Región plný atrakcií

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Emilia Romagna

Taliansky región Emilia Romagna s dlhoročnou turistickou tradíciou ponúka široké spektrum možností pre relaxačnú aj aktívnu dovolenku. Pobrežie lemované piesočnatými plážami so svetoznámou riviérou Rimini a Riccione, mestá plné historických pamiatok, múzeí či galérií ako Bologna, Modena, gastroturistika nie len v Parme, domove parmezánu a parmskej šunky, množstvo zábavných a vodných parkov - Mirabilandia, Fiabilandia, Italia in Miniatura, Aquafan a chlapci sa potešia možnosti navštíviť múzeum Ferrari v Modene či Maranello. Jednoducho región, kde sa nudiť nebudete.

mapa Emilia Romagna

Turistický sprievodca

Emilia Romagna je známy región na severe Talianska, do ktorého sa začleňujú mnohé často spomínané dovolenkové mestá. Každoročne ho navštevujú húfy turistov, ktorí sa sem často vracajú. Región Emilia Romagna tvorí deväť provincií: Boloňa, Ferrara, Forli-Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia a Rimini. Spolu zaberajú plochu cca 22 tisíc km2 a vďaka svojej popularite u turistov, príjemnému životnému štýlu, počasiu, hospodársky priaznivej situácii a mnohým ďalším výhodám, tvoria najhustejšie osídlený región Talianska.

Región Emilia Romagna je zvlášť prosperujúci, k čomu prispieva jeho výhodná geografická poloha. Zo severu ER lemuje rieka Pád, na východe Jadranské more a na juhu sa rozprestiera Apeninské pohorie. Apeniny a more pridávajú oblasti na atraktivite. Na území regiónu sa nachádzajú tak rovinaté územia ako aj kopce a hory, ale aj dva národné parky (Appennino Tosco-Emiliano, Campigna), mnohé regionálne parky a prírodné rezervácie, čo pridáva kredit v rámci turistického ruchu.

Okrem veľmi priaznivých pestovateľských podmienok, vďaka ktorým sa mnohými časťami území tiahnu ovocné sady, či rozľahlé pšeničné polia sa do povedomia vrýva aj svojou vinárskou tradíciou. Lambrusco, Sauvignon, Barbera, Gutturino, Trebbiano,... Hoc by ste i neboli vínnym znalcom, stačí si len zájsť do niektorej z vinárničiek a skúšať, čo Vám najviac zachutí. Okrem chutných mokov má čo ponúknuť aj severo-talianska kuchyňa so svojimi známymi delikatesami. Odporúčame neobísť preslávenú parmskú šuknu, lahodné cestoviny s bolognskou omáčkou, typickú domácu pochúťku Erbazzone (pikantný špenátový koláč), piacenzské Tortelloni a pisarei e Faso (drobné knedličky/ halušky s fazuľou), ferrarské burricche (plnené cestoviny), a pre maškrtníkov dávame do pozornosti čokoládovú tortu s mandľami Nera, či panspeziale (sladké korenené pečivo).

Nemenej dôležitými sú pre cestovný ruch významné mestá, ktoré sa spájajú s umením a menami mnohých svetoznámych artistov. Emilia Romagna (konkrétne Le Roncole – mestečko neďaleko Parmy) je rodiskom významného skladateľa Giuseppe Verdiho, ktorý ovplyvnil celú hudobnú tvorbu dielami akými sú napr. opery Ernani (1844), Dvaja Foscariovci (1844), Panna Orleánska (1845), Macbeth (1847), Zbojníci (1847), Rigoletto (1851) či La traviata (1853), Maškarný bál (1859), Don Carlos (1867), Aida (1871), Othello (1887), ale aj mnohé ďalšie kompozície. Nadšencov filmu by mohlo zaujímať, že Ferrara je rodiskom režiséra Michalengela Antonioniho, v Rimini sa narodil Federico Fellini, v Parme Bernardo Bertolucci a v Boloni Pier Paolo Passolini. Posledné mesto sa spája aj s narodením známeho taliansko-francúzskeho herca Lina Venturu.

Okrem významných mien sa v tomto regióne nachádza nespočetné množstvo najrôznejších historických a kultúrnych pamiatok. Nemožno zabudnúť spomenúť ani miestny automobilový priemysel, ktorý sa pýši značkami akými sú Ferrarri, Lamborghini, Maserati, De Tomaso, Ducati, Padani a i.

Ak chcete stráviť príjemné dni či týždne mimo domovizne, vychutnať si príjemné prostredie, morský vánok, poleňošiť na rozľahlých piesočnatých plážach, no zájsť si aj na mnohé výlety a pospoznávať na vlastné oči veci, o ktorých ste doteraz len čítavali a počúvali, Emilia Romagna Vám ponúka pestré možnosti.

Časť pobrežia regiónu Emilia Romagna sa nazýva tiež Riviéra parkov. Je to vďaka celkom 11 tématickým parkom, ktoré lákajú turistov rôznymi atrakciami a spestria dovolenku pri mori. Taliansko v miniatúrach, zábavý park pre deti Fiabilandia, vodný park Aquafan alebo menší Atlantica, zábavný park Mirabilandia, ruské koleso s panoramatickým výhľadom na Rimini a celé pobrežie, delfinárium Oltremare v Riccione, akvárium v Cattolica, ZOO Safari v Ravenna, Dom motýľov v Milano Marittima a soľné bane a mokrade, ktoré sú domovom plameniakov.

Milovníci talianskej kuchyne môžu spoznať proces výroby parmskej šunky Prosciutto a obľúbeného syra parmezán v ich domovskej Parme, odhaliť tajomstvo balzamikového octu v Modene alebo si dať originálne špagety z Bolone.

Motoristi sa cestou zastavia vo fabrike Ferrari v Maranello, kde navštívia Múzeum Ferrari s úchvatnými exponátmi. Neďaleko je ďalšie môzeum zvučného mena, v Sant Agata Bolognese je Múzeum Lamborghini. A kto zatúži vyskúšať si jazdu po Taliansku na Ferrari či inom originálnom stroji aj naživo, tomu zariadime prenájom a odporučíme zaujímavú trasu.

Linky, Odkazy

Mapa: Mapa Emilia Romagna
Organizovaná doprava do regiónu: Doprava autobusom

Photo credits: Turismo Regione Emilia Romagna, Provincia di Rimini Servizio Turismo, Emilia Romagna Welcome...

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost