Dubrovnik - perla Jadranu

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Južná Dalmácia - Dubrovnik

Najjužnejší cíp na pobreží Chorvátska. Susedí s Čiernou Horou. Región charakterizuje bujná stredomorská vegetácia, architektonické umenie, bohatá stredoveká a hrdá námorná história, voňavé sady s pomarančovníkmi, citrónovníkmi a mandarínkami. Zaujme predovšetkým milovníkov plachtenia a prírody, najmä národného parku Mljet s krásnymi jazerami.

mapa Chorvátsko - Dalmácia Dubrovnik

Turistický sprievodca

Najnavštevovanejšie, samozrejme okrem Dubrovnika, sú v najjužnejšom regióne Dalmácie mestečko Cavtat, ostrov Korčula, Mljet a letovisko Orebič s krásnou plážou (polostrov Pelješac). Na pelješackom polostrove plachetníc je v Orebići - v kolíske námorných kapitánov, Námorné múzeum. Mesto Korčula bolo zas rodným mestom moreplavca Marka Pola.

Samotný Dubrovnik sa radí medzi desať najkrajších miest sveta. Hovorí sa mu i skvost či perla Jadranu a jeho historické mestské centrum je na zozname UNESCO. V dávnych dobách bol významným, aj keď neveľkým stredomorským námorno-obchodným štátom. Tradícia pokračuje v moderných morských a riečnych prístavoch Ploče a Metkovič.

Wellness si užijete v Dubrovniku a Cavtate, kúpele zas vo Vela Luka. Zaujímavý je organizovaný výlet „Pelješacká vínna cesta“ alebo cyklotrasy na ostrove Korčula a Mljet. Suveníry z oblasti - plachetnica Dubrovnícky karak alebo konavlianska hodvábna výšivka (Konvale).

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost