Grandvalira

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Grandvalira

Lyžiarske stredisko Grandvalira (1.710 - 2.640 m n.m.) leží v Andorre, blízko francúzskych hraníc. Ponúka 210 km lyžiarskych tratí všetkých obtiažností, ktoré obsluhuje 71 lanových dopravných zariadení. Rozsiahle stredisko má viacero nástupných miest v Soldeu, El Tarter, Canillo, Encamp, Grau Roig, Pas de La Casa. Všetky sú vzájomne prepojené lanovkami a zjazdovkami, "bez vyzutia lyží". Lyžovačka pre deti, začiatočníkov, pokročilých aj zdatných lyžiarov. Terény pre freeride, heliskiing, skitouring, skialpinizmus. Priaznivcom freestyle je určený špičkový snowpark. Bohaté možnosti občerstvenia, apres-ski zábavy, pre nelyžujúcich snežnice, psie záprahy, tubing, sánky, snežné skútre.

rating 4.5
4.5/5

Lyžiarske stredisko Grandvalira

Andorra je malý štát v pohorí Pyreneje, na hraniciach medzi Francúzskom a Španielskom. Obe krajiny sa spolupodieľajú na správe Andorry. Nádherné hory podmienili vznik niekoľkých lyžiarskych stredísk. Najvýznamnejším je lyžiarske stredisko Grandvalira, ktoré sa môže pokojne porovnávať s najlepšími strediskami sveta. Súvislých 210 km zjazdoviek obsluhuje 71 lanoviek a vlekov. Lyžuje sa od 1.710 do 2.640 m nad morom. Ideálny pomer zjazdoviek všetkých obtiažností (ľahké 100 km, stredné 77 km, ťažké 33 km) vytvára takmer dokonalé univerzálne lyžiarske stredisko, kde si prídu na svoje začiatočníci, deti aj seniori, pokročilí aj majstri lyžiari.

Fotogaléria

Kreatívna mládež ocení 1,3 km dlhý snowpark El Tarter s kompletným vybavením pre všetky úrovne zdatnosti. Priaznivci freeride nájdu nespočet voľných terénov priamo v blízkosti lanoviek a udržiavaných zjazdoviek. Zdatnejší sa môžu vydať do vzdialenejších miest na heliskiing výpravu. Kurzy lyžovania pre deti i dospelých, jednotlivcov i skupiny zaisťujú stovky inštruktorov. Dostatok občerstvenia na svahoch doplňuje sily, ktoré sa rýchlo míňajú pri jazde na širokých carvingových zjazdovkách. Vysoký počet dopravných zariadení sa stará o bezčakaciu premávku na vrcholy lyžiarskych svahov.

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.710 - 2.640 m n.m.
Sezóna: koniec novembra - polovica apríla / 9:00-16:50 hod.
Zjazdovky: ľahké 100 km, stredné 77 km, ťažké 33 km
Zjazdovky celkom: 210 km
Lanovky a vleky: vleky 37, sedačky 28, kabínky 6
Lanovky a vleky celkom: 71 (105.450 os./hod.)
Heliport: 1
Záruka snehu: 60% (snežné delá)
Ceny: skipas Grandvalira
Top hodnotenie: rodina (5*), freeride (5*), snowpark (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 1.850 km
Destinácia: Lyžovanie Andorra

Lyžiarske stredisko Pas De La Casa

Priamo na hraniciach kniežatstva Andorra s Francúzskom sa nachádza lyžiarske stredisko Pas de la Casa, ktoré je najbližšie k hlavnému medzinárodnom letisku tohto regiónu, Toulouse. Pas De La Casa je súčasťou rozsiahlej lyžiarskej oblasti Grandvalira, ponúka dobré lyžiarske a snowboardové terény vhodné pre stredne zdatných a mierne pokročilých lyžiarov v kombinácii s veľmi živou apres-ski scénou.

Stredisko Pas de la Casa je často nazývané len skratkou "Pas", bolo prvým lyžiarskym strediskom v Andorre, založené v r. 1957. Odvtedy sa stalo najväčším turistickým centrom Andorry a dnes víta viac návštevníkov než akékoľvek iné lyžiarske stredisko v Pyrenejách. Leží na francúzskej hranici, na najvýchodnejšom okraji obrovskej lyžiarskej oblasti Grandvalira. Zjazdovky sa zvažujú do centra mesta a sú prepojené cez susedné lyžiarske stredisko Grau Roig do ďalších andorrských lyžiarskych stredísk Soldeu a El Tarter.

Pohraničné mesto Pas de la Casa je mestom supermarketov, obchodov, reštaurácií, kaviarní, barov, mladých lyžiarov a snowboardistov a je známe zábavou a výdatným nočným životom. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.100 m a je najvyššie položeným letoviskom v Andorre. Jeho miestny lyžiarsky areál má dva odlišné sektory: sektor Pas de la Casa stúpajúci od západného okraja mesta a sektor Grau Roig na odvrátenej strane hrebeňa Envalira.

Zjazdovky najbližšie svahy smerujú do centrálnej oblasti rezortu, ohraničené podkovovitým zámkom hotelov, apartmánových domov, reštaurácií a barov sú vhodným miestom na obedné prestávky a apres-ski na konci dňa. Hlavné zjazdovky strediska sú značené červenou farbou, aj keď sú v profile skôr modré. Niekoľko prudších červených trás vychádza z hrebeňa Envalira. Začiatočníci sa pohybujú nad horným koncom mesta, kde sa nachádzajú mierne svahy a modré zjazdovky. V tejto časti sa nachádza aj začiatočnícka pomalá sedačková lanovka. Sektor Grau Roig je väčší, nachádza sa za hrebeňom Coll Blanc 2.580 m a ponúka výrazne pestrejšiu paletu širokých zjazdoviek. Cez niekoľko kopcov sa napája do lyžiarskeho strediska Soldeu, ktoré je srdcom areálu Grandvalira. Aj v Pas de la Casa nájdeme detskú lyžiarsku cestu "Imaginárny les", kde sa tešia z jazdy medzi stromami, hubami a imaginárnymi postavičkami.

Mnohých návštevníkov priťahuje Pas de la Casa kvôli apres-ski. Množstvo živých pubov a hudobných barov okupuje prevažne mladá anglofónna klientela od popoludnia do ranných hodín. Hneď po ukončení premávky lanoviek sa ocitáte uprostred zábavy s množstvom rušných podnikov, ktoré vás budú pokúšať na ceste do hotela. Živá hudba, karaoke, DJs alebo big-screen sú typickým rozptýlením. Podniky Marseilles a Milwalkee udávajú tempo polyžovačkovej zábavy. Mladé kolektívy si tu užijú zimu so všetkým. Stredisko je vhodné aj na firemné lyžovanie.

Bezcolné nakupovanie je ďalšou veľkou atrakciou Pas de la Casa. Mesto je plné alkoholu a tabakových supermarketov, ale má aj zónu značkových butikov a obchody s módou, okuliarmi, kozmetikou, šperkami a tiež hudobné obchody, predajne elektroniky a športových potrieb.

Lyžiarske stredisko Grau Roig

Lyžiarske stredisko Grau Roig je najmenej rozvinuté v stredisku, je jediné bez mesta v rámci jeho hraníc; jeho názory a krajiny sú niektoré z najdivokejších a najkrajších v celej Andorre. Má svahy všetkých úrovní a najmä pre našich najmladších hostí vďaka svojim troch detským okruhom pod značkou Imaginarium, ktoré majú obdivovať deti aj dospelých. Tiež má množstvo oblastí pre freeriding, lyžiarske hory, 3 označené okruhy a jediný svah Speed ??Skiing schválený na Pyrenejskom polostrove, trvalé miesto Svetového pohára Speed ??Skiing. Okrem toho je to jedno z hlavných oblastí dobrodružstva, kde si môžete vychutnať sánkovanie so psami, snežnicami a dokonca aj snežnými skútermi. A to všetko na prahu hneď ako opustíte parkovisko.

Imaginarium Park sa nachádza v meste Grau Roig. Tam môžu deti tiež vychutnať prispôsobené dobrodružné aktivity ako sú snežné skútre, zipsy, tubing, skoky a mnoho ďalších prekvapení.

Lyžiarske stredisko Soldeu

Soldeu je najväčšie a najnavštevovanejšie lyžiarske stredisko v Andorre. Zlúčenie Soldeu-El Tarter ponúka najrozsiahlejšie spojenie zjazdovkami v Andorre a je sídlom jednej z najlepších lyžiarskych škôl na svete. Stredisko ponúka pestrý výber ubytovania, vynikajúcu infraštruktúru a živú apres-ski scénu. Zimná dovolenka pre mladých a zábavychtivých.

Mestečko, nijak zvláštne, len pás hotelov, bytových domov, obchodov a barov, stojacich po stranách rušnej cesty, je vynikajúcim strediskom pre začiatočníkov a pokročilých lyžiarov. Soldeu je hlavnou časťou a vstupnou bránou do rozsiahlej lyžiarskej oblasti Grandvalira, ktorá pokrýva spojené lyžiarske strediská Soldeu, El Tarter a Canillo doplnené lyžiarskym strediskom Grau Roig - Pas de la Casa, ktoré sa rozprestierajú na východe, medzi Andorou a Francúzskom. Rozsahom zjazdoviek patrí Grandvalira medzi popredné lyžiarske strediská na svete.

Lyžiarske sektory Soldeu a začiatočnícke zóny sú rozmiestnené na rozľahlých priestoroch strednej nadmorskej výšky vysoko nad obytnými časťami strediska, ktoré sprístupnené hlavnými lanovkami. Začiatočníci sa môžu venovať prvým oblúkom v bezpečných zónych, pokročilejší lyžiari si môžu vychutnať pestrú nádieľku terénov pre lyžovanie.

Zjazdovky sa nachádzajú na proťajšej strane rokliny, ktorá oddeľuje obytnú zónu od lyžiarskych svahov. Obe strany sú premostené závesným mostíkom cez rieku, po ktorom možno dolyžovať až pred svoj hotel. Na najbližší protiľahlý kopec Espiolets 2.250 m vedie zo Soldeu kabínková lanovka. Z vrchu vedú späť do Soldeu po jednej strane svahy s modrými zjazdovkami, z druhej strany čierne a červené zjazdovky. Spodná časť je hemžiacim mraveniskom začiatočníkov. Po dosiahnutí vrcholu Espiolets možno pokračovať hlbšie do strediska buď smerom do El Tarter, alebo Pla De Les Pedres - Grau Roig - Pas de la Casa.

Rozloha oblasti je impozantná so širokou škálou zjazdoviek pre všetkých, vrátane tých najnáročnejších lyžiarov. Centrálna začiatočnícka zóna sa nachádza na priestrannúej náhornej plošine priamo pred hornou stanicou kabínkovej lanovky. Tu sa nachádza veľa dlhých pohodových pomalých ciest. Druhou stranou vedú rýchle červené a niekoľko skromných čiernych úsekov a pár árov ľahko prístupných neudržiavaných inter-piste terénov.

Sieť lyžiarskych vlekov a zjazdoviek hladko prechádza do susedného strediska El Tarter, ktoré je známe ako freestyle základňa jedného z najväčších a najlepších snehových parkov v Pyrenejach. Prechod a spojenia severovýchodným smerom do Grau Roig a Pas de la Casa sú tiež úplne jednoduché.

Športové kúpele zaisťujú Soldeu pozíciu najkrajšieho letoviska v Andorre. Zariadenia zahŕňajú veľký rekreačný bazén, vnútornú a vonkajšiu vírivku, sauny, parné kúpele a bohato vybavené telocvične. Kútik krásy a masážnych procedúr sú k dispozícii v kúpeľnom centre. Zariadenie je súčasťou komplexu Sport Hotels, ale je prístupné aj pre nerezidentov. Niekoľko ďalších väčších hotelov má tiež vlastné bazény, kúpele a fitness.

Pre nákupných maniakov je dostatočný výber obchodov rozmiestnených po celej obci, navyše Andorrský kozmopolitný kapitál je vzdialený len 20 km a je ľahko dosiahnuteľný autobusom alebo taxíkom pre každého, kto potrebuje ešte intenzívnejšiu maloobchodnú terapiu.

Živá apres-ski scéna bola vždy integrálnou súčasťou života Soldeu, a hoci stredisko v priebehu uplynulého desaťročia "zmäklo", ešte stále patrí k skalným. Živé hudobné a športové premietania sú pravidelnými akciami popri koncertoch v baroch Villager a Aspen, ktoré určujú trendy zábavy. Vo večerných hodinách to žije tematickými udalosťami a tancom v diskotékach Popaire a Fat Albert, ktoré to ťahajú do neskorých nočných hodín.

Lyžiarske stredisko El Tarter

Lyžiarske stredisko Canillo

Mont Magic Canillo, Andorra Novinkou pre deti v tejto sezóne v Grandvalire je rodinný priestor Mon (t) Magic, ktorý sa nachádza v sektore Canillo. V tomto priestore budú mať deti vo veku od 3 do 8 rokov možnosť vychutnať si zasnežené lesy, kde nájdu magické postavy ako víly a škriatkovia. Okrem toho majú rodičia svoje vlastné relaxačné zóny, zatiaľ čo deti hrajú v okruhu. Priestor je inšpirovaný legendou Tamarro, to je pomyselná bestie, ktorá sa objavuje v legendách Andorra. Deti budú môcť lyžovať v tematizovanom svahu a nájdu aktivity a 3D postavy, niektoré sú statické a iné s nimi budú interagovať: dom čarodejnice, kde budú môcť vstúpiť lyžovanie, tunely, sánky do snehu, strom ktoré pozdravia tie najmenšie ... Všetko je zábavné! So 100 hektárov a 3 zónami (iniciácia, postup a vysoká lyžiarska úroveň) táto novinka robí Grandvaliru najväčším rekreačným priestorom južnej Európy.

Lyžiarske stredisko Encamp

Detské trasy Imaginarium Imaginarium je oblasť obzvlášť zdobená priateľskými postavami, aby si deti mohli užívať sneh rovnako ako dospelí. S rôznymi cestami s prekážkami, ktoré sa im môžu vyhnúť, budú sa baviť a zároveň zlepšia svoju bezpečnosť a dôveru v lyžiach a zlepšia svoje techniky otáčania a rovnováhy tým, že budú navigovať na rôzne malé výzvy, ktoré nájdu pozdĺž trasy. Imaginarium má rôzne oblasti: Trasa Supertúnel bola vytvorená v Cortals (Encamp) a poskytuje dobrodružstvo pre tých najmenších, pretože v jednej časti pozdĺž trasy môžete zadať tunel dlhý 10 metrov sprevádzaný postavami Imaginarium.

Lyžovanie Andorra

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost