dovolenka Taliansko

 / 

LIGNANO

Navigácia:   Taliansko > Lignano
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Lignano
mapa Lignano fotogaléria - Taliansko - Lignano
   zväčšiť mapa Lignano    galéria Lignano       blog- blog Lignano
 POPIS STREDISKA:

LIGNANO jedno z najnavštevovanejších letovísk Jadranu sa rozprestiera na piesočnatom výbežku obklopenom lagúnou Di Marano. Lignano pozostáva z rušnej časti Sabbiadoro a pokojnejších Pineta a Riviera. Pozdĺž celého strediska sa tiahne piesočnatá pláž s výborným plážovým servisom. Vodný park Aquasplash, zábavný park Guliverlandia, Hemingwayov park a zoologická záhrada sú zaujímavé atrakcie pre deti i rodičov. Neďaleko vodného parku je letné kino pre deti aj dospelých.

Atmosféru dokresľuje množstvo obchodov, reštaurácií, barov a kaviarničiek. Pláž v Lignano je svojim charakterom a štruktúrou podobná plážam v ostatných letoviskách severného jadranu. Líši savšak charakteristickým architektonickým výtvorom - reštauráciou v tvare lastúry, ktorá je postavená na pilieroch v mori. Táto stavba je hlavnou dominantou pláže, je viditeľná z každého bodu na pláži v celej jej dĺžke niekoľkých kilometrov.

Charakter pláží v jednotlivých častiach Lignana sa jemne odlišuje, takže jasne rozoznáte časť pláže patriacej časti Sabbiadoro od pláží v Pinete a Riviere. Na hrote výbežku lagúny (pri prístavnom majáku) na ktorom je vybudované prístavisko pre jachty, môžete využívať rozsiahlu voľnú pláž bez plážovýcg služieb. Prechádzka po pláži pozdĺž celého letoviska Lignano trvá približne dve hodiny. Piesok a vlny za ten čas krásne ošetria bosé nohy ... pokračovanie >

 UBYTOVANIE:
rezidencia ALTHEA apartmány BIANCO NERO villa CANARINO villaggio FIORI vilky GARDEN
rezidencia ALTHEA apt. BIANCO NERO vilky CANARINO villaggio FIORI vilky GARDEN
rezidencia LA DUNA rezidencia LA TORE villaggio LAURA-R villaggio LE PALME rezidencia OLIMPO
rezid. LA DUNA rezid. LA TORE villag. LAURA-R villagge LE PALME rezidencia OLIMPO
rezidencia RENIDA ville RIO villaggio TERRA MARE hotel BRISTOL hotel PALACE
rezid. RENIDA ville RIO villag. TERRA MARE hotel BRISTOL hotel PALACE
vilky BEETHOVEN villa BELLA ROSA villaggio CASA BIANCA hotel FALCONE villa DAL MORO
vilky BEETHOVEN villa BELLA ROSA villag. CASA BIANCA hotel FALCONE villa DAL MORO
villa CONCHIGLIA bungalovy DOM villa ELISABETH villa ISOLINA ville MARTA
villa CONCHIGLIA bungalovy DOM villa ELISABETH villa ISOLINA ville MARTA
villaggio GIOVE villa MIRAGE villa NELSON villa OMBRA apartmány CASA LUISA
villaggio GIOVE villa MIRAGE villa NELSON villa OMBRA apt. CASA LUISA
 KAPACITY NA VYŽIADANIE:  
rezidencia PONZA villa RIN villa SILENZIO villa TRE PINI bungalovy USIGNOLO
rezidencia PONZA villa RIN villa SILENZIO villa TRE PINI bungalovy USIGNOLO
hotel BOLOGNA hotel DANIELE hotel GREIF hotel HELVETIA hotel MEDITERRANEO
hotel BOLOGNA hotel DANIELE hotel GREIF hotel HELVETIA h. MEDITERRANEO
hotel MERIDIANUS villa LAURA
hotel MERIDIANUS villa LAURA

V hlavnej časti sabbiadorskej pláže sa nachádza obrovský štadión na plážový volejbal. Poriadajú sa tu významné medzinárodné súťaže. Na severnej strane výbežku sa nachádza obrovský prístav pre jachty. Hlavná ulica je na večer uzavretá doprave a vzniká z nej korzo plné obchodov, reštaurácií a zábavy. Pobyt v Lignane je veľmi podobný dovolenkovému životu v susednom Lido di Jesolo, ibaže všetko je tu v menšom. Letovisko Lignano poskytuje ideálne podmienky na strávenie dovolenky pre rodiny s deťmi, mladých aj seniorov. Lignano je stredisko apartmánového typu, kde prevládajú vilky, rezidencie a apartmány. V menšom pomere je v ponuke aj ubytovanie hotelového typu. V našej ponuke je zaradených 40 možností ubytovania, z toho sú 7x zastúpené hotely všetkých kategórií.

Tipy na výlety:
Marano Lagunare - rybárska obec, kde sa nachádza najväčší rybí trh v oblasti. Zachovali sa tu kostoly a paláce z obdobia najväčšej slávy Benátok.
Pordenone - hlavné mesto provincie, ktorá leží vo Friuli Venezia Giulia, ponúka bohatú prehliadku palácov, kostolov a kláštorov. V historickom centre dominujú paláce z benátskej epochy.
Sesto al Reghena - bývalé opátstvo, leží medzi Pordenone a Portogruaro. Monumentálny komplex stavieb menil počas storočí podobu, ale i dnes pripomína doby začiatku európskej kultúry.
Benátky (Venezia) - plavba loďou po pobreží až do neďalekých Benátok spojená s návštevou mesta býva pekným spestrením leňošenia na slnku pri mori. Skúste si načasovať spiatočnú cestu z výletu na večerný čas. Vychutnáte si svetelnú podobu letovísk Lido di Jesolo, Caorle, Bibione a Lignana.
Piancavallo - región Friuli Venezia Giulia má v talóne vedľa pobytov pri mori aj programy na zimu. Lyžovanie sa teší obľube u väčšiny Talianov. Medzi menšie rodinné lyžiarske strediská patria aj tie z Friulskych Álp. Najznámejšie z nich je Piancavallo.


Dovolenka Taliansko - ďalšie strediská:
• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Liguria, Rimini
• stredné Taliansko:  Abruzzo - Palmová riviéra, Marche, Lazio - Rím, Toskánsko, Umbria, Molise
• južné Taliansko:     Basilicata, Kampánia, Kalábria, Gargano, Salento
• ostrovy Talianska: Capri, Elba, Ischia, Sardínia, Sicília

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie