Incentíva – motivácia zamestnancov

Incentíva je spôsob odmeny pre zamestnanca za dosiahnuté výsledky v práci. Dovolenka, pobyt, lyžovačka, výlet môžu firme slúžiť ako vhodná odmena, poďakovanie sa najlepším pracovníkom. Zároveň tým motivuje ďalších, aby dosiahli podobne kvalitné výsledky. Incentíva sa využíva viacerými spôsobmi. Buď firma priamo zakúpi zamestnancovi pobyt (čo môže byť aj taká ľahká služobná cesta), alebo mu na dovolenku prispeje (používané sú benefity alebo poukážky). Iným spôsobom je zorganizovanie pobytu (napr. lyžovačka, wellness pobyt) pre skupinu vybraných zamestnancov. Pridanou hodnotou môže byť účasť vedenia firmy na takomto pobyte.

Tipy na incentívne balíčky

Pripravili sme pre Vás zopár dobrých nápadov – incentívnych balíčkov - ako nápad na odmenu a motiváciu pre zamestnancov. Vyberajte tak, aby ste ulahodili odmenenému – posilníte jeho lojalitu. Alebo tak, aby sa nabudúce išiel každý z kolektívu „pretrhnúť“, aby túto odmenu získal práve on. Jednotlivé balíčky upravíme podľa Vašej predstavy a tiež podľa toho, koľko prostriedkov do nich plánujete investovať.

  • Cestovanie za futbalom – kompletný balíček letenka + ubytovanie + vstupenka na zápas. Pri dobrom výbere je to zážitok na celý život – spojený s Vašou firmou.
  • Wellness víkend – balíček ubytovanie + stravovanie + vybrané masáže a procedúry, najlepšie pre odmenenú / odmeneného aj s partnerom / partnerkou. Výhoda 2 v 1 - zamestnanca odmeníte a poskytnete mu priestor na zregenerovanie – vráti sa Vám oddýchnutý a výkonnejší.
  • Cestovanie za kultúrou – kompletný balíček doprava + ubytovanie + lístok na koncert. Žáner podľa požiadavky od opery po rockový koncert. Znovu platí, že nezabudnuteľný zážitok sa naviaže k Vašej spoločnosti. Prekvapte spomienkovým predmetom s logom Vašej firmy a bude to dokonalé.
  • Ski opening – priaznivcom lyžovania stačí na motivovanie aj krátka lyžovačka s programom a skipasom v cene. Využite ju na mini teambuilding.
  • Dovolenka, ktorá má šmrnc – vyberte destináciu, ktorej meno má cveng, kde aj menšia investícia prostriedkov má veľký efekt zo zážitkov. Napr. taká agroturistika v Toskánsku je aktuálna počas celého roka.

Výhody incentívnej turistiky

Do incentívnej turistiky (Incentive Travel) patrí v širšom slova zmysle aj teambuilding, ktorému sa venujeme v samostatnej kapitole. Výhodné pre organizovanie incentívnej turistiky je využiť obdobie nízkej sezóny a tým pádom získať výhodnejšie ceny pre obstarávateľa (firmu), pokiaľ to dovoľuje zameranie firmy. V Reny Travel Vám radi poradíme, ktoré obdobie je pre ktorý typ pobytu najvýhodnejšie. Medzi hlavné výhody incentívnej turistiky patrí už spomínané premostenie odmeny a služobnej cesty. Nezabúdajte pri odmeňovaní najlepších pracovníkov ani na seba. Ako majiteľ či konateľ spoločnosti máte iste najväčšie zásluhy za dosahované výsledky, teda aj nárok na odmeny.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost