V Rimini je veselo

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Rimini

Rimini so svojimi pohostinnými plážami a perfektne vybavenými prímorskými letoviskami patrí k najznámejším a najpopulárnejším cieľom dovolenkárov v Taliansku. Svojim návštevníkom ponúka oddych na piesočnatých plážach, ktoré sú vďaka svojej šírke a pozvoľnému vstupu do mora ideálne pre rodiny s deťmi. Dlhé zlatisté pláže s jemným pieskom posiate radmi farebných slnečníkov, športoviská, vodné atrakcie, zábavné parky, starobylé pamiatky v historických jadrách mestečiek, elegantné obchodné centrá, nespočetné kaviarne, reštaurácie, pizzerie, bary, diskotéky, ale aj kultúrne podujatia všetkého druhu – to je typický dovolenkový obraz tejto časti jadranského pobrežia.

Letovisko Rimini

Nespornou výhodou dovolenky v Rimini je obrovská kapacita strediska, ale nákup dovolenky si nenechávajte na poslednú chvíľu. Last minute sa tu nenosí. Stredisko je svetovo známe, obľubuje ho napríklad ruská klientela, a tak má Rimini skôr opačný problém, než sú nepredané lôžka. Ďalšou výhodou je rozsiahla pláž, kde natrafíte na všetky druhy zábavy, aké by ste od dobrej pláže očakávali. Mierne sa zvažujúce more s jemným pieskom na dne je ideálne a hlavne bezpečné pre malé deti. Rodičia sa môžu pokojne venovať relaxu a čerpaniu energie, zatiaľ čo sa ich ratolesti vyhrajú budovaním hradov z piesku. Ďalšími veľkými lákadlami sú vodný park Aquafan v Riccione, zábavný park Fiabilandia v Rivazzura, park Italia in Miniatura vo Viserba, či Delfinárium Oltremare. Vďaka až 11 tematickým parkom sa pobrežie tejto časti Talianska nazýva aj Riviéra parkov. Okrem zábavy v parkoch môžete spoznať jeden z mini štátov sveta San Marino a možno si odtiaľ priniesť na pamiatku vzácnu sanmarínsku dvojeurovku.

Fotogaléria

Pláž

 • asi 30km dlhý úsek pobrežia Jadranského mora
 • zlatý jemný piesok
 • pozvoľný vstup do mora
 • vlnolamy v časti Rimini Nord, bez vlnolamov v časti Rimini Sud
 • pláže sú rozdelené na menšie sektory, plážové kluby - Lido / Bagno - ktoré poskytujú kompletné služby
 • aktivity a programy na pláži pre všetky vekové kategórie
 • bary a reštaurácie priamo na pláži
 • wifi na mnohých plážach zdarma / v cene servisu
 • detské ihriská, športoviská aj pre dospelých
 • slnečníky, ležadlá a kreslá k dispozícii na prenájom - už v cene niektorých ubytovaní, alebo za poplatok na mieste
 • úseky voľnej pláže, kam je vstup možný bez poplatku

Rodina / deti

Rimini je ideálnou destináciou na rodinnú dovolenku. Deti a tínedžeri všetkých vekových kategórií si tu prídu na svoje. Pláž je ideálna pre najmenšie deti, ktoré sa zahrajú v piesku a ich prvé kroky do mora budú na pozvoľne sa zvažujúcej pláži celkom bezpečné. Väčšie deti zabavia minikluby a animačné programy na plážach. Jednotlivé pláže - tzv. Lido alebo Bagno - majú rôzne programy a vybavenie, niektoré sú orientované viac na rodiny s deťmi, iné na oddychovú dovolenku pre dospelých. V neposlednom rade sú veľkým lákadlom pre rodiny s deťmi rôzne vodné a tematické parky v stredisku, v Rimini nuda určite nehrozí.

Gastronómia

Talianska stredomorská kuchyňa nesklame ani v Rimini. Dominujú ryby, morské plody, zelenina, cestoviny a dobré víno. Navštívte miestne rybie reštaurácie, pizzerie, taverny a nechajte si poradiť s výberom miestnych špecialít a sezónnych delikates. Čaká vás kulinársky zážitok!

Nočný život / zábava

Keď príde na zábavu a nočný život, Rimini je asi najvychytenejšie prímorské letovisko v Taliansku. Nespočetné množstvo klubov, diskoték, večerná promenáda a tiež často organizované koncerty lákajú do strediska mladých ľudí cestujúcich za zábavou. Rimini odporúčame aj ako destináciu pre letný firemný teambuilding pri mori - ponuku pripravíme na mieru.

Ceny

V porovnaní s inými časťami Talianska, napríklad Benátskou riviérou, je ubytovanie v Rimini lacnejšie. Hotely v 3* kategórii sú dostupné aj pre klientov, ktorí hľadajú cenovo výhodnú dovolenku. Veľa hotelov však nemá v cene zahrnutý plážový servis (prenájom slnečníkov a ležadiel / kresiel na pláži), treba teda počítať ešte s výdavkom cca € 100 - 150 /týždeň, podľa termínu, pláže, vybavenia, vzdialenosti ležadiel od mora a pod. V stredisku sa nájdu aj voľné pláže, kde sa za vstup neplatí. Vzhľadom na množstvo atrakcií v stredisku odporúčame vybaviť sa dobrým "vreckovým".

Podujatia, Eventy

Dátum 4. júl sa dá v západnej kultúre dobre zapamätať - v Spojených štátoch slávia deň nezávislosti. Nuž a niekde okolo tohto dátumu, prvý júlový piatok, sa v Rimini koná takzvaná Ružová noc, niečo ako oslava Silvestra a Nového roku uprostred leta. Noc sprevádza množstvo podujatí, koncerty, ružové osvetlenie a aj veselí účastníci sa obliekajú do ružových farieb.

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 900km, B. Bystrica 1.140km, Košice 1.240km, komfortná dostupnosť autom po diaľnici
Najbližšie letisko: priamo v Rimini - chartrové lety, Bologna 120km
Železničná stanica: priamo v Rimini
Autobus: sezónna kyvadlová doprava autobusom do Talianska od CK Reny.

Riviéra Parkov

Okrem mora a pláží ponúka Rimini návštevníkom bohatú ponuku zábavy v tematických parkoch Italia in Miniatura, Aquafan, Fiabilandia, Mirabilandia, Oltremare, Akvárium, Atlantica, ZOO Safari, Casa delle Farfalle, Saline Cervia a Ruota Panoramica. Vďaka vymenovaným parkom a atrakciám sa tunajšie pobrežie nazýva aj Parková riviéra alebo Riviéra parkov.

Italia in miniatura
Spoznať celé Taliansko za jeden deň? V tématickom parku Italia in miniatura to zvládnete. Park sa nachádza v Rimini - Viserba a je preň príznačný slogan "všetky parky v jednom parku". Naozaj tu môžete vidieť všetky významné miesta a pamiatky v dokonalých zmenšeninách, rozmiestnené na makete Talianska. Pribúdajú už aj pamiatky Európy. V parku nájdete aj zábavný lunapark, môžete sa previezť na člnkoch a prezrieť si zmenšené Benátky z jedinečnej perspektívy. Zážitok pre malých i veľkých.
Otváracia doba: 09:30-19:00
Adresa: Via Popilia 239, Viserba di Rimini
Ako sa tam dostanete: Autobus č.8 z vlakovej stanice Rimini
Vstupné: € 23 /dospelý – u delegátky € 21, €17 /deti od 1m do 140cm a seniori nad 65 rokov, deti do 1m zdarma. Vstupenka platí 2 dni. Na lístok je potrebne dať sa odfotiť (bez poplatku).

Fiabilandia
Park Fiabilandia je talianska obdoba Disneylandu, vaše deti sa tu vyšantia do sýtosti. Zábavný park sa nachádza v Rimini - Rivazzurra, južne pod centrálnou časťou Rimini. Deti tu objavia množstvo známych hrdinov, Petra pana, kapitána Nema, rodinku Adamsovcov, Bufallo Billa a zajazdia si na rôznorodých zariadeniach.

Aquafan
Vodný park Aquafan ponúka množstvo mokrej zábavy pre deti aj dospelých. Nájdete ho v najjužnejšej časti Riccione. Ak ho spoločne s vašimi deťmi navštívite hneď prvý deň dovolenky riskujete, že sa v mori už do konca dovolenky nebudú chcieť kúpať :) Aquafan je jeden z najväčších vodných parkov na Jadranskom pobreží s množstvom vodných atrakcií, tobogánov, šmykľaviek atď.
Otváracia doba:
Adresa: Via Ascoli Piceno 6, Riccione
Ako sa tam dostanete: Zo železničnej stanice v Riccione autobus č.58, zo železničnej stanice v Rimini autobus č.11 na konečnú a potom prestup na č.58. Z Cattolica / Misano autobus č. 125 na konečnú do Riccione Piazzale Curiel a prestup na č. 58.
Vstupné: € 30 v pokladni /dospelý - u delegátky € 28, € 21 /dieťa 1m – 1,40m (rovnako u delegátky), deti do 1m zdarma. Vstupenka platí 2 dni. Na lístok je potrebne dať sa odfotiť (bez poplatku).

Mirabilandia
Najväčší taliansky zábavný park ponúka viac ako 40 atrakcií - rôzne kolotoče, tobogány, Dinopark... V areáli nájdete bary, reštaurácie a obchody so suvenírmi.
Otváracia doba: 10:00–18:00, v top sezóne od 05.07. do 31.08. 10:00-23:00
Adresa: Strada Statale 16 Adriatica, km 162, Savio Ravenna
Ako sa tam dostanete: Vlakom do Lido di Savio / Lido di Classe, z vlakovej stanice premáva pravidelná autobusová linka priamo do Mirabilandie.
Vstupné: € 36 /dospelý – u delegátky € 30, € 29 /dieťa do 10 rokov a 140cm (rovnako u delegátky), deti do 3 rokov a 1m výšky zdarma. Vstupenka platí 2 hneď po sebe nasledujúce dni.
Výlet s dopravou: Akcia Mirabilandia, vstup na 1 deň + preprava autobusom len za € 27 /osoba, každú stredu.

Oltremare
Tématický park ktorý zahŕňa delfinárium, farmu so zvieratkami, akváriá s morskými koníkmi z celého sveta atď.
Otváracia doba: 10:00-18:00, od 22.06. do 31.08. 10:00-19:00
Adresa: Via Ascoli Piceno 6, Riccione
Ako sa tam dostanete: Zo železničnej stanice v Riccione autobus č.58, zo železničnej stanice v Rimini autobus č.51 alebo č.11 na konečnú a potom prestup na č.58.
Vstupné: € 26 /dospelý - u delegátky € 24, € 20 /dieťa 1m – 1,40m (rovnako u delegátky), deti do 1m zdarma. Vstupenka platí 2 dni. Na lístok je potrebné dať sa odfotiť (bez poplatku).

Akvárium Cattolica
V Akváriu Cattolica - Le Navi na vás čakajú žraloci, tučniaky, medúzy a ďalších 3000 rýb z celého sveta. Je to najväčšie akvárium na Jadranskom pobreží.
Otváracia doba: 9:30-16:30, od 22.06. do 31.08. v čase 10:00-21:30
Adresa: Piazzale delle Nazioni 1/a, Cattolica
Ako sa tam dostanete: z Rimini autobusom č.11 do Riccione na konečnú na Piazzale Curiel a prestup na autobus č.125, výstup na zástavke č. 71.
Vstupné: €20 /dospelý – u delegátky € 18, € 16 /deti od 1m do 140cm (rovnako u delegátky), deti do 1m zdarma.

Atlantica
Vodný park Atlantica má dlhoročnú históriu, funguje už od roku 1988. Nachádza sa v Cesenatico, ponúka množstvo tobogánov, vysokých šmýkľaviek, príbojové vlny a sprievodný program skupinových športov, tancov a animácií.

ZOO Safari
ZOO Safari Ravenna sa nachádza neďaleko parku Mirabilandia. V parku je možné pozorovať okolo 700 zvierat 100 rôznych druhov, vrátane divých zvierat, ktoré žijú mimo klasických klientok. Je to prvý park svojho druhu v Európe. Pomedzi divé zvieratá medzi ktorými sú aj žirafy, zebry, hrochy, levy a tigre sa preveziete po 4km dlhom okruhu autom, autobusom, vláčikom alebo elektromobilom. Pešia zóna vedie medzi bežnými tuzemskými zvieratami, ako sú kravy, ovce, kozy a kone, ale aj obrie korytnačky a stretnete aj malé opice známe z filmu Madagaskar...

Casa delle Farfalle
Dom motýľov v Milano Marittima. Prejdite sa s deťmi v skleníku veľkom 500m2, ktorý je domovom 40 rôznych druhov motýľov. Prehliadku doplní Dom hmyzu a tiež edukatívna výstava, v priľahlej záhrade je ihrisko.

Saline Cervia
Soľné bane a mokrade pri Cervii, ktoré sú domovom 2.000 plameniakov a 100 druhov vtáctva. Unikátny park, kde sa oboznámite so spôsobom zberu soli, ktorá sa tu ťaží tradičným spôsobom, s použitím drevených nástrojov. Ochutnajte miestnu "sladkú" morskú soľ Camillone. Alebo pozorujte vtáctvo pri plavbe po spleti 46km vodných kanálov.

Ruota Panoramica
Panoramatický výhľad na Rimini z ruského kolesa vysokého 55 metrov. Nachádza sa rovno pri pláži a hlavnom turistickom prístave v Rimini Marina Centro a má až 28 kabíniek. V jeho blízkosti nájdete aj iné atrakcie ako napríklad veľké minigolfové ihrisko.

Parková riviéra Rimini

Výlety

Stredisko Rimini a jeho blízke aj vzdialenejšie okolie ponúka bohaté možnosti na spestrenie dovolenky pri mori výletom na zaujímavé miesta. Navštíviť ich môžete individuálne, v deň a čas, ktorý sa vám hodí, s využitím vlastnej alebo miestnej dopravy. Alebo sa pridáte ku organizovanej skupine viacerých klientov. V Rimini máme stálu delegátku, na ktorú majú naši klienti počas pobytu kontakt. Je k dispozícii pre prípady, kedy potrebujú klienti pomoc, no tiež sprostredkuje zaujímavé fakultatívne výlety a zakúpite si u nej zvýhodnené vstupenky do zábavných a tematických parkov v oblasti. Zmena cien a otváracích hodín vyhradená, aktuálne info na mieste.

Trhy
Nenechajte si ujsť príležitosť nasať lokálnu atmosféru a nakúpiť typické miestne produkty či chutné suveníry. Všetky trhy sa konajú v hlavnej sezóne približne od 8:00 do 12:30 hod v týchto dňoch a lokalitách:
Rimini – v stredu a v sobotu na námestí Piazzale Gramsci (Santa Rita, parcheggio ex Padane, Via Castelfidardo, Via Dante - IV Novembre, Piazza Tre Martiri, Arco d'Augusto)
Viserba – v pondelok v Parco Don Tonino Bello
Torre Pedrera – v nedeľu na Via Diredaua
Cattolica – v sobotu na Piazza de Curtis a Via Petrarca
Riccione – v piatok na Piazza Unitá, Via Ruffini a Monghetti

Prehliadka Rimini
Prehliadka najvýznamnejších pamiatok historického centra Rimini: most Ponte Tiberio, Arco d´Augusto, Tempio Malatestiano, atď. Začiatok prehliadky je zo železničnej stanice Rimini vždy v stredu o 16:00.
Cena: € 7 /osoba
Cena zahŕňa: prehliadku mesta so sprievodcom a vstupy.
Spojenie do centra pre klientov z ostatných častí strediska:
Vlak Cesenatico - Rimini 15:08 odchod - 15:35 príchod / Rimini - Cesenatico 18:37 odchod - 19:03 príchod, cena lístku na vlak € 3,05 /jednosmerne
Vlak Viserba - Rimini 15:28 odchod - 15:35 príchod / Rimini - Viserba 18:37 odchod - 18:42 príchod, cena lístku na vlak € 1,50 /jednosmerne

San Marino
Taliansko je zaujímavé výskytom dvoch samostatných miništátov na svojom území. Návštevníci hlavného mesta Talianska Ríma určite nevynechajú prehliadku pápežského mini štátu Vatikán. Pre dovolenkujúcich na plážach v Rimini sa núka podobná atrakcia. Miništát San Maríno sa nachádza na neďalekom kopci. Na hranice San Marina je to z Rimini iba 10km, do centra hlavného mesta 22km.
San Marinu sa oplatí obetovať z ležania na pláži a kúpania v mori poldňový výlet. Navštevu absolvujte indivisuálne alebo s delegátom, ktorý vám ukáže všetko dôležité a pridá kvalifikovaný komentár. S Talianskom má San Marino colnú a menovú úniu, používa menu EURO, napriek tomu, že nie je členom EÚ. Skúste priamo na mieste zohnať pre šťastie alebo na pamiatku miestnu dvojeurovú mincu, ktorá je z kolekcie euro mincí najvzácnejšia.
Fakultatívny výlet do najstaršej a najmenšej republiky na svete zahŕňa: návštevu historického centra s možnosťou lacnejších nákupov a ochutávku likerov, dopravu do San Marina a späť do miesta nástupu.
Odchod z hotela medzi 07:30-09:00.
Cena - podľa miesta nástupu: Rimini € 15, Riccione € 16, Bellaria € 17, Cattolica € 17, Cesenatico € 20, Pesaro € 23 /osoba.

Rím - celodenný výlet
Rím: večné mesto. Hlavné mesto Talianska a mesto Vatikánu, sídlo pápežov a srdce katolíckeho sveta. Podľa legendy bol Rím založený v roku 753 p.n.l. Jeho nadvláda sa rozšírila na Taliansko a neskôr na celý svet, kam Rimania prinášali civilizáciu. Po páde Rímskeho impéria mesto ostalo mesto i naďalej centrom katolíckeho sveta a patrí ku najnavštevovanejším miestam planéty.
Cena: € 80 /dospelý, € 40 /dieťa 3-11 rokov. Príplatok za nástup Cattolica, Bellaria € 5, Gatteo, San Mauro, Cesenatico, Milano Marittima € 20
Cena zahŕňa: Doprava komfortným autobusom, služby hostesky, prehliadka mesta.

Florencia - celodenný výlet
Florencia: centrum umenia. Svoje odkazy tu zanechali najväčší umelci - od Danteho po Macchiavelliho, od Leonarda po Michelangela, od Masaccia po Donatella. Námestie Piazza della Signoria, Dóm a Krstiteľnica, palác Palazzo Vecchio, Giottova zvonica, most Ponte Vecchio sú len niektorými z pamiatok ktoré robia z Florencie nezabudnuteľné mesto.
Cena: € 60 /dospelý, € 30 /dieťa 3-11 rokov. Príplatok za nástup Cattolica, Bellaria € 5, Gatteo, San Mauro, Cesenatico, Milano Marittima € 9
Cena zahŕňa: Doprava komfortným autobusom, služby hostesky, prehliadka mesta.

Verona a jazero Garda - celodenný výlet
Romantický výlet do Verony - mesta Rómea a Júlie doplnený krásou obľúbeného talianskeho jazera Lago di Garda. Budete mať možnosť vidiet rodný dom Júlie, skvost románskej architektúry baziliku San Zeno a preslávený rímsky amfiteáter.
Cena: € 70 /dospelý, € 35 /dieťa 3-11 rokov. Príplatok za nástup Cattolica, Bellaria € 5, Gatteo, San Mauro, Cesenatico, Milano Marittima € 9
Cena zahŕňa: Doprava komfortným autobusom, služby hostesky, prehliadka mesta.

Bologna a Ravenna - celodenný výlet
Bologna je mestom mnohých tvárí, veľmi dávnej a jedinečnej histórie, sídlo najstaršej univerzity v Európe. Trasa prehliadky umožní videť dve veže Torre degli Asinelli, námestie Piazza Magiore s fontánou Neptúna. Ravenna je bývale hlavné mesto zapadorímskej ríše. Množstvo historických pamiatok s ranými kresťanskými mozaikami.
Cena: € 60 /dospelý, € 30 /dieťa 3-11 rokov
Cena zahŕňa: Doprava komfortným autobusom, služby hostesky, prehliadka mesta.

Benátky - celodenný výlet
Mnohí už navštívili toto nádherné romantické mesto a mnohí sa sem radi vracajú. Určite stojí za to spojiť túto návštevu s výhliadkovou plavbou. Program: Odchod v skorých ranných hodinách. Príchod na Trochetto, odchod lodným taxikom k námestiu sv. Marka. Návšteva predajne svetovo známeho skla z Murana. Prohliadka mesta, pri ktorej okrem iného uvidíte námestie sv. Marka s bazilikou, kampanilou, most Ponte Rialo a Ponte dei Sospiri. Fakultatívne možnosť plavby na gondole. Návrat do Rimini vo večerných hodinách. Cena: € 70 /dospelý, € 35 /dieťa 3-11 rokov, deti do 3 rokov zdarma. Príplatok za nástup Cattolica, Bellaria € 5, Gatteo, San Mauro, Cesenatico, Milano Marittima € 9
Cena zahŕňa: Dopravu komfortným autobusom, služby hostesky, prehliadku mesta.
Cena nezahŕňa: vstupy a individuálne prehliadky interiérov pamiatok.

Jednotlivé časti Rimini od severu na juh

Rimini je letovisko na východnom pobreží Talianska, ktoré obmýva Jadranské more. Hoci dnes už tvoria takmer nepretržitú líniu jednej prímorskej riviéry, jednotlivé časti Rimini vznikali v rôznych obdobiach a až ich rozširovaním a dobudovaním sa pospájali a vytvorili dlhé súvislé letovisko, ktoré zaberá takmer polovicu prímorskej oblasti regiónu Emilia Romagna.

Jednotlivé časti Rimini bývajú rozdelené užšími a širšími vodnými kanálmi, ktoré ústia do mora. Spojenie medzi nimi je zabezpečené autobusovou dopravou, ktorá pohodlne zabezpečuje pohyb turistov po celom pobreží. Autobusová linka č. 4 jazdí na trase Rimini Centro (východzia stanica) smerom na sever - Rivabella - Viserba - Viserbella - Torre Pedrera - Bellaria Igea Marina - San Mauro Mare (konečná). Opačným smerom na juh jazdí linka č. 11 Rimini - Delfinárium - Rimini Terme (kúpele) - Riccione. Lístok na autobus zakúpite v trafike alebo v automatoch na mince, ktoré sú pri väčších zastávkach.

Tí, ktorí sa chystajú ešte len prvý krát na dovolenku do Rimini sa nás často pýtajú, prečo toľko častí Rimini uvádzame v popisoch a zoznamoch ubytovania na našich webových stránkach. Pripravili sme pre vás pár orientačných bodov a praktických informácií o častiach Rimini, ktoré pomôžu vybrať správne miesto dovolenky na 30 kilometrov dlhom úseku pobrežia. Strediská sú v zozname zoradené v takom poradí, ako nasledujú na pobreží od severu na juh.

Bellaria, Igea Marina, San Mauro a Mare
Severne od Rimini ležiace strediská Bellaria, Igea Marina a San Mauro Mare samosprávne už nepatria k Rimini, avšak opticky na Rimini nadväzujú a prakticky sú s centrom aj spojené miestnou autobusovou dopravou. Do letovísk premáva autobusová linka č. 4. Pláže sú podobne ako v ostatných častiach Rimini, piesočnaté s jemným zlatistým pieskom. Pred morským príbojom chránia pokoj na plážach vlnolamy.

Torre Pedrera
Severná časť Rimini, autobusy z centra tadiaľto pokračujú do severnejších stredísk Bellaria, Igea Marina a San Mauro Mare. Na juh do centra Rimini je to 7km, autobusom asi 20 minút. Dostupnosť tejto časti Rimini je najlepšia keďže výjazd z diaľnice A14 vedie priamo do Torre Pedrera.
V posledných rokoch sa miestne turistické organizácie a tiež hotely v tejto časti akosi viac “pretekajú” a vylepšujú služby, čo je pre klienta dobrá správa. Pestrosť typov ubytovania je tu taktiež široká, od apartmánov a rezidencií, cez malé rodinné hotely až po veľké 4* hotely. Dvojkilometrovú pláž chránia vlnolamy.
Napriek väčšej vzdialenosti historického centra Rimini ani v Torre Pedrera nechýba rušné komerčné centrum, promenáda s obchodmi, butikmi, reštauráciami, pizzeriami, barmi a typický trh, ktorý sa koná raz do týždňa. Torre Pedrera má aj vlastnú históriu, pomenovanie má po starej veži (Torre) postavenej pápežským štátom v roku 1673, kedy sa obydlia stavali z riečnych kameňov. Vďaka svojej polohe vtedy stredisko zohrávalo dôležitú úlohu pri obrane pred Turkami a pirátmi.

Viserbella
Viserbella = malá Viserba :) Platí tu všetko ako pri sesterskej časti podobného mena. Asi uprostred medzi nimi dopĺňa pláž turistický prístav, kotvisko jácht. Lode súvisia s rybolovom, bez neho by ste si nepochutili na rybích špecialitách a morských plodoch. Viserbella je oblasťou rybárov, o čom vás presvedčí aj výstava, na ktorej sa môžete zoznámiť so spôsobom obstarávania potravy z mora, kde je prezentované tradičné rybárske vybavenie.

Viserba
Vlnolamy sú tu rovnobežné s pobrežím, až vo Viserbelle sa mierne natáčajú na stranu, ako je viditeľné aj z google mapy pri nastavení satelitného zobrazenia. More je tu pokojné, pláž tak, ako všade v tejto oblasti, s jemným zlatistým pieskom. Viserba bola prvá, ktorá vznikla severne od centra Rimini, t.j. časti Rimini Nord. Vybavenie strediska, rôzne akcie a programy organizované miestnym turistickým združením zaručia, že sa nudiť na dovolenke nebudete. Určite nevynechajte návštevu parku Italia in Miniatura, ktorý je atrakciou lákajúcou turistov nie len z Rimini. Výletom po parku si urobíte exkurziu po celom Taliansku, len sa na monumenty nebudete pozerať vysoko nahor, ale dole. Uvidíte rímske Koloseum, milánske Duomo, Mont Blanc alebo jazero Lago di Garda - všetko vytvorené vo fascinujúcich zmenšeninách. Park nadchne malých i veľkých návštevníkov. Bonus pre vaše zdravie, vo Viserbe vyviera prameň Sacramona, ku ktorému má verejnosť voľný prístup. Voda má priaznivé účinky na trávenie a očistu organizmu.
Ubytovanie v časti Viserba či Rivabella je vyhľadávané aj návštevníkmi rôznych veľtrhov, ktoré hojnom počte organizuje výstavisko Rimini Fiera. Keďže výstavy často sprevádzajú dopravné zápchy, bývať vo Viserbe znamená dostať sa na Fieru najrýchlejšie...

Rivabella
V časti Rivabella sú vlnolamy takmer úplne pri pláži, natočené smerom ku veľkému riminskému kanálu, ktorý oddeľuje Rivabella od centrálnej časti San Giuliano. Chránená pláž je vhodná hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré zároveň milujú jemný piesok. Do centra sú to len 2km, pohodlné spojenie miestnou autobusovou dopravou. Letné večery spestrujú typické regionálne tance Liscio a najmä nespočetné možnosti ochutnávok toho, čo návštevníci Talianska milujú svorne: víno a morské plody. Možno vám zachutí miestny koláč ciambella. Keď ide o miestne produkty, asi 200m od pláže za železničným priecestím nájdete fontánu Pantera, kde sa môžete napiť z diuretickej vody, ktorá pochádza z rovnakého zdroja ako známy liečivý prameň Sacramona, vyvierajúci v časti Viserba. K letnej dovoleke neodmysliteľne patrí aj šport, ihriská na futbal, softbal, tenis a podobne sú ako na pláži, tak aj v blízkom športovom centre. Večer oceníte príjemné posedenie pozdĺž prímorskej promenády, ideálnej na romantické prechádzky.

Vyššie uvedené strediská sú známe aj ako RIMINI NORD. Vlnolamy sú v tejto časti Rimini pozdĺž celého pobrežia. Niekoľko hotelov leží priamo na pláži, no väčšinou sú aj hotely v prvej línii od pláže oddelené cestnou komunikáciou. Priamo na pláži sa nachádzajú zmrzlinárne, bary, reštaurácie, sociálne zariadenia a iné plážové vybavenie.

San Giuliano
Štvrť v centre Rimini, ktorú od susedných častí delia dva kanály a spájajú mosty. Štýlová pláž je vraj najelegantnešia z riminskej riviéry. Prvá línia hotelov sa nachádza priamo pri pláži, nie sú od nej oddelené cestou. San Giuliano a Mare susedí s turistickým prístavom. Táto prímorská časť s hotelmi "Marina" je novšou časťou San Giuliano, panuje tu živá letná atmosféra tvorená promenádou posiatou príjemnými podnikmi. Architektonickou dominantou pri novom turistickom prístave je budova "La Prua" (luk) s obchodni, kanceláriami a reštauráciami so skvelým výhľadom na more a pláže. Staršia časť má názov "Borgo" a známa je aj z filmu Federica Felliniho "Amarcord", nájdete tu typické úzke uličky a malé domčeky.

Marina Centro
"Centro" je veľké historické centrum. Rimini je jedno z najväčších a historicky najstarších prímorských stredísk Jadranu s modernou kúpeľnou tradíciou. Kúpeľné zariadenia tu boli vybudované už v roku 1843. V Marina Centro je viacero historických pamiatok ako napr. Tibériov most, Augustov oblúk, Malatézky chrám, Mestské múzeum či Chirurgov dom. Moderné Rimini charakterizuje budova Univerzity a výstavisko Rimini Fiera. Dominantou časti Centro je turistický prístav so 680 kotviskami pre jachty a malé výletné lode, situovaný vedľa hlavného vodného kanála, v susedstve San Giuliano.
V Rimini Centro je tiež železničná stanica. V porovnaní s južnejšou časťou Palmovej riviéry, kde železnica vedie aj popri mori, v Rimini tomu tak nie je. Žiadna z častí strediska nemá hotely a iné ubytovania v prednej línii oddelené od pláže železnicou. V časti Centro však vedie popri pláži cestná komunikácia, žiadne z hotelov teda nie sú priamo na pláži.
Bývalé Delfinárium na pláži v centre nahradil park Leoni Marini s vystúpeniami uškatcov. V jeho susedstve sú ďalšie atrakcie, veľké ruské koleso, mini-golfové ihrisko aj menší detský park.

Bellariva
V časti Bellariva, podobne ako v Centro, hotely priamo na pláži nie sú. Medzi plážou a hotelovou zástavbou vedie prímorská cesta. Pláž je bez vlnolamov. Na železničnú stanicu v centre sú to asi 4km, časť je blízko výjazdu Rimini Sud z diaľnice A14. Výhoda dobrej dostupnosti strediska pre klientov prichádzajúcich vlastnou dopravou narastá v top sezóne, kedy premávka hustne a tvoria sa dlhé kolóny. Do centra Rimini premávajú nielen autobusy, ale aj trolejbusy (napr. linka č. 11).
Aj v Bellariva sa počas sezóny konajú rôzne párty a oslavy. Na pláži je viacero športových ihrísk k dispozícii všetkým hosťom, môžete si zahrať taliansky bowling, bocce, plážový volejbal či basketbal a podobne.

Marebello
V časti Marebello sa nachádzajú historické budovy. Staré kúpele stoja v prvej línii medzi hlavnou prímorskou cestou a Lungomare, ktorá ale nie je hlavnou cestnou komunikáciou, skôr prímorskou promenádou. Každopádne hotely nie sú ani na, ani priamo oproti pláži. Pláž oddeľuje pás zelene a kúpele, preto je potrebné na pláž vykonať aspoň 100 metrov chôdze. Časť s názvom "pekné more" (preklad názvu Marebello) sa pýši dobre vybavenou plážou, kde sa počas leta konajú aj športové súťaže, tradičné trhy s ochutnávkou vín regiónu Emilia Romagna, hudobné koncerty a krásne ohňostroje počas Ružovej noci začiatkom júla.

Rivazzurra
Bola vybudovaná ako posledná, najmladšia časť Rimini Juh. To môže byť výhodou napríklad pri výbere ubytovania, keďže vo všeobecnosti platí, že nie je ani tak dôležité koľko hviezdičiek hotel v Taliansku má, ako skôr kedy mu boli pridelené. Turistické združenie v oblasti Rivazzurra organizuje napríklad grilovanie rýb s podávaným vínom Sangiove. Tradičné letné trhy sa tu konajú v stredu večer. Ako inde v živých strediskách Talianska, aj tu sa konajú hudobné a gastronomické podujatia, sú tu puby, diskotéky. Medzi Rivazzurra a Miramare sa nachádza zábavný park Fiabilandia, považovaný za taliansku verziu Disneylandu, kde deti určite spoznajú svojich obľúbených kreslených hrdinov a potešia sa atrakciami.

Miramare
Presne medzi Rimini a Riccione, asi 5km od oboch sa nachádzajú priamo pri pláži kúpele Rimini Terme, medicínske centrum venujúce sa Thalasso (morsko-vodnej) terapii. V cene plážového servisu tak môžete využiť aj niektoré wellness procedúry. Medzinárodné letisko Federico Fellini okrem hľadiska leteckého spojenia so svetom zaujme aj možnosťou spestriť si dovolenku kurzom lietania. Z časti Rivazzurra sem “pretŕča” zábavný detský park Fiabilandia. Prezentácia tejto časti Rimini pôsobí skôr smerom k mladej klientele cestujúcej za zábavou. Cenovo dostupné ubytovanie v menších hoteloch penziónového typu, diskotéky, bary a tiež vynovená nákupná ulica Viale Olivetti bývajú ich hlavným lákadlom.

Bellariva až Miramare sa nazývajú tiež RIMINI SUD, viac menej plynule prechádzajú jedna do druhej. Nie sú oddelené vodnými kanálmi, až Riccione, resp. časť Fogliano Marina je oddelená od ostatných menším kanálom. V častiach Rivazzura a Miramare sú už úseky, kde predná línia hotelov opäť nie je od pláže delená cestnou komunikáciou, ale len prímorskou pešou promenádou. Rivazzura v celej svojej dĺžke, Miramare len čiastočne.

Riccione
Uvádzame už ako samostatné stredisko, hoci na Rimini plynule nadväzuje plážou i prepojením infraštruktúry a komunikácií. Riccione má svoje rozpoznateľné centrum s peknou promenádou a obchodmi. Jeho zvrchovanosť asi najlepšie dokazuje prítomnosť vlastných samosprávnych úradov. Riccione začína od Fogliano Marina na severe, najbližšší sused smerom na juh je 4km vzdialené Misano Adriatico. Jedinečná atmosféra, štýl, elegancia, módne trendy a radosť zo života, ktorá pozitívne naladí každého návštevníka. Široká, dobre vybavená pláž pri ústí rieky Marano prekypujúca životom aj v noci, vodný park Aquafan, diskotéky v kopcoch, to je len niekoľko z dôvodov, ktoré priťahujú mladých ľudí, aby zažili očarujúcu dovolenku.

Medzi Miramare a Riccione sa nachádza letisko, využívané najmä počas letnej sezóny na charterové lety. Napríklad ruskí turisti sem lietajú nielen v júli a auguste. Na dobré značkové nákupy vo vychytených obchodoch na Via Cecarini v Riccione či inde v Rimini nie je nikdy nesprávne ročné obdobie. Atmosféru štýlovej dovolenky v Taliansku je možné vychutnať si aj v iných, než letných mesiacoch.

Mapa

Poloha Rimini v centrálnej časti Talianska, po rozkliknutí sa zobrazia jednotlivé časti strediska.

Fórum / referencie

Boli ste v Rimini a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry? Napíšte tipy, čo si pri návšteve tohoto dovolenkového mega-strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať Rimini.

Blogy, články, odkazy

Linky, odkazy

  Ďalšie dovolenkové destinácie v regióne Emilia Romagna: Cattolica, Cesenatico, Lido Adriano, Lido di Savio, Milano Marittima, Riccione,
 • Rimini
 • alebo zvoľte iný taliansky región -› Taliansko regióny.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost