Lyžovačka pre každého

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na lyžiach

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie

Každoročne pribúda nadšencov lyžovania v alpských krajinách, ale aj na slovenských horách. Najatraktívnejší zimný rekreačný šport oslovuje všetky vekové skupiny. Mladí aj tí skôr narodení, začiatočníci aj majstri oblúka, milovníci zjazdoviek, hlbokého prašanu aj priaznivci voľného štýlu majú s prvým snehom rovnaké dilema: "Kam v zime na lyže?" Dobrá lyžovačka si žiada krásne počasie, kvalitný lyžiarsky výstroj, príjemnú spoločnosť, rýchle lanovky, perfektne upravené svahy, servis po lyžovačke, zábavu a après ski, možnosti na relax, pohodlné ubytovanie ... Ak hľadáte skúseného a spoľahlivého partnera na cesty za snehom, sme tu, aby sme vám odpovedali na otázky, poradili a keď sa rozhodnete, zabezpečili všetko potrebné pre váš maximálny zážitok z lyžovačky.

Zimná dovolenka na horách

Pobyt na horách sa dá tráviť športom, alebo pasívnym odpočinkom. Hory nie sú určené len pre lyžiarov a snoubordistov. Zimná dovolenka na horách je viac než len lyžovačka. Tak ako pri letnej dovolenke netúžia všetci po kúpaní v mori a opaľovaní na pláži, ani zimná dovolenka nevyžaduje znalosti kĺzavého pohybu po bielych stráňach. Stačí zasnežená terasa hotela, alebo vrchol kopca s nádherným výhľadom a tam si len tak zabalený v deke na lehátku dýchate čerstvý vzduch, meditujete a vychutnávate slniečko. Venujte sa prechádzkam po zasnežených chodníkoch, s použitím bežiek či snežníc objavujte krásy zamrznutej prírody.

Romantikou je jazda v saniach ťahaných koňmi. Aktívnejší nelyžiari majú radi sánky, ktoré sa dajú zažiť takmer v každom alpskom stredisku. Veľa zábavy si užijete na korčuliach, alebo pri curlingu, alebo vyskúšate radšej golf na snehu? Vyhľadávané sú zimné kúpeľné strediská, v ktorých sa nachádzajú termálne a liečivé pramene. Kúpele Bad Kleinkirchheim, Bad Gastein a ďalšie ponúkajú okrem dobrej lyžovačky liečebné procedúry, masáže, wellness, saunu, salóny krásy, fitness programy, učiteľov jógy a meditácie. V kombinácii s vysokohorským vzduchom a slnkom sa citeľne zlepší vaše zdravie už počas týždňovej zimnej dovolenky na horách.

Ak nelyžujete, ale predsa túžite po aktívnej dovolenke na horách, máte veľa možností športového vyžitia a zábavy. Lovci krásnych záberov odhaľujú skryté scenérie, podnikajú jednoduché aj náročnejšie túry sami, alebo s horským sprievodcom, aby ulovili nádherné obrazy. Kochajú sa výhľadmi, ktoré sú odmenou za vynaloženú fyzickú námahu. Horolezectvo, paragliding, heliskiing, skialpinizmus, freeride si pod dohľadom inštruktora môže skúsiť každý zdatnejší jedinec.

Možností ako tráviť zimnú dovolenku je veľa, no zo všetkých vymenovaných aktivít vládne práve lyžovanie. Ono je programom, ktorý láka masy dovolenkárov za snehom. Globálne otepľovanie preto spôsobuje starosti nejednému priaznivcovi lyžovania. Len obrovské investície do lyžiarskych stredísk, najmä masívna výroba umelého snehu, udržujú podmienky pre lyžovanie v Alpách stále ešte priaznivé. Podarí sa nám zachovať ich aj pre budúce generácie? Nebudú poznať lyžovanie iba ako šport, ktorý sa prevádzkuje v halách? Môžeme sa o to pričiniť všetci, každý vlastným osobným postojom a vzťahom k prírode. Nám sa ochrana životného prostredia stala prirodzenou súčasťou životného štýlu. Pridajte sa aj vy a tak sa nám podarí zachovať hory s prírodným snehom aj pre naše deti. Najkrajšie miesta pre zimnú dovolenku a lyžovanie v Alpách prezentujeme na týchto stránkach. Želáme si, aby ešte dlho patrili k najkrajším miestam na Zemi a slúžili vám k rekreácii. Sme tu preto, aby sme vám pomohli s výberom a realizáciou dovolenky, radi poradíme a zabezpečíme všetko potrebné pre vašu lyžovačku.

Lyžiarske strediská

Od začiatku nášho pôsobenia pre vás vyberáme tie najzaujímavejšie lyžiarske strediská v najobľúbenejších destináciách. Prednosť u slovenských klientov majú stále strediská, ktoré sú dobre dostupné autom, na pomerne krátku vzdielnosť aj z východu Slovenska. Pre tých, ktorí vyberajú aj s ohľadom na kilometre sme pripravili prehľadné "ski mapy" s vyznačenou polohou lyžiarskych stredísk: ski mapa Taliansko, ski mapa Rakúsko, ski mapa Švajčiarsko a ski mapa Francúzsko. Ponuku stredísk v Rakúsku a Taliansku sme postupne rozšírili na ďalšie alpské krajiny Francúzsko, Švajčiarsko a Nemecko, no dnes u nás nájdete aj exotickejšie lyžiarske destinácie: Bulharsko, Gruzínsko, Čile...

História lyžovania na stránkach RenyTravel

Lyžovanie patrí v našom tíme k spoločným záľubám. Tejto zimnej aktivite sme sa venovali rekreačne a aj športovo ešte pred založením spoločnosti RenyTravel. Bolo len logickým vyústením, že produkt cestovnej kancelárie pre zimné mesiace máme jasný - lyžovačky. Hneď v druhej sezóne po vzniku firmy sme začali pripravovať lyžiarske zájazdy. Bolo s tým spojené množstvo príprav. Podnikli sme mnoho ciest po alpských strediskách za účelom preskúmania lyžiarskych terénov, infraštruktúry stredísk, ubytovacích služieb. Na základe osobných skúseností sme mohli pripraviť produkt, aký na Slovensku do roku 2000 chýbal. Náš prvý katalóg lyžovačiek sme predstavili v zime 2002-2003. Obsahoval ponuku všetkých významných alpských stredísk, ktoré sa z roka na rok zlepšujú v ponuke služieb. Na podporu produktu lyžovačiek vznikla aj internetová verzia katalógu "Lyžovanie zimná dovolenka" a odvtedy sa začala písať história lyžovania na stránkach RenyTravel.

Najprv nás čakalo veľa cestovania, lyžovania a mapovania služieb lyžiarskych stredísk. Táto etapa bola časovo aj finančne značne náročná, ale pôsobila nám veľké potešenie, lyžovačku milujeme. Museli sme si len správne rozvrhnúť čas. Naplánovať toľko návštev chce systém, preto sme sa rozhodli postupovať od stredísk najznámejších. Kitzbühel, Schladming, Mayrhofen, Saalbach, Val Gardena, Cortina d´Ampezzo, Alta Badia, Livigno, St. Moritz atd. K dnešnému dňu máme precestované a spoznané všetky významné lyžiarske strediská v Alpách. Po etape poznávacej nastupuje práca v cestovkárskej "kuchyni", aby sme rovnaké zážitky mohli pripraviť a sprostredkovať pre vás.

Každú sezónu sme do produktovej ponuky pridávali ďalšie otestované lyžiarske strediská a ubytovacie kapacity. Katalóg sa začal členiť podľa krajín. Postupne aj na reny-webe vznikali ucelené lyžiarske sekcie: lyžovanie Taliansko, lyžovanie Rakúsko, lyžovanie Francúzsko, lyžovanie Švajčiarsko, lyžovanie Nemecko. Letné destinácie Taliansko, Chorvátsko, Francúzsko, Rakúsko tiež nabaľovali svoj objem, pribúdalo množstvo nových hotelov, apartmánov, víl, rezidencií a chát. V roku 2006 sa veľkosť nášho webpriestoru dostala do kritického bodu. Rozhodovali sme sa buď pre nový hosting, rýchlejšie servery, alebo vetvenie obsahu na viacero webových domén. Nákup nového operačného systému sľuboval aj nové webové riešenie, preto sme spustili popri doméne reny.sk aj doménu renytravel.sk. Na tento nový server boli presunuté najprv len Lyžiarske zájazdy a neskôr všetky ubytovacie kapacity v našej ponuke.

Tento krok znamenal odchod z nášho obľúbeného html a php rozhrania. Web si bežal po novom v aspx pod taktovkou cudzích programátorov, akosi mimo nášho dosahu. Už onedlho sa nám tento krok ukázal ako krok nesprávnym smerom. Neplne funkčný nový web si vyžadoval rekvalifikáciu našich programátorov i pracovníkov predaja. Do vzťahov pribúdalo množstvo externých služieb a zásahov, ktoré boli zdĺhavé a drahé. Každú zmenu na stránkach sme zrazu museli konzultovať s dodávateľom. Strácali sme pružnosť. Prelúskať sa rôznymi úskaliami nových technológií si vynútilo orientáciu iným smerom. Poznávali sme svet programovania, namiesto sveta cestovania. Ale i to malo svoj význam. Ako sa hovorí: "čo ťa nezabije, to ťa posilní". Okľukou cez projekt lyžovanie-alpy.sk sa vraciame k pôvodnej vlastnej verzii web programovania a história lyžovania na stránkach RenyTravel pokračuje tu na doméne reny.sk. Veríme, že vám tu bude príjemne a pohodlne.

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost