Alpenhotel ENZIAN ****

Hochsölden / Tirolsko / Rakúsko

lyžiarske stredisko Sölden

Náš tip
Na svahu
Bazén / Wellness
Wifi
Garáž

Naše hodnotenie

**** / Výborné komfortné riešenie pre vášnivých lyžiarov - priestranné ubytovanie priamo na svahu v stredisku Sölden v nadmorskej výške 2.090m, k dispozícii wellness s bazénom a tiež apres ski bar priamo na hotelovej terase.

Poloha

Alpenhotel Enzian má výbornú polohu priamo na lyžiarskom svahu strediska Sölden. Nachádza sa v časti Hochsölden v nadmorskej výške 2.090m, kde je len asi 6 ubytovacích zariadení. Centrum mestečka Sölden s obchodmi a reštauráciami asi 7km, dostupné autom.

Lyžovanie, skibus, skipas

Priamo pri lyžiarskom svahu, odkiaľ je možné zlyžovať k vleku Rotkogel alebo až do Söldenu k lanovke Giggijochbahn. Sölden má ako záruku snehu 2 ľadovce Rettenbach a Tiefenbach, tie sú lyžiarsky prepojené so zvyškom strediska. Na začiatku sezóny je k nim možný prístup autom alebo skibusom.

Ubytovanie

V horskom štýle zariadené priestranné izby a suity rôznych kategórií majú všetky kúpeľňu so sprchou alebo vaňou a oddelené WC, sušič na vlasy, župan a papuče, kozmetické zrkadlo, káblovú TV s informačným programom strediska, rádio, telefón, pripojenie na internet, minibar (okrem jednolôžkovej) a niektoré balkón. Hotel má celkom 70 izieb a suít.
 • Jednolôžková izba – asi 25m2, orientovaná na sever, bez balkóna ale s prístupom na južne orientovanú strešnú terasu oproti izbe.
 • Junior Suita Sever – asi 40-45m2, pre 2-4 osoby, pozostáva zo spálne a obývacej časti s gaučom, severne orientovaný balkón.
 • Junior Suita Východ – asi 40-45m2, pre 2-4 osoby, pozostáva zo spálne a obývacej časti s gaučom, východne orientovaný balkón. Niektoré izby majú aj infračervenú kabínu, za príplatok.
 • Junior Suita Západ – asi 40-45m2, pre 2-4 osoby, pozostáva zo spálne a obývacej časti s gaučom, západne orientovaný balkón. Niektoré izby majú aj infračervenú kabínu, za príplatok.
 • Junior Suita Juh A – asi 40-50m2, pre 2-4 osoby, pozostáva zo spálne a obývacej časti s gaučom, južne orientovaný balkón. Niektoré izby majú aj infračervenú kabínu, za príplatok. Možnosť prepojených izieb dverami do ďalšej Junior Suity Juh alebo Junior Suity Západ, na požiadanie.
 • Junior Suita Juh B – asi 40-50m2, pre 2-4 osoby, pozostáva zo spálne a obývacej časti s gaučom, južne orientovaný balkón. Niektoré izby majú aj infračervenú kabínu, za príplatok.
 • Hotelový apartmán – asi 50m2, pre 2-6 osôb, pozostáva zo spálne s obývacou časťou s gaučom, ktorú je možné oddeliť od chodby s malou miestnosťou s 2 lôžkami, južne orientovaný balkón.
 • Suita Enzian – asi 65m2, pre 2-5 osôb, pozostáva zo spálne s kúpeľňou a WC, oddeliteľnú malú spálňu s 2 lôžkami a obývaciu miestnosť s gaučom, ďalšia spoločná kúpeľňa a samostatné WC, južne orientovaný balkón. Vlastná sauna / infračervená kabína.
 • Suita Erker – asi 50m2, pre 2-3 osoby, pozostáva zo spálne a výklenku s obývacou časťou, južne orientovaný balkón. Vlastná infračervená kabína. Možnosť prepojenia dverami k Junior Suite juh, na požiadanie.
 • Suita Deluxe – v dvoch prevedeniach, buď asi 90m2 pre 2-4 osoby, alebo 117m2 pre 3-6 osôb, pozostáva zo spálne a obývacej miestnosti, wellness kúpeľňe s vaňou a saunou; alebo z 2 samostatných spáôlní a obývacej miestnosti, kúpeľňa so saunou. Južne orientovaný balkón.
 • Penthouse Suita I – asi 90m2 pre 2-4 osoby má priestrannú spálňu a oddelenú obývaciu miestosť s gaučom, priestranná kúpeľňa, južne orientovaný balkón.
 • Penthouse Suita II – asi 140m2 pre 4-6 osôb má 2 samostatné spálne, každú so svojou kúpeľňou a samostatnou toaletou, obývaciu miestnosť s gaučom, južne orientovaný balkón.
 • Penthouse Suita III – asi 75m2 pre 2-3 osoby na dvoch podlažiach, má obývaciu miestnosť s gaučom a galériu / spálňu s manželskou posteľou, vlastná sauna, južne orientovaný balkón.
 • Penthouse Suita IV – asi 111m2 pre 3-5 osôb na dvoch podlažiach, má obývaciu miestnosť s gaučom, oddelenú spálňu s manželskou posteľou a ďalšiu spálňu na poschodí, vlastná sauna, južne orientovaný balkón.
 • Penthouse Suita IV – asi 160m2 pre 4-7 osôb na dvoch podlažiach, má obývaciu miestnosť s gaučom, 3 spálne, 2 kúpeľne a 2 toalety, vlastná sauna, južne orientovaný balkón.

Stravovanie

Polpenzia v cene - raňajky formou bufetu so studenými a teplými jedlami, popoludňajšie občerstvenie formou bufetu, 5-chodové gurmánske večere s možnosťou výberu z menu, bezlepkové a špeciálne jedlá na požiadanie.

Vybavenie hotela, ďalšie služby

Alpenhotel Enzian, Hochsölden má recepciu s lobby, hotelový bar, panoramatickú reštauráciu s bufetovou zónou a píniovým salónikom, veľkú terasu na slnenie s posedením rôznych druhov, fajčiarsky salónik s krbom a Enzian Stube s otvoreným krbom, horské bistro, apres ski bar na terase Jack’s Glühweinhüttn, lyžiareň so sušičom lyžiarok a uzamykateľnými stojanmi na lyže, niekoľko výťahov, 1 parkovacie miesto na izbu zdarma, miesto v garáži možné garantovať za príplatok, výška do 2.1m. Wifi pripojenie na internet v celom hoteli zdarma.

Šport, relax, wellness

Wellness zóna pozostáva z dvoch častí. Textilná a rodinná wellness zóna - vnútorný bazén, bio sauna, parný kúpeľ, infračervené ležadlá a relaxačná zóna. "Nahá" wellness zóna zahŕňa fínsku panoramatickú saunu, vonkajší bazén s výhľadom na hory, bio sauna, parný kúpeľ, infračervené ležadlá a relaxačná sauna zóna; táto zóna je prístupná denne 9-13h v plavkách, deti do 16r. môžu využívať túto zónu v čase 9-13h v sprievode dospelého. V čase 15-20h je zóna výhradne "nahá", v prípade zlého počasia už od 13h.
Fitnes miestnosť s vybavením TechnoGym. Masáže a procedúry sú možné na požiadanie za poplatok.
Viacero suít má zároveň vlastnú saunu alebo infračervenú kabínu.

Zábava, aktivity

V hoteli možnosť požičania stolných hier, stolný tenis, stolný futbal, biliard, šípky. Apres ski bar priamo na hotelovej terase.

Rodina, deti

Detská herňa pre najmenších hostí. Starostlivosť o deti zdarma 5 dní v týždni, na požiadanie a podľa kapacity.

Doprava

Individuálna. Ku hotelu je možný prístup autom, cesta je udržiavaná, no odporúčame pribaliť aj snehové reťaze.

Cenník

Cena zahŕňa

 • ubytovanie s polpenziou vrátane popoludňajšieho občerstvenia
 • využívanie bazénov a wellness zóny
 • župan a papučky na izbe počas pobytu
 • využívanie fitnes zóny
 • starostlivosť o deti 5 dní v týždni, podľa aktuálnej kapacity zdarma
 • wifi pripojenie na internet zdarma
 • využívanie lyžiarne
 • 1 parkovacie miesto / izba
 • telefonickú asistenčnú službu

Povinné doplatky

 • miestna taxa € 3,00 /osoba od 15r. /deň (podľa zavedenia miestnymi úradmi, platba v CK)

Možnosť doobjednať

 • garantované parkovacie miesto v garáži € 15 /deň (do výšky 2.1m)
 • skipasy
 • komplexné cestovné poistenie

Zľavy, akcie, lastminute

Aktuálne akcie, prebiehajúce Firstmoment alebo Lastminute zľavy budú zohľadnené v kalkulácii a zaslané s ponukou ako odpoveď na rezerváciu.

Rezervácia

Dĺžka pobytu, nástup na pobyt

Minimálna dĺžka pobytu je v sezóne 7 nocí. Nástupný deň je na požiadanie ľubovoľný, štandardne sobota. Ubytovanie je možné v deň príchodu od 14,00 hod. Izby je nutné uvoľniť v deň odchodu do 10,00 hod.

Kalkulácia ceny

Pre cenovú kalkuláciu vyplňte nasledovný rezervačný formulár: zadajte preferovaný termín, počet osôb, pri deťoch uveďte aj vek v čase pobytu a svoje kontaktné údaje. Ak máte špeciálne požiadavky, preferovaný typ stravovania, alternatívne termíny, ktoré Vám vyhovujú, máte záujem o viacero izieb, objednanie dopravy a pod., uveďte tieto informácie do poznámky. Na základe uvedených parametrov obdržíte aktuálnu cenu s kalkuláciou a informáciu o postupe, ako rezerváciu záväzne potvrdiť.
Termín pobytu od: do:
* Polia označené hviezdičkou sú povinné. Do poznámky uvádzajte ďalšie informácie, napr. požadované zloženie izieb, alternatívne termíny pobytu, typ stravovania ...
Rezervácia je nezáväzná, na jej základe obdržíte cenovú ponuku podľa zadaných parametrov. Rezervácia sa stáva záväznou až po potvrdení cestovnou kanceláriou a úhradou zálohy zo strany klienta. Viac informácií k pobytom s CK Reny Travel nájdete na stránke Klientsky servis.

Mapa

mapa Alpenhotel Enzian, Hochsölden

Ďalšie hotely a apartmány v stredisku -› ubytovanie Sölden

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost