dovolenka Taliansko

 / 

LAZIO

Navigácia: Taliansko > Lazio
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Lazio
mapa Lazio fotogaléria - Taliansko - Lazio
   zväčši mapa Lazio    fotogaléria Lazio
 POPIS STREDISKA:

Lazio oblasť medzi Apeninami a Tyrhenskym morom, kraj s bohatou históriou, prekrásnou prírodou a vynikajúcou kuchyňou - vitajte v Lazio. Hlavné mesto kraja ale aj celého Talianska - Rím ( Roma ) preslávené úchvatnou históriou, Vatikánom a v neposlednom rade ja futbalom. Mare di Roma - oblasť kam si chodia more užívať Rimania, zahŕňa pobrežie siahajúce od Lido di Ostia po Nettuno v celkovej dĺžke 71km.
Anzio Letovisko je vzdialené asi 50km južne od Ríma. Je známe nielen pozostatkami sídla jedného z najkrutejších rímskych cisárov - Nera, ale aj dlhými piesočnatými plážami prerušovanými plochými nízkymi skalami. V Anzio nezabudnite navštíviť preslávenú reštauráciu s rybími špecialitami „Ristorante da Romolo al Porto“. Ak budete mať šťastie a majiteľ - pán kuchár Walter - preslávený svojim umením nielen v Taliansku, Vám osobne pripraví a naservíruje tie najlepšie plody mora aké ste kedy ochutnali. Doporučujeme nechať si od neho poradiť.
Terracina prímorské letovisko sa nachádza na juhu regionu Lazio asi 100km od Ríma a 120km od Neapolu ( Napoli ) s prekrásnymi dlhými piesočnatými plážami. Vhodné na rodinnú dovolenku ale aj cesty za históriou vďaka vynikajúcej polohe medzi Rímom a Neapolom.
Typy na výlety: jednoznačne Rím - hlavné mesto talianska, kolísku európskej civilizácie, jeho architektúru, umenie, históriu, ktorá na vás dýcha na každom mieste tohto miesta miest. Pritom kontrastujúca s trendom doby, vychutnajte si tunajší nočný život. Doporučujeme návštevu v minimálnom trvaní 3 dni, inak sa to proste nedá stihnúť. Takisto si nezabudnite pozrieť Vatikán - maxibohatý miništátik v Ríme sídlo pápeža ...

 UBYTOVANIE:
Blue River Castelfusano La Playa Succi T-village
hotel BLUE RIVER
Terracina
CASTELFUSANO
Ostia
hotel LA PLAYA
Lavinio
hotel SUCCI
Anzio
rez. T-VILLAGE
Anzio
 KAPACITY NA VYŽIADANIE:  

Dovolenka Taliansko - ďalšie strediská:
• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Liguria, Rimini
• stredné Taliansko:  Abruzzo - Palmová riviéra, Marche, Lazio - Rím, Toskánsko, Umbria, Molise
• južné Taliansko:     Basilicata, Kampánia, Kalábria, Gargano, Salento
• ostrovy Talianska: Capri, Elba, Ischia, Sardínia, Sicília

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie