Doprava do Talianska

Väčšina našich klientov uprednostňuje individuálnu dopravu vlastným autom do Talianska, vďaka jeho výhodne dostupnej polohe voči Slovensku a stredu Európy. Pre tých, ktorí takúto možnosť nemajú zabezpečujeme do Talianska aj organizovanú dopravu prevažne autokarom (autobusom). Doprava premáva do vybraných stredísk, kde je o tento typ dovoleniek dostatočný záujem. Vzdielenejšie oblasti talianskej čižmy a tiež ostrovy sú dostupné aj leteckou dopravou. Letenky zabezpečíme na pravidelných linkách alebo aj k individuálne rezervovaným letenkám doplníme odvoz do hotela. Taliansko má dobrú sieť železničnej dopravy - časť klientov si zabezpečí dopravu vlakom individuálne, poradíme, kde sa to oplatí.

Doprava autobusom do Talianska

Pri zájazdoch s organizovanou autokarovou (autobusovou) dopravou odchádza autobus zo SR / ČR deň pred začatím pobytu a späť do SR / ČR sa vracia deň po pobyte. Autobusové pobyty sú 10-dňové, pričom ide o pobyt na 7 nocí + doprava. Pri ceste do Talianska odchádza bus v piatok, čas odchodu záleží od vzdialenosti destinácie a harmonogramu dopravcu. Cestuje sa cez noc a príchod do destinácie je v sobotu, spravidla dopoludnia, v závislosti od vzdialenosti strediska a dopravnej situácie. Pri ceste späť je odchod z destinácie v sobotu, väčšinou popoludní / večer, a príchod domov v nedeľu v dopoludňajších hodinách. Jednotlivé turnusy je možné spájať, t.j. pobyt 7 nocí – 10 dní, pobyt 14 nocí – 17 dní atď.

Autobusová doprava na Benátsku riviéru premáva každý týždeň v rozpätí 10.05. - 22.09.2019. Obsluhované sú strediská Lignano, Bibione, Caorle, Porto Santa Margherita, Eraclea Mare, Lido di Jesolo. Iné miesta môžu byť obsluhované na požiadanie a napr. len na okraj strediska bez zachádzania k ubytovaniu.

Autobusová doprava do stredu Talianska premáva predbežne v termínoch 21.06.-08.09.2019 a po augustovej výluke znovu 17.08.- 09.09.2018. Obsluhované sú strediská Cesenatico, Gatteo Mare, Rimini, Riccione, Pesaro, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica, Silvi Marina. V Rimini autobus nezachádza k ubytovaniu, stojí na hlavnej ulici na zastávke autobusu čo najbližšie k ubytovaniu.

Autobusová doprava na ostrov Ischia premáva predbežne v termínoch 10.05.-03.08.2019 a po augustovej výluke znovu 24.08.-05.10.2019. Obsluhované sú strediská Ischia a Forio, mestečko St. Angelo za príplatok. Doprava na Ischiu autobusom je možná iba s nástupom v Bratislave.

Nasleduje základná tabuľka obsluhovaných stredísk a nástupných miest, z ktorých dopravu zabezpečujeme v sezóne Leto 2019. Zmeny počas sezóny sú vyhradené, taktiež v prípade nenaplnenia potrebnej kapacity v určitom termíne nemusí byť doprava do daného strediska zabezpečená zo všetkých uvedených miest.

Cenník 2019

OblasťStrediskáObojsmerná dopravaJednosmerná dopravaObojsmerná miestenkaSpojenie 2 turnusovDoprava bez pobytu
Benátska riviéraLignano, Bibione, Caorle, Porto Santa Margherita, Eraclea Mare, Lido di Jesolo € 95 € 75 € 7€ 20€ 15
Emilia RomagnaCesenatico, Gatteo Mare, Rimini, Riccione € 120€ 90€ 7€ 20€ 15
Marche a Abruzzo - Palmová riviéraPesaro, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica € 130€ 100€ 7€ 20€ 15
Silvi MarinaSilvi Marina€ 140€ 105€ 7€ 20€ 15
ostrov IschiaIschia, Foriovyžiadaťvyžiadať-vyžiadať-
PugliaViestevyžiadaťvyžiadať-vyžiadať-

Ceny platia pre všetky cestujúce osoby bez rozdielu veku. Obojsmerná doprava v rozpätí dlhšom ako sú 2 týždne za sebou sa považuje za 2 jednosmerné dopravy.

Nástupné miestoPríplatok
Bratislavabez príplatku
Zeleneč, Trnava, Nitra, Piešťany, Nové Mesto n/Váhom, Trenčín€ 7
Bánovce nad Bebravou, Prievidza€ 7
Dubnica nad Váhom, Ilava, Považská Bystrica, Žilina€ 10
Martin, Ružomberok, Liptovský Mikul  14
Žiar nad Hronom, Zvolen, Banská Bystrica€ 14

Viac o doprave autobusom k pobytom CK Reny travel na stránke Doprava k pobytom autokarom.

Pozri tiež doprava autobusom do Chorvátska.

Doprava do Talianska 2024

Dopravu letecky zabezpečíme na požiadanie na pravidelných linkách rôznych leteckých spoločností. V sezóne 2024 sú priame lety z Bratislavy plánované do týchto miest v Taliansku (zmeny vyhradené):

  • Miláno - Bergamo (Lombardia) - letí sa pondelok, piatok, sobota / nedeľa
  • Rím - Ciampino (Lazio) - letové dni štvrtok, nedeľa
  • + čaká sa na potvrdenie letov:
  • Alghero (Sardínia) - letové dni ?
  • Bologna (Emilia Romagna) - letové dni ?
  • Catania (Sicília) - letový deň ?
  • Olbia (Sardínia) - letový deň ?

Na ďalšie letiská ako napr. Benátky (Veneto), Neapol (Kampánia / ostrov Ischia) či Lamezia Terme (Kalábria) lietajú letecké spoločnosti z nám dobre dostupného letiska vo Viedni - Schwechat, prípadne z Budapešti a takisto zo susednej Českej republiky (najmä Praha).

Doprava vlakom je plne v réžií klienta. Sieť železníc v Taliansku je dobre rozvinutá, železnica vedie pozdĺž pobrežia Jadranu, najmä v strednej časti Talianska priamo cez prímorské strediská. Podobne je tomu na Ligurskej riviére. Často sú využívané aj železničné spojenia vo vnútrozemí, napr. Rím - Neapol.

Ku obom týmto typom dopravy zabezpečíme transfer k ubytovaniu, t.j. odvoz klientov z letiska, resp. železničnej stanice do hotela / miestnej agenúty a späť. Trajekty zabezpečujeme pri pobytoch na Sardínii. Ponuku pripravíme na mieru na požiadanie klienta.

Viac informácií o doprave v Taliansku nájdete na stránke Doprava v Taliansku. Viac o doprave k pobytom CK Reny travel zas na stránke Doprava k pobytom.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost