Golf pod sopkou Etna

Hľadáte výnimočné miesto pre hru golfu s obchodnými partnermi? Práve ste ho našli - 18-jamkové golfové ihrisko Il Picciolo priamo na úpätí sopky Etna na ostrove Sicília. Hru spestrí podľa priania prehliadka mestečka Taormina s antickým amfiteátrom, lodný výlet na Liparské ostrovy, návšteva miest, kde sa natáčal legendárny film Krstný otec z prostredia sicílskej mafie, či výstup na samotnú sopku Etna. Podľa sezóny si na sopke môžete zajazdiť na džípoch alebo dokonca zalyžovať. Alebo sa okúpete v mori, ktoré je necelých 30km od rezortu. Ochutnáte miestne špeciality a jedinečné DOC červené víno, ktoré sa produkuje z hrozna pestovaného na úbočiach sopky.

Program

Program akcie bude individuálne pripravený podľa termínu, dĺžky pobytu a služieb, ktorými si pobyt prajete spestriť. Uvedený golfový balíček je možné rezervovať na termíny od začiatku januára do konca novembra. Kapacita je obmedzená a cena väčšinou stúpa s blížiacim sa termínom vzhľadom na ceny leteniek.

Služby zahrnuté v balíčku:
• ubytovanie v tradičnom 4* rezorte na 3-7 nocí
• 2-5x Green Fee na 18-jamiek v Il Picciolo Etna Golf Club
• raňajky formou bufetu
• večere v gurmánskej reštaurácii Ghiandaia, 2 chody + dezert
• denne vstup na 1 hodinu do SPA zóny hotela
• neobmedzený vstup do fitnes centra
• využívanie vonkajšieho bazénu so slnečníkmi a ležadlami (otvorený štandardne od júna do septembra)
• pripojenie na internet zdarma
• leteckú dopravu na pravidelných linkách vrátane batožiny a poplatkov (z Viedne, Budapešti, prípadne Bratislavy)
• transfer z letiska na Sicílii do hotela a späť
• telefonickú asistenčnú službu počas celého pobytu

Služby na doobjednanie / za poplatok:
• požičanie golfového vozítka
• prenájom golfových palíc
• prenájom golfového vozíka
• hodiny golfu pre začiatočníkov
• nápoje k jedlám
• wellness procedúry
• degustácia vín alebo ochutnávky miestnych špecialít
• prehliadka prímorského mestečka Taormina s antickým amfiteátrom a lanovkou
• lodný výlet na Liparské ostrovy
• nákupy v Catanii
• výstup na sopku Etna
• prelet ponad Etnu helikoptérou
• jazda džípom po úbočiach Etny
• rafting na kaskádach rieky Alcantara
• prenájom konferenčných priestorov
• delegát alebo sprievodca

Il Picciolo Golf Club

Prvé 18-jamkové golfové ihrisko na Sicílii vybudované v roku 1989 renomovaným architektom Luigi Rota Caremoli. Jamky sú z lávového kameňa sopky Etna, na úpätí ktorej sa rezort nachádza. Ihrisko je na ploche 44 hektárov kopcovitého terénu, má 5.870m, 18-jamkové, 72-par, s cvičnou zónou, putting a pitching green-om. Pre nováčikov v golfe je možné objednať hodiny golfu s inštruktorom Normanom Johnstonom, rodákom z Glasgowa a úspešným golfistom, ktorý sa na Sicílii usadil.Video

video Golf pod sopkou Etna

Hotel Il Picciolo Etna Golf Resort

Poloha
Medzi parkom hory Etna, prírodným parkom Nebrodi a parkom rieky Alcantara leží Picciolo Etna Golf Resort & Spa, jedinečný a exkluzívny rezort. Najbližšie mestečko Castiglione di Sicilia je asi 9km od rezortu, pobrežie a prímorské letovisko Giardini Naxos necelých 30km. Letisko v Catanii je vzdialené asi 70km, t.j. približne hodinu jazdy.

Atmosféra
Čarovné prostredie, 18-jamkové golfové ihrisko, dve reštaurácie, bar, kúpele, vnútorný aj vonkajší bazén a komfortné ubytovanie. Moderné vybavenie izieb pri zachovaní pôvodnej architektúry budov postavených v klasickom štýle, ktorý umocňuje atmosféru sicílskeho vidieka.

Ubytovanie
Hotel má celkom 98 izieb a suít štyroch kategórií. Všetky sú plne vybavené vrátane klimatizácie, wifi pripojenia na internet, sat TV s plochou obrazovkou, minibaru, trezoru a majú priestranné kúpeľne. Rozloha izieb je 30-50m2. Vyberiete si z izieb typu Classic vo vidieckom štýle, ktoré majú spoločnú terasu s výhľadom na Etnu, dvojpodlažných Superior, priestranných Deluxe izieb a Suít s oddelenou spálňou a obývacou izbou a privátnou terasou s nádherným výhľadom.

Wellness
Výnimočné vlastnosti a fertilita lávového kameňa sú ideálne pre využitie v kúpeľoch. Keď vychladne, láva sa stáva materiálom bohatým na minerálne soli a zložky, ktoré sú unikátne a vyskytujú sa iba v prírode. Vo wellness procedúrach ich v SPA centre využívajú na relaxačné a regeneračné kúry.
SPA Il Picciolo sa rozkladá na ploche 1.000m2. Hosťom je k dispozícii sauna, hammam zóna, vodný svet, vírivka, bazén s vodnou terapiou, relaxačná zóna, čajový kútik a fitnes centrum. Otvorené je denne v čase 10-18h len pre dospelých, v čase 18-19h majú do bazénu povolený vstup aj deti. V tomto čase si môžete rezervovať procedúry v privátnych kabínkach.

Konferencie, eventy
Konferenčné centrum so 6 seminárnymi miestnosťami s kapacitou až 500 osôb, všetky s prírodným svetlom a najmodernejším vybavením. Neformálne priestory salónika a baru. Catering zabezpečený podľa priania. Ako doplnkový program možnosť rezervácie rôznych výletov, exkurzií a teambuilding-ových aktivít.

Sicília

Sopka Etna
Najvyššia stále činná sopka v Európe zaradená aj do zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Etna sa týči do "ľadovcovej" výšky až 3.350m (podľa činnosti) a veľkú časť roka sa na jej vrcholci udrží vrstva ľadu a snehu. Od vrcholu hory ku moru na pobreží pri mestečku Giarre je to vzdušnou čiarou necelých 20 kilometrov. Spestrite si pobyt na úpätí hory výstupom na sopku ku jej kráterom. Tempo si môžete zvoliť - pešiu prechádzku po mesačnej krajine, výstup na somárovi, na koni alebo bicykli alebo verziu na džípoch či štvorkolkách. Vždy to bude jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Prezriete si tok lávy z roku 2002, krátre Silvestri vo výške 1.900m a ochutnáte miestne špeciality. Okrem červeného vína s chráneným označením pôvodu je Etna známa aj produkciou medu.

Kaňon rieky Alcantara
Sopka vytvorila pozoruhodné tiesňavy na rieke Alkantara, ktorá tečie lávovým kaňonom. Úžasný prírodný a geologický park je len 20min od rezortu. Turistická prechádzka útrobami Zeme, ale aj adrenalínová verzia - body rafting, kaňoning či lezenie - obohatia pobyt na Sicílii.

Antické mestečko Taormina
Prímorské mestečko, ktoré sa nazýva aj rodiskom gréckej kultúry. Tu cestujete v čase prechádzkami po uličkách dýchajúcich históriou a po antickom amfiteátri s výhľadom na sopku Etna, more aj taliansku pevninu. Známe sú pláže Taorminy, pieskové i skalnaté pobrežie a uprostred ostrovček Isola Bella. Okúpať sa dá aj na otvorenom mori, stačí si prenajať jachtu.

Po stopách Krstného otca
Kultový film Krstný otec s Al Pacinom a Marlon Brandom neslávne preslávil Sicíliu v spojitosti s mafiou. Miesta, kde sa film natáčal, môžete navštíviť aj pri pobyte na východnom pobreží Sicílie. Tu sa nachádza dedinka Savoca s barom Vitelli, kde sa začal románik Michaela Corleoneho s jeho prvou ženou Apolloniou. Panoramatická dedinka nad morom Forza D'Argo sa tiež objavila vo filme a od rezortu je len necelých 50km.

Liparské ostrovy
Nazývané tiež Eolské ostrovy - podľa boha vetra Aeola, ktorý tu vraj sídlil - sú súostrovím sopečného pôvodu nad severným pobrežím Sicílie. Hlavnými ostrovmi sú Lipari, Salina, Filicudi, Alicudi, Stromboli, Panarea a Vulcano. Dobre dostupné sú z prístavu v Milazzo na severe ostrova, ten je od rezortu Il Picciolo asi 1,5h cesty. Súostrovie je rozmanité a plné kontrastov, pláž je tu rovnako tak Čierna (Vulcano) ako Biela (Lipari). Stále prebiehajúca vulkanická aktivita obohacuje tunajšiu vodu a bahno, ktoré sú s obľubou využívané na liečebné zábaly a ozdravné kúry. Lokalitu obľubujú aj potápači.

Mapa

mapa Golf pod sopkou Etna

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost