Arabba

CK Reny Travel, váš partner na lyžovačke

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Arabba

Viac než polovica zjazdoviek patrí do kategórie strednej a ťažkej obtiažnosti, tým sa lyžiarske stredisko Arabba posúva na predné priečky v kategórii "športové lyžovanie" v Taliansku. Nenápadné strediská Arabba a Malga Ciapela poskytujú ubytovanie priaznivcom skialpinismu aj rekreačnej lyžovačky. Tri nádherné lyžiarske výzvy sa núkajú lyžiarom v Arabba - perfektné zjazdovky na Porta Vescovo, lyžiarska ski-tour Sella Ronda, lyžovanie na ľadovci Marmolada. Lyžovanie Arabba je zaistené technickým snehom na 90%-ách udržiavaných zjazdoviek a ľadovcom v nadmorskej výške 3.269 m. Viac než 30 lanoviek a vlekov vyvezie 38.900 osôb za hodinu na svahy, kde je asi 62 km lyžiarskych zjazdoviek. Približne 478 km tratí sa ponúka v spojení susedných lyžiarskych stredísk Arabba, Val di Fassa, Alta Badia, Val Gardena.

rating 4.5
4.5/5

Lyžiarske stredisko Arabba

Znalcom rekreačného lyžovanie netreba lyžiarske stredisko Arabba zvlášť predstavovať. Malú dedinku medzi horami tvoria hotely a apartmánové domy. V strede obce sa týči charakteristický kostol. Nad Arabbou sa vypínajú zjazdovky Porta Vescovo a vyššie nad nimi najvyššia hora Dolomitov - Marmolada. Strmé severné svahy Porta Vescovo ponúkajú výborné športovo ladené zjazdovky, mohutné lanové dopravné zariadenia poskytujú rýchlu dopravu vysokokapacitnými kabínkami hore na vrcholovú stanicu Porta Vescovo, kde slnko láka k posedeniu na slnečnej terase s panorámou masívu Marmolada a na druhú stranu s výhľadom na masív Gruppo Sella.

Fotogaléria

Skimapa

Arabba spolu so susednými strediskami vytvára najznámejší lyžiarsky okruh Sella Ronda. Arabba má iba vyše 50 km vlastných zjazdoviek, ale vyváži to kvalitou, náročnosťou, ponukou v oblasti freeride a v neposlednom rade čerešničkou na "lyžiarskej torte", ktorou je dlhý zjazd z ľadovca Marmolada do Malga Ciapela s prevýšením vyše 1.800 m.
Viac na: Lyžovanie-alpy.sk -› lyžovanie Arabba

Technické parametre

Nadmorská výška - 1.446 - 3.269 m n.m.
Zjazdovky - ľahké 26 km, stredne ťažké 30 km, ťažké 9 km / celkom. 65 km
Lanovky a vleky - vleky: 6, sedačky: 16, kabínky: 7 / celkom 29
Sezóna - november - apríl
Technický sneh (snežné delá) - 92% zjazdoviek, ľadovec
Súčasť okruhu -› Sella Ronda
Skipas: celoplošný Dolomiti Superski alebo miestny Arabba - Marmolada
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), skipass (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 600 km
Lyžovanie Taliansko

História lyžovania

Pre cestovnú kanceláriu RenyTravel sa história lyžovania v Arabba začala písať hneď po vzniku cestovky, v roku 2004. Lyžiarske stredisko Arabba-Marmolada sme preto zaradili do katalógu "Lyžovačky 2004-5". Vtedajšie lyžovanie Arabba patrilo do základného výberu najlepších stredísk v Taliansku. Lyžiarske stredisko Arabba navštívili naši pracovníci viac krát počas služobných aj rodinných lyžovačiek. Najväčší zážitok - 1. lyžovanie na okruhu Sella Ronda, 2. freeride Porta Vescovo, 3. ľadovec Marmolada - Malga Ciapela najdlhšia jazda v Arabba.

Naše hodnotenie

Lyžovanie Arabba vyniká najväčším skipassom na svete - Dolomiti Superski. Na jeden spoločný lyžiarsky lístok získate prístup na 1.250 km zjazdoviek prostredníctvom 480 vlekov, lanoviek a skibusov v dvanástich strediskách Dolomiti Superski: 1. Cortina D´Ampezzo, 2. Plan Corones, 3. Alta Badia, 4. Val Gardena, Alpe di Siusi, 5. Val di Fassa e Carezza, 6. Arabba, Marmolada, 7. Alta Pusteria, 8. Val di Fiemme, Oberregen, 9. San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10. Valle Isarco, 11. Tre Valli, 12. Civeta.

Naše hodnotenie Arabba: 90% / 1. zrážka (-5%) za dlhý rad na zastaralej dvoj-sedačke z Porta Vescovo (Pescoi) na Passo Padon (smer do Malga Ciapela), dlhé čakanie aj v Malga Ciapela na lanovku na Marmoladu. 2. zrážka (-5%) za prepojenie Sella do Alta Badia aj Val di Fassa. Napájacie body v oboch smeroch Sella Rondy sú v Arabba akési provizorné. Ak prechádzate z časti Porta Vescovo údolná stanica smerom do Alta Badia (zelená trasa Sella Ronda) k sedačke na Burz, čaká vás peší chodníček cez dedinu Arabba. Ak sa spúšťate z Porta Vescovo po červenej zjazdovke č1 do Pont de Vauz (oranžový smer Sella Ronda) v odpoludňajších hodinách býva táto trať extrémne rozbitá.

Letná dovolenka v Arabbe

Arabba aj Marmolada je atraktívnou destináciou pre turistov celoročne. Kto rád trávi letnú dovolenku v horách, turistikou či cyklistikou si tu príde na svoje, Dolomity ponúkajú skvelé terény, trasy a nádherné panorámy. Na ľadovec Marmolada premáva lanovka aj v lete, i keď vtedy si tu veľmi nezalyžujete. Oblasť obľubujú aj motorkári. Arabba a Marmolada sa nachádzajú v regióne Veneto, ktorý je bohatý na svetovo známe turistické miesta od Benátok cez prímorské Jesolo, Bibione, Caorle až po horské mestečká ako Cortina d'Ampezzo. Radi pripravíme letnú dovolenku napr. s kombináciou more + hory + Benátky.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Šaštínska 24
841 04 Bratislava

Tel.: 00421 2 5464 0661
Mobil 00421 918 792 636
Mobil 00421 911 954 023
Mail: info@renytravel.sk

Skype: renytravel_anna

Otváracie hodiny: v pracovné dni 9-18h
Viac info: Cestovná kancelária

Kontaktný formulár

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka Reny Travel cestovná kancelária. | Created by: My Utmost