Symbol kultúry a umenia

Reny Travel, váš partner na cestách do Toskánska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Toskánsko

Toskánsko preslávili umenie, história, krásna krajina, jedinečná kuchyňa a v neposlednom rade slávne víno Chianti. Meno kraja je odvodené z latiského názvu Tusci, ktorý označuje národ Etruskov. Pozostatky ich kultúry vidieť po celom území Toskánska, mestá často obklopujú etruské hradby, krásy palácov svedčia o bohatstve dávnych spoločenstiev. Taliansko sa právom pýši týmto regiónom, ktorý je turistickým a kultúrnym skvostom krajiny. V oblasti cestovného ruchu patrí Toskánsku významné miesto v rebríčku svetového agroturizmu. Toskánsko vyhľadávajú intelektuáli, umelci, emočne vyspelí jedinci ako symbol kultúry a krásy krajiny, s ktoru citlivo splýva dielo človeka.

mapa Toskánsko

Turistický sprievodca

Toskánsko (Tuscany, Toscana) je taliansky región preslávený umením, históriou, krásnou prírodou a vínom, z ktorých najslávnejšie je Chianti. Meno kraja je odvodené z latiského výrazu Tusci, ktorý označuje Etruskov. Pozostatky ich kultúry sa nachádzajú na celom území Toskánska, mestá často obklopujú etruské hradby, krásne paláce svedčia o bohatstve kraja. Taliansko sa právom pýši týmto regiónom, ktorý je turistickým skvostom. Z hľadiska cestovného ruchu zaujíma Toskánsko najvýznamnejšie miesto v rebríčku agroturizmu.

Región je vyhľadávaný intelektuálmi, umelcami, emočne vyspelými turistami pre krásu prostredia a cit tunajších staviteľov splynúť s krajinou. Umelci si tu prenajímajú obydlia na dlhodobé ubytovanie a čerpajú z okolitej scenérie témy pre svoje diela. Príroda ako z malieb krajinkárov a obydlia tunajších ľudí tu tvoria jednotu.

Pre pobyty spojené s letnou dovolenkou pri mori je ideálna oblasť Versilia a jej okolie. Nachádza sa na severozápade Toskánska v provincii Lucca, medzi Apuánskymi Alpami a Tyrhénskym morom a hraničí so susednou Ligúriou. Dĺžka pobrežia je asi 20 km prekrásnych luxusne vybavených a udržiavaných piesočnatých pláží. Do historickej časti „vera Versilia“ patria strediská Pietrasanta, Forte di Marmi, Seravezza a Stazzema. Strediská Camaiore, Massarosa a Viareggio sú okrajové strediská. Oblasť Versilia je rôznorodá, ovplyvnená geografickými danosťami. Od vrcholu Ia Pania della Croce (1.859 m.n.m.) po prímorské stredisko Forte dei Marmi je len 15 km vzdušnou čiarou. Podnebie je príjemné, mierne – počas horúceho leta blízke hory korigujú vlhkosť, zatiaľ čo v zimnom období blízkosť mora zabezpečuje mierne zimy.

Strediská a výlety - Toskánsko (Tuscany, Toscana)

Florencia (Firenze) - kolíska renesancie, ktorá dodnes láka turistov z celého sveta. Dnešné mesto symbolizuje pôvabný most Ponte Vecchio (Starý most) s obchodíkmi zlatníkov, Michelangelova socha Dávida, gotický kostol Santa Croce či galéria Uffuzzi s najväčšou kolekciou talianskeho renesančného umenia.

Pisa - mesto svetoznáme vďaka Námestiu zázrakov "Campo dei Miracoli" a jeho 4 budovám: známa šikmá veža, katedrála, baptistérium a Camposanto. Šikmá veža v Pise je najväčším lákadlom pre tisícky turistov z celého sveta - odklon vrchnej časti od päty je viac ako 4 metre.

Pietrasanta – historické mestečko a jeho pozoruhodné pamiatky, ktoré sa nachádzajú hlavne na prekrásnom námestí Piazza del Duomo. Marina di Pietrasanta je známe prímorské stredisko s elegantnými vilami, hotelmi a športovými zariadeniami umiestnenými uprostred zelene. V stredisku nechýbajú ani nočné kluby a diskotéky.

Forte dei Marmi - prímorské stredisko, ktoré už veľa rokov vyhľadávajú umelci, spisovatelia a prominentné osobnosti hospodárskeho a finančného sveta. Lákadlom sú im luxusné vily v ústraní umiestnené uprostred prekrásnych záhrad a parkov. V stredisku nájdete hotely strednej, vyššej aj najvyššej kategórie, exkluzívne dizajnérske butiky, promenády a v neposlednom rade dobre vybavenú piesočnatú pláž.

Viareggio - renomované prímorské stredisko, známe aj ako „Perla Tyrhénskeho mora“ sa nachádza na území medzi dvomi píniovými lesmi a prekrásnym jazerom Massaciuccoli. Medzi najznámejšie podujatia, ktoré sú tu organizované patrí bezpochyby „Puccini Opera Festival“ ktorý sa koná v Torre del Laggo, kde Giacomo Puccini žil a skomponoval veľa svojich diel.

Linky, Odkazy

Mapa: Mapa Toskánsko
Pobyty: Pobytové balíčky Toskánsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost