Krajina kontrastov

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Friuli Venezia Giulia

Región Friuli Venezia Giulia sa rozprestiera v severovýchodnej časti Talianska, zvanej aj Benátska riviéra. Susedí s Rakúskom, Slovinskom a talianskym regiónom Veneto. Južnú časť obmýva Jadranské more, sever územia tvoria Alpy. Friuli Venezia Giulia je piatym najmenším regiónom Talianska. Napriek nenápadnej rozlohe profituje na cestovnom ruchu Talianska výhodnou polohou na severe krajiny. Prívetivé letoviská pri mori Lignano a Grado sú celú sezónu vyťažené. Kvalitou služieb si podmanili a stále získavajú viac a viac verných návštevníkov, ktorí sa sem často vracajú. Zima je príležitosťou na lyžovačky. Vo Friulských Alpách sa nachádzajú ľahšie lyžiarske terény vhodné pre rodinné rekreačné lyžovanie v Piancavallo, Tarvisio a ďalších menších strediskách. Historické hlavné mesto Terst je významným prístavom.

mapa Friuli Venezia Giulia

Turistický sprievodca

Slováci majú región Friuli Venezia Giulia obzvlášť v obľube, keďže je k nám geograficky najbližšie. Z Bratislavy Vám stačí prejsť 600 km a môžete si vychutnávať krásy mora plnými dúškami. Ubytovanie, služby, gastronomické kulinárstva, lahodné vína a široké kultúrno-historické zázemie si získavajú čoraz väčšie množstvo návštevníkov.

Najobľúbenejšími prímorskými strediskami sú Lignano a Grado. Užijete si tu čisté more, dlhé jemné piesočnaté pláže a prímorský vzduch a vánok, ktoré by ste doma len ťažko našli. Vybrať si môžete zo širokej ponuky ubytovacích zariadení a služieb s nimi súvisiacich, množstva príjemných reštaurácií, barov, živej hudby a pod.

Ak preferujete radšej zimu, najvýznamnejším strediskom regiónu je Piancavallo. Z vrcholovej stanice lanovky sa Vám naskytne výhľad na Benátsky záliv, takže more si môžete užiť aj na lyžiach. Proste dovolenka ako lusk! Ak máte chuť spoznávať skôr históriu a kultúrne pamiatky, navštívte prístavné mesto Terst (tal. Trieste), ktoré je zároveň aj hlavným mestom regiónu. Jeho úloha vzrástla počas Rakúsko-Uhorska, kedy bol hlavným prístavom monarchie. Vďaka tomu môžeme obdivovať množstvo historických a kultúrnych pamiatok.

Mapa: Mapa Friuli Venezia Giulia

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost