Bol chorvátsky poklad

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Stredná Dalmácia - Split

Splitská oblasť Dalmácie je turistickou oblasťou s dlhou a bohatou históriou, kultúrou a tradíciami. Spájajú sa tu prírodné krásy a ukážky starochorvátskej, antickej, románskej a ľudovej architektúry v mestečkách i väčších centrách. Región poskytuje návštevníkom rôznorodé možnosti rekreácie, uspávajúceho pokoja ale aj živej zábavy.

mapa Chorvátsko - Dalmácia Split

Turistický sprievodca

Práve živou zábavou je tu najznámejšia Makarská rivéra s krásnymi štrkovými plážami s bielymi kamienkami, zelenými voňavými borovicami a krásnymi slnečnými ostrovmi. Rozkladá sa pod bralami prírodného parku Biokovo. Žiariace modré more, biele skaliská, vôňa levandule, vinič a iskrivé víno, to je sila regiónu. A nezabudnime na slávnu dalmatínsku „pašticádu“, ktorú asi najlepšie pripravujú v Splite.

Najdôstojnejšie je starobylé mesto Split, s honosným Diokleciánovým palácom (UNESCO). Mesto je rušnou metropolou a dôležitým dopravným uzlom oblasti. Najnavštevovanejšie z turistických letovísk je najmä mesto Trogir so zachovalým historickým centrom a hradbami (UNESCO), spomínaná vychýrená Makarska, ďalej živá, mladými vyhľadávaná Baška Voda, Omiš s piesočnatými plážami vhodnými pre deti, Gradac s najdlhšou plážou Makarskej riviéry, Brela ležiaca na svahoch Biokova s plážou označenou Európskou modrou vlajkou a oddychujúca v tieni borovíc, ostrov Brač s množstvom zátok a malých pláží a napokon kráľ medzi dalmatínskymi ostrovmi Hvar.

Wellness nájdete na Hvare či v Primoštene a samozrejme v Makarskej, kde sú aj kúpele. Suveníry z oblasti Splitskej časti Dalmácie sú napríklad hvarská čipka z agávy alebo levanduľa tiež z ostrova Hvar.

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost