Marina di Donoratico

CK Reny Travel, váš partner na cestách do Toskánska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Dovolenka Marina di Donoratico

Marina di Castagneto Carducci a Marina di Donoratico sú dva rôzne názvy pre to isté pobrežie, patriace k priliehavým obciam Donoratico a  Castagneto Carducci. Obyvatelia Donoratica používajú názov Marina di Donoratico, obyvatelia Castagneta zas Marina di Castagneto Carducci. Každopádne ide o nádherné pobrežie s najjemnejším pieskom a najčistejším morom, pre ktoré je charakteristická toskánska jednoduchosť a krása. Žiadne komplikované krivky, len rovné línie piesku a horizontu mora v diaľke na západe dopĺňajú uhladené skupinky slnečníkov. Čas akoby tu zastavil. Ani čašník, ktorý položí osviežujúci nápoj na stolček pod slnečníkom, nenaruší pokojnú meditáciu a jemné šumenie mora. Len hlas čajky kdesi v diaľke nasmeruje tichú myseľ opäť k moru, k osvieženiu tela v morských vlnách.

Letovisko Marina di Donoratico

Dovolenková oblasť v strednom Toskánsku, ktorú jedni označujú za letovisko Marina di Donoratico a iní ako letovisko Marina di Castagneto Carducci (v podstate iba dva rôzne názvy pre označenie tej istej destinácie), je vhodná tak pre rodiny s deťmi, ako aj pre bezdetných, mladých či starších dovolenkárov. Jednotlivcov aj skupiny, pre každého sa dá vytvoriť príťažlivý program. Krásna udržiavaná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a vybavením umožňuje pohodu a relax cez deň, ale aj večerné prechádzky pri západe slnka. Široká ponuka športových aktivít - windsurfing, plachtenie, cyklistika, golf. O zábavu pre rodiny s deťmi sa postará zábavný park Cavallino Matto svojimi atrakciami. Skvelé večerné vyžitie poskytujú plážové bary otvorené do neskorých večerných hodín, reštaurácie, bary, koncerty.

Fotogaléria

Pláž, more

  • Jedna z najkrajších a najudržiavanejších piesočnatých pláží Etruskej riviéry.
  • Pláž zdobí modrá vlajka za čisté more a prostredie "Bandiera Blu".
  • Čistá pláž so skvelým vybavením, plážový servis
  • K dispozícii sú aj voľné pláže

Doprava

Vzdialenosti: Bratislava 1.032 km, B. Bystrica 1.239 km, Košice 1.341 km
Najbližšie letisko: Pisa 79 km, Florencia 128 km, Rím 256km
Železničná stanica: Castagneto Carducci/ Donoratico 5 km
Autobusová: Medzinárodné autobusové linky do Florencia - Pisa - Donoratico - Marina di Donoratico.

Aktivity

Športové vyžitie: plážový volejbal, windsurfing a cyklistika. Detský zábavný park Cavallino Matto hľadajte priamo v stredisku. Množstvo pizzérií a reštaurácií pre kulinárske zážitky. Ak máte chuť na výlety po okolí, spojte ich napr. s vínnnymi degustáciami.

Rodina, deti

Letovisko vhodné pre rodiny s deťmi. Piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora zaručia zábavu pre malých i veľkých. Obľúbenou atrakciou je aj zábavný park Cavallino Matto.

Nočný život, zábava

V letných mesiacoch je široká možnosť nočnej zábavy. Môžete tu navštíviť mnohé plážové bary, pizzérie, koncerty, pristaviť sa na pohárik v miestnych lokáloch s výhľadom na more a so živou hudbou alebo zájsť na diskotéku či  tematické večery - karaoke, salsa a podobne.

Gastronómia, miestna kuchyňa

Reštaurácie s typickými špecialitami: morské plody a ryby a mnohé tradičné pizzérie a zmrzlinárne ponúkajú to najlepšie, čo talianska kuchyňa zahŕňa. Veľmi často reštaurácie odoberajú suroviny od miestnych farmárov a rybárov, „a chilometro zetro“, čo zaručuje čerstvosť a kvalitu surovín a výrobkov, z ktorých sa vyrábajú tie najlepšie talianske pochúťky. Zaujímavé vône a chute ponúkajú špeciality miestnej kuchyne pre každého fajnšmekra.

Ceny

Letoviská Marina di Donoratico a letovisko Marina di Castagneto Carducci poskytujú servis pre náročnejšiu klientelu, nájdete tu luxusné hotely, akým je napr. Tombolo Talasso Resort, ktorý má vo svojich priestoroch wellness zónu a bazény s morskou vodou, súkromnú pláž a aj vonkajší bazén. Nájdete tu však aj menšie hotely a kempy s nižšími cenami. Reštaurácie s čerstvými morskými plodmi a kvalitnými miestnymi vínami stoja samozrejme vždy o niečo viac, ale za pizzu či cestoviny zaplatíte rovnako ako inde pozdĺž Etruskej riviéry. Ceny ubytovania aj služieb sú najdrahšie počas hlavnej sezóny, ktorú predstavuje hlavne mesiac august.

Obľúbenosť

Marina di Castagneto Carducci je jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších prímorských stredísk v okolí. Do povedomia sa zapísala hlavne kvôli zlatistým piesočnatým plážam, celkovému vybaveniu a nočnému životu v tejto oblasti.

Turistický sprievodca

Pobrežie Marina di Castagneto Carducci a Marina di Donoratico je súčasťou Etruskej riviéry, ktorú obmýva Tyrhenské more. Rozsiahle piesočnaté pláže lemuje les „pineta“, ktorý je výborným zdrojom tieňa a chládku počas horúcich letných dní. Ponúka skvelé vyžitie pre malých aj veľkých, od zábavného parku pre deti až po rušný nočný život. Veľkou výhodou je skvelá poloha. Autom sa odtiaľto dostanete do tých najkrajších kútov Toskánska, ktoré sú často „za rohom“. Na chuť si prídu aj milovníci dobrého jedla a vína, milovníci vodných športov, ale aj cyklistiky.

Výlety

Florencia – je významné kultúrne mesto nachádzajúce sa v centre Toskánska. Je dejiskom zrodu renesancie a pôsobiskom mnohých svetovo významných tvorcov akými bol napríklad Michelangelo Buonarotti. Jej historické centrum je zapísané do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Popri nádychu histórie je neprehliadnuteľné umenie, ktoré vo Florencii číha na každom rohu. Okrem rôznych múzeí a galérií sa tu nachádza aj mnoho architektonických pamiatok (Basilica di Santa Maria del Carmine, Orsanmichele, Baptistérium, Duomo a i.)

Pisa - mesto bohaté na históriu sa nachádza v oblsti Etruskej riviéry. Mesto obkolesené stredovekými hradbami ukrýva ohromujúce Campo dei Miracoli - dóm, baptistérium, kampanila a cintorín sú obložené bielym mramorom. Veľkým lákadlom pre návštevníkom je hlavne šikmá veža - pôvodný názov Torre Pendente di Pisa s výškou 55 m. Jej sklon má na svedomí podložie z naplavenej pôdy.

Volterra - historické mesto založené už už v 10. - 7. storočí pred Kristom je nazývané aj mestom alabastru a Etruskov, je dobre viditeľné aj z diaľky. Nachádza sa pahorku medzi údoliami riek Era a Cecina. Centrom historickej časti mesta je Piazza dei Priori, jedno z najviac zachovaných stredovekých námestí v taliansku. Určite nevynechajte prehliadku Galérie umenia - Pinacoteca e Museo Civico s dielami florentských majstrov, Parco Archeologico - etruská akropola, Museo Guarnacci - múzeum etruskej kultúry.

Ostrov Elba – je súčasťou Parco Nazionale Arcipelago Toscano, ktorý je najväčšou chránenou morskou oblasťou v Európe. Ostrov Elba je najväčší z týchto ostrovov a je od pevniny vzdialený len 10 km. Z Piombina alebo Livorna sa doplavíte trajektami alebo rýchločlnami do mesta Portoferraio - hlavného mesta ostrova. Vidieť tu môžete strážnu vežu Forte Stella a pevnosť Forte Falcone, Napoleonovu meststkú rezidenciu Villa dei Mulini, jeho vidiecke sídlo Villa San Martino, zbierku pamiatok na Napoleona. Za mestečkom Procchio si môžete urobiť výlet k etruskému jaskynnému obydliu Monte Castello, v Marciana Marina pozrieť saracénsku vežu z 12. storočia Torre Pisano. Z mesta Marciana, kde sa nachádza aj najstaršia pútnická kaplnka na Elbe Madonna del Monte, vedie lanovka na navyšší vrchol ostrova - Monte Capanne. V časti Poggio Terme sa nachádzajú kúpele kde vyviera prameň Fonte Napoleone.

San Gimignano - stredoveké mesto so známou siluetou rodových veží, ktoré bolo v roku 1990 zaradené do Zoznamu svetového a kultúrneho dedičtva UNESCO. Turisti z celého sveta tu obdivujú fontánu z roku 1273 na Piazza della Cisterna, Palazzo del Podesta z roku 1.239 s vežou Torre Rognosa vysokou 51 metrov. Museo Civico sa nachádza v Palazzo del Popolo postavenej v roku 1288. Najvyššia, radničná veža - Torre Grossa má 54 metrov. Odmenou za namáhavý výstup na jej vrchol je nádherný pohľad na San Gimignano a kraj Chianti, kde sa rodí jedno z najlepších vín v Toskánsku.

Podujatia, eventy

Letnú sezónu v druhej polovici júna už tradične otvára „La notte blu“ - modrá noc, počas ktorej zostávajú otvorené celú noc všetky zariadenia Etruskej riviéry od Livorna až po Piombino. Počas letných mesiacov sú v okolí časté slávnosti a hudobné festivaly - napríklad Bolgheri Melody (na prelome júla a augusta) v blízkej obci Bolgheri, kde často vystupujú aj najväčšie hviezdy talianskej hudobnej scény.

Referencie, recenzie

Fórum

Boli ste v Marina di Donoratico/ Marina di Castagneto Carducci a máte vlastné zaujímavé postrehy, alebo iný názor, než aký prezentujú turistické agentúry ? Dajte tipy, čo si pri návšteve tohoto dovolenkového top-strediska nenechať ujsť, vidieť alebo ochutnať! Využite tento priestor a poraďte tým, ktorí sa ešte len chystajú prebádať túto časť toskánskeho pobrežia.

Linky, odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost