dovolenka Taliansko / PUGLIA -

GARGANO

Navigácia: Taliansko > Puglia - Gargano
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Puglia
mapa puglia gargano  fotogaléria - Taliansko - Puglia / Gargano
   zväčši mapa Gargano    fotogaléria Puglia - Gargano
 POPIS STREDISKA:

Apúlia, po taliansky Puglia, jeden z 20 regionov talianska sa rozprestiera v juhovýchodnej časti Talianska. Tiahne sa od tzv. "ostrohy" (Gargano) až po "podpätok" čižmy (Salento). V Apúlii sa môžete stretnúť so starobylou architektúrou domov nazývaných „trulli“. Sú to biele budovy z kameňov, postavených do kruhu a majú kužeľovitú strechu. Všetky prímorské strediská sa vyznačujú predovšetkým rozvinutým rybolovom.
GARGANO je hornatý polostrov s krajinou nedotknutou civilizáciou a pobrežím lemovaným zátokami a nádhernými prírodnými útvarmi. Je to mimoriadne členitý kraj s vápencovými jaskyňami, bujnou vegetáciou, olivovými hájmi a krásnymi, prevažne piesočnatými plážami a azúrovo čistým morom.
Rodi Garganico - starobylé mestečko, vstupná brána Gargana, ktoré je postavené na vysokom skalnom masíve a má krásne historické centrum.
Peschici - je najkrajšie historické mestečko Gargana. Historická časť mestečka, ktorú tvoria orientálne budovy zo 14. storočia a úzke uličky je postavená na skale.
Vieste - pôvodne rybárske a poľnohospodárske mestečko, kde sa až do teraz zachovali typické biele a nízke budovy postavené v orientálnom štýle.

Salento - je polostrov, ktorý leží na rozhraní dvoch morí, Jadranského a Iónskeho, ktoré sa stretávajú pri myse Santa Maria di Leuca. Oblasť Salenta je charakteristická bohatou subtropickou vegetáciou a veľmi priaznivými klimatickými podmienkami. Vďaka čistému moru je oblasť vhodná na potápanie. Porto Cesaro – významé rybárske mestečko na západnom pobreží Salenta, pre ktoré sú charakteristické dlhé piesočnaté pláže a nízke skalnaté útesy. Malebné centrum a krásny rybársky prístav s reštauráciami, ktoré ponúkajú rybie špeciality vyhľadávané aj obyvateľmi z okresného mesta Lecce, prispievajú k prežitiu príjemnej dovolenky. Lido Marini – pôvabné prímorské letovisko pri Iónskom mori sa nachádza medzi mestami Santa Maria di Leuca a Gallipoli. Torre del Orso – letovisko obmývané jedným z najkrajších morí v Taliansku. Široké pláže s jemným pieskom a niekoľkými vápencovými útesmi, ktoré sú atraktívne pre milovníkov potápania. Neďaleko odtiaľ leží Otranto, mesto, ktoré žije prevažne nočným životom.

 UBYTOVANIE:
Degli Ulivi San Pablo Monte Pucci Al Pozzo Funni
villaggio DEGLI ULIVI
Vieste
villaggio SAN PABLO
Vieste
rezid. MONTE PUCCI
Peschici
hotel AL POZZO
Mattinata
apartmány FUNNI
Mattinata
Arcobaleno Sfinalicchio La Giara Vela Club 5-Stelle
village ARCOBALENO
Vieste
apt. SFINALICCHIO
Vieste
villag. LA GIARA
Vieste
rezid. VELA CLUB
Lido del Sole
villag. 5 STELLE
Foce Varano
 KAPACITY NA VYŽIADANIE:  

Dovolenka Taliansko - ďalšie strediská:
• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Liguria, Rimini
• stredné Taliansko:  Abruzzo - Palmová riviéra, Marche, Lazio - Rím, Toskánsko, Umbria, Molise
• južné Taliansko:     Basilicata, Kampánia, Kalábria, Gargano, Salento
• ostrovy Talianska: Capri, Elba, Ischia, Sardínia, Sicília

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie