San Vincenzo

Reny Travel, váš partner na cestách do Toskánska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka San Vincenzo

Znalcom kvalitného dovolenkovania pri mori netreba San Vincenzo zvlášť predstavovať, jeho atmosféra reprezentuje Toskánsko dokonale. Cítite ho všade, či už je to typická architektúra s majestátnym kľudom presakujúca históriou, alebo farby mora, piesku a typickej krajiny, ktorú sem chodia študovať majstri olejomaľby. Zvuky chytľavej hudby šíriacej sa z reštaurácií, k tomu rozvoniavajúce špeciality z čerstvých plodov mora, pripravených na všakovaký spôsob, vám nedovolia prejsť okolo bez povšimnutia. Zavŕšením ochutnávania bude pohár z miestnej ponuky vín, kde kraľuje Chianti. Deti umlčíte na desať minút obrovskou porciou talianskej zmrzliny. Večer sa na Adama vrhnete do mora, odprevadiť zapadajúce slnko. Potom s jemnou nostalgiou späť medzi priateľov, dokončiť bezchybný deň nočnou zábavou.

Letovisko San Vincenzo

San Vincenzo je ideálne letovisko ako pre rodinnú dovolenku tak pre ľudí vyhľadávajúcich lokality s nočným vyžitím. Mesto sa pýši známym prístavom, z ktorého počas letnej sezóny denne plávajú turistické lode na okolité toskánske ostrovy. Promenáda v centre mesta je vhodná na nakupovanie, ale aj na príjemné osvieženie v tieni letných terás, či prehliadku pamiatok.

Fotogaléria

Pláž, more

  • Letovisku San Vincenzo zaslúžene patrí modrá vlajka za čisté more a pláže.
  • Až 12 km dlhé pláže so zlatistým jemným pieskom patria k jedným z najkrajších pozdĺž Etruskej riviéry.
  • Voľné pláže sa striedajú so súkromnými plážami. Môžete si prenajať plážový servis - slnečníky a ležadlá.
  • Súkromné pláže sú vybavené slnečníkmi, lehátkami, toaletou a sprchami, ktoré nájdete v centrálnej časti mesta.
  • Voľná pláž (až 8 km) pokrýva periférne časti mesta.

Voľná pláž je prepojená so známym parkom val di Cornia, typickým pre svoje husté lesy, ktoré lemujú pobrežie. Časť voľnej pláže je označená ako „bau beach“, čo znamená, že sú prístupné aj pre psíčkarov. Ak by ste zobrali svojich štvornohých miláčikov na pláž neoznačenú touto tabuľkou od 15. 6 do 15.9., riskujete pokutu až do výšky 3000 Eur.

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 1.038 km, B. Bystrica 1.245 km, Košice 1.347 km
Najbližšie letisko: Pisa 83 km, Florencia 134 km, Rím 248 km
Železničná stanica: San Vincenzo
Autobusová: Medzinárodné autobusové linky do Florencia - Pisa - San Vincenzo.

Aktivity

Prechádzky po pláži aj po prístave, shopping v príjemnom centre mesta, vodné športy - windsurfing, vodný bicykel, potápanie, jachting, šnorchlovanie, plavba loďou a iné možnosti od výmyslu sveta!

Rodina, deti

Stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi. Vďaka príjemnému piesku a plytkému vstupu do mora je oblasť bezpečná pre dovolenku pri mori s deťmi. Pre najmladších rodinných členov sú počas letných mesiacov organizované rôzne aktivity - bábkové divadlo, tanečné a divadelné predstavenia, ale aj rôzne súťaže a hry. Vo vedľajšom stredisku Marina di Donoratico je zábavný park Cavallino Matto, v Cecine park so zvieratami a typickými rastlinami Gallo Rose a v Livorne známe akvárium.

Nočný život, zábava

Nočným životom žije celá promenáda lemujúca prístav, kde je množstvo coctailových barov aj diskoték. Centrum mesta je tiež posiate reštauráciami aj barmi, ktoré sú otvorené do neskorých večerných hodín.

Gastronómia, miestna kuchyňa

V letovisku nájdete mnohé reštaurácie rôzneho typu, či už priamo na promenáde v centre mesta alebo v okolí prístavu. Väčšina z nich ponúka stredomorskú kuchyňu a špecializuje na morské plody a ryby, ale nájdete tu aj typické trattorie a pizzerie. V meste sa v každom ročnom období konajú rozličné oslavy sezónnych jedál. Tieto oslavy jedla sú špecifické tým, že rôzne špeciality môžete ochutnať za výhodné ceny. Okrem toho je v meste mnoho klasických zmrzlinární, kaviarní a kokteilových barov, ktoré hlavne v čase aperitívu organizujú tzv. „happy hour“ a ponúkajú kokteily za nižšie ceny. Z miestnych krčmičiek a tratorií sa šíria zaujímavé vône, ktoré sú neodolateľnou pozvánkou na špeciality miestnej kuchyne pre každého fajnšmekra.

Ceny

San Vincenzo poskytuje široké spektrum ubytovacích možností, od jednoduchých (a lacnejších) apartmánových ubytovaní, agroturizmá, až po špičkové hotely. Mesto disponuje plne vybavenou infraštruktúrou. Mnoho reštaurácií patrí k vychýreným reštauráciám zóny, očakávajte teda aj vyššie ceny, než v iných častiach Talianska. Toskánsko vo všeobecnosti patrí k vyššej cenovej kategórii.

Obľúbenosť

Vďaka svojej polohe, príjemnej rozsiahlej pláži, vybaveniu, prístavu a atmosfére patrí San Vincenzo k obľúbeným turistickým letoviskám. Stredomorská klíma láka mnohých zahraničných turistov na dovolenku nie len v lete, keď je všade veľa ľudí, ale počas celého roka. Mimo letnej sezóny preberá turistickú štafetu agroturistika a ochutnávky vín, ktoré patria k svetovej triede.

Turistický sprievodca

San Vincenzo je prímorské mesto, ktoré je vďaka svojim piesočnatým plážam a výborným vybavením veľmi vyhľadávanou lokalitou. Z prístavu sa počas letnej sezóny ľahko dostanete výletnou loďou na okolité ostrovy. V centre San Vincenza nájdete okrem základného vybavenia (supermarkety, lekáreň, čerpacia stanica, pošta, bankomat) aj množstvo reštaurácií a obchodov. Stredisko navštevujú ako talianski, tak aj zahraniční turisti. V meste je mnoho hotelov, ktoré vám poskytnú výhľad na šíre tmavomodré more.

Výlety

Florencia – je významné kultúrne mesto nachádzajúce sa v centre Toskánska. Je dejiskom zrodu renesancie a pôsobiskom mnohých svetovo významných tvorcov akými bol napríklad Michelangelo Buonarotti. Jej historické centrum je zapísané do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Popri nádychu histórie je neprehliadnuteľné umenie, ktoré vo Florencii číha na každom rohu. Okrem rôznych múzeí a galérií sa tu nachádza aj mnoho architektonických pamiatok (Basilica di Santa Maria del Carmine, Orsanmichele, Baptistérium, Duomo a i.)

Pisa - mesto bohaté na históriu sa nachádza v oblsti Etruskej riviéry. Mesto obkolesené stredovekými hradbami ukrýva ohromujúce Campo dei Miracoli - dóm, baptistérium, kampanila a cintorín sú obložené bielym mramorom. Veľkým lákadlom pre návštevníkom je hlavne šikmá veža - pôvodný názov Torre Pendente di Pisa s výškou 55 m. Jej sklon má na svedomí podložie z naplavenej pôdy.

Volterra - historické mesto založené už už v 10. - 7. storočí pred Kristom je nazývané aj mestom alabastru a Etruskov, je dobre viditeľné aj z diaľky. Nachádza sa pahorku medzi údoliami riek Era a Cecina. Centrom historickej časti mesta je Piazza dei Priori, jedno z najviac zachovaných stredovekých námestí v Taliansku. Určite nevynechajte prehliadku Galérie umenia - Pinacoteca e Museo Civico s dielami florentských majstrov, Parco Archeologico - etruská akropola, Museo Guarnacci - múzeum etruskej kultúry.

Ostrov Elba – je súčasťou Parco Nazionale Arcipelago Toscano, ktorý je najväčšou chránenou morskou oblasťou v Európe. Ostrov Elba je najväčší z týchto ostrovov a je od pevniny vzdialený len 10 km. Z Piombina alebo Livorna sa doplavíte trajektami alebo rýchločlnami do mesta Portoferraio - hlavného mesta ostrova. Vidieť tu môžete strážnu vežu Forte Stella a pevnosť Forte Falcone, Napoleonovu meststkú rezidenciu Villa dei Mulini, jeho vidiecke sídlo Villa San Martino, zbierku pamiatok na Napoleona. Za mestečkom Procchio si môžete urobiť výlet k etruskému jaskynnému obydliu Monte Castello, v Marciana Marina pozrieť saracénsku vežu z 12. storočia Torre Pisano. Z mesta Marciana, kde sa nachádza aj najstaršia pútnická kaplnka na Elbe Madonna del Monte, vedie lanovka na navyšší vrchol ostrova - Monte Capanne. V časti Poggio Terme sa nachádzajú kúpele kde vyviera prameň Fonte Napoleone.

San Gimignano - stredoveké mesto so známou siluetou rodových veží, ktoré bolo v roku 1990 zaradené do Zoznamu svetového a kultúrneho dedičtva UNESCO. Turisti z celého sveta tu obdivujú fontánu z roku 1273 na Piazza della Cisterna, Palazzo del Podesta z roku 1239 s vežou Torre Rognosa vysokou 51 metrov. Museo Civico sa nachádza v Palazzo del Popolo postavenej v roku 1288. Najvyššia, radničná veža - Torre Grossa má 54 metrov. Odmenou za namáhavý výstup na jej vrchol je nádherný pohľad na San Gimignano a kraj Chianti.

Podujatia, eventy

Mesto San Vincento a k nemu priľahlý prístav organizuje mnoho kultúrnych a gastronomických akcií počas celého roka. Sledujte plagáty povylepované na verejných priestranstvách, takmer každý deň sa čosi deje.

Referencie, recenzie

Fórum

Boli ste v San Vincenzo a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry ? Dajte tipy, čo si pri návšteve tohoto dovolenkového mega-strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať San Vincenzo.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost