Rezort LE DUNE & Spa ****

Badesi / Sardínia / Taliansko

Náš tip
Pri pláži
Bazény
Plážový servis
Wifi
Pre rodiny
Nápoje k večeri

Ubytovanie

Naše hodnotenie

****+ / Výborný hotelový rezort v zeleni a pri svetlej piesočnatej pláži v severnej časti Sardínie, ideálny pre rodiny aj páry.

Poloha

Rezort Le Dune sa nachádza vo veľkom parku zelene (250.000m2) priamo pri pláži v zálive Golfo dell Asinara, asi 2km od centra mestečka Badesi, asi 9km do malého mestečka Isola Rossa s jachtovým prístavom a 25km od stredovekého mestečka Castelsardo na severozápadnom pobreží ostrova Sardínia. Do Badesi premáva kyvadlová doprava za poplatok v určených časoch, okrem soboty. Rezort pozostáva z piatich 4-hviezdových hotelov, 2 z toho sú 4*superior, každý má svoj vlastný charakter, špecifický pre určitých klientov.

Pláž, more

Rezort je priamo pri pláži s jemným bielym pieskom, dunami a priezračným morom. Plážový servis - slnečíky a ležadlá na pláži sú k dispozícii pre všetkých hostí rezortu zdarma od 3. radu od mora (1 slnečník a 2 ležadlá /izba, podľa kapacity). Izby v hoteli La Duna Bianca majú v cene slnečníky a ležadlá v prvom rade pri mori. V tejto časti pobrežia sa tiahne 8km dlhá piesočnatá pláž od mestečka Castelsardo až po Isola Rossa. Jednotlivé ubytovania sú od mora rôzne vzdialené - na konci galérie možné vidieť vyznačenie jednotlivých hotelových areálov v rámci rezortu. Z centrálneho námesta rezortu Le Dune tiež premáva každý deň v čase 8,30-23h ku pláži a späť (asi 100m) kyvadlový bus zdarma. Zóna hotela La Duna Bianca, ktorý je priamo na pláži je vybavená barmi, reštauráciou, ihriskom, zónou pre mamičky s bábätkami.

Izby, apartmány

Príjemne zariadené izby v stredomorskom štýle sa nachádzajú v nízkych budovách uprostred zelene. Všetky majú vybavenú verandu s posedením, kúpeľňu so sprchou a toaletou, sušič na vlasy, klimatizáciu, trezor, TV, minibar a plážové osušky. Rezort má celkom 496 izieb.
 • La Duna Bianca ****+: – priestranné kúpeľne so sprchou alebo samostatne stojacou vaňou, župany pre dospelých.
 • Royal – pre max 2 osoby
 • Royal s výhľadom na more – pre 2-4 osoby
 • Prezidentská suita – s výhľadom na more
 • Le Sabine ****+ – výhľad do záhrady alebo na bazén, župany pre dospelých.
 • Deluxe – dvojlôžková izba (double alebo twin), možnosť postieľky, prípadne prístelky pre dieťa do 5 rokov.
 • Suita – dvojizbová suita pozostáva zo spálne a oddelenej obývacej miestnosti s gaučom vhodným aj ako lôžko a rozkladacím kreslom. Vhodné pre rodiny do 5 osôb + postieľka pre dieťa do 1r. Elegantné vybavenie, 2 TV a priestranná kúpeľňa.
 • Le Rocce **** – menší hotel s celkom len 58 izbami umiestnenými okolo bazénu sa nachádza na okraji rezortu v pokojnejšej zóne. Izby majú vybavené balkóny alebo terasy s posedením a výhľadom do záhrady alebo na bazén. Župany pre dospelých k dispozícii.
 • Superior – dvojlôžková izba s možnosťou prístelky (rozkladacie kreslo /gauč) pre dieťa do 13 rokov a detskej postieľky pre dieťa do 1r.
 • Superior Family – pozostáva z dvoch prepojených izieb Superior, každá má dvojlôžko plus rozkladacie kreslo + možnosť postieľky.
 • I Ginepri **** – hotel zameraný na rodiny s deťmi, blízko všetkých služieb rezortu, izby majú vybavené verandy s posedením a výhľadom na záhradu, resp. balkón.
 • Standard – manželská posteľ (na požiadanie oddelené lôžka) a gauč (prípadne detská postieľka) vhodný ako lôžko pre dieťa do 5 rokov, t.j. max 2 dospelí + 1 dieťa.
 • Superior – dvojlôžková izba s možnosťou prístelky (rozkladací gauč) a detskej postieľky pre dieťa do 1r.
 • Superior Family – pozostáva z dvoch prepojených izieb Superior, každá má dvojlôžko (resp. 2 lôžka) plus rozkladacie kreslo, max 4 dospelí + 2 deti do 13r. + 2 bábätká do 1r.
 • Family Suite – priestranná dvojlôžková spálňa a oddelená obývacia miestnosť s rozkladacími kreslami na lôžka alebo zabudovanými jednolôžkovými gaučmi, 2x TV. Max kapacita 4 osoby + detská postieľka pre dieťa do 1r.
 • Senior Suite Family – priestranná trojizbová suita - spálňa s manželskou posteľou, spálňa s 2 oddelenými lôžkami a obývacia miestnosť s 2 jednolôžkovými zabudovanými gaučmi alebo 2 rozkladacími kreslami. 2 TV, max 6 osôb + postieľka pre dieťa do 1r.
 • Le Palme **** – nachádza sa v srdci rezortu. Má celkom 153 izieb a je vhodný pre mladé dvojice a rodiny s deťmi. 2 bazény z toho 1 pre deti. Plážový servis v cene.
 • Standard – manželská posteľ, balkón alebo terasa s výhľadom do záhrady.

Stravovanie

Polpenzia v cene - raňajky formou bufetu a servírované alebo bufetové večere, v cene aj voda a víno k večeri - len v niektorých reštauráciách sa za víno dopláca, viď podrobný popis nižšie. Na večere je možné chodiť do hlavnej reštaurácie Nautilus bez potreby rezervovať si miesto, alebo si každý večer vyberiete inú z reštaurácií rezortu - väčšinou si len vopred rezervujete miesto priamo na mieste. V niektorých reštauráciách je účtovaný príplatok naviac - viď nižšie. Možnosť objednať aj stredomorský "brunch" - obed / neskoré raňajky (v Nautilus, Alla Spiaggia či detskej reštaurácii Peter Pan), za poplatok na mieste.
V rezorte je 10 reštaurácií, tiež bary, pizzeria. Kuchyňa rezortu využíva najmä čerstvé miestne produkty, mäso z hôr okolo Gallura, čerstvé ryby z prístavov Isola Rossa a Castelsardo, ovocie a zelenina z regiónu, tiež výber miestnych vín. Denne sú pripravované menu s možnosťou výberu chutí tradičnej Sardínie alebo najlepších stredomorských pokrmov, od medzinárodnej kuchyne po korenistú etnickú kuchyňu a samozrejme aj výborná pizza. Pramenitá voda k jedlám pochádza z hôr Tempio Pausania spolu s domácim vínom (nie je v cene v reštauráciách Romantico, Il Leccio, Il Fico dIndia a Scorfano).
Reštaurácia Nautilus - hlavná reštaurácia rezortu, renovovaná a so "show cooking" zónou, kde sa jedlo pripravuje priamo pred hosťom ponúka bohatý bufet stredomorských a medzinárodných jedál. Tematické večere a obedy a možný aj "stredomorský brunch" - ľahký bufet s bohatým výberom teplých a studených prvých chodov, najrôznejších šalátov, syrov a čerstvého ovocia. Pramenitá voda a stolové víno v cene. Otvorené na obed 12,30-14,30 a na večeru 19,30-22h bez potreby rezervácie a bez príplatku.
Reštaurácia Pomodoro - bufetová reštaurácia s nápaditými etnickými menu a tematickými večermi, pramenitá voda a stolové víno k jedlám v cene. Otvorená je 19,30-22h, potrebná rezervácia, bez príplatku.
Reštaurácia Alla Spiaggia - typický stredomorský brunch na panoramatickej terase pár metrov od pláže, pestrý chutný bufet s ponukou studených a teplých prvých chodov, rôznych šalátov, syrov a ovocia. Večere formou bufetu s výhľadom na západ slnka zahŕňajú predjedlá, prvý chod v stredomorskom štýle, čerstvé špeciality z cestovín a vyprážané ryby. Minerálna voda a stolové víno v cene. Otvorené na obed 12,30-14,30 a na večeru 19,30-22,00, potrebná rezervácia, bez príplatku.
Reštaurácia Lo Scorfano - pozoruhodná reštaurácia v typickom prímorskom štýle lodenice. Bufetové večere zahŕňajú špeciality z morských plodov, chutné predjedlá a prvé chody, čerstvé miešané jedlá z grilovaných rýb a dezerty. Minerálna voda v cene, víno sa platí na mieste. Otvorené 19,30-22h, potrebná rezervácia a príplatok € 15 /osoba, hostia ubytovaní v La Duna Bianca a deti do 1r. bez príplatku.
Reštaurácia Carrimbanca - špeciality sardínskej kuchyne: typické studené mäsové rezy, salámy, syry spolu s "pane carasau", predjedlá z mäsa, predjedlá na báze mäsa, chutné prvé chody ako "gli ciusoni" alebo polievka "zuppa gallurese" a dezerty ako "seadas". Medzi špeciality reštaurácie patria opekané mäsá ako známe "porcetto" alebo pečené prasiatko. Mäsá z regionálnej produkcie sú pripravované tradičným spôsobom a priamo pred hosťami. Minerálna voda a stolové víno v cene. Večere formou bufetu 19,30-22h, potrebná rezervácia, bez príplatku.
Reštaurácia Romantico - romantické prostredie so sviečkami, pohár Sardinského Vermentino... Čerstvo pripravený homár (za príplatok). Pozorná obsluha. Minerálna voda v cene, víno za príplatok. Otvorená je 19,30-22h, potrebná rezervácia. Príplatok € 15 /osoba, hostia ubytovaní v La Duna Bianca a deti do 1r. bez príplatku. Konzumácie naviac sa platia podľa menu.
Reštaurácia Peter Pan - určená najmladším hosťom, malá reštaurácia s veľkou verandou a nápaditými, dobre premyslenými jedlami. Produkty s 0km - všetká zelenina a vajíčka pochádzajú priamo z hotelovej zeleninovej záhrady a voliéry a deti si ich samé pozbierajú. Otvorené denne okrem soboty na večeru 19-20h bez príplatku a na obed 12,30-13,30 s príplatkom, rezervácia potrebná v Dunelande. Deti do 2 rokov musia byť v sprievode rodiča.
Reštaurácia Il Leccio - elegantná a sofistikovaná, s výhľadom na osvetlený bazén hotela Le Sabine. Bufetové večere sú pripravené v tradícii "show cooking" šéfkuchárom, bohaté stredomorské menu. Umelecky pripravené predjedlá, kreatívne prvé chody rôznych chutí a tvarov, hlavné jedlo buď ryba alebo mäso a pestrý výber dezertov. Minerálna voda v cene, víno za príplatok. Otvorené 19,30-22h, potrebná rezervácia. Príplatok € 12 /osoba, hostia ubytovaní v La Duna Bianca a v Le Sabine a deti do 1r. bez príplatku.
Reštaurácia Il Fico D’India - elegantná a la carte reštaurácia s jedlami pripravenými šéfkuchárom z mäsa a rýb, jedlá sú servírované, vyhradené pre hostí od 14 rokov. Minerálna voda v cene, víno za poplatok podľa konzumácie. Otvorené 19,30-22h, potrebná rezervácia. Príplatok € 20 /osoba.
Reštaurácia Li Junchi - vo veselej neformálnej atmosfére si vychutnáte delikátnu pizzu pečenú v peci na drevo, chutné predjedlá, špagety a zmrzlinu, jedlá sú servírované. Minerálna voda, stolové víno, čapované pivo a nealko nápoje v cene. Otvorené 19,30-22h, potrebná rezervácia, bez príplatku.

Vybavenie hotela, ďalšie služby

Rezort Le Dune, Badesi pozostáva z celkom 5 hotelov: I Ginepri, Le Palme, Le Rocce, Le Sabine a La Duna Bianca. Každý z hotelov má vlastný bazén, bar a recepciu - jedine hotel La Duna Bianca, ktorý má exkluzívnu polohu priamo na pláži, nemá vlastný bazén. Rezort má recepciu (4), wifi zónu na recepciách a v baroch Alla Spiaggia, Le Palme a I Ginepri zdarma (180 minútové bloky); 10 reštaurácií, 6 barov, zmrzlináreň, 2 malé námestia s módnymi butikmi a obchodíkmi, drogéria a foto štúdio, stánok; informačné centrum (výlety, prenájom áut, skútrov alebo člnov), potápačské centrum. Vonkajšie nestrážené parkovisko zdarma. V rámci rezortu sa platí dobíjateľnou kartou (nevyčerpaný kredit bude refundovaný). Hotel disponuje aj konferenčnými priestormi pre firemné eventy s kapacitou 450 miest, deliteľné na 5 menších častí.
Hotel La Duna Bianca ****+ má celkom len 16 izieb a skvelú polohu priamo na pláži. Dospelí klienti ubytovaní v tejto časti majú v cene aj vstup do wellness centra Le Sabine SPA aj s využívaním vonkajšieho sladkovodného bazéna. Raňajky je možné podávať priamo na terase izby bez príplatku alebo v jednej z reštaurácií rezortu formou bufetu. Plážový servis - 1 slnečník a 2 ležadlá / izba na pláži rezervované v prvom rade od mora. Na večeru si klienti môžu rezervovať stôl v ktorejkoľvek z reštaurácií rezortu bez príplatku (okrem reštaurácie Fico d’India).
Hotel Le Sabine ****+ je exkluzívnou zónou relaxu uprostred sardínskej zelene. Veľký bazén, vlastná recepcia, pár metrov od wellness centra rezortu. Celkom 94 elegatne zariadených izieb. Raňajky podávané na terasách alebo v reštaurácii Il Leccio, ktorá je otvorená na večere so show cooking a má výhľad na bazén. Večere možné rezervovať v Il Leccio bez príplatku. Plážový servis v cene, miesta v prvom a druhom rade od mora sú na požiadanie za príplatok, do vyčerpania kapacity.
Hotel I Ginepri **** zameraný na rodiny s deťmi je v blízkosti všetkých hlavných služieb rezortu a má veľký vonkajší bazén, pri ktorom je aj bar. Celkom 175 izieb vhodných pre väčšie rodiny. Raňajky sú podávané v reštaurácii Nautilus buď vnútri alebo na vonkajšej verande v tieni stromov. Slnečník a ležadlá na pláži v cene od 3.radu od mora, bližšie za príplatok.

Šport, relax, wellness

6 vonkajších bazénov, z toho 2 vyhradené pre deti. 4 tenisové kurty, 1 multifunkčné ihrisko na futbal a i. s osvetlením, možnosť hrať basketbal, plážový volejbal, lukostreľby, telocvi, aerobic, sprevádzané výlety a jogging zdarma.
Wellness centrum a Spa pri hoteli Le Sabine - vonkajší bazén, turecký kúpeľ, fitnes telocvičňa, relaxačná zóna, terasa s ležadlami.
Škola plachtenia, kanoe a windsurfingu za poplatok.

Zábava, aktivity

Športoviská v rezorte zdarma - multifunkčné ihriská na futbal, tenis, basketbal, lukostreľba a ďalšie.
Animácie počas sezóny - vystúpenia na malom centrálnom námestí alebo v amfiteátri, programy pre deti aj dospelých.
Aj priamo v rezorte sa informujete na aktuálne možnosti výletov do okolia, plavieb na okolité malé ostrovy a rybárskych exkurzií.

Rodina, deti

2 detské bazény, zóny venované deťom - ihriská, preliezky, športoviská, skákacie hrady, herňa... Baby, Mini a Junior kluby pre deti počas dňa 6 dní v týždni, hry, súťaže, aktivity, kurzy, večerné detské tance. Klub pre tínedžerov do 17 rokov. Záhradka s organicky pestovanou zeleninou, mini farma.
Detská postieľka na požiadanie k dispozícii zdarma, žiadajte vopred - obmedzené množstvo.
Baby Club - pre deti 18 mesiacov - 3 roky, skupinové opatrovanie detí v čase 8.45-18.30 zdarma; v čase 20.30-22.30 za poplatok pri rezervácii na mieste. Na vstup je potrebné lekárske potvrdenie o tom, že "dieťa nemá nákazlivé a infekčné choroby" vystavené nie viac než 3 dni pred príchodom. V reštaurácii Peter Pan je pri deťoch mladších ako 1 rok potrebná prítomnosť 1 rodiča.
Mini Club - pre deti 4 - 8 rokov s voľným skupinovým opatrovaním v čase 9.00-18.30. Rôzne rekreačné aktivity, možnosť zveriť deti animačnému tímu na obed alebo večeru v reštaurácii Peter Pan (otvorená denne okrem soboty). Zábava pokračuje po večeri detskými tancami s Delphinou - maskotom rezortu.
Junior Club - pre deti 9-13 rokov, skupinový program v čase 9-18.30h, vzdelávacie a športové aktivity, tematické večery, party 1x v týždni s profesionálnym tímom zabávačov (zapísať sa vopred).
Teen Club - pre tínedžerov 14-17 rokov, vstup dospelým zakázaný, tematické večery s Happy Hour, kurzy miešania nápojov (nealko), športové a voľnočasové aktivity.
Miestnosť pre mamičky - plne vybavená a otvorená 24 hodín, k dispozícii vysoké stoličky, sterilizátory, ohrievače fliaš, prebaľovacie pulty, možné zaobstarať aj keksy, jogurt, mlieko, vodu a ovocný džús. Jedna z reštaurácií rezortu - Nautilus - vie na požiadanie pripraviť aj zeleninové polievky a vývary.
Hrad Duneland - miesto pre najmladších s kreatívnymi workshopmi, mäkkým priestorom na hranie, relaxačnou zónou vybavenou aj postieľkami, detské kino, reštauráia Peter Pan rezervovaná pre najmenších hostí.
Zeleninová organická záhrada Peperone - deti tu môžu objaviť rôzne stredomorské rastliny a pozorovať ich v rôznych štádiách rastu od semienka po plody, ich zber až po jedenie v detskej reštaurácii Peter Pan.
Voliéra Puddaggjiu- deti si môžu pozrieť rôzne pestré pávy, kačky, ako rastú kuriatka a tiež môžu zbierať čerstvo nakladené vajíčka od sliepok chovaných na voľnom výbehu.
Reštaurácia Peter Pan - otvorená denne okrem soboty na obedy aj večere, v blízkosti Baby a Miniklubu. Autentické varenie, organické alebo domáce jedlá - zelenina a vajíčka pochádzajú priamo z rezortu a sú zbierané deťmi v záhrade Peperone a voliére Puddaggjiu.
Ihrisko - veľké ihrisko v srdci rezortu s množstvom atrakcií a aktivít: nafukovacia pirátska loď so šmýkačkou, lezecké steny pre deti aj s inštruktormi, trampolínová zóna, kúsok odtiaľ aj detský bazén a zóna vodných hier.
Villaggio Fantasia - na ploche asi 10.000m2 obklopené prírodou s detským bazénom, indiánskym kempom s farebnými stanmi, kovbojskou pevnosťou Fort Krock vhodnou na hry podporujúce predstavivosť.

Extra

Zvieratá nie sú povolené.

Doprava

Individuálna. Možnosť zabezpečiť dopravu na Sardíniu - letenky na pravidelných linkách a transfer k ubytovaniu alebo tiež lístky na trajekt. Letisko Alghero asi 86km, letisko a prístav Olbia asi 80km, prístavy Porto Torres a Santa Teresa Gallura asi 55km.

Cenník

Cena zahŕňa

 • ubytovanie s polpenziou
 • vodu a víno k večeri (viď popis stravovania)
 • využívanie bazénov a športovísk
 • plážový servis - slnečníky a ležadlá na pláži od 3.radu od mora, izby v Duna Bianca od 1.radu (1 slnečník + 2 ležadlá /izba)
 • využívanie športovísk
 • kluby pre deti rozdelené podľa veku až do 17r.
 • animačný program
 • wifi pripojenie na internet pri recepciách a vo vyznačených baroch
 • parkovanie
 • telefonickú asistenčnú službu
 • poistenie CK proti insolventnosti

Povinné doplatky

 • miestna taxa cca € 2 - 3 /osoba /deň (podľa zavedenia miestnymi úradmi, platba na mieste)

Možnosť doobjednať

 • kyvadlový bus do Badesi € 3 /osoba /obojsmerne (v určených časoch)
 • kočík € 20 /pobyt + kaucia (žiadať pri rezervácii)
 • wellness centrum - programy a procedúry
 • plážový servis v prvom rade od mora € 18 /deň, v druhom rade € 12 /deň (hostia v La Duna Bianca zdarma)
 • komplexné cestovné poistenie

Zľavy, akcie, lastminute

Aktuálne akcie, prebiehajúce Firstmoment alebo Lastminute zľavy budú zohľadnené v kalkulácii a zaslané s ponukou ako odpoveď na rezerváciu.

Rezervácia

Dĺžka pobytu, nástup na pobyt

Minimálna dĺžka pobytu je 7 nocí. Nástupný deň je ľubovoľný - podľa disponibility. Ubytovanie je možné v deň príchodu od 16,00 hod. Izby a suity je nutné uvoľniť v deň odchodu do 10,30 hod.

Kalkulácia ceny

Pre cenovú kalkuláciu vyplňte nasledovný rezervačný formulár: zadajte preferovaný termín, počet osôb, pri deťoch uveďte aj vek v čase pobytu a svoje kontaktné údaje. Ak máte špeciálne požiadavky, preferovaný typ stravovania, alternatívne termíny, ktoré Vám vyhovujú, máte záujem o viacero izieb, objednanie dopravy a pod., uveďte tieto informácie do poznámky. Na základe uvedených parametrov obdržíte aktuálnu cenu s kalkuláciou a informáciu o postupe, ako rezerváciu záväzne potvrdiť.
Termín pobytu od: do:
* Polia označené hviezdičkou sú povinné. Do poznámky uvádzajte ďalšie informácie, napr. požadované zloženie izieb, alternatívne termíny pobytu, typ stravovania ...
Rezervácia je nezáväzná, na jej základe obdržíte cenovú ponuku podľa zadaných parametrov. Rezervácia sa stáva záväznou až po potvrdení cestovnou kanceláriou a úhradou zálohy zo strany klienta. Viac informácií k pobytom s CK Reny Travel nájdete na stránke Klientsky servis.

Mapa

mapa Rezort Le Dune, Badesi

Ďalšie hotely a apartmány na ostrove v ponuke -› ubytovanie Sardínia

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost