Livigno

Reny Travel - výhodné riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Livigno

Lyžovanie v Livigno sa určite zaradí medzi vaše najlepšie lyžiarske zážitky z Talianska. Lyžiarske stredisko Livigno charakterizujú široké zasnežené pláne, na ktorých sa nachádzajú perfektne upravené zjazdovky vhodné pre stredne zdatných lyžiarov. Moderné lanovky zrýchlia vaše lyžovanie natoľko, že si sami vyžiadate odpočinok v niekorom občerstvovacom zariadení na svahoch. Voľné terény, bežkárske trate, snowpark, rozširujú škálu zábavy. Stredisko Livigno patrí medzi špičkové zimné areály zamerané na rodinné dovolenky. Bezcolná zóna, v ktorej sa Livigno ležiace na švajčiarsko-talianskom pohraničí nachádza, prispeje k príjemnym a výhodnym nákupom. Slnečné pláne v Livigno poskytnú 30 lanoviek a 100 km dokonalých zjazdoviek pre každého, začiatočníka aj majstra lyží.

rating 4.5
4.5/5

Lyžiarske stredisko Livigno

Oficiálna lyžiarska sezóna začína na prelome novembra a decembra a trvá do 1. mája. Vysokopoložená oblasť Livigno sa nachádza v prostredí bohatom na prírodný sneh, nie je výnimkou dvojmetrová snehová perina už v termíne vianočných sviatkov. Ak si potrpíte na vlastnú tradíciu a predstavu ako majú vyzerať Vianočné sviatky z hľadiska jedla, pitia, atmosféry a programu, radšej ostaňte doma. Naopak, ak vás zaujíma ako robia Vianoce v Taliansku, krajine so silnou kresťanskou tradíciou, v oblasti kde je spústa snehu, vydajte sa na vianočný pobyt do hôr práve sem do Livigna, iste sa vám tu zapáči. Údolie je dlhé a značne široké, lyžuje sa na jednej i druhej strane údolia, ktoré je orientované v smere východ-západ. Časť svahov je teda severných a druhá časť svahy južné. Z jednej strany údolia na druhú je to dosť ďaleko, preto je potrebné pri presunoch použiť skibus. Perióda skibusu je niekoľko minút a preprava trvá tiež len pár minút. Južná strana strediska je viac vhodná pre rodinky a deti, najmä údolné vleky za radovou zástavbou hotelov a pravá okrajová časť Costaccia bývajú plné lyžiarskej drobotiny. Čím viac sa presúvame na ľavú stranu južnej časti údolia Livigno (časť Carosello), dostávame sa na náročnejšie zjazdovky a vyšší stav blaženosti lyžiarskeho srdca. Významným bonusom pre návštevníkov Livigna je možnosť vyskúšať terény v susedných strediskách - San Colombano, lyžovanie Bormio, Santa Caterina, Paso Stelvio.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.816-2.798 m n.m.
Sezóna: november - máj
Zjazdovky: ľahké 30 km, stredné 65 km, ťažké 20 km
Zjazdovky celkom: 115 km
Lanovky a vleky: vleky 11, sedačky 14, kabínky 6
Lanovky a vleky: celkom 31 (50.000 os./hod.)
Záruka snehu: 80% (snežné delá)
Ceny: skipas Livigno
Top hodnotenie: rodina (5*), lyžovanie (5*), freestyle (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 740 km
Destinácia: Lyžovanie Taliansko / Lombardia / Alta Valltelina

Viac na: Lyžovanie-alpy.sk -› lyžovanie Livigno

Free Ski pobyty

Livigno je obľúbené aj lyžovaním na začiatku a konci sezóny so zvýhodneným skipasom v cene - tzv. Free Ski pobyty. V týchto termínoch je pri ubytovaní v hoteloch na min. 3 noci a v apartmánoch na týždňové pobyty v cene automaticky aj skipas. Platí, že pri pobyte na 7 nocí je v cene 6-dňový skipas, pri pobyte na 5 nocí 4-dňový a pod. V sezóne 2018/19 sa jedná o nasledovné termíny: do 21.12.2018 a od 06.04.2019. Vzhľadom na tradične dlhú lyžiarsku sezónu bývajú aj v týchto okrajových termínoch v Livigno už a ešte snehové podmienky dosť dobré na príjemnú lyžovačku.

Príjazd

Na príjazd do Livigno odporúčame využiť trasu zo smeru Innsbruck – Landeck – Zernez – Livigno s použitím tunela „Munt La Schera“ (Švajčiarsko). Tunel je spoplatnený, je možné zaplatiť mýto aj online na stránke Ekwstrom. Potvrdením sa treba preukázať pri prejazde, vytlačeným alebo v smartfóne. Max výška vozidla 3,6m, max šírka 2,5m. Tunel je otvorený celoročne, je jednosmerný so striedavou premávkou. V zime môže byť v sobotu otváracia doba upravená. Cena za obojsmerný prejazd je cca € 34 /vozidlo do 9 miest a 3,5 tony v nedeľu – piatok, € 45 v sobotu, resp. € 32 zaplatíte za elektronický lístok na prejazd v sobotu do 16h. Zmena tarify prevádzkovateľom vyhradená.

Video


Livigno - zima 2017/18

Jarná lyžovačka v Livigno

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost