Vallnord - Pal Arinsal

Reny Travel - lyžiarska exotika pre silnejší zážitok z Andorry

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Vallnord - Pal Arinsal

Lyžiarske stredisko Pal Arinsal (1.550 - 2.560 m n.m.) leží v Andorre, v údolí Vallnord. Ponúka 63 km lyžiarskych tratí všetkých obtiažností ľahké 32,5 km; stredne ťažké 26,5 km; ťažké 4 km. Lyžiarske svahy obsluhuje 31 lanoviek a vlekov. Zjazdovky sa nachádzajú v dvoch sektoroch Arinsal a Pal/Massana, obe časti sú prepojené vysokokapacitnou lanovkou. Pal je vhodnejší pre rekreačné a rodinné lyžovanie, Arinsal je lákadlom freeriderov a skialpinistov. Tiež nabitý snowpark pre všetky kategórie obtiažnosti sa nachádza v časti Arinsal pri vleku Els Planells. Ubytovanie od jednoduchých apartmánov po luxusné hotely. Pre nelyžiarov snežné skútre, vyhliadky helikoptérou, túry so snežnicami, sánkovanie...

rating 3.5
3.5/5

Lyžiarske stredisko Vallnord - Pal Arinsal

Andorra je malý štát v pohorí Pyreneje, na hraniciach medzi Francúzskom a Španielskom. Obe krajiny sa spolupodieľajú na správe Andorry. Nádherné hory podmienili vznik niekoľkých lyžiarskych stredísk. Druhé najvýznamnejšie je lyžiarske stredisko Pal Arinsal, ktoré ponúka 63 km zjazdoviek obsluhuje 31 lanoviek a vlekov. Lyžuje sa od 1.550 - 2.560 m n. m. Zjazdovky všetkých obtiažností (ľahké 32,5 km, stredné 26,5 km, ťažké 4 km) vytvárajú univerzálne lyžiarske stredisko, kde si prídu na svoje začiatočníci, pokročilí aj zdatní lyžiari. Vyhľadávaný snowpark ponúka okrem U-rampy všetky prvky pre každú úroveň obtiažnosti v hornej časti Arinsal pri vleku Els Planells. Lyžiarske stredisko Vallnord - Pal Arinsal je v posledných rokoch vyhodnocované ako najlepšie v Andorre. K dispozícii je heliport, dve freeride zóny, 5 skitour okruhov. Pri zakúpení spoločného skipasu so susedným strediskom Ordino Arcalis je k dispozícii skibus a ďalších 30 km zjazdoviek.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.550 - 2.560 m n.m.
Sezóna: začiatok decembra - koniec apríla / 9:00-17:00 hod.
Zjazdovky: ľahké 32,5 km, stredné 26,5 km, ťažké 4 km
Zjazdovky celkom: 63 km
Lanovky a vleky: vleky 8, sedačky 12, kabínky 3
Lanovky a vleky celkom: 23 (38.500 os./hod.)
Heliport: 1
Záruka snehu: 45% (snežné delá)
Ceny: Skipas Pal Arinsal | Skipas Vallnord (Pal Arinsal + Ordino Arcalis)
Top hodnotenie: rodina (5*), lyžovanie (4*), snowpark (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 1.880 km
Destinácia: Lyžovanie Andorra

Ďalšie služby

O občerstvenie sa postará 18 reštaurácií, barov, krčiem a pizérií. Lyžiarske školy 2 (angličtina) lyžovanie, freestyle, snowboard, skitouring, lyžiarsky sprievodca. Detské kluby 2 pre deti do 1 roku a pre deti do 4 rokov. Detské snowparky 2 pre deti od 4 - 8 rokov. Lekár - 2. Parkovanie pre 6.600 vozidiel. Lyžiarske obchody 3, úschova batožiny 2, bankomaty 3.

Dovolenka La Masana

Dovolenková destinácia La Massana sa nachádza priamo medzi lesmi a horami a je ideálnym miestom na objavovanie prírodných krás v najčistejšom štáte Európy. Všetky hotely, reštaurácie a služby sa nachádzajú len pár minút od lyžiarskych zjazdoviek a najlepších trás pre pešiu turistiku alebo pre nekonečné možnosti horských športov. Destináciu La Massana môžete zdieľať s rodinou, priateľmi alebo obchodným partnerom, keďže ponuka je veľmi rozmanitá.

Dovolenku v zime je pripravená pre milovníkov bieleho športu, lyžiarske stredisko Vallnord - Pal Arinsal láka priaznivcov lyžovania a snowboardingu z celého sveta na exotickú lyžovačku. Alebo môžete vyskúšať výlety na snežniciach, sánkovanie, park pre menšie deti, jazdu v konskom záprahu, bežkárske trate, alebo pozorovať biele hory počas jazdy v teplovzdušnom balóne. Vyberať je z čoho.

Dovolenku v lete akonáhle zmizne sneh, je čas vyraziť do prírodného parku Comapedrosa, kde sa dozviete všetko o alpskej flóry a faune. V úvode môžete navštíviť interpretačné centrum Comapedrosa v meste Arinsal, kde vám personál pomôže naplánovať trasu a kde si môžete prezrieť fantastickú audiovizuálnu prezentáciu parku. K dispozícii je široká škála výletov so sprievodcom. Nepremeškajte šancu vyliezť na Comapedrosa, najvyšší vrchol Andorrského kniežatstva, ktorý čnie do výšky 2.942 m. Pohľad zhora je úchvatný.

Široká škála aktivít je situovaná do lyžiarskeho strediska Vallnord - Pal Arinsal, napr. MTB, terénne okružné jazdy v teréne, jazdy na bicykli, detské hry. Vallnord - Pal Arinsal je ideálnym miestom pre zábavu nekonečnej série rodinných dobrodružstiev.

Kultúra

Ďalším veľmi dôležitým aspektom pre turistov je kultúra. Nenechajte si ujsť navštevu románskych kostolov Sant Cristofol d'Anyos a Sant Climent de Pal. Pokiaľ máte záujem o múzeá, domovské múzeum Casa Rull v meste Sispony dáva návštevníkom v priebehu devätnásteho storočia ochutnať životný štýl rodiny bohatých poľnohospodárov. Najvýznamnejším múzeom v meste La Massana je Farga Rossell, ktoré poskytuje prehľad o prevádzke jednej z najvýznamnejších zlievarní v Andorre.

História

Andorra má dlhú históriu. V roku 1278 sa Andorrské kniežatstvo zrodilo podpisom Pareágskej zmluvy medzi biskupom Urgell a grófom Foix, ktorú uznal aj pápež. ľudia tu žili ešte 5000 rokov predtým. Výsledkom je obrovské kultúrne dedičstvo, ktoré bolo v priebehu rokov uchovávané pre zvedavých návštevníkov. Nádherné kultúrne trasy, múzeá, ktoré popisujú zvyky a miestne tradície, alebo bohaté románske dedičstvo, ktoré súviselo s krajinou posledných 1000 rokov. Cestovanie v čase v Andorre je jednoduché, na palube autobusu sa nechajte viesť cez idylické prostredie medzi horami.

Gastronómia, miestna kuchyňa

Gastronomická ponuka v Andorre nadchne každého labužníka. Medzi miestne špeciality patria divé vtáky, zver, huby a zelenina. K dispozícii sú tradičné reštaurácie po celej oblasti a obchody v La Massana predávajú všetko od typických miestnych klobások až po najnovšie kulinárske módne trendy.

Bordes sú tradičné pyrenejské budovy z kameňa a dreva, ktoré sa v minulosti používali na skladovanie sena a poľnohospodárskych nástrojov. V súčasnosti sú z nich poväčšinou útulné reštaurácie, kde si môžete vychutnať autentickú horskú kuchyňu, ako je guláš (escudella), ktorý je vynikajúcou voľbou pre boj s chladným počasím. Trinxat je chutná vyprážaná mäsovo zeleninová zmes, horská ryža alebo tanier slimákov pre fajnšmekrov. Zákazníci si môžu vybrať z kvalitnej súčasnej a kreatívne kuchyne, ktorú priamo ovplyvnili šéfkuchári zo susedného Francúzska a Katalánska.

Kúpele, wellness

Caldea využíva bohaté horúce pramene v Andorre a vytvára nový koncept voľného času a wellness, kúpeľné rekreácie. Je to deň s vodou a všetkými jej formami a kultúrnymi prejavmi, od vodnej pary až po ľad, od Fínskeho po Japonské wellness. Areál s rozlôohou 30.345 m2 ponúka širokú škálu aktivít, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť rovnaké návyky a rituály, ako ich realizujú rôzne civilizácie.

Pod sklenenou kupolou, ktorá predstavuje Andorru (zelená jar a leto, pestrá jeseň a biela zima) a približne 6.000 m2 kúpeľného rekreačného priestoru ponúka Caldea dve oblasti: termoludskú oblasť a wellness Area.

Zábava v Andorre a nočný život

Deň môžete prežiť v zime na lyžiarskych svahoch, ale nočný život je teplý a priateľský. Bary, krčmičky a kluby v celej krajine praskajú pod návalom smädných, po tanci alebo hudbe túžiacich návštevníkov, dobrá zábava končí až s koncom dňa. Stačí len počúvať živú kapelu v krčme stojac s pohárom drinku v ruke a ak sa vám neminula úplne všetka energia na lyžiarskych svahoch, tak parket dokoná čo treba. Najzdatnejší končia až za svitania.

Obchody a nakupovanie

Andorra je unikátnou nákupnou destináciou. Viac ako 1.500 obchodov a obchodíkov sústredených na niekoľkých hektárochv, pre skvelý zážitok z nakupovania. Môžete si byť istí, že nájdete to, čo hľadáte. Dizajnérsky a luxusný tovar, móda, šperky, krása, parfumy, liečivá alebo elektronika, všetok tovar je k dispozícii sedem dní v týždni. Andorru charakterizujú priateľské malé obchody s pôvabom a nádherou butikov, ktorým nič nechýba oproti tým, vo veľkých svetových metropolách. Ceny sú však nižšie, keďže daňové sadzby v Andorre sú nižšie ako sadzby v EÚ. Netreba dodávať, že sa môžete vybaviť od hlavy až po špičku vo vynikajúcich obchodoch, ktoré sa špecializujú na lyžovanie a horské športy. Platí sa tu Eurom, napriek tomu, že Andorra nie je členom EÚ.

Lyžovanie Andorra

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost