Kúpele Bad Kleinkirchheim

Malé kúpeľné mesto Bad Kleinkirchheim v nadmorskej výške 1.077m obklopené nádhernými Korutánskymi Alpami predstavuje ideálne miesto na strávenie dokonalej wellness dovolenky počas celého roka. Na jar, v lete a na jeseň je ideálnym východiskovým bodom na pešie prechádzky, túry, hiking a biking. V zime je výborným lyžiarskym strediskom. V Bad Kleinkirchheim spojíte príjemné s ešte príjemnejším. Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi, partie kamarátov, dámske alebo pánske jazdy, team buildingy alebo firemné lyžovačky.

Voda

Voda z prameňa „mladosti“ je jemne bublinková s teplotou 36 C a má obsah minerálnych látok nižší ako 1.000mg /liter (takáto voda je nazývaná aj akraterma).

Indikácie

  • Hemodynamická stabilizácia (prúdenie krvi v krvnom obehu, tlaky krvi v rôznych častiach tela)
  • Posilnenie spojivového tkaniva
  • Úľava pri reumatických ťažkostiach
  • Podpora pri zotavovaní z chirurgického zákroku, po úrazoch a infekčných ochoreniach
  • Všeobecné posilnenie imunitného systému

Areály a procedúry

Termálne kúpele St. Kathrein

Rodinné a liečebné kúpele St. Kathrein tvoria wellness a bazény na ploche 1.200 m2. V rodinnej časti si môžu deti vychutnať vodné trysky, vodný hríbik, vírivku, bazén s bahnom, či kanál s divokou vodou. Aby si deti mohli užiť všetky tieto atrakcie, voda má veľmi príjemnú teplotu - medzi 30 – 34°C. Wellness centrum ponúka množstvo výklenkov, jaskýň a tichých zón, kde môžete odpočívať sami alebo vo dvojici, vychutnávajúc si svoje špeciálne wellness chvíle.

Termálne kúpele Römerbad

Jedny z najkrajších alpských wellnes chrámov v Európe. Rozprestiera sa na 3 poschodiach s rozlohou 12.000 m2.
1. poschodie: Romanum - termálne kúpele a sauna v rímskom štýle. Nájdete tu 4 sauny v tvare starých rímskych lodí.
2. poschodie: Noricum - regionálne wellness, beauty a masáže. Harmonicky použité materiály s témou vody, lesa a kameňov v saunách, zážitkových bazénoch. Na tomto poschodí sú k dispozícii beauty procedúry a masáže.
3. poschodie: Maximum – alpský wellness na najvyššej úrovni. Tu si môžete odskúšať parnú saunu, kabínu s infračerveným svetlom, soľné inhalácie a mnoho ďalších sáun.

Atrakcie, špeciálne akcie:

Historické kúpele Karlbad sa nachádzajú na horskej ceste Nockalmstrasse. Môžete sa vrátiť v čase a vyskúšať si kúpele, aké existovali pred 500 rokmi. Tento luxusný pocit si môžete vychutnať v klasickej drevenej kadi. Ľadová voda s obsahom radónu sa zohrieva pomocou horúcich kameňov, ktoré sa hodiny pred tým nahrievali priamo v ohni. Nachádza sa tu len jeden kúpeľný domček, v prípade záujmu sa preto objednajte vopred. Kúpele Karlbad prevádzkuje rodina Aschabacher už 8 generácií.

Ski & Thermal Weeks

V stredisku Bad Kleinkirchheim je špeciálne obdobie na začiatku zimnej sezóny pred sviatkami v decembri a na konci sezóny v marci označené ako Ski & Thermal Weeks. V tomto období partnerské hotely ponúkajú špeciálny balík ubytovania s lyžovaním zdarma a 50%-tnú zľavu na vstup do termálnych kúpeľov v stredisku. Viac na - lyžovanie Bad Kleinkirchheim

Aktivity

Zima – lyžovanie: celkom 100km zjazdoviek, 26 lanoviek a vlekov, 23 lyžiarskych chát. 800 snežných diel zasnežuje 97% zjazdoviek, čo je zárukou dobrých lyžiarskych podmienok. Pre nelyžiarov je tu množstvo aktivít ako prechádzky so snežnicami, jazda na saniach ťahaných koňmi, sánkovanie, korčuľovanie,... v neposlednom rade sú tu k dispozícii vychýrené kúpele.

Leto – viac ako 1000km značených chodníkov na hiking, Korutánsko je rajom pre cyklistiku – horské trate v regióne hôr a jazier ponúkajú množstvo tratí pre začiatočníkov, rodiny ale aj pre vyznávačov adrenalínu. Vyberať si môžete z viac ako 26 rôznych cestných cyklotrás. Jazero Feld am See je vzdialené len 10km a ponúka vodné športy - surfovanie alebo plachtenie. Milstätter See je jedno z najkrajších jazier v Korutánsku. Mesto Döbriach, ležiace pri jazere Millstatt, je vzdialené len 16km.

Doprava, dostupnosť

Autovzdialenosť z Bratislavy 383 km
Autobus-
Vlakželezničná stanica Klagenfurt 56 km
Lietadlonajbližšie letisko Klagenfurt 56 km

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost