Borovec

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky v Bulharsku

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Borovec

Lyžiarske stredisko Borovec (1.300 - 2.560 m n.m.) leží v pohorí Rila, 70 km od hlavného mesta Sofia. Patrí medzi najobľúbenejšie strediská pre zimnú rekreáciu v Bulharsku. Lyžovanie Borovec ponúka 58 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, ktoré obsluhuje 14 lanoviek a vlekov. Dva snowparky, detská lyžiarska škôlka, bežecké trate, možnosti pre freride, skitouring, množstvo prírodného snehu navyše podporené umelým zasnežovaním garantuje dobrú lyžovačku od decembra do apríla. Pre vášnivých lyžiarov možnosť lyžovania pri umelom osvetlení až na 8 zjazdovkách, množstvo vyškolených inštruktorov lyžovania pre snowboard i lyže, požičovne lyžiarskych potrieb. Pre nelyžiarov, turistika, vychádzky, wellness, sánkovanie, paragliding, večerná zábava.

rating 3.5
3.5/5

Lyžiarske stredisko Borovec

Lyžiarske stredisko Borovec (1.300 - 2.560 m n.m.) patrí medzi najväčšie bulharské lyžiarske strediská z hľadiska dĺžky a kapacity lyžiarskych tratí a lanových dopravných zariadení. Nachádza sa na severných svahoch hrebeňa Musala vo východnej časti pohoria Rila, uprostred stáročných borovicových lesov nad 1.300 m. Borovets je ideálnym miestom pre zimné športy a rodinnú dovolenku. Lyžiarske stredisko má tri časti - Sitniakovo, Yastrebetz a Markudjik. Všetky sú vzajomne spojené vlekmi a zjazdovkami, k dispozícii je 58 km zjazdoviek a 14 dopravných zariadení. Prevládajú ľahké a stredne ťažké zjazdovky, čo predurčuje Borovec za stredisko pre začiatočníkov a pokročilých, ideálna zimná rodinná dovolenka. Množstvo športových podujatí počas celej zimy môže byť zaujímavým spestrením pobytu. Borovec je pravidelným poriadateľom pretekov najmä európskeho pohára v lyžovaní, snowboarde a biatlone. V minulosti sem zavítala aj svetová lyžiarska elita.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.300 - 2.560 m n.m.
Sezóna: začiatok decembra - koniec apríla / 8:30-16:30 hod.
Zjazdovky: ľahké 24 km, stredné 29 km, ťažké 5 km
Zjazdovky celkom: 58 km
Lanovky a vleky: vleky 8, sedačky 4, kabínky 2
Lanovky a vleky celkom: 14 (16.000 os./hod.)
Heliport: 0
Záruka snehu: 60% (snežné delá 180 ks)
Ceny: Skipas Borovec
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), freeride (4*), snowpark (4*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 1.050 km
Destinácia: Lyžovanie Bulharsko

Lyžiarske stredisko Sitniakovo

Lyžiarske stredisko Sitniakovo - Centrálny Borovec - leží v nadmorskej výške 1350-1780 m, systém snehovej produkcie poskytuje celkovo 2.500 ha zjazdoviek. Sitniakovo je aj nočným lyžiarskym strediskom rezortu, ktoré poskytuje osem tratí s umelým osvetlením - Iglika, Rila, Martinovi Baraki 1,2,3 a 4, Rotata a spodná časť lyžiarskeho chodníka Sitniakovo. Nachádza sa tu aj jeden z dvoch freestylových parkov v rezorte - Snow Park Borosport - pred hotelom Rila.

Lyžiarske stredisko Yastrebetz

Lyžiarske stredisko Yastrebetz - leží v rozmedzí 1340-2369 m nad morom na celkovej ploche 2.500 ha. V hornej časti Popangelov sa nachádza druhý freestyle park v Borovets - Family Park Borosport. Každých 15-minút premávajú rýchle štvorkolky ako bezplatné kyvadlové skibusy z lanovky Yastrebets do Yastrebets express, ktoré sú určené len pre lyžiarov a snowboardistov.

Lyžiarske stredisko Markudjik

Ski centrum Markudjik - je najvyššie položená časť rezortu, leží v rozmedzí od 2.144 do 2.550 m n.m. Stredisko Markudjik je vybavené inovatívnym systémom snehového oplotenia, ktorý zabraňuje strate snehu počas veterného počasia. Počas sezóny snehová pokrývka dosahuje až 2m, čo poskytuje vynikajúce možnosti pre freeride alebo extrémne lyžovanie.

Zimná dovolenka Borovec

Podnebie v stredisku je mierne aj zimné obdobie je mierne a je bohaté na sneženie. Lyžiarska sezóna začína zvyčajne v polovici decembra a končí v apríli. Rezort ponúka vynikajúce možnosti pre zimné športy: vysokohorské lyžovanie, snowboarding, beh na lyžiach, freestyle, freeride a rekreačné lyžovanie. Nádherná zimná krajina, jasné slnečné počasie a modrá obloha s ponukou 24 lyžiarskych trás sa Borovets môže pochváliť viac ako 58 km zjazdoviek v horskom teréne. Zjazdovky sú navrhnuté pre všetky stupne obtiažnosti, rovnako vhodné pre začiatočníkov, pokročilých aj majstrov oblúkov.

Borovets dvakrát úspešne hosťoval vo Svetovom pohári v lyžovaní a jedenásťkrát v Európskom pohári, naposledy to bol slalom a obrovský slalom mužov vo februári 2014. Borovec je pre náročný terén v obľube aj medzi snowboardistami. Rezort ponúka rôzne druhy zložitosti a náročnosť, ako aj dva terénne parky - Snow Park Borosport v hornej časti Popangelovskej zjazdovky a Promo Park Borosport pred hotelom Rila v centrálnej časti strediska Borovec.

Musalenska cesta / skitour 15 km, bežecké trasy: 35 km, vybavenie pre biatlon, freestyle park: Snow Park Borosport pred hotelom Rila, Borokids Snow Park pre deti, 8 zjazdoviek s umelým osvetlením pre nočné lyžovanie - Martinovi Baraki, Rotata, Iglika, Rila a spodná časť lyžiarskej cesty Sitniakovo. Celkový počet snehových diel v lyžiarskych strediskách Yastrebets a Sitniakovo: 175, dostatok príležitostí pre freeride.

Zábava pokračuje do neskorých večerných hodín s večerným lyžovaním k dispozícii až do pol noci. V prevádzke sú tiež početné krčmy, útulné taverny a nočné kluby, ktoré nájdete v centre rezortu.

Pre bežky

Bežecké lyžovanie bežecké a biatlonové trate boli navrhnuté v súlade s požiadavkami medzinárodnej lyžiarskej federácie a požiadavkami medzinárodnej únie pre biatlon. Lyžiarske stredisko Borovec ponúka bežkárske trate v oblastiach Široká Poliana a Varnika, resp. 3,5 km a 10 km a tiež chodník v Športovom centre Bistrica s dĺžkou 10,5 km, ktorá sa pravidelne upravuje a je vybavená technickým zasnežovaním.

Borokids Park je priestor určený pre deti a ich objavovanie lyžovania a všetkých zimných športov. Prostredníctvom hry deti robia prvé kroky týmto smerom a oboznámia sa s technikami, budujú základy a lásku k zimným športom. Magický dopravný pás, kolotoč a lyžiarsky slalom pomôžu deti naučiť sa základy zimných športov za 4-5 dní. Detský park sa nachádza v srdci rezortu, na úpätí svahu, pred hotelom Rila.

Snowpark Borosport

Borosport je priekopníkom v aktívnom vývoji a podpore voľného štýlu a každú sezónu ponúka nespočetné nové výzvy. V zime si v rezorte môžete vychutnať terénny park Snow Park Borosport pred hotelom Rila, ktorý je navrhnutý tak, aby inšpiroval vašu kreativitu a vítal tak začiatočníkov aj pokročilých jazdcov. Snow Park Borosport máva zvyčajne nasledujúce prvky: dve koľajnice, nasledované dvoma malými skokmi (3m), štyrmi potrubiami a jednou dúhovou krabicou - ideálne pre začiatočníkov, potom ďalší malý skok a keď sa cítite pripravený na veľký 6m skok, je tu tiež. Snow Park Borosport pravidelne hostí preteky a podujatia ako: Red Bull Fragments, Air and Jib Challenge, DC Big Spin, preteky National Slope Style a Big Air.

Inštruktori lyžovania viac ako 150 lyžiarskych trénerov prispieva k hodnote a uznaniu školy ako špičkovej lyžiarskej školy v Bulharsku a zároveň školy patriacej medzi najlepšie v Európe. Lyžiarska škola ponúka špeciálne programy určené pre všetky vekové kategórie a úrovne zručností. Okrem lyžiarskych a snowboardových kurzov, každú stredu večer počas zimnej sezóny, hostí Borosport nezabudnuteľnú akciu - Nočná lyžiarska výstava.

Lyžovanie Bulharsko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost