Pre šport a zábavu

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup

kreativita

spoľahlivosť

kompletný servis

výhodné ceny

Dovolenka Lido Altanea

Nové, moderné a svieže letovisko Lido Altanea sa stáva vyhľadávaným dovolenkovým hitom na Benátskej Rivére. Vzhľadom na svoj mladý vek (vzniklo v roku 2000) sa pýši veľmi moderným vybavením. Vyplnilo niekoľko kilometrovú medzeru medzi susednými destináciami Duna Verde a Porto Santa Margherita. Neďalekým susedom a zdrojom nákupov, ruchu a zábavy je živé mesto Caorle, kam si radi odskočia rodiny s malými deťmi. Tu nájdu dobrodružstvo, početné atrakcie ponúka lunapark a aquapark. Ani v samotnom Lido Altanea nuda nehrozí. Na plážach nájdete množstvo športových zariadení na volejbal, tenis, basket ba i 18 golfových jamiek a cyklotrasy. Večerné centrum je plné podnikov, spevu, hudby a tanca. Vtiahne každého do víru prázdninovej zábavy. Dovolenka Lido Altanea zaujímavá novinka!

Letovisko Lido Altanea

Letovisko Lido Altanea je vyhľadávanou destináciou na severe Talianska. Bolo vybudované len nedávno, preto tu nájdete moderné, dobre vybavené rezidencie, villaggia a hotely, nákupné stredisko, golfový areál. Čistá pláž a more s modrou vlajkou sú samozrejmosťou. Za históriou a tradíciou si podľa chuti odskočíte do blízkeho Caorle. Ideálna dovolenka pre tých, ktorí nechcú za morom cestovať príliš ďaleko, pritom túžia objavovať stále niečo nové. Napriek modernému urbanistickému riešeniu letovisko Lido Altanea ponúka popri parkoch, ktoré sú dielom záhradníkov aj nefalšovanú divočinu plnou života v neďalekých lagúnach, kam sa možno vypraviť rybárskou bárkou.

Fotogaléria

Pláž

 • jemný žltý piesok
 • mierne sa zvažujúci vstup do mora
 • piesočnaté dno – bezpečné pre deti
 • moderné pláže vybavené slnečníkmi a ležadlami
 • voľné aj platené, súkromné pláže – plne vybavené ležadlami, slnečníkmi a snack barmi, ale dá sa tu nájsť aj miesto na vlastnú päsť – neplatené
 • toalety a sprchy
 • rôznorodé aktivity pre deti aj dospelých – napr. plážové hry: volejbal, futbal, potápanie
 • animátorské služby pre deti
 • záchranná služba
 • plážové občerstvenie (kiosky)
 • kyvadlová doprava (autobus, vlak) – vedie až priamo na pláž

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 632 km, B. Bystrica 839 km, Košice 940 km
Najbližšie letisko: Benátky 52 km, Treviso 58 km
Železničná stanica: Portogruaro - Caorle 31 km, Mestre (časť Benátky) 64 km
Autobusová: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny. Autobus v Lido Altanea nezáchádza až k ubytovaniu. Medzinárodné autobusové linky do Benátok - Lido Altanea.

Aktivity

 • šport – plážové hry (raketové, loptové), stavanie pieskových stavieb, potápanie, kúpanie, detské ihriská - vybavené šmýkačkami, hojdačkami a preliezkami – sa nachádzajú na viacerých častiach pláže
 • návšteva Atlanta Sport Club – nové športové centrum so širokými možnosťami: ping pong, futbalové ihriská, 2 kurty určené pre hráčov plážového volejbalu, klasický volejbal, basketbal, badminton, tenis (prístup na individuálne a skupinové tenisové kurzy); v areáli sú k dispozícií aj šatne a sprchy
 • náučné chodníky (pre chodcov)
 • cyklotrasa – spájajúca Duna Verde s Caorle, tiahne sa vnútrozemím, možnosť spraviť si výlet aj do kopcov
 • golfové ihrisko Golf Pra-delle Torri – 18-jamkové ihrisko, vhodne vybavené pre amatérov rovnako ako pre pokročilých či profesionálov; k dispozícii sú profesionálni inštruktori
 • večerné hry, hudba, tanec a športové turnaje – organizované na námestí

Rodina / deti

Lido Altanea je odporúčanou destináciou, vhodnou pre rodinné dovolenky. Od šantenia na plážach, cez hry na vystavaných detských ihriskách, kúpanie a potápanie sa v mori s piesočnatým dnom, návštevu neďalekých turistických atrakcií (vodných a zábavných parkov) až po prekonávanie cyklotrás, prechádzky centrom, nakupovanie, posedenie na bájnej talianskej zmrzline sa tu dajú stráviť oživujúce dni!

Nočný život / zábava

Možno sa vybrať do jednej z kaviarničiek, vinární, pochutiť si nielen na domácich lahôdkach. Večer sa zaplní hlavné námestie – okrem živej hudby sa možno zapojiť do víru zábavy, ktorá sa zvykne rozprúdiť v miestnych pohostinstvách, baroch, diskotékach a pod. Tunajší speváci a hudobníci majú vo zvyku zlomiť k tancu každého! Na námestí bývajú rôzne show, hry, veľa hudby, tanec, ale aj športové turnaje. Ľudia zväčša odchádzajú s dobrou náladou a mnohými novými priateľmi.

Obľúbenosť

Aj keď je stredisko nové, veľmi rýchlo si získalo svojich priaznivcov z radov turistov z celej Európy.

Výlety

Benátky – gondoly a plavba po Grand Canale, prechádzka historickým centrom mesta so zastavením pri mnohých významných pamiatkach (Basilica di San Marco, Chiesa Di Santa Maria Gloriosa Dei Frari), návšteva Arsenale, v ktorom sídli preslávené Benátske bienále, výlet do židovskej štvrte Ghetto a mnoho ďalších možností.

Chioggia – rybárske mestečko, ktoré vďaka svojej historickej zástavbe pripomína Benátky (Viacerí ho aj označujú spojením „Malé Benátky“). Okrem pozoruhodnej architektúry (dominantnými sú hlavne poprepletané kanály a mosty) tu možno obdivovať viacero historických monumentov (napr. Kostol sv. Dominika, ktorý je pre turistov lákadlom, lebo sa k nemu chodí cez most), múzeí, ale aj časť Padovskej univerzity umiestnenej na brehu jedného z kanálov, kde sa študenti zaoberajú morskou biológiou.

Padova – je pútnickým miestom, z čoho vychádza aj jej označovanie ako „mesto svätého Antona.“ Okrem vychýrenej Padovskej univerzity (ktorá je jednou z prvých univerzít na svete) tu možno vidieť množstvo architektonických, umeleckých a kultúrnych pamiatok. Je jedným z najvýznamnejších talianskych dopravných uzlov, takže nedostať sa sem je priam nemožné.

Terst – je jedným z príjemných prístavných miest východného Talianska. Turistov zväčša zláka prechádzka a prehliadka jeho historických monumentov – Katedrály San Giusto, divadla Verdi, malebného zámku týčiaceho sa na brale nad morom – niekdajšej rezidencie Maximiliána Habsburgského - Miramare (ktorý je od Terstu vzdialený asi 10 km), plavba cez Canal Grande či prechádzka k majáku.

Verona – upútava hlavne svojimi historickými pamiatkami. Medzi pozoruhodné zaraďujeme napríklad paláce Torre Gardello, Torre Lamberti, Palazzo del Governo, starú radnicu z roku 1193 nachádzajúcu sa na Piazza dei Signori, starú Arénu z konca 1. storočia n.l. a mnohé iné. Turistov a nadšencov Williama Shakespeara priťahuje aj dom Kapuletovcov, v ktorom sa odohrávala tragédia Rómea a Júlie.

Stručný popis

Lido Altanea je jedno z vyhľadávaných dovolenkových prímorských stredísk. Vzhľadom na svoj vek (vzniklo len v roku 2000) sa pýši veľmi moderným vybavením. Nachádza sa medzi známymi destináciami Duna Verde a Porto Santa Margherita. Neďalekým susedom je mu aj turistami obľúbené živé mesto Caorle, v ktorom sa radi pristavujú hlavne rodiny s malými deťmi, túžiacimi po dobrodružstve (keďže sa tu nachádzajú veľký lunapark a aquapark).

Je prispôsobené potrebám turistov. Pôsobí dojmom vidieckej dediny, v ktorej návštevníci nájdu všetko, čo potrebujú. Nachádza sa tu množstvo prázdninových rezidencií, hotelov, príjemných apartmánov, bazénov, športových centier s možnosťami aktívneho pohybu, golfové ihrisko, cyklotrasy a náučné chodníky pre zanietencov, idylické parčíky, rybárske lagúny, ...

Galéria la Querca je miestom, z ktorého prúdi zábava – okrem obchodíkov, barov, reštaurácií, vinárničiek a zmrzlinární tu možno stretnúť spevákov a iných hudobníkov, ktorí naživo predvádzajú svoje umenie a ťahajú ľudí do tanca. Na námestí často zhliadnete ohňostroje, ohňové show, môžete sa tu zapojiť do najrôznejších hier, športových turnajov, tanca a spoznať tak a vytvoriť si nové priateľstvá so zaujímavými ľuďmi.

Mesto je tvorené nízkymi budovami s rozľahlými udržiavanými záhradami, v ktorých dominujú farebné kvetinové záhony. Zaujímavou je kombinácia prírody, ktorá sa nachádza všade naokolo a zároveň moderného života. Každú sobotu dopoludnia sa v neďalekom Caorle konajú obľúbené trhy, na ktorých si okrem čerstvých potravín a oblečenia môžete nakúpiť aj drobné potešenia na pamiatku pre rodinu a priateľov. K dispozícií je aj bezplatná kyvadlová doprava. Autobusy sa zastavujú vo viacerých častiach mesta a jazdia až priamo na pláž. Pre tých, ktorí bývajú ďalej od pláže a mora, premáva aj vláčik.

Pokiaľ chcete stráviť príjemné dni na prímorskom vzduchu, do sýtosti si odpočinúť na slnečnej piesočnatej pláži, žiť v prírode, no zároveň bez obmedzení komfortu, Lido Altanea je destináciou, ktorú by ste pri hľadaní vhodného miesta vynechať nemali.

Podujatia, eventy

Stredisko Lido Altanea je vhodným miestom konania rôznych, najmä športových podujatí. Z pravidelne organizovaných vyberáme:

• majstrovstvá sveta v tanci (máj)
• festival poézie Poetry Festival of Alpe Adria – čítačky, rozhovory pri brehu mora, baroch, krčmičkách s tvorcami, spoločné prechádzky aj po Scogliera Viva; súbežne prebehne výstava detských ilustrácií Flussidiversi, spojená s klauniádou a vystúpeniami pouličných umelcov (jún)

Fórum / referencie

Navštívili ste Lido Altanea a máte vlastné zaujímavé postrehy, zážitky alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry? Podeľte sa o svoje skúsenosti a napíšte čo si návštevník nesmie nechať ujsť, čo musí vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú na dovolenku do Lido Altanea.

Blogy, články, odkazy

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost