrejme že sa jazdí opatrne a pomaly. Cesty sú relatívne úzke, časté sú úseky, kde sa musia protiidúci šoféri vzájomne vyhnúť až tak, že jeden zastaví na krajnici. Miestny zvyk signalizovať klaksonom pred každou zákrutou sa nám veľmi osvedčil. Každý kto prichádza k zákrute z opačnej strany vás tak počuje a premávka je bezpečnejšia, navyše všade je plno cyklistov. Pri pohľade na väčšinu z nich je jasné že sa nejedná o úplných začiatočníkov.

Pre väčší zážitok z prehliadky ostrova doporučujeme okružný výlet rozdeliť na dva dni. Takto máte viac času vychutnať si tie najkrajšie výhľady na more, či miesta v zátokách pri mori, kúpanie, posedenie v príjemných miestnych krčmičkách (tratoria-ch), vychutnať si prírodu aj výtvory ľudských rúk.

Elba má mnoho prívlastkov - večne zelený ostrov, železný ostrov ... My sme mu dali vlastný prívlastok - ostrov ružový. Miestne legislatívne nariadenia upravujú aj vzhľad miestnych domov a stavieb. Elbania musia svoje domy nalíčiť niektorou z troch predpísaných farieb ( biela, ružová, piesková). Asi najčastejšie volia farbu ružovú. Súčasne okenice domov musia byť zelené. Takto dostáva architektúra ostrova svoj charakteristický farebný image.

Tunajšia krajina je bohatá na minerály kovov, preto sa tu od nepamäti ťažili metalické rudy. Pozostatky banskej činnosti vidieť na ostrove dodnes. V mnohých obchodoch, ktoré sa špecializujú na predaj minerálov nájdete ozajstné zberateľsky hodnotné skvosty. Miestny obyvatelia sú potomkami baníkov, ale dnes sa venujú prevažne cestovnému ruchu a odvetviam s ním spojeným. Gastronómia je typická ako všade, kde je blízkosť mora - morské plody vo všetkých podobách dodávajú do miestnych taverničiek rybári. K tomu patrí ako ináč fľaša dobrého vína. Vyskúšajte víno z Elby. Napriek tomu, že nepatrí k talianskej špičke, je naozaj dobré.

Úplné informácie o možnostiach výletov v okolí miesta vášho pobytu na Elbe vám poskytnú na mieste naši partneri (domáci z ostrova Elba).

 POBYTY NA VYŽIADANIE:  

Letná dovolenka Taliansko - ďalšie strediská:
• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Liguria, Rimini
• stredné Taliansko:  Abruzzo - Palmová riviéra, Marche, Lazio - Rím, Toskánsko, Umbria, Molise
• južné Taliansko:     Basilicata, Kampánia, Kalábria, Gargano, Salento
• ostrovy Talianska: Capri, Elba, Ischia, Sardínia, Sicília

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie