Schladming - Dachstein

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Schladming

Lyžiarske stredisko Schladming vzniklo zlúčením 9 ski centier, ktoré navzájom spájajú lanovky alebo skibusy. Celok tak vytvára jedinečný mix lyžiarskych možností s najvyšším hodnotením. Prestížne stredisko Planai je srdcom celej oblasti, organizuje najznámejší závod sezóny nočný slalom mužov SP. Stredisko Ramsau am Dachstein sa zameriava na lyžovanie detí a bežkárske trate pre svetové súťaže. Ľadovec Dachstein má iba 2.700 m, ale nádhernou scenériou a ľadovcovou lyžiarskou nádielkou prispieva k dokonalosti Schladmingu. Kvalitné služby pre rodiny a deti, upravené zjazdovky pre začínajúcich aj zdatných lyžiarov, freestyle raj pre kreatívnu mládež, príjemná vzdialenosť len 340 km zo Slovenska, zábava, relax a wellness, množstvo podujatí, skipas Ski-amadé... perfektná zimná dovolenka pre každé lyžiarske srdce.

rating 5.0
5/5

Lyžiarske stredisko Schladming-Dachstein

Pestré možnosti pre rekreačné lyžovanie v Schladmingu nájdete v tzv. 4Berge (štyri kopce), čo je hlavná časť lyžiarskej ponuky Schladming. Do skupiny 4 Berge patria vrcholy Hauser-Kaibling 2.015m, Planai 1.906m, Hochwurzen 1.850m, Reiteralm 1.860m. Táto lyžiarska húpačka je mimoriadne obľúbenou u rekreačných lyžiarov. Ponúka lyžovanie z jedného kopca na druhý, potom zase nadol a lanovkami na ďalší kopec. Nádherné výhľady, množstvo staníc odpočinku v podobe reštaurácií na svahoch, pretekárske dráhy s meraním času, fun parky a rôzne dopravné zariadenia umožňujúce rýchlu jazdu nahor si zamilujete natoľko, že si tu budete lyžovať niekoľko dní stále dokolečka. Komu by sa málilo, skipas Ski-amadé sprístupňuje až 760 km zjazdoviek v priľahlých ski strediskách.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 745 - 2.700 m n.m.
Sezóna: koniec novembra - začiatok mája
Zjazdovky: ľahké 92 km, stredné 123 km, ťažké 17 km
Zjazdovky celkom: 232 km
Lanovky a vleky: vleky 45, sedačky 21, kabínky 12
Lanovky a vleky: celkom 78 (100.000 os./hod.)
Záruka snehu: 100% (snežné delá), ľadovec
Ceny: Skipas Ski-Amadé
Top hodnotenie: záruka snehu (5*), rodina, deti (5*), lyžovanie (5*), bežky (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 340 km
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko / Steiermark

Lyžiarsky sprievodca

Ak dostanete chuť vyskúšať okrem schladmingskej klasiky, ktorou je ski oblasť 4-Berge (Planai-Hochwurzen-Hauser Kaibling-Reiteralm) aj ďalšie zjazdovky v lyžiarskom zoskupení Schladming-Dachstein, máte na výber ďalších šesť významných zaujímavostí - Forstau, Pruggern, Ramsau am Dachstein, ľadovec Dachstein, Stoderzinken, Rittisberg, ktoré máte k dispozícii po zakúpení viacdňového skipasu Skiamadé.

Keď prelyžujete 4-Berge z Hauser Kaiblingu cez Planai, Hochwurzen do Reiteralm a skončíte dole na parkovisku v Pichl alebo Gleimingu, môžete sa vydať na západ do neďalekého Forstau (4km), kde sa nachádza "piaty vrch" Fageralm 1.885m s niekoľkými peknými zjazdovkami červenej a modrej obtiažnosti. Na cestu do Forstau je žiaľ potrebné použiť skibus alebo auto. Nie je s predchádzajúcimi 4-kopcami spojený "na lyžiach". Tak ako je Forstau-Fagelarm okrajovým strediskom 4-Berge na západe údolia Ennstal, tak je Pruggern-Galsterbergalm okrajové lyžiarske stredisko na východe 4-Berge. Do Pruggern je najlepšie vyraziť skibusom, ktorý je v cene platného skipasu. Vzdialenosť z parkoviska v Haus, ktorý sa nachádza pod vrcholom Hauser-Kaiblink, je približne 12 km po kľukatých horských cestičkách do Pruggern.

Ramsau am Dachstein

Peknú lyžovačku pre deti nájdete v stredisku Ramsau am Dachstein, ktoré sa nachádza na úpätí Dachstein Tauern. Dva samostatné sektory každý s dvoma vlekmi na miernych svahoch sa nachádzajú v časti Ramsau Ort 1.200m a v časti Schildlehen 1.300m. Tu sa môžu zdokonaľovať v prvých krôčkoch či skôr šmykoch na lyžiach aj tí najmenší špunti. O niečo väčší kopec je Rittisberg 1.600m, kde premáva 4-sedačková lanovka a jeden vlek, obsluhujúc dve červené jednu modrú, jednu čiernu zjazdovku a sánkarskú dráhu. Ďalšie dva vleky sa nachádzajú vo Vorbergu v spodnej časti vrchu Kulmberg, dve modré trate sú určené deťom a začiatočníkom. Celková výmera lyžiarskeho strediska Ramsau am Dachstein je 25 km zjazdoviek z toho 14km modrých, 10km červených a 1km čiernych. Jedna sedačka a 12 vlekov prepravia 11.000 lyžiarov na svahy za hodinu.

Podstatne vyššiu autoritu má lyžiarske stredisko Ramsau am Dachstein vo svete bežeckého lyžovania. V Rakúsku je považované Ramsau za top rezort v tomto športe. Tu sa nachádzajú najlepšie bežecké trate, predovšetkým miestny bežecký štadión má medzi svetovými bežkármi rešpekt. Zlé snehové podmienky v zime, alebo predsezónna príprava vrcholových športovcov nájdu ideálne riešenie na bežeckých tratiach v 2.700m nad morom na ľadovci Dachstein, ktorý je tvrdým tréningom a dobrým merítkom výkonnosti. Výborné podmienky pre beh na lyžiach sú v celom údolí Ennstal. V oblasti Ramsau am Dachstein sa nachádza vyše 200 km bielej stopy v rovnomernom pomere ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých bežkárskych tratí. Osvetlená trať v Ramsau prevádzkuje vrcholové behanie do 21 hod. Pre najmenšie talenty je k dispozícii cross country park. Samozrejmosťou je kompletný servis s požičovňou bežeckého výstroja a inštruktormi, ktorí vás naučia alebo pomôžu zdokanaliť bežeckú klasiku či korčuľovanie. Vyskúšajte beh na lyžiach.

Lyžovanie na ľadovci Dachstein

Lyžovanie na ľadovci je častou požiadavkou pri výbere lyžiarskeho strediska pre zimnú dovolenku. Niet divu v neustále sa zhoršujúcich zimných podmienkach v Európe. Ak si kupujete zimnú dovolenku, vianočný, alebo silvestrovský pobyt na horách v primeranom predstihu, potrebujete mať istotu, že si dobre zalyžujete. Istotu snehu na niekoľko mesiacov dopredu však dokážu dať iba ľadovce. Schladming máva počas zimy výborné snehové podmienky, ale v okrajoch zimnej sezóny sa ľadovec môže celkom hodiť. Minimálne ho využijete na jednodňovú poznávaciu lyžovačku. Nádherné výhľady z vrchola, takmer isté slnečné počasie, perfektne upravené zjazdovky vytvoria dokonalú idylku na snehu. Lyžovanie na ľadovci Dachstein ponúka iba 5 km zjazdoviek, 4km stredne ťažké a takmer kilometer ťažkej lyžovačky. Ponuku dopĺňa snowpark s prvkami pre začínajúcich i pokročilých priaznivcov freestyle.

Zimné aktivity pre nelyžiarov

 • Stredisko Ramsau patrí k najlepším bežkárskym areálom v Rakúsku. Perfektne pripravené stopy pre klasiku aj korčuliarske techniky, celkom 480 km tratí s možnosťou bežkovania na ľadovci Dachstein, alebo na trati s umelým osvetlením do 22 hod.
 • Sánkovanie na viacerých miestach vo všetkých strediskách Schladmingu, celkom 9 km.
 • Prírodné klzisko na korčuľovanie a curling.
 • Organizované túry na snežniciach v zasneženej krajine.
 • Tandemový paragliding.
 • Vyše 120 km turistických trás od ľahkých prechádzok v údolí rieky Enn až po náročnú zimnú turistiku.
 • Náročné horské túry a možnosti lezenia pre horolezcov.
 • Jazda v saniach ťahaných konským záprahom.
 • Lety teplovzdušným balónom.
 • Tenisové kurty, športové centrum.
 • Krytý bazén aj s tobogánom a wellness zónou pri hoteli Royer v Schladmingu otvorené aj pre verejnosť.

Mapa

Stredisko a ubytovanie v hoteloch a apartmánoch na mape Schladming - Ramsau am Dachstein:

Poloha

GPS súradnice: 47°23'35.1"N 13°41'35.7"E / parkovisko Planai v Schladmingu

poloha Schladming

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost