dovolenka Taliansko / PUGLIA -

SALENTO

Navigácia: Taliansko > Puglia - Salento
... od r. 2008 používame nové stránky > Dovolenka Puglia
mapa Puglia Salento fotogaléria - Taliansko - Puglia / Salento
   zväčši mapa Salento    fotogaléria Puglia - Salento
 POPIS STREDISKA:

Apúlia, po taliansky Puglia, jeden z 20 regionov talianska sa rozprestiera v juhovýchodnej časti Talianska. Tiahne sa od tzv. "ostrohy" (Gargano) až po "podpätok" čižmy (Salento). V Apúlii sa môžete stretnúť so starobylou architektúrou domov nazývaných „trulli“. Sú to biele budovy z kameňov, postavených do kruhu a majú kužeľovitú strechu. Všetky prímorské strediská sa vyznačujú predovšetkým rozvinutým rybolovom.
SALENTO je polostrov, ktorý leží na rozhraní dvoch morí, Jadranského a Iónskeho, ktoré sa stretávajú pri myse Santa Maria di Leuca. Oblasť Salenta je charakteristická bohatou subtropickou vegetáciou a veľmi priaznivými klimatickými podmienkami. Vďaka čistému moru je oblasť vhodná na potápanie. Porto Cesaro – významé rybárske mestečko na západnom pobreží Salenta, pre ktoré sú charakteristické dlhé piesočnaté pláže a nízke skalnaté útesy. Malebné centrum a krásny rybársky prístav s reštauráciami, ktoré ponúkajú rybie špeciality vyhľadávané aj obyvateľmi z okresného mesta Lecce, prispievajú k prežitiu príjemnej dovolenky. Lido Marini – pôvabné prímorské letovisko pri Iónskom mori sa nachádza medzi mestami Santa Maria di Leuca a Gallipoli. Torre del Orso – letovisko obmývané jedným z najkrajších morí v Taliansku. Široké pláže s jemným pieskom a niekoľkými vápencovými útesmi, ktoré sú atraktívne pre milovníkov potápania. Neďaleko odtiaľ leží Otranto, mesto, ktoré žije prevažne nočným životom.

Gargano - je hornatý polostrov s krajinou nedotknutou civilizáciou a pobrežím lemovaným zátokami a nádhernými prírodnými útvarmi. Je to mimoriadne členitý kraj s vápencovými jaskyňami, bujnou vegetáciou, olivovými hájmi a krásnymi, prevažne piesočnatými plážami a azúrovo čistým morom, ideálna dovolenka pre milovníkov potápania.
- Rodi Garganico – starobylé mestečko, vstupná brána Gargana, ktoré je postavené na vysokom skalnom masíve a má krásne historické centrum.
- Peschici – je najkrajšie historické mestečko Gargana. Historická časť mestečka, ktorú tvoria orientálne budovy zo 14. storočia a úzke uličky je postavená na skale.
- Vieste – pôvodne rybárske a poľnohospodárske mestečko, kde sa až do teraz zachovali typiské biele a nízke budovy postavené v orientálnom štýle.

 UBYTOVANIE:
Costa del Salento Lo Scoglio Degli Achei Plaia
vill. COSTA SALENTO
Lido Marini
rez. LO SCOGLIO
Torre S. Sabina
villaggio PLAIA
Villanova Ostuni
 KAPACITY NA VYŽIADANIE:  

Dovolenka Taliansko - ďalšie strediská:
• severné Taliansko: Bibione, Caorle, Grado, Lido di Jesolo, Lignano, Liguria, Rimini
• stredné Taliansko:  Abruzzo - Palmová riviéra, Marche, Lazio - Rím, Toskánsko, Umbria, Molise
• južné Taliansko:     Basilicata, Kampánia, Kalábria, Gargano, Salento
• ostrovy Talianska: Capri, Elba, Ischia, Sardínia, Sicília

© 2004-14 Reny Travel cestovná kancelária
dovolenka I taliansko mapa I lyžovanie