Benátsko

Reny Travel, váš partner na cestách do Talianska

Cestovanie dovedie človeka k sebe samému

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Veneto

Veneto, ôsmy najväčší región sa nachádza na severovýchode Talianska a tiahne sa od Dolomitov až k Jadranskému moru. Vďaka svojej výhodnej geografickej polohe a rozmanitosti scenérií (kopce, hory, nížiny, vľúdne pobrežie, dlhé piesočnaté pláže), množstvu významných historických miest patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové destinácie v Európe. Letoviská Lido di Jesolo, Bibione, Caorle sú pre milióny návštevníkov vyhľadávaným miestom letnej dovolenky, alpské strediská Cortina ď Ampezzo, Arabba, Marmolada, Civetta lákajú milovníkov prírody a turistiky v lete a fanúšikov lyžovačky v zime. O hlavné mesto Benátky pretrváva celoročný záujem turistov.

Turistický sprievodca

Slováci navštevujú región Veneto (Benátsko) obzvlášť radi, keďže ponúka toľko turisticky lákavých miest a pritom sa nachádza pomerne blízko. Zo Slovenska, resp. z Bratislavy prejdete asi 450 km a ste v Taliansku, po 650 km už na mieste konania skvelej dovolenky pri mori. Pre letných turistov, bažiacich po príjemných chvíľach pri mori, sú známe vychýrené strediská Lido di Jesolo, Bibione, Caorle, Lido Altanea, Eraclea Mare, Cavallino, Porto Santa Margherita a Rosolina Mare. Preslávilo ich čisté more, obrovské pláže, jemný piesok, kvalitný servis, milý personál a celková príjemná atmosféra v miestnych obchodoch, reštauráciách a kaviarničkách. Na svoje si prídu aj milovníci zimných športov, najmä lyžovačky - stačí navštíviť svetovo preslávené lyžiarske stredisko Cortina d´Ampezzo, alebo Arabba a ľadovec Marmolada.

Ale ak nemusíte lyžovanie, slnenie a ani pri plávaní v mori sa necítite ako ryba vo vode, nevešajte hlavu! Veneto ponúka množstvo príležitostí kultúrneho vyžitia. Už len samotné hlavné mesto regiónu - Benátky, zabezpečí program hoc i na týždeň. Ďalšími významnými sú Verona (ktorá si opantala aj najslávnejšieho anglického dramatika Williama Shakespeara a ten sem zasadil dej doposiaľ najznámejšieho milostného príbehu Rómea a Júlie), Padova (a jedna z najstarších univerzít v Európe - Padovská univerzita/ 1222, ktorú vychodil aj Galileo Galilei a najstaršia doposiaľ funkčná botanická záhrada na svete, ktorú založili práve padovskí študenti medicíny), Treviso (mesto známe hlavne kvôli svetovej značke United Colours of Benetton, ktorú tu v roku 1965 založil Luciano Benetton) či Vicenza, ktorá je spolu s Palladiovou vilou zapísaná medzi pamiatky do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost