Hlavné mesto Chorvátska

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Záhreb

Záhreb, mesto pre každého. Takto ho turistom "predávajú" Chorváti. Príroda, kultúra, história, zábava, šport a relax, to všetko Záhreb má. Hlavné mesto Chorvátska leží vo vnútrozemí, uprostred regiónu Stredné Chorvátsko, ale tvorí samostatnú regionálnu oblasť. Obkolesený je prírodnými parkami, na severe pohorím Medvednica a na juhozápade malebnou horskou oblasťou Žumberk – Samoborské pohorie.

mapa Chorvátsko - Záhreb

Turistický sprievodca

Záhreb vznikol v stredoveku a patrí medzi najstaršie stredoeurópske mestá. Staré mestské jadro tvoria stredoveký Gradec, dnes sídlo chorvátskej vlády aj parlamentu a Kaptol, arcibiskupské sídlo. Centrum má okrem pamiatok aj nepreberné množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodných ulíc, záhradných terás a starostlivo upravované parky. Sú tu krásne kvetinové sady, fontány a reprezentatívne budovy. Chorvátska metropola je dnes jedným z najzelenších miest v Európe. Je to mesto opier, baletov, divadiel, múzeí, koncertov, ale aj mesto športu. Lyžovanie, tenis, hokej, hádzaná. Najvyšší vrch Medvednice „Sljeme“ sa od roku 2005 pýši titulom usporiadateľa lyžiarskych pretekov FIS Snow Queen Trophy. Veľké športovo-rekreačné centrum je aj na jazere Jarun s upravenými trasami pre rôzne súťaže. V Záhrebe sa koná aj tenisový turnaj „Zagreb Indoors“.

V zagrebskej župe vyznávajú tradičnú kuchyňu, na rakúsko-uhorských základoch, ktorá preferuje najmä cestoviny. Granatírmarš, strapačky alebo cestoviny so slaninou „špek fileki“, záviny, zeleninové fliačky, čerstvý syr (tvaroh) a smotana. Sladkosti šišky a „kajzeršmarn“ (z palacinkového cesta). Najtradičnejšie jedlo je morka s pečenými cestovinami „mlinci“.

Typické suveníry, ktoré si môžete priniesť zo Záhrebu sú šestínsky dáždnik - "Šestinski kišobran" (súčasť ľudového kroja) alebo „Paprenjak“, aromatický koláč zdobený reliéfmi s folklórnymi motívmi, z medu, orechov a čierneho korenia.

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost