Ostrov Capri

Reny Travel, váš partner na cestách do Kampánie

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Capri

Dovolenka Capri je nezabudnuteľná... pokojná, honosná, bohémska. Ostrov patrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie hlavne medzi umelcami a smotánkou. Okrem krásneho azúrovo-modrého mora, divokej prírody, bohatej histórie tu nájdete aj vybavené pláže, vynikajúce reštaurácie, obľúbené nočné kluby a obchody so značkovým tovarom. Ubytovať sa môžete v honosných vilách, komfortných apartmánoch kde si budet užívať súkromie alebo v luxusných hoteloch s najvyššou kvalitou služieb.

Letovisko Capri

Letovisko Capri má neopakovateľnú romantickú atmosféru a je obľúbené medzi umelcami a celebritami z celého sveta. Vynikajúca poloha, vysoká kvalita služieb neopakovateľná atmosféra, história a prírodné krásy sú hlavným lákadlom pre tisícky turistov. Ubytovať sa tu môžete v hoteloch rôznych kategórií, obľúbené sú luxusné 4 a 5 hviezdičkové hotely. Väčšina dovolenkárov tu strávi niekoľko týždňov a uprednostňujú prenájom luxusných plne vybavených apartmánov, či ubytovanie v súkromných vilách a sídlach. Celebrity však bývajú na svojich luxusných jachtách a stretnúť ich môžete až podvečer v niektorej z luxusných reštaurácií alebo v nočnom klube.

Fotogaléria

Poloha

Ostrov Capri sa nachádza v južnej časti Neapolského zálivu a pozostáva z dvoch častí - Capri a Anacapri. Je obklopený Tyrhénskym morom, nachádza sa asi 35 km od Neapolského pobrežia. Útesy a kamenisté pobrežie ukrývajú množstvo jaskýň, z ktorých najznámejšia je Grotta Azzurra (modrá jaskyňa) kam smeruje väčšina návštevníkov ostrova sledovať hru svetiel. Najvyššie miesto na ostrove Capri je vrchol Solaro, kam sa dopravíte pohodlne lanovkou. Z vrchola sa naskytne nádherný výhľad na more a pobrežie Talianska. Na ostrove Capri sa vyskytuje mnoho živočíšnych i rastlinných druhov, miestna stredozemská fauna a flóra sem lákajú okrem turistov a dovolenkárov aj botanikov a zoológov.

Pláž, more

Ostrov Capri obmýva Tyrhénske more. Nájdete tu celkom 7 pláži z toho 2 veľké - Marina Grande a Marina Piccola.

Marina Grande na severe ostrova je verejná pláž kde je možnosť prenajať si ležadlá, slnečníky, plážové osušky, alebo vyskúšať niektorý z vodných športov.

Marina Piccola sa nachádza na juhu ostrova a je k dispozícii len klientom luxusných hotelov.

Pláže I Faraglioni a La Fontelina priamo oproti presláveným skalám v mori Faragilioni prístupné peši po úzkom chodníčku, lodnými taxíkmi alebo kyvadlovou loďou z Marina Piccola. Klientom sú k dispozícii ležadlá, slnečníky, kabínky, uteráky - všetko vrátane vstupu na pláž je za poplatok. Vstup do mora je po rebríku .

Pláž Torre Saracena sa nachádza v južnej časti ostrova a má kamienkovú pláž s ležadlami, slnečníkmi, kabínkami, sprchami, rešturáciu a americký bar otrovrený až do západu slnka.

Pláž Internazionali sa nachádza v blízkosti Marina Piccola v južnej časti ostrova, poskytuje kompletný servis s ležadlami, prístreškami, sprchami...

Pláž Tiberio sa nachádza v severnej časti ostrova a má kamienkovú pláž s ležadlami, slnečníkm, kabínami, plážovými uterákmi, reštauráciou s typickými jedllami, prenájom lodiek s kapitánom, možnosť lodných výletov. Otvorená denne od 9,00 do západu slnka.

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 1.433 km, B. Bystrica 1.638 km, Košice 1.740 km
Najbližšie letisko: Neapol Capodichino 53 km. Pravidelné letecké linky z Viedne a Budapešte. Transfery osobnými autami a trajektami.
Železničná stanica: Neapol Centrale 53km
Trajekty: Z Neapola trajekt trvá cca 1 hodinu.

Aktivity

Capri je priam predurčené trávenie bohémskej dovolenky - leňošenie na pláži s dobrým drinkom, plavba okolo ostrova na prenajatých člnoch aj s kapitánom, potápanie, plachtenie, ale aj treking. Nájdete tu aj posilňovne a viacúčelové ihriská.

Nočný život, zábava

Vinárne, bary, taverny a kluby poskytujú možnosti zábavy pre všetky vekové kategórie do neskorých nočných resp. skorých ranných hodín. Nájdete tu množstvo príjemných podnikov s nevtieravou hudbou na posedenie a dlhé rozhovory napríklad Capri Rooftop s prekrásnym výhľadom na Faraglioni, ale aj hlučné disko kluby napríklad Anima eCore Taverna, VV Club Capri. Zabávajte sa ako celebrity!

Gastronómia, miestna kuchyňa

Najznámejšie jedlo sú Ravioli Capresi - malé štvorčeky z cesta plnené syrom podávané s paradajkovo-bazalkovou omáčkou. Cestoviny hrubšie ako tagliatelle vyrobené z múky a parmezánu podávané k morským plodom alebo zelenine. Ryby - miestna pezzogna pripravená na spôsob All´Acqua pazza alebo v omáčke z cherry paradajok, petržlenu, cesnaku a olivového oleja. Na svoje si prídu aj milovníci morských plodov - vynikajúce čerstvo vylovené krevety, surové s troškou olivového oleja alebo tepelne upravené s cestovinami alebo rizotom, obľúbené mušle cozze, kalamáre, chobotnice..... Ako dezert si určite dajte kus torty caprese, čokoládovo - mandľový koláč tradične podávaný s limoncellom. K jedlu si vychutnajte ľahké miestne vína alebo Falanghina del Sannio. Ak dostanete chuť na niečo malé, určite ochutnajte panino caprese - sendvič s mozzarelou, čerstvými paradajkami, bazalkou a panenským olivovým olejom.

Ceny

Ceny na ostrove Capri korešpondujú z tunajšou ponukou exkluzívnych a luxusných ubytovaní a služieb. Pri dovolenke na Capri sa netreba pozerať na peňaženku, treba si jednoducho užívať. Pokiaľ hľadáte cenovo dostupnejšiu destináciu a na Capri postačí spraviť si jednodňový výlet, ubytujeme vás na susednom ostrove Ischia, kde sú ceny ubytovania podstatne dostupnejšie a je tu väčší výber 3* ubytovaní.

Turistický sprievodca

História

Capri má bohatú a pestrú históriu, ktorá starými príbehmi o kúzelnej a pôvabnej minulosti vzrušuje návštevníkov, načúvajúcich výkladom sprievodcov. Niet divu, že o taký malebný ostrov, nachádzajúci sa iba na skok od pevniny, pretrvával v minulosti nepretržitý záujem vladárov. O tom, že ostrov objavili Rimania svedčí bezpočet archeologických nálezov - napr Villa Jovis, ktorej stavbu nariadil cisár Tiberius. Povinnou zastávkou je aj Certosa di San Giacomo, múzeum Casa Rossa (Červený dom) so stálou expozíciou obrazov znázorňujúcich históriu a tradície ostrova. Z ďalších historických pamiatok ostrova nevynechajte Augustovu záhradu ani Tiberiovu vilu.

Výlety


Grotta Azzurra alebo svetovo známa Modrá jaskyňa, kde svetlo prenikajúce cez vchod do jaskyne a otvor pod morskou hladinou vytvára nádherné divadlo tisícov odtieňov modrej. Vstup do nej je možný len na malých loďkách, pretože vstup do jaskyne je úzky a veľmi nízky (neodporúčame pri strachu zo stiesnených priestorov) a len za priaznivého počasia.
Villa San Michele - nádherná vila s prekrásnym výhľadom a záhradou v ktorej žil a pracoval známy švédsky lekár Axel Munthe.
I Faraglioni - 3 skalné útvary nazývané Stella, di Mezzo a di Fuori, majestátne vyčnievajúce z mora ako veže, ktoré opracovala morská voda. Najviac si ich prehliadku vychutnáte z mora - vydajte sa na lodný výlet. Kapitán loďou určite prepláva cez kamenný oblúk Faraglioni Mezzo.
Villa Jovis je jednou z rezidencií rímskeho cisára Tiberia. Rozprestiera sa na viac ako 5.500m2. Vychutnajte si výhľad na Neapolský záliv a poprechádzajte sa zdanlivo nekonečnými chodbami v stopách cisára Tiberia.
Plavba okolo ostrova - objavujte Capri z mora. Organizované lodné výlety štartujú v Marina Grande, pokračujú okolo Tiberiovho skoku, pozdĺž južného pobrežia k I Faraglioni, okolo Punta Carena s majákom a zastávkou pri Grotta Azzurra. Môžete si tiež prenajať loď s kapitánom a spraviť si vlastný okruh.
Monte Solaro - na vrchol sa môžete pohodlne vyviezť sedačkovou lanovkou priamo z námestia Piazza Vittoria v Anacapri. Z vrcholu si vychutnáte nerušený výhľad.
Maják Punta Carena - stále funkčný maják z 19. storočia, blikajúci každé 3 sekundy. Odporúčame prísť k majáku v popoludňajších hodinách a večer sa pokochať najkrajším západom slnka.
Filozofický park - okrem pokoja a zelene si tu môžete prečítať 60 citátov upevnených na tabuliach.

Podujatia, eventy

Rolex Capri Sailing Week 11.05. - 18.05.2018 - medzinárodná regatta.
Le Convesazioni 29.06. - 08.06.2018 (len piatok, sobota a nedeľa) - medzinárodný festival založený v roku 2006. Verejné rozhovory s medzinárodnými autormi na Via Tragara pri západe slnka. Pôvodne venovaný výlučne literatúre, časom sa rozšíril aj o iné oblasti.
Medzinárodný folkórny festival 03.08. - 08.08.2018 - týždeň plný tanca a hudby z celého sveta. Koná sa na Piazza San Nicola Anacapri.
Notte di San Lorenzo 10.08.2018 - známa aj ako Noc padajúcich hviezd. Každý rok na sviatok San Lorenzo sa tu koná koncert pod holým nebom a ohňostroj v prístave Marina Grande.
Ferragosto alebo aj Le Note del Mare to sú oslavy talianskeho štátneho sviatku. Hudba a tradičné jedlo z ostrova Capri na pláži Marina Grande. 15. augusta sa stretáva množstvo talianskych rodín a priateľov večer na pláži na tradičnú "mellonata" - melónové občerstvenie. Na záver slávnosti veľkolepý ohňostroj.
Settembrata Anacaprese 27.08. - 02.09.2018 - festival miestnej kultúry a kuchyne v uliciach historického centra mesta Anacapri. Trvá niekoľko dní a historické štvrte mesta: La Porta, La BOffe, Le Pietre a Le Stalle súťažia medzi sebou v príprave jedál, dekorácií, historických kostýmov a sprievodcov v závislosti od vyhlásenej témy. Festival je sprevádzaný koncertmi a predstaveniami, remesleným trhom, športovými programami, výstavou umeleckých diel, zábavou pre deti.

Referencie, recenzie

Fórum

Boli ste na ostrove Capri a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor? Napíšte nám tipy, čo si pri návšteve tohoto dovolenkového strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať ostrov Capri.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost