Ordino Arcalis

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Ordino Arcalis

Lyžiarske stredisko Ordino Arcalis (1.940 - 2.620 m n.m.) leží v Andorre, blízko francúzskych hraníc. Ponúka 30 km lyžiarskych tratí všetkých obtiažností, ktoré obsluhuje 14 lanových dopravných zariadení. Oblasť je rajom pre lyžovanie vo voľnom teréne. Freeride zóny sa nachádzajú aj vyššie v horách, kam je premávka možná helikoptérou. Okrem parádnej lyžovačky si môžete vyskúšať jazdu zručnosti autom na snehu, ubytovať sa v karavane na svahu, prenocovať pod holým nebom v spacáku a pozorovať hviezdnu oblohu, vyraziť na túru so snežnicami, psami alebo na pásoch. Požičovne športových potrieb, školy lyžovania a freeride, výhodné nakupovanie.

rating 3.2
3.2/5

Lyžiarske stredisko Ordino Arcalis

Svetoznámy pojem v oblasti freeride, množstvo voľných terénov v blízkom i vzdialenom okolí, možnosti heliskiing v lyžiarskej divočine. Freeride lyžiarska škola Ordino Arcalis je uznávaná na celom svete, hosťovaním testu Freeride World Tour. Pre vyznavačov zjazdoviek je k dispozícii akurátny balík 30 km udržiavaných tratí, modré 13 km, červené 14 km, čierne 3 km. Lyžiarske vleky a lanovky vyvezú na vrcholy Les Porteles (2.562 m), Cota (2.625 m) a L´Hortell 15.000 lyžiarov za hodinu. O zabezpečenie dostatku prírodného snehu sa stará vyše 100 snežných kanónov na 60% zjazdoviek. Najdlhšia zjazdovka Megaverda je veľmi mierna vyhliadková 8,5 km dlhá s prevýšením 622 m. Najťažšia je čierna zjazdovka La Portella d'Arcalis. Kvalitná infraštruktúra, obchody a výhodné nákupy bez cla. Možnosť širšieho skipasu Vallnord so susedným strediskom Pal Arinsal až 90 km upravených zjazdoviek. Skibus v cene skipasu.

Fotogaléria

Návštevníkom sú k dispozícii aktivity na lyžiach aj bez lyží, napríklad kurzy spájajúce lyžovanie s paraglidingom, čo umožňuje lyžiarom lietať niekoľko metrov nad zjazdovkou. Stredisko má rýchlostnú školu, kde sa môžete túto techniku naučiť úplne bezpečne. Najatraktívnejší spôsob, ako vyskúšať tento šport je určený pre všetkých, ktorí sa neodvážia vyskúšať paragliding individuálne. Ordino Arcalís ponúka možnosť zviesť sa na krídle s inštruktorom, ktorý vám ukáže zjazdovky zhora. heliskiing stredisko Vallnord - Ordino Arcalís je známe ako freeride raj. Skúsenejší využijú Heliski. Vrtuľník odváža lyžiarov na najvyššie vrcholy a odtiaľ môžete lyžovať alebo snowboardovať na extrémnych svahoch a kanáloch pohoria Ordino. Požičovňa snežných skútrov, snow bike, vyhliadkové lety vrtuľníkom, objavovanie zákutí na snežniciach..

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.940 - 2.620 m n.m.
Sezóna: koniec novembra - polovica apríla / 9:00-16:50 hod.
Zjazdovky: ľahké 13 km, stredné 14 km, ťažké 3 km
Zjazdovky celkom: 30 km
Lanovky a vleky: vleky 10, sedačky 4, kabínky 0
Lanovky a vleky celkom: 14 (15.000 os./hod.)
Heliport: 1
Záruka snehu: 60% (snežné delá)
Ceny: Skipas Ordino Arcalis | Skipas Vallnord (Pal Arinsal + Ordino Arcalis)
Top hodnotenie: freeride (5*), heliskiing (4*), zjazdovky (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 1.890 km
Destinácia: Lyžovanie Andorra

Freeride škola

Objavte školu Freeride de Vallnord - Ordino Arcalís, školiace centrum pre všetky úrovne a potreby lyžovania vo voľnom teréne. Škola je ideálna pre praktickú výuku tejto činnosti, uznávaná na celom svete, hosťovaním testu FWT (Freeride World Tour). Škola je spojená s Freeride World Tour klubom, organizáciou, ktorá uznáva naše metodiky výučby schválené Freeride World Tour.

Ponúka vysokú úroveň vzdelávania na technickej i metodickej úrovni bezpečnosti a záchrany v horách. K dispozícii jevysokohorský sprievodca, aby sa dalo ísť mimo okružnú oblasť, čo rozširuje možnosti zábavy a učenia. Nezabúdať na to, že off-piste má dôležitú rizikovú zložku, takže je nevyhnutné vybaviť sa potrebným materiálom (Hull, DVA, lopata, sonda) a pochopiť jeho použitie v praxi. Škola freeride Vallnord - Ordino Arcalís, poskytuje svojim študentom batohy s kompletným bezpečnostným materiálom.

Ďalšie služby

Občerstvenie a stravovanie poskytuje 13 reštaurácií, barov. Lyžiarske školy - 1 vysokohorské lyžovanie a snowboard, 1 freeride a telemark, 45 viacjazyčných inštruktorov. Detské škôlky - 1 pre deti od 1 do 4 rokov. Detský snowpark (SnowGarden) - pre deti od 4 do 8 rokov. úschovňa batožiny, lekár, obchody, požičovne lyžiarskych potrieb - 2, predaj lyží - 3, spoplatnené parkovisko s kapacitou 1.500 parkovacích miest (7 dní cca 40 €). Aktivity: heliski, snežné skútre, speedride, pásové snežné vozidlá, let vrtuľníkom, túry na snežniciach.

Lyžiarska a snoubordová škola

Škola Ordino Arcalis umožňuje používateľom absolvovať kurzy lyžovania a snowboardingu na všetkých úrovniach od veku približne šiestich rokov. Ski škola tiež ponúka kurzy začiatočníkom a pokročilým v iných športoch; telemark, freeride a freestyle. Podobne ponúka aj kurzy na učenie alebo zdokonaľovanie rôznych disciplín: telemark, freeride a freestyle. S inštruktormi sa dohovoríte viacjazyčne a sú kvalifikovaní v Andorre alebo majú uznávanú medzinárodnú certifikáciu. Súkromné alebo skupinové kurzy si treba vopred dohodnúť. Club Magic pre deti i dospelých - 14 dní každý deň 3 hodiny.

Škola šmyku

Vzrušujúci nový projekt v spolupráci s prestížnou automobilovou školou a podporou úspešnej automobilovej značky, ktorá je oficiálnym dodávateľom vozidiel pre jazdu na snehu, školu šmyku Vallnord - Ordino Arcalís. Nový spôsob využitia snehu v lyžiarskom stredisku Ordino Arcalís, teraz je pri vchode do lyžiarskej oblasti na veľkom priestore trvalo umiestnený okruh, určený výhradne pre túto činnosť. Ponúka zákazníkom širokú škálu kurzov jazdy na snehu. Je k dispozícii aj pre firemné výlety a umožní organizáciu oficiálnej prezentácie nových modelov automobilov.

Nocovanie pod hviezdami

Lyžiarsko turistická túra vhodná pre skupiny, napríklad ako firemná akcia. Jedinečný zážitok v Pyrenejách, ktorý môžu lyžiarske stanice ponúknuť. So skitour výstrojom lyží a lyžiarskych topánok alebo peši na snežniciach vyrazíte na výlet k vrcholu hory alebo k nádherným miestam v blízkosti jazera Tristaina. Tu si postavíte vlastnoručne tábor a nocľažisko, kde strávite noc pod magickou hviezdnou oblohou v spacáku a snehu. Program zahŕňa: výlet s horským sprievodcom, postavenie tábora, identifikácia súhvezdí a fotografickej dielne na fotografovanie hviezd na nočnej oblohe, horská večera s vínom, ľahké raňajky na začiatok dňa a raňajkový kupón pre jednu z reštaurácií.

Materiál: spacák, termálny matrac, stan, snehová obuv. Vhodný výstroj: teplejšie oblečenie: lyžiarske nohavice a bundy s fleece alebo s podšívkou, výmena lyžiarskych ponožiek, teplá čiapka a rukavice (2 páry), slnečné okuliare. Dôležité: tepelné oblečenie. Topánky, mačky, skitou lyže, horské topánky (výlet na snehu), batoh cca 40 litrov, slnečný krém a opaľovací krém na pery, voda (min. 1 liter), baterka a náhradné batérie, voliteľný materiál: topánky (crocs), na prezutie v tábore. Reflexná kamera pre fotografovanie hviezd.

Ubytovanie v caravane

Vychutnajte si výnimočný zážitok, strávte noc v nadmorskej výške viac ako 2000 metrov obklopení prírodou v karavane, ktorý bol špeciálne upravený a vybavený luxusnými detailmi, ktoré spĺňajú všetky vaše potreby: kapacita pre štyri osoby, WC, sprcha, kuchyňa atď. Nachádza sa v lyžiarskej oblasti a je vybavený bežkami. Nachádzate na rôznych miestach strediska, aby ste si mohli vychutnať najlepšie možné časti celej lyžiarskej oblasti. Karavan je navrhnutý s ohľadom na páry, ale je vhodný aj pre rodiny alebo priateľov.

Výlety na Gicy

Obrovské pásové vozidlo, ale vyhrievané, ktoré cestuje po snehu, aby vám ponúklo nový zážitok. Gica výlety vedú pozdĺž značených chodníkov po pohorí Arcalis, aby ste objavili okolie alebo, aby ste sa dostali do reštaurácie Coma d'Arcalís Borda, kde môžte vychutnať luxusnú večeru známych fondué a kilogramových steakov.

Lyžovanie Andorra

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost