Almdorf REITERALM ****

Pichl bei Schladming / Štajersko / Rakúsko

lyžiarske stredisko Schladming

Náš tip
Pri svahu
Chaty
Sauna
Internet

Ubytovanie

Naše hodnotenie

**** / Komfortné ubytovanie v drevených chatách alebo v hoteli pri svahu v obľúbenom Schladmingu.

Poloha

Komplex chát Almdorf Reiteralm a horského hotela Edelweiss má výbornú polohu priamo uprostred lyžiarskeho strediska Schladming, pri lyžiarskom svahu v nadmorskej výške 1.200 m nad dedinkou Pichl bei Schladming. Z komplexu je krásny výhľad (podľa počasia) na horský masív Dachstein aj údolie Ennstal. Základné suroviny možné nakúpiť priamo v malom obchodíku v rezorte, viac nákupných možností v Schladmingu, asi 15 min jazdy.

Lyžovanie, skibus, skipas

Vedľa zjazdovky Reiteralm, ktorou je možné zlyžovať k lanovke Reiteralm I, Reiteralm Silver Jet aj Hochwurzen Basic Jet. Prepojenie na lyžiach s celým lyžiarskym strediskom Schladming: Reiteralm - Hochwurzen - Panai - Hauser Kaibling. V stredisku platí skipas Ski Amadé, skipasy (2-7-dňové) je možné zakúpiť vopred, resp. priamo na recepcii hotela. Lyžiarsky inštruktor z lyžiarskej školy TOP k dispozícii v nedeľu po 18 hod. v hoteli na prípadné dotazy a info o lyžiarskych kurzoch.
Viac o lyžiarskom stredisku na lyžovanie Schladming.

Izby, apartmány

V areáli sa nachádza Almhotel Edelweiss s izbami a samostatné chaty s apartmánovým ubytovaním. Izby majú kúpeľňu so sprchou alebo vaňou a WC, sušič na vlasy, župan, TV s plochou obrazovkou, pripojenie na internet, telefón, trezor.
 • IZBY:
 • Dvojlôžková izba Deluxe – pre 2-4 osoby má manželskú posteľ, gauč, niektoré balkón.
 • Suita Enzian – pre 2-4 osoby má manželskú posteľ, gauč, privátu slnečnú terasu s panoramatickým výhľadom.
 • Suita Edelweiss – asi 34m2pre 2-5 osôb, spálňa s manželskou posteľou a 1 prístelkou, obývacia miestnosť s gaučom, resp. poschodovou posteľou, veľká terasa 16m2.
 • CHATY:
 • Comfort Chalet Enzian – asi 105m2, pre max 4-8 osôb. Má 2 dvojlôžkové spálne, jednu izbu pre 2-4 osoby, priestrannú kuchyňu s obývacou zónou a dvojlôžkovým gaučom, pec na drevo, káblová TV, 1 kúpeľňa so sprchou a WC, na prízemí vlastná sauna s priľahlou sprchou a samostatné WC, miesto na úschovu lyží so sušičom lyžiarok.
 • Comfort Chalet Dachstein – asi 220m2, pre max 12-18 osôb. Celkom 6 spální s manželskou posteľou a dvojlôžkovým gaučom (t.j. každá pre 2-4 osoby), 4 z nich majú káblovú TV, priestranná kuchyňa a jedálenská miestnosť s pecou na drevo a káblovou TV, 3 kúpeľne so sprchou a WC, jedno samostatné WC, fínska sauna so sprchou, lyžiareň so sušičom lyžiarok.
 • Chalet Enzian Deluxe – asi 112m2, pre optimálne 4-8 osôb, max 10. Má 2 dvojlôžkové spálne, jednu izbu pre 2-4 osoby, priestrannú kuchyňu s obývacou zónou a dvojlôžkovým gaučom, pec na drevo, káblová TV, 1 kúpeľňa so sprchou a WC, ďalšie samostatné WC, vlastná sauna so spa zónou a vyhrievaným jacuzzi, miesto na úschovu lyží so sušičom lyžiarok.
 • Premium Chalet Erzherzog Johann – asi 119m2, pre max 2 - 7 osôb. Je dvojpodlažný, má 2 spálne a 2 kúpeľne na poschodí, jednu s 2 a jednu s 3 lôžkami, na prízemí obývacia miestnosť, kuchynský a jedálenský kút, vlastná fínska sauna a wellness kúpeľ na terase, krb, TV s plochou obrazovkou, lyžiareň so sušičom lyžiarok.
 • Premium Chalet Bergbaron – asi 149m2, pre max 6 - 10 osôb. Je dvojpodlažný, má celkom 3 spálne a 3 kúpeľne, jednu dvojlôžkovú a 2 po 3 lôžka, spoločná obývacia miestnosť s krbom, kuchynský a jedálenský kút, vlastná sauna a relaxačná zóna, wellness kúpeľ na terase, TV s plochou obrazovkou, lyžiareň so sušičom lyžiarok.
 • Premium Chalet Alpenfürst – asi 181m2, pre max 8 - 12 osôb. Má 2 spálne s manželskou posteľou a dvojlôžkovým gaučom (t.j. každá pre 2-4 osoby), 2 ďalšie spálne s manželskou posteľou, priestranná kuchyňa a jedálenská miestnosť s pecou na drevo a TV s plochou obrazovkou, 4 kúpeľne so sprchou a WC, sauna zóna s ležadlami a výhľadom na Dachstein, vlastný wellness sud na terase, tiež vonkajšie posedenie, komora, lyžiareň so sušičom lyžiarok.
 • Premium Chalet Almkönig – asi 300m2, pre optimálne 14-22 osôb. Má 4 spálne s manželskou posteľou a dvojlôžkovým gaučom alebo poschodovou posteľou (t.j. každá pre 2-4 osoby), 3 ďalšie dvojlôžkové spálne, priestranná kuchyňa a jedálenská miestnosť s pecou na drevo a TV s plochou obrazovkou, 7 kúpeľní so sprchou a WC, sauna zóna s ležadlami a výhľadom na Dachstein, vlastný wellness sud pred chatou, tiež vonkajšie posedenie, komora, lyžiareň so sušičom lyžiarok.

Stravovanie

V hotelových izbách je v cene polpenzia - raňajky formou bufetu s domácimi produktami ako sú nátierky, čerstvé klobásky či syrové taniere, jedlá z vajec, müsli, domáce koláčiky a viac. Podávané sú v čase 7,30-10h. Večere sú formou 4-chodového menu s čerstvými šalátmi z bufetu, predjedlá, hlavný chod a dezert na výber; podávané sú v čase 18-20h.
Individuálne stravovanie v chatách s možnosťou doobjednať raňajky alebo polpenziu, prípadne len donášku pečiva. Strava je podávaná v reštaurácii hotela Edelweiss v komplexe Almdorf pri chatách, v chatách typu Premium je možnosť objednať si raňajky aj priamo v chate.

Vybavenie hotela, ďalšie služby

Almdorf Reiteralm, Pichl bei Schladming má recepciu, reštauráciu v hoteli Edelweiss (hlavná budova komplexu), pripojenie na internet v hoteli aj všetkých chatách (400MB/24h), parkovanie v chatách. Apres ski bar Fassl Bar pri Hochalmbahn otvorený denne popoludní / večer.

Šport, relax, wellness

Wellness zóna v hoteli - fínska sauna, aromatický parný kúpeľ, infračervená kaína, zážitkové sprchy, Kneipp, panoramatická vírivka, pokojná relaxačná miestnosť, čajový bar. K dispozícii tiež solárium a na požiadanie masáže. Otvorené denne 15-20h.
Vlastná fínska sauna v chatách, niektoré chaty (Premium) majú aj vonkajší kúpeľ.
V letnej sezóne vonkajší prírodný bazén.

Zábava, aktivity

Možnosť sánkovania na 4,2km sánkarskej dráhe (za príplatok) denne od 16h, transfer na snežnom skútri, možnosť zastávky na chate Hochalm s barom Fasslbar, ďalej presun na sánkach až k ubytovaniu. Týždenný program hotela zahŕňa aj fakľový sprievod, sprevádzané lyžiarske dni alebo curling, podľa aktuálneho počasia a podmienok.

Rodina, deti

Detská postieľka na požiadanie za poplatok. Deti do 4 rokov na prístelke pri hotelovom ubytovaní zdarma. V hoteli sa nachádza vybavená detská herňa, priestor na majstrovanie a maľovanie.
Počas letných prázdnin opatrovanie detí, veľké vonkajšie ihrisko aj s trampolínou, ZOO s domácimi zvieratkami.

Extra

Zvieratá povolené iba na požiadanie, nie v hotelových izbách, podmienky budú upresnené na požiadanie.

Doprava

Individuálna.

Cenník

Cena zahŕňa

 • IZBY:
 • ubytovanie s polpenziou
 • využívanie hotelovej wellness zóny
 • CHATY:
 • prenájom chaty
 • drevo do krbu
 • využívanie vlastnej sauny
 • VŠETCI:
 • pripojenie na internet zdarma
 • parkovanie zdarma
 • telefonickú asistenčnú službu

Povinné doplatky

 • miestna taxa cca € 1,50 /osoba od 15r. /noc (podľa zavedenia miestnymi úradmi, platba na mieste)
 • iba CHATY:
 • vratná kaucia
 • záverečné upratovanie € 95 /chata Enzian, € 190 /chata Dachstein, € 115 /chata Erzherzog Johann a Freiherrn Chalet, € 165 /chata Bergbaron, € 195 /chata Alpenfürst, € 280 /chata Almkönig /pobyt (platba na mieste)
 • spotreba elektriny € 0,25 /kWh (čo spravidla vychádza cca € 25 /týždeň v chate Enzian, cca € 40 v Enzian Deluxe, Erzherzog a Freiherr, cca € 50 /týždeň v chate Dachstein a Bergbaron, cca € 60 v chate Alpenfürst a cca € 80 v chate Almkönig, platba podľa reálnej spotreby na mieste)

Možnosť doobjednať

 • skipasy
 • komplexné cestovné poistenie
 • iba CHATY:
 • posteľná bielizeň a uteráky € 16 /osoba pri objednaní vopred (zahŕňa 1 posteľnú bielizeň, 1 osušku do sauny, 1 osušku, 1 uterák na ruky; alebo vlastné, platba na mieste)
 • detská postieľka € 8 pri objednaní vopred (detská postieľka s bielizňou, 2 uteráky, platba na mieste)
 • raňajky € 14 /dospelý, € 12 /dieťa 12-16r., € 9 /dieťa 6-12r., € 7 /dieťa 4-6r. /deň, deti do 4r. zdarma (na požiadanie, platba v CK)
 • raňajky priamo v chate Premium € 18 /dospelý, € 14 /dieťa 12-16r., € 12 /dieťa 6-12r., € 9 /dieťa 4-6r. /deň, deti do 4r. zdarma (na požiadanie, platba v CK)
 • za psa cca € 20 /deň, bez stravy

Zľavy, akcie, lastminute

Aktuálne akcie, prebiehajúce Firstmoment alebo Lastminute zľavy budú zohľadnené v kalkulácii a zaslané s ponukou ako odpoveď na rezerváciu.

Rezervácia

Dĺžka pobytu, nástup na pobyt

Minimálna dĺžka pobytu je štandardne 7 nocí, na požiadanie vo vybraných termínoch aj menej. Nástupný deň je sobota, resp. ľubovoľný. Ubytovanie je možné v deň príchodu od cca 14,00 hod. Izby a chaty je nutné uvoľniť v deň odchodu do cca 10,00 hod.

Kalkulácia ceny

Pre cenovú kalkuláciu vyplňte nasledovný rezervačný formulár: zadajte preferovaný termín, počet osôb, pri deťoch uveďte aj vek v čase pobytu a svoje kontaktné údaje. Ak máte špeciálne požiadavky, preferovaný typ stravovania, alternatívne termíny, ktoré Vám vyhovujú, máte záujem o viacero izieb, objednanie dopravy a pod., uveďte tieto informácie do poznámky. Na základe uvedených parametrov obdržíte aktuálnu cenu s kalkuláciou a informáciu o postupe, ako rezerváciu záväzne potvrdiť.
Termín pobytu od: do:
* Polia označené hviezdičkou sú povinné. Do poznámky uvádzajte ďalšie informácie, napr. požadované zloženie izieb, alternatívne termíny pobytu, typ stravovania ...
Rezervácia je nezáväzná, na jej základe obdržíte cenovú ponuku podľa zadaných parametrov. Rezervácia sa stáva záväznou až po potvrdení cestovnou kanceláriou a úhradou zálohy zo strany klienta. Viac informácií k pobytom s CK Reny Travel nájdete na stránke Klientsky servis.

Mapa

mapa Almdorf Reiteralm, Pichl bei Schladming

Ďalšie hotely a apartmány v stredisku -› ubytovanie Schladming

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost