Čarovné miesta

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Stredné Chorvátsko

Stredné Chorvátsko je vnútrozemský región Chorvátska, ktorý sa rozkladá v povodí riek Sávy, Drávy a Mury, ktorých oblasti majú zvláštnu geologickú hodnotu. Kopcovitá oblasť regiónu príjemne prekvapí krásnymi storočnými lesmi, úrodnými vinicami a veľkými riekami. Nájdete tu čarovné zámky, najznámejší je Trakošćan, romantické stredoveké hrady, tradičné kúrie, pútnické miesta, kúpele a termálne pramene.

mapa Chorvátsko - Stredné

Turistický sprievodca

Severne od Záhrebu je hornatá oblasť s riekami „Hrvatsko zagorje“, kde leží známe archeologické nálezisko pračloveka, neďaleko mestečka Krapina. V Krapine je zriadené Múzeum neandertálcov. Pri Sisaku je oblasť známa svojráznymi drevenými stavbami, jedinečnými posavskými koňmi, termálnymi kúpeľmi Topusko, ale aj svetoznámym prírodným parkom Lonjsko polje, ktoré je zároveň najrozsiahlejšou záplavovou oblasťou povodia Dunaja pri rieke Sava. Určite navštívte mesto Varaždín, ktoré je „najbarokovejšie“ zo všetkých miest v Chorvátsku. Má krásne upravené parky a cintorín kde sú zelené tuje tvarované podľa vzoru francúzskych Versailles. Je aj mestom hudby, umenia, remesiel a obchodu. Konávajú sa tu rôzne festivaly.

Prezrite si najvýznamnejšie chorvátske mariánske pútnické miesto Marija Bistrica a mesto Lepoglava, ktoré preslávilo čipkárstvo a kláštor i kostol pavlínskeho rádu s krásnymi freskami. Oblasť Medjimurje ponúka oddych v Kúpeľoch sv. Martina, pohyb zas cyklistické trasy a ryžovanie zlata na rieke. Spolu s ochutnávkou vín spoznajte hlavné mesto Medjimurja Čakovec. Východne od Zagrebu v Podravine poodhalíte pohľad na tradíciu a folklór, staré remeslá a zvyky, keď sa tu v júni konávajú tri významné etnografické podujatia - v Koprivnici, Djurdjevaci a Križevcoch.

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost