Ľadovec Sölden / 3.340 m

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Sölden

Medzi prvými strediskami, ktoré zahajujú zimnú sezónu, otvára svoje zjazdovky Sölden. Po horúcom lete tak môžu lyžovania nedočkaví priaznivci vyraziť na lyže už začiatkom októbra. Keď sa lesy v údoliach začnú farbiť do pestrých tónov, vysoko na Söldenských ľadovcoch začína lyžiarska sezóna. Lákavou atrakciou je úvodný závod svetového pohára v lyžovaní, ktorý už tradične začína tu v lyžiarskom stredisku Sölden na ľadocvi Rettenbach. Vidieť celú svetovú špičku a môcť si pritom aj zalyžovať, vychutnať si prvé oblúky po dlhých mesiacoch prestávky býva najkrajším zážitkom zimy. Lyžovanie v Sölden sa spája s rušným nočným životom a ponukou akcií, ktoré sem lákajú návštevníkov z celého sveta. Najrušnejšie stredisko v Rakúsku má pestrú skladbu terénov, uspokojí zdatných lyžiarov aj začiatočníkov.

rating 5.0
5/5

Lyžiarske stredisko Sölden

Patrí už mnoho desaťročí medzi najlepšie v Rakúsku. Lyžiarske stredisko Sölden sa nachádza na rozľahlom území, môžeme ho rozdeliť na štyri sektory: Giggijoch, Gaislachkogl, ľadovec Rettenbach a ľadovec Tiefenbach. Jednotlivé sektory a tým aj všetky vleky, lanovky a tiež zjazdovky sú vzájomne prepojené, dostupné "na lyžiach". Všetkých 144 km zjazdoviek prelyžujete bez použitia skibusu. Z dolného konca strediska Sölden vedie kabínková lanovka na vrchol Giggijoch 2.284 m, z ktorého sa ďalej rozvetujú lanovky na Hainbachjoch 2.727 m s nádhernými čiernymi zjazdovkami a smerom na ľadovec pokračuje lanovka ponad snowpark až na Rotkogljoch a ďalej na Schwarzkogl 3.018 m, ktorý ponúka iba jednu, zato krásnu čiernu zjazdovku a pokračovanie do stanice pod ľadovcom Rettenbach.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.350 - 3340 m n.m.
Sezóna: koniec septembra - začiatok mája
Zjazdovky: ľahké 70 km, stredné 45 km, ťažké 29 km
Zjazdovky celkom: 144 km
Lanovky a vleky: vleky 9, sedačky 16, kabínky 8
Lanovky a vleky: celkom 33
Záruka snehu: Technický sneh (snežné delá) - 70% zjazdoviek, 2 x ľadovec
Ceny: Skipas Sölden
*Novinka od r. 2017 - skipasy od 3 dní platia aj v stredisku Obergurgl - Hochgurgl!
Top hodnotenie: Lyžovanie (5*), záruka snehu (5*), apres-ski (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 640 km
Destinácia: Lyžovanie Rakúsko

Hochsölden sa nachádza v nadmorskej výške 2.090m a je dostupný buď lanovkou zo Söldenu, alebo autom. Tunajšie hotely sa nachádzajú priamo na zjazdovkách iba dvesto metrov pod stanicou Giggijoch. Hochsölden leží už nad pásmom lesa, takže ubytovanie v tejto časti strediska pripomína francúzsky štýl bývania "na zjazdovkách".

Lyžovanie Rakúsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost